Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Tak będzie u zbiegu ulic Dominikańskiej i Kalwaryjskiej?

Dodano: 7 września 2019; Podczas czwartkowych konsultacji społecznych w magistracie przedstawiono koncepcję zagospodarowania terenu u zbiegu ulic Dominikańskiej i Kalwaryjskiej.

Przypomnijmy, iż na tym gruncie należącym do gminy znajdują się dziś przede wszystkim prywatne punkty handlowe – niezbyt estetyczne budki i pawilony. Na zlecenie urzędu gminy podwarszawska spółka Sunbar sporządziła koncepcję zagospodarowania działki. W czwartek w ratuszu zaprezentowała mieszkańcom efekt swojej pracy.

Co zajęłoby miejsce sklepów oraz sąsiedniego skweru? Kamienica (lub trzy kamieniczki) o nowoczesnym wyglądzie. Budynek (budynki) miałyby trzy kondygnacje (plus antresolę lub użytkowe poddasze). Na parterze mieściłyby się lokale handlowe i usługowe, a wyżej – mieszkania. Inwestorem byłby podmiot prywatny.

Zabudowę uzupełniałyby: miejsca parkingowe, także podziemne, zieleń oraz atrakcje turystyczne upamiętniające istnienie w tym miejscu dzwonnicy i pierwszej stacji drogi krzyżowej.


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (26)

Ferdek

Data: 7 września 2019, 09:11 Ahaha,ktoś tu widzę totalnie odpłynął.

Tom

Data: 7 września 2019, 11:10 Super ,nareszcie coś nowoczesnego...

Jerzy

Data: 7 września 2019, 12:23 Wygląda super. Bardzo nowocześnie, a jednocześnie sympatycznie. Tylko co na to mieszkający w 2/4?

k1

Data: 8 września 2019, 00:18 nie róbcie tego.
ten budynek będzie się podobał przez 5 lat, a potem będzie szpecił przez 100 kolejnych.

to jest najbardziej reprezentacyjne miejsce w Górze i ta zabudowa będzie negatywnie oddziaływała na jego wizerunek.

budy do wyburzenia, to oczywiste, ale zostawcie tu park.
za kilka-kilkadziesiąt lat można będzie wrócić do tematu jego zabudowy. kilka lat to tyle co nic w porównaniu do czasu życia miasta.


arch

Data: 8 września 2019, 02:32 bardzo spoko :P ale wolał bym elewacje w cegle niż tą

Sławek

Data: 8 września 2019, 11:30 Kto jest za to odpowiedzialny. Tak mało drzew . To co gmina robi zakrawa o prokuraturę.

Nick

Data: 8 września 2019, 13:06 Jak się inwestor zajmie zielenią to znaczy, że nastąpi znów ubytek zieleni w mieście, zabetonują spory plac i wytną stare drzewa, posadzą kilkuletnie tyczki i krzaczki. Tragedia.

Er.

Data: 8 września 2019, 16:02 To że trzeba zlikwidować budki i postawić coś porządnego to oczywiste, ale ta wersja mi się nie podoba. Ciekawe też co na to konserwator zabytków. Ceglana elewacja byłaby bardziej wskazana.

Mieszkaniec

Data: 8 września 2019, 19:33 Bardzo dobry pomysł wizualny dla miasta jak i finansowy
kasa ze sprzedanych pawilonow jak i mieszkan
Dobry Gospodarz Miasta jak i Pracownicy Popieram i trzymam kciuki za myslenie i realizacje dobrego pomysłu

DORKA

Data: 9 września 2019, 08:08 Ohyda, zimne, martwe budynki, otoczenie bez klimatu, bez zieleńców, zupełnie nie pasujące do reszty miasta. Domy powinny być w stylu kamieniczek, które znajdują się dokładnie na wprost, po drugiej stronie ulicy. Czy naszej lokalnej władzy zależy w ogóle na podtrzymaniu tradycji? A tak przy okazji, co ze zrujnowaną bramą wjazdową do koszar? Na tle eleganckich, wyremontowanych koszarowców wygląda jak straszydło, a może na pamiątkę zostawiona, tylko, że o pamiątki się dba , a u nas jak zwykle....

nsz

Data: 9 września 2019, 08:49 1. ten budynek nie pasuje wizualnie do istniejących.
2. bardzo mała ilość terenu zielonego - wszystko wybetonowane. To właśnie z tego powodu potem są problemy z podtopieniami, bo woda nie ma gdzie wsiąkać i wszystko płynie.
3. miejsca parkingowe. Tutaj powstanie kilkanaście mieszkań. Każdy ma po dwa samochody to miejsca podziemne może wystarczą dla nowych mieszkańców. Zlikwidowany zostanie parking na boisku, a ilość miejsc postojowych za nowymi budynkami będzie mniejsza niż jest teraz. Już dzisiaj parking na boisku jest ciągle pełny, a gdy przybędzie mieszkańców i punktów usługowych?

Rozwiązania są dwa:
1. zróbcie mini park z rekonstrukcją dzwonnicy.
2. jak już musicie sprzedać ten teren to niech nowy budynek będzie w stylu starodawnej kamienicy, a inwestora w umowie zmusić do wybudowania parkingu wielopoziomowego. budynek postawcie jeden by zostało trochę miejsc zielonych.

FREAK

Data: 9 września 2019, 13:56 Nawet spoko to wygląda, dla mnie jednak powinno być więcej zieleni, sporo drzew uschło na terenie byłej jednostki, proponowałbym władzą zgłębienie tematu bo przy silnych wiatrach mogą stanowić zagrożenie.

zły

Data: 9 września 2019, 21:09 @nsz z budynkami moźemy jeszcze pokombinować ,ale miejsc parkingowych moźe być mało jak zawłaszczą je mieszkańcy przyszłych budynków .

nikoś

Data: 9 września 2019, 23:08 Na papierze i w komputerze to mogę pałac kultury na szpicy postawić...

abc

Data: 10 września 2019, 01:37 Można prosić autorów o wskazanie, do którego fragmentu miasta nawiązuje ich projekt? Przecież to ewidentne ciało obce, aż drażni oczy. I rzeczywiście rację ma P.Uśniacki próbujący przekonać na fb, że zakłócony zostaje rysunek krzyża, przecież skrajny budynek wyraźnie wchodzi w jego ramię

pytek

Data: 10 września 2019, 08:44 A może warto spojrzeć szerzej na centrum Góry?

1. Spadnie ruch na Dominikańskiej (obwodnica).
2. Przebudowa i zwężenie Dominikańskiej (nowa kanalizacja) uwolni nową przestrzeń.
3. Zniknie \"biała ozdoba\" przy Dominikańskiej/Białka.

Powstanie nowa większa przestrzeń w centrum - ze skwerkiem za milion, jak wysepką, pośrodku. Jest szansa na stworzenie prawdziwego, ładnego i funkcjonalnego Centrum Góry na dziesiątki lat. I w taką przestrzeń wartoby rozsądnie wkomponować nową pierzeję...jako element większej całości.

Czy ktoś to zrobi tak, by za ileś lat nie być obiektem kpin, jak autorzy skwerka za milion?

Centrum mamy tylko jedno - chce się prawdziwego Centrum, chyba. Harmonijnie funkcjonującego - będącego dumą mieszkańców i obiektem zazdrości innych..... .

Boć to najważniejszy kwartał miasta - może kiedyś Miasta.
oj

Data: 10 września 2019, 08:51 atrakcje turystyczne upamiętniające istnienie w tym miejscu dzwonnicy i ... może by coś konkretniej o tych atrakcjach.

Żeby nikogo nie zaskoczył nowy twór typu... skwer za milion.

A co ze sidingową ozdobą na chodniku u zbiegu ul. Dominikańskiej i Białka? Jest szansa na bezpieczne skrzyżowanie i bez żadnych udziwień/ wykuszy itp.

Killzone

Data: 11 września 2019, 09:28 W kontrze do zabudowy na ul. Białka powstaje architektoniczny koszmar (na działce po dawnej hydroforni). Kto na to pozwala?

wrescie

Data: 16 września 2019, 09:35 Panowie tak trzymać i nie przejmujcie się tymi co całe życie plączą jak tu w tym mieście jest .
Wspaniały projekt duża pozytywna zmiana jak w każdym dbajacym o siebie miasteczku .
Góra się rozwija miasto rośnie.

pytek

Data: 16 września 2019, 11:47 A może niektórzy przyjdą

dziś na 16.00 do Domu Kultury

i zabiora głos - usłysza odpowiedź magistratu i będą wiedzieć więcej?
- miast nerwować się na forum, co nic nie daje.

czubek

Data: 17 września 2019, 03:01 @pytek
Ten dom kultury to nie czasem to guwno co wcześniej kalejdoskopem nazywano ?

nsz

Data: 17 września 2019, 07:36 @pytek
gratuluję organizatorom godziny spotkania. Większość ludzi o tej porze, albo jeszcze pracuje, albo wraca z pracy. Godzina idealna dla studentów i bezrobotnych, bo nawet urzędnicy będą marudzić, że to nie jest w godzinach ich pracy.

Paweł

Data: 17 września 2019, 09:42 Znakomity pomysł, wreszcie Góra zacznie przypominać normalną miejscowość podwarszawską. Jeszcze wyburzyć obrzydliwe pożydowskie kamienice i będzie git. Oczywiście są malkontenci, którzy marudzą że GK zatraci swój charakter (skansen, wieś, brud, patola). Oby projekt doszedł do skutku.

Czarna

Data: 17 września 2019, 20:13 Dobry wieczór!!!! Bardzo pięknie to wszystko wygląda!!! Chciałam jednak zwrócić uwagę Ratuszowi, aby zajął się przepięknym widokiem przy ul. Pijarskiej. Obszar od Apteki sieciowej do
skrzyżowania z ul. Sportową. Brud na chodniku, powyrastane na 1 M chwasty, zwisajace na chodnik gałęzie drzew utrudniające swobodne przejście itp. Wstyd żenada , aby w centrum miasta taki smród, brud i ubustwo zagościł ????? P.anie Burmistrz, proszę zająć się również i tym tematem. Nie tylko koncepcje zagospodarowania
nowych terenów są ważne i istotne.!!!!! Stare śmieci też trzeba uporządkować. Proszę zawijać rękawy i do roboty......!!!!
Pozdrawiam
nsz

Data: 18 września 2019, 07:45 @Czarna
już się ratusz zajął tą sprawą. Pani wice napisała pismo, żeby mieszkańcy uprzątnęli chodniki, bo to wstyd, że trawa wyrasta spomiędzy kostek, a o chodnik mają jej zdaniem dbać właściciele posesji, z którymi chodnik graniczy.

Tutejszy

Data: 12 października 2019, 07:16 Poprzednia władza chciała usunąć sklep elektryczny p.Skarżyńskiego obecna będzie walczyć z właścicielem budynku murowanego z fundamentem (ten przy samym chodniku).
Zróbcie coś ze Strażacką tam macie pole do popisu !