Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Radni na zieloną trawkę, nikt po nich płakać raczej nie będzie

Dodano: 5 października 2018; Powoli dobiega końca czteroletnia kadencja naszej Rady Miejskiej. Pora na krótkie podsumowanie jej działalności.

Problem w tym, że... właściwie nie bardzo jest o czym pisać. Obserwuję nasz górskokalwaryjski samorząd od przeszło dwudziestu lat, ale czegoś takiego, co działo się przez ostatnie cztery, jeszcze po prostu nie widziałem.

W tej kadencji wszyscy radni – co do jednego – byli ślepo wpatrzeni w oczy burmistrza Dariusza Zielińskiego oraz – jeszcze bardziej – przewodniczącego rady Zenona Nastawnego i jak na komendę podnosili ręce w głosowaniu. Praktycznie wszystkie uchwały zapadały zawsze jednogłośnie.

Nikt z radnych nie podejmował też na posiedzeniach rady żadnej dyskusji. I to nie tylko w kwestiach zasadniczych: w sprawie strategii rozwoju gminy czy długoletniej prognozy finansowej. Nikt nie zabierał też głosu w ważnych sprawach, którymi na co dzień żyli mieszkańcy!

Nie rozmawiano o tym, że mieszkańcy zbierają podpisy przeciwko dalszemu funkcjonowaniu ośrodka dla cudzoziemców Lininie. Nie mówiono o ubiegłorocznym zatruciu wody bakteriami coli. Nikt z radnych oficjalnie nie wyraził oburzenia z powodu przyznania 24-tysiecznej nagrody prezesowi ZGK, chociaż – to trzeba przyznać - po kątach wielu w tej sprawie szemrało. Nikt nie sprzeciwił się wydaniu ponad miliona złotych na przebudowę skweru przy ulicy Dominikańskiej, za to wszyscy – jak jeden mąż – podnieśli rękę za przeznaczeniem takiej kwoty na ten cel w budżecie.

Trudno dociec z czego wynikała taka postawa. Czy z intelektualnej niemocy większości radnych czy też z tego, że tkwią w sieci jakichś nieformalnych zależności? A może po części i z jednego, i z drugiego? Faktem jest, że kilkoro z nich – czując najwyraźniej zażenowanie tym, co działo się przez ostatnie cztery lata – zrezygnowało z kandydowania na kolejną kadencję.

Ale większość z radnych kandyduje po raz kolejny. Przyjdą zapewne i do Państwa, żeby prosić o Wasze głosy. Zapytajcie wówczas, co robili przez cztery lata. Dlaczego - jeśli widzieli, że dzieje się źle - głośno nie protestowali? I dlaczego teraz jest tak źle, skoro przez cztery lata było tak dobrze?

Mateusz Baj


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (170)

Killzone

Data: 5 października 2018, 08:55 Niepodważalnym sukcesem tych radnych jest fakt przytulenia kilkudziesięciu tysięcy złotych diety za NIC.

Helou

Data: 5 października 2018, 08:56 Ale o czym my w ogóle mówimy i nad czym się zastanawiamy? W radzie każdy będzie krył każdego i nie wychyli się z układu, podejrzewam, że wszyscy mają w tym jakiś interes. To by się nadawało na jakiś film, żenada.

Mieszkaniec

Data: 5 października 2018, 09:19 Za ten skwer za ponad 1 milion powinien być złożony donos do prokuratury

Adam

Data: 5 października 2018, 09:44 Mieszkaniec masz racje. Przekręt na odchodne zrobili

mieszkanka

Data: 5 października 2018, 09:59 ja się odniosę do tytułu: jak to nikt? Sami po sobie będą płakać, że źródełko pieniążków za nic nierobienie wyschło, jeżeli nie zostaną wybrani na kolejną kadencję. Kto z nas nie chciałby tak zarabiać? Jak to mawiali: \"Czy się stoi, czy się leży\"...

Andrzej

Data: 5 października 2018, 10:03 Odnośnie skweru. To czy wykonawca nie wiedział czego się podejmuje, dziwi mnie, że przedłużono mu czas na wykonanie z powodu braku sadzonek i latarni. Czy on nie wiedział czego się podejmuje, nie czytał zamówienia i co w takim razie wpisał w ofertę przetargową. Widocznie jesteśmy bardzo bogatą gminą skoro tak łatwo pozwalamy sobie na utratę pieniędzy z kar umownych za opóźnienia. Ale widocznie jest to nasza tradycja, najpierw skarpa, teraz skwer. Pogratulować rządów.

hmm

Data: 5 października 2018, 10:11 @ Admin - strasznie Pan łaskawy dla rajców. Tak delikatnie, w rękawiczkach, ogółnikowo - prawie Wersal... .

Wiem, że co by nie napisać to faktów się nie zmieni, ale potrzebne jest ostrzeżenie dla mniej zorientowanych wyborców przed niektórymi, bo zacznie się (właściwie już zaczęła się) kampania. Choć nie wiem, kampania to czy trolling, bacząc na dyskusję np. o burmistrzach
I dlatego, uważam potrzebna jest rzeczowa informacja bo biedni wyborcy mogą być (może są)tak zdezorientowani, że po wyborach znów będą słusznie narzekać na nową Radę.
Trzeba by spróbować temu jakoś zaradzić.

Ze starego składu Rady startuje:
- 8 obecnych radnych z miasta,
- 10 radnych ze wsi
czyli 18 radnych do 21- osobowej Rady.
Gdyby zostali wybrani to jaka bedzie odnowa tej Rady?

Dobrej informacji nigdy nie za dużo.

nikoś

Data: 5 października 2018, 10:17 DEMOKRACJA ZOSTAŁA STWORZONA PO TO ABY PLEBS MÓGŁ DOSTAĆ SIĘ DO WŁADZY A KOMUNIZM PO TO ABY RZĄDZILI BANDYCI!

hmm

Data: 5 października 2018, 10:20 Wskazówka dla wyborców:
Dlaczego polscy siatkarze zdobyli mistrzostwo świata? Bo trener wybrał najlepszych, nie bacząc na zasługi, dorady, podszepty, sentymenty itd.
I my tak samo - wybierzmy najlepszych... dla siebie!
Takich, którzy mają potencjał, by pracować dla nas.

Skwer

Data: 5 października 2018, 10:41 Zdecydowanie ponad milion złotych na ten skwer to przekręt jakich mało. Za takie pieniądze można kupić działkę (I to nie w najgorszym miejscu) i porządny dom postawić pod klucz ... ... A tu ....na co poszły te pieniądze, do czyjej kieszeni ??? Prokurator powinien się tym zająć .

Mieszkaniec od roku

Data: 5 października 2018, 10:59 Mieszkam w gminie od roku, to co zaobserwowałem, nic włodarze nie potrafią zrobić z głową, same inwestycje milionowe, gdzie normalnie powinny kosztować połowę mniej. Terminy przekroczone zero odpowiedzialności, podam przykład gminy Grodzisk Mazowiecki jako porównanie tam cały czas są inwestycje do tego stopnia że brakuje działek pod zabudowę. Pozdrawiam włodarzy i mam nadzieję, że następni wykorzystają potencjał tego miasteczka.

??

Data: 5 października 2018, 11:04 Mój subiektywny skład nowej Rady Miejskiej:

OKRĘG nr1:
Żmudzin Arleta, Wójcicka Marzena, Molak Bożena, Banasiak Izabela, Adamczyk Zbigniew, Wroniewicz Urszula.
OKRĘG nr2:
Fornal Wojciech, Adamczyk Mariusz, Lach Grzegorz, Surda Marta, Świderski Zbigniew.
OKRĘG nr3:
Rącz Jakub, Kęsik Tomasz, Talacha Ewa, Fedynicz-Komosa Aleksandra, Gostkowska Anna.
OKRĘG nr4:
Wysokiński Jan. Fijka Szczepan, Kochański Wojciech, Polaczyńska Beata, Rychlewski Marcin.

Czy są lepsi/gorsi od obecnych? I dlaczego? Zaproponujcie jeszcze lepszych... Miłego rozmyślania i zabawy.

Izis

Data: 5 października 2018, 11:08 Zbyt poblazłażliwie Pan tą radę ocenił!

sie rypło

Data: 5 października 2018, 11:12 Jak można głosować na takich ludzi , bez względu na to na jakich są listach i jakie stanowiska chcą zdobyć?

Admin

Data: 5 października 2018, 11:15 @ hmmm

Z obecnych radnych nie kandydują chyba tylko pani Pyszyńska, pan Parol i pan Rychlewski. Jeśli kogoś pominąłem, to proszę o podpowiedź.

Matylda

Data: 5 października 2018, 11:28 Mieszkamy tu od zawsze ja i moja rodzina ,znam wiekszosc z tych kandydatow i jedno co nasuwa sie na mysl w stosunku do wiekszosci to :Maja ludzie tupet oj maja .

KWW PWNR Michał Rychlewski

Data: 5 października 2018, 11:47 Niestety nie zawarł Pan całej prawdy w tym artykule, mianowicie mój tata Krzysztof Rychlewski oraz Pan Parol zawsze głosowali przeciwko szkodliwym dla naszego miasta uchwałom. Ale co z tego, skoro przeciwko opowiadali się tylko oni, okazjonalnie jeszcze jedna czy dwie osoby, wobec całej reszty? Mój tata poruszał temat ZGK i patologicznych zachowań w tej strukturze oraz tego jaki one mają wpływ na jakość świadczonych usług wielokrotnie, poczynając od udowodnienia Pełce, że kłamał przy podsumowaniu rocznym o ile w stosunku do lat poprzednich podniósł cenę mediów, za co potem Pełka za zgodą Zielińskiego mścił się np. na Spółdzielni Mieszkaniowej, dzieląc chociażby pozwy wobec SM na 150 zamiast 1, by sztucznie zawyżać koszta postępowań sądowych. Aktualnie funkcjonuje w Radzie patologiczny układ, ale proszę nie mieszać do niego WSZYSTKICH osób, bowiem w tej sytuacji krzywdzi pan tych, którzy niczym nie zawinili. Kolejna sprawa - \"pomnik Zielińskiego\", jak z dziadkiem zwykliśmy go już nazywać, kosztujący 1,09mln pln, to inwestycja będąca rezultatem decyzji Burmistrza, a nie rady. Rada głosowała tylko za wnioskiem o dotację z unii, która wyniosła 30%.

Więc proszę nie rozsiewać nieprawdziwych informacji i dbać o szczegóły... To bardzo ważne, o ile uważa się Pan za twórcę wiarygodnych mediów.

Pozdrawiam,
Michał Rychlewski.

hmm

Data: 5 października 2018, 11:47 @Admin:
Zgadza się, jak 18+3=21
Swoja drogą ciekawe, czemu ta trójka nie startuje. Rachunek byłby prostrzy: 21=21.

??

Data: 5 października 2018, 11:49 @sie rypło
Przeczytaj mój wpis i... się zabaw.

Mateusz Baj

Data: 5 października 2018, 12:05 @ KWW PWNR Michał Rychlewski

Dodatkowe 230 tys. na budowę skweru Rada Miejska przeznaczyła na nadzwyczajnej sesji w dniu 16 maja 2018 roku. Wynik głosowania: 18 za, 0 przeciw, 0 wstrzymujących się.

Protokoły z sesji znajdzie Pan pod poniższym adresem:
http://bip.gorakalwaria.pl/public/?id=182092

Proszę sobie to wyjaśnić z Tatą :-)

Oni

Data: 5 października 2018, 12:29 Dzisiaj jakiś słabo wykwalifikowany fachowiec kosil haszcze od osiedla w Brzescach w stronę podlecza. Cały brud, suche liście i śmieci rozwijało po drodze. Ciekawe kto ten bałagan sprzątanie? Kiedy w Brzescach urządzenia siłowni plenerowej zostaną wymienione na sprawne? Czy nadzór budowlany to widział?

nn

Data: 5 października 2018, 12:31 prosze skonczyc z ta krytyka co zrobili inni burmistrzowie chyba wszyscy sa slepi jak wygladalo kiedys nasze miasto uklady to byly kiedys

hmm

Data: 5 października 2018, 12:55 @KWW PWNR Michał Rychlewski:

Co prawda, to prawda. Trzeba potwierdzić, że:
- Krzysztof Rychlewski oraz Pan Parol zawsze głosowali przeciwko szkodliwym dla naszego miasta uchwałom. (choć nie mam pewności czy zawsze),

- przeciwko opowiadali się tylko oni, okazjonalnie jeszcze jedna czy dwie osoby,
- Mój tata poruszał temat ZGK i patologicznych zachowań w tej strukturze oraz tego jaki one mają wpływ na jakość świadczonych usług wielokrotnie, poczynając od udowodnienia Pełce, że kłamał przy podsumowaniu rocznym o ile w stosunku do lat poprzednich podniósł cenę mediów,

- za co potem Pełka za zgodą Zielińskiego mścił się np. na Spółdzielni Mieszkaniowej, dzieląc chociażby pozwy wobec SM na 150 zamiast 1, by sztucznie zawyżać koszta postępowań sądowych (tego nie wiem),

- Aktualnie funkcjonuje w Radzie patologiczny układ (tego nie wiem),

- proszę nie mieszać do niego WSZYSTKICH osób, bowiem w tej sytuacji krzywdzi pan tych, którzy niczym nie zawinili (tym przewinom pewno ktoś dowodził),

- Kolejna sprawa - \\\"pomnik Zielińskiego\\\", jak z dziadkiem zwykliśmy go już nazywać, kosztujący 1,09mln pln, to inwestycja będąca rezultatem decyzji Burmistrza, a nie rady. Rada głosowała tylko za wnioskiem o dotację z unii, która wyniosła 30%. (nie znam szczegółów, w tym dyskusji na komisjach- o ile o tym dyskutowano),

Może odezwą się inni radni - dla wyjaśnienia sprawy. Nie brak im chyba cywilnej odwagi, by bronić swego stanowiska w głosowaniach i... dobrego imienia.
Swego i Rady.

Heje

Data: 5 października 2018, 13:07 I artykuł pisze kandydat na radnego... śmiech na sali :D

Felek Stankiewicz

Data: 5 października 2018, 13:22 Ta banda,ta zgraja raz na zawsze musi odejść od żłoba !
Nic nie zrobili i nie zrobią,chyba że dla siebie.
Dajmy wykazać się młodszym !

Baca

Data: 5 października 2018, 14:08 Dokładnie, niech wejdzie kilku młodych, są jacyś godni polecenia ? Młodzi, przedsiębiorczy z oliwą w głowie ?

Michał Rychlewski

Data: 5 października 2018, 14:14 \"Dodatkowe 230 tys. na budowę skweru Rada Miejska przeznaczyła na nadzwyczajnej sesji w dniu 16 maja 2018 roku. Wynik głosowania: 18 za, 0 przeciw, 0 wstrzymujących się.\"

Ma Pan rację. Jednakże nie mogę nigdzie znaleźć załącznika z listą obecności, a bez niej wciąganie w to mojego taty jest trochę nie w porządku. Niemniej nie omieszkam zapytać o całe zajście. Ale nie zmienia to faktu, iż pomimo że Rada zwiększyła budżet na tę inwestycję, to inicjatywa decyzyjna stojąca za akceptowaniem tej inwestycji w ogóle, ma swoje źródło w urzędzie Burmistrza, a nie Rady.

Tak przy okazji w sumie, chciałbym tylko zaznaczyć, jeżeli chodzi o zwiększenie tej kwoty o 230tyś, aby było z czego zapłacić SORTED - rok wcześniej jedna z lokalnych firm wystawiła ofertę wycenioną na 900tyś - jak mi powiedział syn jej właściciela, tyle należałoby wziąć za wykonanie prac zgodnych z projektem aby wykonawcy się to opłaciło (co świadczy o tym jak doskonale marnować potrafią pieniądze niektórzy ludzie). Rok temu oferta została odrzucona, argumentując, iż lokalny wykonawca zażądał zbyt dużo. Rok później, zapłacili za to nie 900tyś, a 1,1mln. Teraz wypadałoby się zastanowić, na co poszło 200 tysięcy, skoro zapewne kadencja niektórych ludzi właśnie będzie się kończyć :)

Heheh

Data: 5 października 2018, 14:25 A czy hasło wyborcze młodego Rychlewskiego nie jest „dość z układem „ czyżby ojciec, ktory kończy kadencje w obecnej radzie jest w układzie ? Bo zgłupieć można

KWW PWNR Michał Rychlewski

Data: 5 października 2018, 14:38 @heheh
\"A czy hasło wyborcze młodego Rychlewskiego nie jest [dość z układem] czyżby ojciec, który kończy kadencje w obecnej radzie jest w układzie ? Bo zgłupieć można\"

Nie trzeba głupieć, wystarczy czytać ze zrozumieniem. Mój ojciec od lat próbował z tym układem walczyć, ale we 2-4 osoby wobec reszcie po prostu jest to niewykonalne. Oni mają większość.

Doszedł do wniosku, iż i tak ma zbyt wiele nerwów ze spółdzielnią mieszkaniową, by użerać się z tym układem, a niezainteresowani szczegółami ludzie i tak zrzucać będą winę także na niego.

Stąd powstała inicjatywa, moja, by może młodzi ludzie się zainteresowali tą Gminą. Bo dotychczas tylko narzekałem, nie robiąc nic. Teraz przynajmniej spróbuję, i nie będę mógł sam sobie zarzucać, iż nie starałem się czegokolwiek zrobić.

Oczekiwania mam dość przyziemne, jesteśmy nową formacją, nie wystawiamy kandydata na Burmistrza bo realnie rzecz biorąc nie mielibyśmy szans wypromować nowej osoby na tyle, by mogła konkurować ze starymi wygami. A iść w tym kierunku z kandydaturą, co PiS, to lekkie nieporozumienie. Stąd sami kandydaci na radnych.

Z tego co widzę to chyba jako jedyny komitet mamy spójny i przemyślany całościowy plan na rozwój tej gminy. W następnym tygodniu pojawią się na mieście plakaty oraz w Internecie filmy, jak opisuję nasz plan. Skrótowo, może Pan zobaczyć nasze pomysły na plakacie na profilu Łukasza Królaka na FB, który swój plakat już tam wstawił. Brakuje jeszcze kilku punktów które będziemy dodawać do finalnych plakatów, ale z grubsza opis jest.

Mam tylko nadzieję, iż nawet jeżeli nam się nie uda zdobyć mandatów, to ludzie raczej będą głosować na młodych, nowych kandydatów, aby powymieniać tych, którzy siedzą tu już ponad 20 lat. Bo aktualna sytuacja to tragedia. A nadchodząca kadencja będzie ogromnie ważna dla całej gminy, ze względu chociażby na budowę obwodnicy i planowane poszerzenie mostu. Trzeba korzystać z szansy na rozwój, póki jest.

Pozdrawiam,
Michał Rychlewski.

Aaaa

Data: 5 października 2018, 14:39 M.RYCHLEWSKI-bo ten artykul jest po to zeby od razu obczernic dwoch z kandydujacych na burmistrza.Ktos chyba mial w tym jakis cel......

hmm

Data: 5 października 2018, 14:54 @Aaaa :
człeku, czego się czepiasz. Michał Rychlewski pisze rzeczowo, spokojnie. Nikt, w tym Admin, nie podważa podanych przez niego faktów - Ty również!
Trollujesz czy?? (może sam startujesz z Jego okręgu?)
Na tego młodego można głosować -choć go nie znam!

??

Data: 5 października 2018, 15:05 Na stronie Portalu samorzadowego w rankingu kandydatów z okręgu nr1 prowadzi Kazimierz Gałecki z Obrębu. Kto Go zna z dokonań dla innych, no bo skoro prowadzi, to warto by coś wiedzieć? Kto zacz.

Ola

Data: 5 października 2018, 15:22 Do Aaaa: może zamiast trolować warto podyskutować na argumenty, jak Pan Rychlewski, choć mnie mam pojęcia kim jest ów człowiek. Jeżeli uważasz, że nie było tak jak Pan R. oraz redaktor mowi, to ja bardzo chętnie posłucham twojej opinii. Sam hejt to już trochę za mało.

OBIEKTYWNA

Data: 5 października 2018, 15:42 Stare polskie przysłowie mówi : krowa co dużo ryczy mało mleka daje

wybory2018

Data: 5 października 2018, 15:48 szkoda ze w radzie nie ma młodych ludzi :/
ale co sie dziwić ...
w GK głosują tylko mochery

Oni

Data: 5 października 2018, 16:38 Szacunek dla p. Michała Rychlewskiego, że nie kryje się a ujawnia na forum. Jako pierwszy kandydat.

Reszta kandydatów rozumiem, że nic nie ma do napisania i boi się wypowiadać na forum publicznym. Warto zapoznać się z tymi nazwiskami i na nich nie głosować. Skoro boją się ujawnić to znaczy, że podczas sesji nic nie wyniosą do tej smutnej i prowizorycznej gminy. Wieś będzie pamiętać o was.SKY

Data: 5 października 2018, 17:21 I teraz mam uwierzyć ,że te osiemnaście osób ponownie kandydujących, teraz stworzą radę ponad podziałami, że nie będzie opozycji ,koalicji , \"klepania uchwał \" i dziwnych \"niemych dyskusji\". Ja tym osobą nie wierzę !!!!

Mieszkanka

Data: 5 października 2018, 17:57 Młody, gniewny Rychlewski, pamiętaj, że oczernianie innych to nie jest dobra broń.

Młody

Data: 5 października 2018, 18:03 Proszę Państwa lista osób (do 30 lat)

Okręg 1
Arleta Żmudzin 28
Marcin Kosakowski 24
Tomasz Sobolewski 30
Paweł Zaręba 25
Łukasz Zajączkowski 23
Magdalena Winterot 30

Okręg 2
Jan Rokita 30
Karolina Bork 28
Sebastian Chojnacki 22
Marta Surda 20
Martyna Szczęsna 27
Kamil Stokowski 30

Okręg 3
Jakub Rącz 29
Patryk Powichrowki 23
Arkadiusz Łukasik 28
Szymon Krupa 24
Michał Rychlewski 25
Karolina Kowalczyk 25
Dominik Wojtas 21
Michał Przystup 25

Okręg 4

Monika Bolek 30
Aleksandra Pęczek 28
Paweł Rosłanie 23
Piotr Walczak 28
Łukasz Kopytowski 30
Marcin Rychlewski 26
Łukasz Królak 26
Emila Przygodzka 22
Kamil Konat 25

suweren

Data: 5 października 2018, 18:29 Przeglądając listę kandydatów do rady mocno odmłodzono
niektórych kandydatów .Czy chodziło o odmłodzenie starej gwardii.

hmm

Data: 5 października 2018, 19:10 Z analizy list wyborczych wygląda mi na to, że radni z komitetów nr : 16-18 mogą mieć większość w Radzie.
Czy stworzą koalicję? Jak dobra byłaby taka Rada?

Janusz

Data: 5 października 2018, 20:30 Do SKY - Prosta sprawa, przy urnie o nich zapomnieć.., byli to niech odejdą w zapomnieniu....

pele

Data: 5 października 2018, 21:39 Wszystkim piszącym przypominam: my tych radnych i burmistrza wybraliśmy.

KWW PWNR Michał Rychlewski

Data: 5 października 2018, 22:10 Dziękuję za miłe słowa wszystkim. Na dniach ruszy nasza strona na Facebooku (strona jest, a na razie ukryta), zapraszam w następnym tygodniu serdecznie do merytorycznych dyskusji na temat naszych pomysłów.

@Mieszkanka
Jeżeli mówienie prawdy to oczernianie, to w takim razie raczej nie ja, a osoby o których mowa powinny zreflektować swoje poczynania, skoro są aż tak złe, że poruszanie tego tematu można uznać za oczernianie :) A co do natury, jestem raczej spokojnym człowiekiem.

Krzysztof Parol

Data: 5 października 2018, 22:42 Tak to prawda że nie kandyduje na radnego ... uważam że byłem za mało czynny miałem, a raczej nie miałem wsparcia do działania że strony radnych uważam że radni nie powinni pobierać żadnego wynagrodzenia powinni działać całkowicie społecznie, a sesja rady powinna być najwcześniej od godz 16.00. Wszystkim dziękuję za zaufanie i głosy na moją osobę mam nadzieję że kolejna rada i burmistrz będą bardziej kochani przez społeczeństwo Góry Kalwarii

Do wszystkich

Data: 5 października 2018, 23:32 Panie redaktorze, na wstępie gratulacje za dobór zdjęć. Gołym okiem widać profesjonalizm i bezpartyjny obiektywizm. Pierwszych troje wg kolejności alfabetycznej mogli spojrzeć prosto w obiektyw, temu ostatniemu nie dano szansy.No może gapa albo za mało pokazuje się publicznie i trudno złapać go w kadr. Idźmy dalej. Dużo komentarzy internautów w temacie kandydatów, najwięcej tych, którzy o kandydatach, jak można wyczytać z wpisów najmniej wiedzą. Słuszne te wpisy, które mówią o braku informacji, ale tej rzetelnej o kandydatach. Może warto by doprowadzić do debaty, podczas której sami kandydaci mogli by się zademonstrować, przedstawić wyborcom swoje dokonania i plany na nadchodzącą kadencje. Bezpodstawne wpisy, że ten zrobił to , ten tamto, to soory ale czysta wyobraźnia i niestety przedwyborczy populizm. Na debacie, my wyborcy moglibyśmy wysłuchać , zadać pytania , poprosić o fakty , dowody zaangażowania . Panie redaktorze może trochę inicjatywy w kwestii debaty z Pana strony. Właśnie najczęstsze pytania na forum, to informacje o wiedzę na temat kandydatów. Ale dość dewagacji. Warto zacząć, w kolejności alfabetycznej:
Pani Rechnia - radna od 16 lat, zawód wyuczony - żona męża (swoją drogą porządny pracowity i wykształcony gość, biznesmen, ma tylko jedną wadę - żonę) z angielskiego żonę biznesmena zwie się bizneswomen. To już coś, co można nazwać doświadczeniem zawodowym ( i wykorzystać w kampanii wyborczej). Ale najważniejszy jest zawód wykonywany -radna (nie mylić z bezradna), a to dopiero osiągnięcie. Przez 16 lat dwie wypowiedzi na sesjach Rady Miejskiej (frekwencja 66%), obie wypowiedzi na temat zagrożenia powodziowego. Ważna sprawa z punktu widzenia mieszkańców terenów zalewowych, zwłaszcza tych posiadających biznes pod szkłem.
Kandydat kolejny Pan Rokita i dużo by powiedzieć , tylko co? Być może ktoś uzupełni. Wiadomo, że pracował w bibliotece z racji historycznego wykształcenia. Zatrudniony na czas określony, tak się sprawdził, że umowy już nie przedłużono. A przepraszam od paru lat pisze doktorat, a w październiku 2016 roku miał się bronić i jakoś nie wyszło. Być może obciążony w pracy, czasowo nie dawał rady. Jak zostanie burmistrzem to znowu może nie zdążyć. No ale nie czepiajmy się doktoratu. Mieliśmy już w poprzednich wyborach kandydatów podkreślających fakt doktoryzowania się (nawet z prawa) i do tej pory nic. Może zacząć może każdy, ale skończyć , widocznie trudniej.
Trzeci ze zdjęcia kandydat nie jaki Strzyżewski, fakt trzeba przyznać nieźle ostrzyżony, co prawda bez botoksu ale nieźle i profesjonalnie podretuszowany (polecam zobaczyć na żywo. Pięknie wystartował cyt.\" zdecydowałem się wystartować w wyborach na burmistrza\", nie dodał,że już trzeci raz. Ale jak to mówią: do trzech razy sztuka. Jedno dziwi jak taki gość mógł przegrać z tym nierobem Ziel...kim. A może z powodu za wysokich kwalifikacji i doświadczenia zawodowego. Uporządkujmy: Za kadencji Pani Burmistrz Samborskiej, przyjęty do referatu promocji UMiG. Dał się poznać jako fachowiec od \"krówek\", długopisów, smyczek itp. A to już nie bagatelne doświadczenie pracy w samorządzie. Uczył się od najlepszych i to dodało odwagi do startu w wyborach o fotel burmistrza (na złość swojej szefowej, która znana ze swego miłosierdzia, nie dostając się do drugiej tury poparła swojego \"wykarmionego na własnej piersi węża\", w drugiej turze. Niestety nie pomogło. No ale jak tu dalej zarządzać \"krówkami\" w gminie w której wygrał nikczemnik Ziel...ki.
Ale od czego ma się kolegów z Partii PO którzy wygrali i w Piasecznie i w Konstancinie.Pomożecie - Pomożemy. I zrobili Pana Strzyżewskiego doradcą burmistrza Piaseczna. Ma chłopak doświadczenie i zna się nie tylko na \"krówkach\", a za cztery lata CV jak znalazł, tak doradzał w Piasecznie , że w Górze Kalwarii jako burmistrz \"kijem Wisłę zawróci\". No niestety nie udało się kolejny raz. Albo kij za cienki, albo nurt za bystry. A ten Ziel...ski wykałaczką dał radę.No ale kot na cztery łapy spada. I temu się udało, wylądował w powiecie i to w zarządzie. I co kuriozalne kot z psem a raczej PiS z PO się dogadali i prze cztery lata porządzili jak mąż z żoną. No więc opłacało się ,teraz to dopiero jest CV, można się poszczycić doświadczeniem.
Wystarczy, przejdźmy do tego ostatniego, co nie miał okazji spojrzeć w obiektyw.
Pan Zieliński - \"bezpartyjny\"chodź nie jedna partia poparła by, gdyby tylko się zgodził i przyjął warunki. A ten gapa się nie sprzedał , chociaż to duży błąd. Ale do rzeczy: Jak człowiek z takim mizernym doświadczeniem dwa razy już wygrał z pięcioma innymi kandydatami. Może sukces tkwi w dotychczasowym dorobku zawodowym. Z materiałów wyborczych wnika, że przez 10 lat był nauczycielem, przez kolejne 10 dyrektorem szkoły, następnie dyrektorem placówek oświatowych w gminie. Następne 6 lat zastępcą burmistrza i w reszcie 8 lat burmistrzem. Widocznie jeszcze mu mało wiedzy lub doświadczenia. Może po trzeciej kadencji ? Kto wie ? Ponad 25 lat doświadczenia i tak mało umie. Kontrkandydatom tylko pozazdrościć, pytanie tylko czego ? Ktoś mądry kiedyś powiedział: \" nie można kochać drugiego człowieka, nie potrafiąc kochać samego siebie...\"

Mieszkam tu

Data: 6 października 2018, 00:28 Po tylu latach, czas na zmianę burmistrza. Człowiek wpadł w rutynę i brak mu pomysłów. Dajmy odejść Zielińskiemu na emeryturę. Teraz potrzeba świeżej krwi żeby się rozwijać a nie czekać i tylko patrzeć jak Piaseczno się rozwija...

OBIEKTYWNA

Data: 6 października 2018, 04:14 Kochani wyborcy nie słuchajcie obietnic kandydatów to co trzeba było zrobić już pan Burmistrz Zieliński zrobił teraz przez najbliższa kadencję trzeba tylko to w niewielkim stopniu dopieścić i tyle a aspiracje które przedstawiają jego konkurenci są tak samo na wyrost jak i oni sami każdy z nich oprócz pana z PiS jest albo wice starosta albo radna i co przez ten cały czas? nie zrobili nic ,ponad co miało być zrobione ! wiec teraz zawojują władzą!! Gmina ma nad sobą kolejna władzę którą jest rząd Polski i to jak i co sie dzieje w każdej gminie jest odgórnie ukierunkowane to nie jest pole kóre Pan AS czy Pani DR biorą w 100% dzierzawe i sobie stworzą swój wimaginowany świat nie oszukujmy się. A tylko tak dla przypomnienia tej dwójce jaki i synowi Prezesa SM i reszcie wszczekanych kandydatów proszę zajrzeć do słownika i poczytać znaczenie słowa ETYKA i KULTURA SŁOWA gdyż chcąc kogoś reprezentować zajmując urzędowe stanowisko warto to robić z klasą!! Pozdrawiam serdecznie :)

Ja

Data: 6 października 2018, 08:11 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

pytek

Data: 6 października 2018, 11:50 @OBIEKTYWNA
Piszesz, że \"każdy z nich oprócz pana z PiS jest...\" kimś tam, w domyśle złym kandydatem.
A pan z PiS jest...kim, że przemawiasz (bez argumentów) za nim? Skoro nie ma referencji na burmistrza, to dlaczego optujesz za nim?
Jesteś OBIEKTYWNA? To gdzie ten obiektywizm, dopytuję??

hmm

Data: 6 października 2018, 11:56 @ OBIEKTYWNA (?)
....Gmina ma nad sobą kolejna władzę którą jest rząd Polski - czy to jakiś cytat z tajnego planu PiS-u?

SKY

Data: 6 października 2018, 11:56 @OBIEKTYWNA- czy aby na pewno obiektywna, pisząc o obecnym burmistrzu, że zrobił wszystko to jawna kpina z wyborców i mieszkańców. Takie brednie nie kolidują z Twym poczuciem kultury i etyki ?

hmm

Data: 6 października 2018, 12:08 Młody trochę popracował i przedstawił listę kandydatów do lat 30 - dobrze, że jest ich tak dużo.
Co z tej listy wynika? Może to, że mają zadatki na radnych w przyszłości. Teraz mogliby stworzyć np. Młdzieżową Radę Gminy, popracować razem ze cztery lata dla mieszkańców , by potem ubiegać się o mandaty.
Do młodości nic nie mam, ale tylko ona sama to za mało na wybór, chyba.
Życze młodym wytrwałości w działaniu i sukcesów (na które zasłużą) w przyszłości.
Zachęcam do tego, bo młodość to też nasza przyszłość.

pytek

Data: 6 października 2018, 13:29 W okręgu nr 1 na liście nr 10 jest 5 kandydatów i na liście nr 20 - 2 kandydatów spoza okręgu.
W okręgu nr 2 na liście nr 10 jest 3 , na liście nr 20 - 5 takowych.
Czyżby nie było odpowiednich tubylców? Czy byli i ... odmówili?
Czy przez to te listy nie są słabsze?

I ciekawostka: na liście nr 10 startuje z jednej rodziny z Krzaków - 5 osób. To zaangażowanie! Sołtys wie?
Bo rodzinych duetów jest kilka.

pytek

Data: 6 października 2018, 13:33 Admin napisał : większość z radnych kandyduje po raz kolejny. Przyjdą zapewne i do Państwa, żeby prosić o Wasze głosy. Zapytajcie wówczas, co robili przez cztery lata... - zapytamy?
I dalej : \" Dlaczego - jeśli widzieli, że dzieje się źle - głośno nie protestowali? I dlaczego teraz jest tak źle, skoro przez cztery lata było tak dobrze?\" -zapytamy?
Dlaczego Nie mówiono o ubiegłorocznym zatruciu wody bakteriami coli. Nikt z radnych oficjalnie nie wyraził oburzenia z powodu przyznania 24-tysiecznej nagrody prezesowi ZGK, chociaż – to trzeba przyznać - po kątach wielu w tej sprawie szemrało. Nikt nie sprzeciwił się wydaniu ponad miliona złotych na przebudowę skweru przy ulicy Dominikańskiej, za to wszyscy – jak jeden mąż – podnieśli rękę za przeznaczeniem takiej kwoty na ten cel w budżecie. Zapytamy?

pytek

Data: 6 października 2018, 13:34 Admin dziś ma wolne?

szczery

Data: 6 października 2018, 14:38 Ludzie ja was nie rozumiem . Widzicie że jest jakiś przekręt to zgłaszajcie to do prokuratury . Tylko nie w piasecznie bo rączka rączka myje. Ewidetnie naszą władzą powinna się zainteresować prokuratura i tu nie ma dyskusji . Ale jak my takich rzeczy nie będziemy zgłaszać to będą nam się śmiać w twarz i będzie coraz gorzej .

Młody

Data: 6 października 2018, 17:17 @hmm
Tak trochę popracowałem, i widzę, że niektórzy „młodzi” startują już ktorys raz ale z innyc partii, niektórzy są dobrze znani i maja już ciepłe stołki „w państwówce”, jest kilka osób znanych „ z bycia znanym”, ale widzę, ze jest tez kilku młodych przedsiębiorców.

Baca

Data: 6 października 2018, 17:22 @pytek
Ten rodzinny duet z krzaków to porażka...

Belzebub

Data: 6 października 2018, 18:59 Ludzie macie za duże wymagania. W tym mieście bez kibla i kanalizacji.

hmm

Data: 6 października 2018, 19:00 Obiektywizm OBIEKTYWNEJ jest co najmniej wątpliwy - co sama udowodniła - i to bardzo przekonywująco; czego nie można powiedzieć o Jej komentarzach.

Matylda

Data: 6 października 2018, 19:43 @pytek.A to proste nie chcieli sie narazac bo po co tracic szanse na kolejne cztery lata latwej kasy ,ktora sama pcha sie do kabzy .

janusz tracz

Data: 6 października 2018, 21:19 do @hmm

niby młodzi, ale kilku z tych kandydatów prowadzi własny biznes i z tego co się słyszy całkiem dobrze im idzie.

Jakub Rącz

Data: 6 października 2018, 22:34 do Pytek:
Spodziewam się kto mógł zadać to pytanie, ale podejrzenia niech pozostaną podejrzeniami ;)
Tak stratują inni członkowie mojej rodzinny bo mają czynne i bierne prawo wyborcze... to chyba dobrze o nich świadczy że go nie utracili ;)
Startuję w okręgu wyborczym nr 3 ponieważ głównie działam społecznie na terenie Góry Kalwarii...
Zanim wyprowadziliśmy się na Krzaki Czaplinkowskie, przez długie lata mieszkaliśmy w Górze, tutaj się uczyłem i tutaj mam większość przyjaciół i znajomych... dlatego zdecydowałem się na kandydowanie w 3 okręgu, co nie zmienia faktu, że jako radny będę działał na rzecz CAŁEJ Gminy. A co do Sołtysa to nie rozumiem pytania? Dlaczego ma wiedzieć? Pewnie i tak wie, wszak kandydaci są jawni :)

Pozdrawiam wszystkich,
Jakub Rącz

Krzysztof Jazyna ze Szczecina

Data: 6 października 2018, 22:59 Każdy co mógł to robił na tyle ile się Da ale i tak ma pojechane :),Każdy ma problem i nikomu nie dogodzisz, bo to Polska a nie elegancja Francja.
a są Takie rzeczy których nie da się przeskoczyć a po komentarzach widać jak od ludzi tryska Zawiścią, zazdrością i Pychą. Hmmm
Czy to kompleksy, czy zwykła zawiść ?
Jeden madrzejszy od drugiego a mieszkamy w Uni wiec mozna sie przeprowadzic a nie narzekac.
bakterie w wodzie, zanieczyszczenie wód gruntowych to własnie nasza Ziemia.
Tak jest i inaczej byc nie moze :)


słupy

Data: 6 października 2018, 23:00 sorka, ale niektórzy radni u nas to takie słupy, nie wiem czy w ogóle zabierają głos

Belzebub

Data: 7 października 2018, 08:48 Apeluję o debatę publiczną i ujawnienie się kandydatów zarówno na radnych i na burmistrza. Te internetowe bajki będzie łatwiej zweryfikować na żywo.

Każdy kandydat by miał możliwość publicznej wypowiedzi. Kto jest za???

Jerzy Pełka

Data: 7 października 2018, 11:58 Panie kandydacie na radnego Michale Rychlewski.
Niestety poziom pana bezczelności przekroczył akceptowalne granice. Podaje pan slogany i nieprawdy, obrażając innych. Nie wiem o jakiej patologii pan pisze i sam pan pewnie nie wie, a może nie rozumie znaczenia używanych słów. Oczekuję niezwłocznego przeproszenia za absurdalne i nieodpowiedzialne słowa. Pana obraźliwe słowa są tym bardziej nieuprawnione, że obecnie wyłącznie z uwagi na dobro mieszkańców Spółdzielni, dzięki właśnie burmistrzowi Zielińskiemu, nie podjęto decyzji o odcięciu dostaw wody pomimo ogromnych zaległości Spółdzielni wobec ZGK. Pana ojciec tłumaczył, że zadłużenie wynika z faktu, że mieszkańcy Spółdzielni nie płacą opłat do Spółdzielni. Niech pan wyjaśni tym wszystkim mieszkańcom, którzy jednak płacą co miesiąc opłaty dlaczego tych opłat nie przekazywano do ZGK i co się stało z tymi pieniędzmi.
Jednocześnie skoro ma pan tak szeroką wiedzę na temat Spółdzielni kierowanej przez ojca może przybliży pan, zwłaszcza mieszkańcom tej spółdzielni:
1. Jakie zadłużenie i w stosunku do jakich podmiotów ma kierowana przez pana ojca Spółdzielnia ?
2. Czy jest prawdą, że aby dochodzić swoich należności za dostawy wody oraz ciepła do Spółdzielni, za co Spółdzielnia dobrowolnie nie płaciła, ZGK musiał złożyć pozwy na prawie 4 miliony złotych ?
3. Proszę podać ile setek tysięcy złotych odsetek zapłaciła już Spółdzielnia kierowana przez pana ojca na rzecz wierzycieli na przestrzeni ostatnich kilku lat ?
4. Proszę podać ile setek tysięcy złotych zapłaciła już Spółdzielnia kierowana przez pana ojca tytułem zwrotu kosztów procesów w sprawach, w których Spółdzielnia bezzasadnie kwestionuje obowiązek zapłaty należności ?
5. Proszę podać ile spraw sądowych wygrała Spółdzielnia kierowana przez pana ojca z ZGK, a ile przegrała ? Dotychczas wszystkie sprawy sądowe kończyły się korzystnie dla ZGK. Dlaczego więc Spółdzielnia w dalszym ciągu składa w sprawach sprzeciwy, zażalenia, apelacje ? Może poda pan kto za to płaci ?
6. Proszę też podać kto wykonywał nadbudowy w budynkach Spółdzielni, kto wykonał obecnie kotłownię i za ile, w tym kto teraz jest właścicielem tej kotłowni ?
7. Proszę podać na co poszły pieniądze ze sprzedaży jednej z działek Spółdzielni i komu ją sprzedano ?
W tym samym czasie ten zły ZGK i Burmistrz utrzymywali i nadal utrzymują niższe niż w okolicznych gminach stawki opłat dla gospodarstw domowych za wodę i ścieki, pozyskali ponad 20 mln środków unijnych, modernizowane są kolejne odcinki sieci wodociągowych, realizowane inwestycje.
Drogi panie zamiast zniesławiać innych proszę zacząć od rozliczenia siebie i najbliższej rodziny. Może się bowiem okazać, że trzeba będzie się zapaść ze wstydu pod ziemię. I może się okazać, że zrozumie pan, co to jest patologia.


hmm

Data: 7 października 2018, 13:59 @Młody : widzę, ze jest tez kilku młodych przedsiębiorców....
@janusz tracz : niby młodzi, ale kilku z tych kandydatów prowadzi własny biznes i z tego co się słyszy całkiem dobrze im idzie.
To może warto nagłośnić ich zasługi - zróbcie to. Młodych trzeba poznawać . z dobrej strony.

hmm

Data: 7 października 2018, 14:06 @słupy :sorka, ale niektórzy radni u nas to takie słupy... - kto ich wybrał?
@Belzebub: Apeluję o debatę publiczną i... - niech się zacznie prawdziwa debata na argumenty, zasługi, pomysły, by z tym trollowaniem z ukrycia (kilku z jednego komitetu) skończyć.

Killzone

Data: 7 października 2018, 15:56 Pan Pełka to mój \"ulubiony\" mgr inż.

Gustavo

Data: 7 października 2018, 16:15 Jasne, głosujmy na młodych, dobre! :-D To co zrobiła do tej pory młodzieżowa rada miejska??? Młodość to żaden argument!

Młody

Data: 7 października 2018, 16:38 @hmm
Fajnie by było, gdyby dostał się ktoś młody, zawsze to świeża krew, tylko obawiam się, że ludzie maja podejscie młody=nie nadaje się,
ale jezeli startuje ich tak dużo, to chyba chcą zmian

Ryzy

Data: 7 października 2018, 18:04 Do gustavo
A Pan Strzyzewski 39l, to jest młody czy stary ?

pytek

Data: 7 października 2018, 18:25 #Jakub Racz:
1, ...Spodziewam się kto mógł zadać to pytanie... pudło.
2.W mym wpisie nie ma nazwisk i oceny startu.... jest tylko konstatacja faktu. Czy tu coś nie tak?
3. Tak stratują inni członkowie mojej rodzinny bo mają czynne i bierne prawo wyborcze... - Wasze święte prawo.
4.
Startuję w okręgu wyborczym nr 3 ponieważ głównie działam społecznie na terenie Góry Kalwarii...
Zanim wyprowadziliśmy się na Krzaki Czaplinkowskie, przez długie lata mieszkaliśmy w Górze, tutaj się uczyłem i tutaj mam większość przyjaciół i znajomych... jasne.
5. co nie zmienia faktu, że jako radny będę działał na rzecz CAŁEJ Gminy. - słusznie.
6 A co do Sołtysa to nie rozumiem pytania? Dlaczego ma wiedzieć? = czy wie, że ma tak zaangazowanych społecznie mieszkańców, czy jest z nich dumny? Stąd me podkreślenie : \"To zaangażowanie!\" Już jasne?
Bo jesli coś jeszcze, to sie odniosę.
Z karesami.

hmm

Data: 7 października 2018, 18:40
@Młody : Napisałeś, że\" Fajnie by było, gdyby dostał się ktoś młody, zawsze to świeża krew, tylko obawiam się, że ludzie maja podejscie młody=nie nadaje się, ... .To nie wątpij, tylko bierz sie do roboty - przypominam : \" może warto nagłośnić ich zasługi - zróbcie to. Młodych trzeba poznawać z dobrej strony.\"
Zrobisz, czy będziesz tylko watpił?

Mieszkaniec

Data: 7 października 2018, 20:49 Ciekawe rzeczy napisane o naszej spółdzielni....

Gustavo

Data: 7 października 2018, 20:57 Do Ryzego
Pisałem o kandydatach do Rady. A A. Strzyzewski jest chyba w wieku całkiem odpowiednim.

Jakub Rącz

Data: 7 października 2018, 20:59 Do pytek: ok rozumiem nic nie mam do dodania, chciałem się po prostu odnieść do tego co Pan/i napisał/a... a co do sołtysa to nie wiem czy wie, jakoś ostatnio nie rozmawiamy XD

Aleksandra Fedynicz - Komosa

Data: 7 października 2018, 21:21 Kiedy jakiś czas temu Pan Redaktor zapowiedział podsumowanie pracy Rady Miejskiej VII kadencji, oczekiwałam rzeczowego, konkretnego artykułu. Tymczasem ukazało się coś, co zamiast artykułem jest elementem kampanii wyborczej – niestety jak zwykle negatywnej. A przecież wystarczyło poświęcić kilka godzin na przeczytanie protokołów posiedzeń Komisji Rady, wniosków kierowanych przez Komisje, analizę protokołów sesji Rady. Może nawet warto byłoby pokusić się o rozmowę z którymś (jeżeli nie ze wszystkimi) z członków Rady? Po co? Tylko w ten sposób można dokonać podsumowania pracy Rady. Pan Redaktor opisuje sesje zapominając (a może nie wiedząc), że sesja Rady jest jednym z elementów pracy radnego, powiedziałabym nawet, że jest to finalny efekt pracy. Prawdziwa praca odbywa się podczas prac poszczególnych Komisji. To właśnie tam omawiane są projekty uchwał, zgłaszane są pytania, wątpliwości, wnioski. Gdyby zadać sobie ten trud i przeanalizować same tylko wnioski, okazałoby się, że w tej mijającej kadencji zgłaszane przez radnych wnioski dotyczyły: montażu punktowych elementów odblaskowych na przejściach dla pieszych, projektu i budowy nawierzchni drogi na osiedlu Marianki, uzupełnienia oświetlenia drogowego wzdłuż ulic Mazowieckiej i Ogrodowej w Sierzchowie, doposażenia placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Baniosze, opracowania dokumentacji rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Księcia Janusza w Górze Kalwarii, chipowania psów, usunięcia żwiru z placu zabaw przy Samorządowym Przedszkolu nr 1 i wymiany na bezpieczną nawierzchnię, budowy/przebudowy Przedszkola Samorządowego w Wilczynku, wymiany tablicy pamięci narodowej na budynku przy ul. ks. Sajny 4, montażu masztu przy obelisku na błoniach, budowy placu zabaw na Parceli, remontów ulic (m.in. Sobieskiego, Batorego, Żwirki i Wigury, Kościuszki, ulic w Łubnej), oznakowania ulic w Górze Kalwarii poprzez umieszczenie tabliczek z nazwami, realizacji I etapu modernizacji stadionu miejskiego, zainstalowania sygnalizacji świetlnej na ulicy Pijarskiej – nad przejściem dla pieszych, podjęcia rozmów z właścicielami aptek na temat wydłużenia czasu pracy lub pełnienia nocnego dyżuru, budowy chodników (wzdłuż ul. Pijarskiej i ul. Broniewskiego), drogi rowerowej i parkingów wzdłuż ulicy Pijarskiej (między ulicą Grota Roweckiego a Kościuszki), wyposażenia przystanków autobusowych w ławki, ustawienia wzdłuż ul. Wyszyńskiego pojemników na psie odchody, uruchomienia procedury planistycznej dla terenu byłej jednostki wojskowej. To tylko wnioski komisji, a do tego dochodzą jeszcze wnioski indywidualne, nie zgłaszane w ramach Komisji. Szkoda, że Pan Redaktor nie widzi zmian, które dzieją się już nie tylko gdzieś w gminie, ale tuż pod jego nosem. I szkoda, że nigdy nie zainteresował się, skąd te zmiany.
Pan Redaktor zarzuca Radzie, że podczas sesji nic się nie działo. Działo się, działo. Oprócz uchwalanego prawa (ponad 700 uchwał), zadawane były także pytania i interpelacje. I choć z napisanego przez Pana Redaktora tekstu wynika, że takowych wcale nie było, protokoły mówią, że było ich około 50 (statystycznie 1 interpelacja czy zapytanie na jednej sesji). Widocznie wyobrażenia o sesji są takie, że powinno to być miejsce igrzysk i pieniactwa. Boże broń przed takimi radnymi, którzy wyłącznie dla celów populistycznych są w stanie wszczynać sztuczne zamieszanie – po tylko, by zdobyć poklask. Interpelacje i zapytania dotyczyły między innymi: modernizacji rowów, odwodnienia ulic (głównym i często poruszanym problemem była ulica Kalwaryjska a także Dominikańska), hali sportowej i umowy z powiatem (to na początku kadencji), stanu dróg, poprawy bezpieczeństwa poprzez np. montaż lustra przy drodze, jakości wody, planu rewitalizacji, budowy obwodnicy, oznakowania ważnych miejsc związanych z miastem, bezprawnego zajęcia gruntu gminnego, objazdów, budowy dróg rowerowych, zagospodarowania terenów miejskich (m.in. skarpy, terenu Parceli), odśnieżania, utrzymania czystości i porządku, zagospodarowania terenów po jednostce wojskowej, budowy chodników na Parceli, ulgi w opłatach za odpady komunalne dla rodzin wielodzietnych czy chociażby kwestii z działalności burmistrza w okresie międzysesyjnym. Naprawdę nie dało się tego zauważyć? Zwłaszcza komuś, kto „wnikliwie” obserwował pracę Rady.
Wszelkie uogólnienia są kłamstwem. Nie ma takich ludzi, którzy odnoszą same sukcesy i nie ma takich, którzy ponoszą same porażki. Przyznam, że wśród radnych byli tacy, którzy nawet nie czytali uchwał i zajmowali się wyłącznie działalnością „pod publikę”, ale byli też radni, którzy angażowali się w swoją misję, reprezentowali swoich wyborców, wydeptywali ścieżki do urzędu, by spełnić obietnice dane wyborcom i utrzymywali z nimi stały kontakt. Ich jedynym problemem jest to, że nie chwalą się wokół i nie obnoszą ze swoim zaangażowaniem.
Kończąc wywód chciałabym nawiązać do często powtarzanego teraz w negatywnych kampaniach słowa „układ”. Rada tej kadencji składała się z ludzi wybranych w jednomandatowych okręgach wyborczych. Co to znaczy? Radnym został ten, kto otrzymał najwięcej głosów w swoim okręgu – został uznany przez wyborców za najgodniejszego reprezentowania ich interesów. Jaki tu układ? Wszyscy wyborcy są w tym układzie? To wielomandatowe okręgi sprzyjają układom – głosuje się przede wszystkim na partię - listę, a nie na konkretną osobę. Ci, którzy nieustannie mają na ustach „walkę z układem” chyba stosują zasadę mierzenia kogoś własną miarką. Nieładnie.
Moim celem nie była obrona Rady, lecz przedstawienie faktów. Jeśli do kogoś nie przemówiły, zachęcam do lektury wspomnianych przeze mnie protokołów.
Z najlepszymi życzeniami dla wszystkich i hasłem wyborczym „Niech wygrają najlepsi” pozostaję z szacunkiem.Mieszkaniec

Data: 7 października 2018, 21:51 Pamiętam, jak przyrysowali mi samochód tuż pod kamerą, poszedłem do pana prezesa spółdzielni, żeby sprawdził monitoring, to z marszu powiedział, ze akurat tego dnia nie działał monitoring, dopiero po interwencji policji udało odnieść się rezultat.
Swego czasu jak istniała jeszcze karczma myśliwska, (w zeszłe wakacje) ów prezes smacznie kosztował wódeczkę w samo południe z innmy z ukladu...

Młody

Data: 7 października 2018, 21:56 Do Gustavo
Strzyzewski tez kandyduje do rady miasta z okregu 3


Killzone

Data: 7 października 2018, 22:47 @Aleksandra Fedynicz-Komosa
Szanowna Pani jest różnica pomiędzy efektywnością a efektownością.
Idziemy na rekord. 100 uchwał bardzo cieszy, ale jak był syf w miasteczku tak jest.
Powodzenia w wyborach Pani Dyrektor.


wyborca

Data: 7 października 2018, 23:26 Dlaczego głośno nie protestowali??? Dlatego, ze duża część rady to osoby zależne od burmistrza. Nauczyciele, w tym broniąca p. Komosa, którzy są pracownikami podległych burmistrzowi szkół. Pan Kochański - pracownik gminnego basenu itd. itp. W gminie na palcach jednej ręki można policzyć prawdziwych społeczników, reszta buduje swoją pozycję zawodową, załatwia korzystne dla siebie rozwiązania lub załatwia pracę itp dla rodziny. A tu .... przejść się nie da bo chodniki połamane, że nogi można połamać.Rowerem nie przejedziesz - po ulicy zakorkowanej strach, chodnik wąski, ścieżki rowerowe minimalne, za to krawężniki jak Everest. O komunikacji samochodowej, to już lepiej nie wspomnę żeby ludzi nie denerwować. Drogi gminne jak na Ukrainie , dziury i kałuże. Do tego totalny brak porządku. Samochody parkują gdzie chcą, jak chcą, np. na całym chodniku. Służb czuwających nad naszym bezpieczeństwem i porządkiem publicznym brak. No i sukces .... kilka kwietników w centrum i kilka (ale z frontu ) odnowionych kamieniczek. Niestety nasze miasto odbiega od innych dynamicznie rozwijających się miasteczek . Polska przez ostatnie lata wypiękniała. Miasta czerpią środki unijne na poprawę infrastruktury, tworzą nowoczesne, przyjazne przestrzenie. Tu niewiele się zmienia. Szkoda

wacław

Data: 7 października 2018, 23:27 @ Michał Rychlewski:
Czy tu nie ma literówki?
150 pozwów, czyli jak rozumiem 150 (sto pięćdziesiąt spraw), czyli 150 niezapłaconych faktur, bo jak sądzę jeden blok to jeden wodomiar?
Licząc z grubsza 30 bloków na obydwóch osiedlach to 50 niezapłaconych faktur na każdy blok.
Wniosek SM nie płaciła za wodę przez cztery lata (50 : 12=4,16)?
No trzeba przyznać ma tatuś fantazję!


Alicja

Data: 8 października 2018, 00:09 Do Aleksandra Fedynicz - Komosa. Szanowna Pani skoro tak szczegółowo Pani wymienia ilość uchwał lub wniosków, to może podzieli się Pani z nami co Pani zaproponowała w sprawie wypadku z zakażeniem wody, czy popiera Pani przyznanie Panu Pełce ponad 24 tys. nagrody, jak Pani uzasadnia konieczność wydania ponad 1 mln na skwerek? Mówi Pani o odblaski na drogach, owszem to ważne, ale proszę najpierw odpowiedzieć na rzeczy które ludzi interesują.

janek

Data: 8 października 2018, 08:29 proszę, lista kandydatów na radnych

https://www.portalsamorzadowy.pl/wybory-2018/miasto/gora-kalwaria,615.html


Zainteresowany

Data: 8 października 2018, 10:18 Gdzie można zobaczyć program wyborczy p.Szczesnej ?

Ferdynand Kiepski

Data: 8 października 2018, 14:13 Czy Będzie debata publiczna z kandydatami? Czy się boją spotkania z wyborcami o których głosy zabiegają?

Mi nic nie mówią te nazwiska z linku w Internecie. Czy kandydaci moga sie przedstawic i podac program ???

nsz

Data: 8 października 2018, 14:36 trzeba mieć tupet, żeby chwalić się, że ma się 150 pozwów o niezpłacone faktury, ale co tam, koszty ponieśli spółdzielcy. Do tego odwołania. Myślę że pół miliona spółdzielcy zapłacili za takie zarządzanie...
A monitoring jak nie działał tak nie działa.

SKY

Data: 8 października 2018, 14:47 @ Aleksandra Fedynicz-Komosa - czy Pani nie jest czasem oderwana od rzeczywistości ? Czy uważa Pani, Nas mieszkańców za głupców ? Każe nam pani czytać sprawozdania z posiedzeń rady- dla normalnego człowieka ten urzędniczy bełkot staje się nudny i niezrozumiały już po kilku linijkach .
Proszę wyjść do miasta ,przespacerować się ulicami ( szczególnie polecam \"słynną \" Strażacką ) porozmawiać z mieszkańcami ,później spojrzeć w domowe lustro i powiedzieć sobie --zrobiłam wiele dobrego dla tego Miasta i jego Mieszkańców.

strach się bać

Data: 8 października 2018, 15:01 To, co zaczęło się dziać na tej stronie woła o pomstę do nieba. Ludzie, którzy mają GODNIE reprezentować nas, mieszkańców, rzucają w siebie przedwyborczym mięsem, robi się to powoli trochę niesmaczne. Nie lepiej się spotkać kulturalnie, porozmawiać między sobą? Nasuwa się tutaj troszkę brzydkie stwierdzenie: \"Kozak w necie, ....... w świecie\" :(

Poprosimy KONKRETY, listę, spis wszystkiego tego, co gmina zrobiła w ciągu ostatniej kadencji. Jeżeli mamy na Państwa głosować to potrzebujemy konkretów, jako mieszkaniec nie muszę wiedzieć, że na ulicy X zostało postawione lustro, w celu usprawnienia jazdy lub że na ulicy Y pojawiła się tabliczka z nazwą tejże ulicy.

Z drugiej strony niektóre młode nazwiska na listach wyborczych są co najmniej zadziwiające i nie wiem, po co się tam znalazły, co mają niektóre osoby do zaoferowania. Dowiemy się?

wyborca

Data: 8 października 2018, 15:06 Brawo Panie Jerzy!
Skoro tak jest a myślę że tak bo się Pan podpisał to dni Rychlewskiego są policzone. Nie można tak oszukiwać mieszkańców spółdzielni. Płacę ciężkie pieniądze za czynsz i gdzie one idą? Aż boję się użyć słowa na k....upcja. Myślę że tam niedługo wkroczy prokuratura już się jedna z lokatorek o to postara . Jeszcze raz brawo Panie Jerzy nie znałem Pana ale teraz jestem pełen podziwu.

znajomy

Data: 8 października 2018, 15:06 A ja licze na duet Rechnia - Strzyzewski, rozsadzą wszystkich Rokitów i Zielinskich.

do Admin:

Data: 8 października 2018, 15:35 Czy będzie debata publiczna?

Admin

Data: 8 października 2018, 15:48 Zobaczymy czy będą chętni.

m83

Data: 8 października 2018, 16:41 Tak się zastanawiam po co w ogóle w GK 21 radnych. Uważam, że max 5 by wystarczyło. Tym 5 dać lepiej zarobić, tak, żeby mieli motywację do działania i walczyli o głosy mieszkańców gminy.
Co roku obowiązkowo sprawozdanie z działalności. Inwestycja powyżej 100 tys zł - podanie do publicznej wiadomości dokładnego kosztorysu.

Klop

Data: 8 października 2018, 20:17 Prawda ze widac roznice pomiedzy panem Pelka a Rychlewskim?

Pelka starszy, pewnie lepiej wyksztalcony I z pewnoscia lepiej wychowany bo zwraca sie na \"Pan\" do pana Rychlewskiego.

A pan Rychlewski, jakby tu delikatnie powiedziec... nie wychowany, nieobyty i ten jezyk w stylu Posla Brudzinskiego.

P.s.
Panie Rychlewski prosze z laski swojej zapytac tate ile przeterminowanych zobowiazan w stosunku do ZGK posiada spoldzielnia mieszkaniowa w stosunku do ZGK.
, bo ja jako mieszkaniec tej gminy placacy regularnie za wode chcialbym sie dowiedziec jak radny z mojego miasta reprezentuje rowniez i moje interesy ....

Ferdynand Kiepski

Data: 8 października 2018, 20:54 Panie Adminie jeżeli któryś kandydat nie chce uczestniczyć w debacie publicznej z wyborcami to według mnie nie chce, aby na niego głosowano. To jest urząd publiczny i służba mieszkańcom a nie prywatny folwark.
Proszę o podanie listy kandydatow, którzy odmawiają podania swojego programu oraz sposobu w jaki chcą go wprowadzić w życie. Proszę także o podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów którzy odmawiaja wywiadów lub publicznej debaty. Dziękuję z góry.

hmm

Data: 8 października 2018, 21:10 @ Admin - a co tam, Panie, z wyborami do Rady Powiatu i do Sejmiku?

Ela

Data: 8 października 2018, 21:11 Szanowny Panie Rychlewski,
Mieszkańcy Góry Kalwarii (przede wszystkim Spółdzielni Mieszkaniowej), proszą o konkretne odpowiedzi na pytania zadane przez p. Jerzego Pełkę. Tylko konkretnie (pyt. 1 i odp. 1, pyt. 2 i odp. 2 itd.). Plotki w tym temacie były, tylko nikt tak oficjalnie nie wypowiedział się. Chapeau ba (szapo ba) dla Prezesa ZGK. Jeśli Pan nie odpowie (zero-jedynkowo) na 7 zadanych pytań, to wszystkie Pana wypowiedzi nie będą miały już sensu.

Kulek

Data: 8 października 2018, 22:33 Zdaje sie ze interpelacje i zapytania sa na koncu sesji a Redaktor nie zostawal do konca.

Kulek

Data: 8 października 2018, 22:36 Brawo dla Pani Aleksandry! Jest odwaga i jest racja!

KWW PWNR Michał Rychlewski

Data: 9 października 2018, 00:35 Panie prezesie ZGK Jerzy Pełko,

Pierwsza sprawa - nie ma pan podstaw domagać się ode mnie czegokolwiek. Żyjemy, podobno, w demokracji, w kraju wolnego słowa. Mam prawo wyrażać własne zdanie i opinię na każdy temat, tak jak i inni. Uznaję obecny kształt, formę i działania Zarządu i Rady Nadzorczej ZGK za patologiczny i głoszę swoje poglądy, albowiem mam do tego prawo. To, czy mam rację czy nie, ocenią zarówno wyborcy już niebawem, jak może i odpowiednie organy kontroli w przyszłości. Od tego roku radni będą mieli dostęp do wszelkich danych i dokumentacji o podmiotach typu ZGK czy np. OSiR, bez ograniczeń. Przecież jaki stan ZGK w GK jest każdy widzi i każdy może wyciągnąć własne wnioski. A co do genezy i znaczenia słowa \"patologia\", to polecam następnym razem zajrzeć do słownika. Skoro znaczenie nie jest jasne, pozwolę sobie je przytoczyć. Słowo to oznacza \"stan odbiegający od społecznie przyjętej normy\", a kuriozalne chwalenie się doskonałą jakością wody w sytuacji, w której to większość mieszkańców narzeka na jej tragiczny stan, w której to niedawno przecież doszło do skażenia wody na tyle poważnego, iż uniemożliwiało ono korzystanie z niej na potrzeby życia codziennego, bez wyciągnięcia z sytuacji jakichkolwiek konsekwencji ze względu na zaniedbania wobec kogokolwiek, w której to ZGK nawet nie poczuwa się do odpowiedzialności by z wyprzedzeniem informować o płukaniu rur mieszkańców zamieszkujących strefy, w których czynność ta będzie dla nich odczuwalna, a wszakże to nie wszystkie kłopotliwe sprawy poruszone w sprawie ZGK, to tak - taką sytuację uznaję za patologiczną, czyli odchodzącą od ogólnie przyjętej przez nas, mieszkańców, normy co do sposobu traktowania nas, mieszkańców, jako odbiorców usług ZGK - spółki bądź co bądź utworzonej w celu świadczenia nam jak najlepszych usług (notabene zarząd i radę której powołuje Burmistrz). Owszem, ZGK otrzymało dotację w wysokości ponad 20mln (jak i podobne podmioty tego rodzaju w innych miastach, nie stanowicie wyjątku), ale biorąc pod uwagę dotychczasowe postępowanie ZGK, mam wątpliwości czy fundusze te zostaną prawidłowo wykorzystane. I, powtórzę po raz kolejny, mam do tego prawo, tak jak i do tego by te poglądy głosić, niezależnie od tego co pan o nich sądzi i czy pokrywają się one z pana własnymi.

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, iż podejmowane przez mojego tatę decyzje pokroju inwestowania we własne źródła ciepła nie leżą w interesie ZGK, stąd te pytania i wyimaginowane podejrzane zajścia, ale koszta budowy i eksploatacji kotłowni są pokrywane z samych oszczędności, które SM w GK uzyskała, w stosunku do kosztów które musiałaby ponieść gdyby nadal zaopatrywała się w ciepło od ZGK. Cała dokumentacja jest przejrzysta, przetargi i umowy są dostępne dla każdego mieszkańca do wglądu, jeżeli ktoś jest zainteresowany szczegółami ma do nich dostęp. Od razu mogę zaznaczyć, iż nie ma w nich żadnych nieprawidłowości, albowiem wiele uprawnionych do tego organów nadzoru sprawdzało, czy wszystko jest w porządku.

Kontynuując temat, jakiekolwiek pańskie oskarżenia pod kątem możliwych domniemanych defraudacji czy złego gospodarowania finansami są absolutnie bezpodstawne. Ja rozumiem, iż bardzo personalnie odbiera pan sytuację, od której zaczął się cały konflikt między moim tatą a panem, w której to mój tata udowodnił panu albo kłamstwo, albo brak umiejętności wykonywania obliczeń matematycznych opartych o materiał ze szkoły podstawowej przy okazji prezentacji sprawozdania z działalności ZGK - która z tych opcji jest prawdziwa, niech pan sam nam odpowie. Aczkolwiek wracając do pańskich oskarżeń, gdyby takowe sytuacje miały miejsce, liczne kontrole czy lustracje, które regularnie są przeprowadzane w Spółdzielni, stwierdziłyby nieprawidłowości, a do tego nie doszło. Mało tego, urzędnicy często w trakcie kontroli chwalą sobie SM w GK za to, iż jako jedna z niewielu Spółdzielni na terenie powiatu swoje księgowości i liczne sprawy dotyczące finansowania i dysponowania tymi środkami nasza SM prowadzi przejrzyście i niespotykanie prawidłowo. Jeżeli ktokolwiek życzy sobie pozyskać jakiekolwiek szczegóły dotyczące wszelkich przetargów i inwestycji, są one dostępne w SM i każdy mieszkaniec SM ma do nich dostęp. Podsumowując, to co pan pisze mija się z rzeczywistością.

Jeżeli chodzi o roszczenia prawne ZGK wobec Spółdzielni - rzeczywiscie sytuacja SM nie jest najlepsza z bardzo prostych względów. Niektórzy ludzie od wielu, wielu lat nie opłacają rachunków. Te zaległości kumulują się nieprzerwanie, a prawo w Polsce jest takie a nie inne, z powodu czego ciężko jest dochodzić należności od zalegających z opłatami osób prywatnych, w przeciwieństwie do takiej spółdzielni mieszkaniowej, przykładowo. Nieuczciwa jest też sytuacja taka, że ci, co płacą, mają zrzucać się na tych zalegających. Stąd ten cały problem. Co do kalkulacji pana \"wacława\" - to uwłaczajace, że muszę odpisywać na takie komentarze, tylko nie wiem dla kogo bardziej, dla mnie czy dla pana... Widzę że nie tylko poglądy ma pan zbieżne z panem Pełką, ale również i chyba razem pobieraliście nauki od tego samego matematyka. Od kiedy to 30x50 = 150, a 150:30=50? Nawet nie chcę tego dalej komentować. Jak mam dyskutować na merytoryczne argumenty z osobami, które nie potrafią liczyć? A temat tego, że niby SM nie przekazuje opłat od mieszkańców za wodę etc, to juz jakaś absurdalna bzdura. Przecież przy byle kontroli cały zarząd trafiłby do prokuratury.

Poruszyłem temat pozwów nie po to, by się \"pochwalić\", ale by zwrócić uwagę na fakt, iż osoba będąca prezesem spółki gminnej, wybierana przez Burmistrza, który powinien być przedstawicielem potrzeb i interesów mieszkańców, umyślnie zamiast jednego pozwu sztucznie dzieli go na kilkaset, aby wytworzyc dodatkowe koszty dla SM, w której to mieszka pomiędzy 1000 a 2000 mieszkańców, czyli całkiem spory odsetek lokalnego \"suwerena\", na którego szkodę umyślnie działa prezes ZGK. SM złożyło skargę w tej sprawie do odpowiednich organów, ale niestety prawo stoi w tym przypadku po stronie pana prezesa Pełki. Odpowiedź organów brzmiała \"jest to skrajnie nieetyczne, ale legalne\".

Jeżeli chodzi o pytanie 1 - wszystkie dane dotyczące stanu finansowego SM prezentowane są na corocznych walnych zgromadzeniach i dostępne są do wglądu dla każdego mieszkańca SM i SM nie ma nic do ukrycia. Każdy prawdziwie zainteresowany znajdzie odpowiedź, po czym zawiedzie się albowiem sensacji do odkrycia nie ma i nie było. I proszę nie wymagać ode mnie, że ja przytoczę podsumowania z 10 lat z pamięci, bądź że będę to sprawdzał za Państwa. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki dla każdego kto chce taką wiedzę posiąść.

Pan Pełka zadaje pytania nie po to, by otrzymać odpowiedź, tylko po to, by to pytanie zadać. Pytania, sformułowane tak, by zasiać ferment. Typowe zagranie, dla odwrócenia uwagi osób niezorientowanych w temacie.

Odpowiedzi na te oraz wszystkie inne pytania wielokrotnie były przekazywane mieszkańcom SM na Walnych Zgromadzeniach Mieszkańców, a pomimo tego mój tata nadal otrzymywał absolutorium. O czym to świadczy? O tym, iż by odwrócić uwagę od własnej sytuacji stara się pan znaleźć aferę tam, gdzie jej nie ma.

Remonty budynków były wykonywane przez zewnętrznego inwestora w ramach umowy barterowej, czyli spółdzielni wyremontowano budynki bez wkładu własnego, a w zamian za to inwestor z korzyścią dla siebie sprzedawał mieszkania z dobudowanych kondygnacji by pokryć koszty remontów i zarobić na inwestycji. Tak zwana \"win-win\" sytuacja (wygrana-wygrana, z angielskiego).

Kotłownie zostały zbudowane w formule ESCO, inwestycja spłacana jest z oszczędności. To dość nowoczesne podejście do inwestycji i rozumiem, iż niektórzy mogli o niej jeszcze nie słyszeć, ale proszę następnym razem choć trochę wybadać sprawę zanim poruszy się taki temat.

Monitoring - nic mi nie wiadomo o tym, że nie działa. Wielokrotnie spotkałem się z sytuacjami gdzie mieszkańcy czy policja prosili o nagranie i problemu żadnego nie było. Jeżeli jest z nim problem, należy zgłosić to do administratora.

Sprzedaż działki - Której? \"Jednej z działek\" to mało precyzyjne pytanie. Znowu, zadał pan pytanie, tylko po to by je zadać i zasiać ferment. Przecież to kpina. A temat też był poruszany na walnym zgromadzeniu. Nie wiem o której działce konkretnie mowa, ale przyjmując zbliżoną argumentację - fundusze ze sprzedaży \"jednej z działek\" za kilka milionów mają pójść na inwestycje, a nie na spłaty ewentualnych zobowiązań.

Podsumowując całą sprawę i zamykając zarazem, albowiem pod starzejącym się i wykolejającym w komentarzach tematyką postem pisał więcej nie będę, i tak poświęciłem zbyt dużo czasu na napisanie tych elaboratów. Można mnie będzie znaleźć w innych miejscach by porozmawiać na temat wyborów i pomysłów naszego komitetu, a jeżeli o sprawy SM chodzi a nie wyborów i planów na przyszłość, to raczej polecam skierować zapytania do SM, której siedziba znajduje się pod adresem Pijarska 44, tam poznają państwo wszystkie szczegóły.

Mój tata obejmując stanowisko prezesa SM zastał spółdzielnię na skraju upadłości finansowej, niewiele przed tym jak SM miała wpaść w ręce banku, wobec którego była zadłużona na kilkadziesiąt milionów złotych. Gdyby spotkała nas taka tragedia, chyba nie muszę tłumaczyć jak wpłynęłoby to na jakość życia mieszkańców. Zadłużenia udało się spłacić i doprowadzić SM do finansowego porządku po wielu latach prowadzenia podwójnej księgowości przez poprzedni zarząd. Zostało wyremontowanych wiele budynków na koszt inwestora, a nie Spółdzielni. Udało się wykupić grunty z wieczystego użytkowania z bonifikatą 96% (między 93 a 97%, nie pamiętam dokładnie niestety), czyli praktycznie za bezcen, zabezpieczając dzięki temu przyszłość SM w obliczu stale rosnących cen opłat z tytułu w.u., udało się odseparować fundusz remontowy od zobowiąziań sm (wcześniejszy zarząd pokrywał z niego zaległe faktury), a teraz udało się wybudować kotłownie, które uniezależniły SM od ZGK i jego stale rosnących cen zaopatrywania w ciepło. Nadal jest sporo spraw do zrobienia i wiele osób, takich jak np. pan Pełka, rzuca mojemu tacie kłody pod nogi, ale SM nadal się nieprzerwanie rozwija. W takim razie - czy mój tata dobrze zarządza spółdzielnią? Proszę ocenić samodzielnie. Każdy ma swój rozum i widzi co się dzieje, co się zmienia bądź nie.

Pozdrawiam,
Michał Rychlewski.

Teresa

Data: 9 października 2018, 07:39 A wśrod nich pani Danuta. Jest radną tyle co i Zieliński w samorządzie. Znają się bardzo dobrze. Wg mnie startuje bo sie dogadali. Ma go poprzec w 2 turze, bo do niej nie wejdzie. Jedna klika. Nawet w swoim spocie go nie atakowała. Trzeba uważać na kogonsie oddaje głosy. Czy ta pani w tej kadencji w ogole się odezwała na sesji? Czy zadała burmistrzowi choć jedno trudne pytanie? Po co ten cyrk? Pomyślcie zanim zagłosujecie

Ferdynand Kiepski

Data: 9 października 2018, 09:24 Uwaga dzisiaj Kandydat Strzyżewski robi relacje LIVE z osp w Górze Kalwarii o godz. 18. Będzie prezentował program i siebie he he. LIVE streaming u niego na stronie.
No to pierwszy kandydat robi spotkanie czekamy na resztę. Nie znam ludzi a, apeluje nie ukrywajcie się. Moze live streaming zrobi p. M. Rychlewski? Jestem ciekawy programu, kandydat jest bardzo aktywny.

SKY

Data: 9 października 2018, 10:23 @ Ferdynand Kiepski- to chyba nie tylko p. Arkadiusz Strzyżewski prezentuje się jako pierwszy, ale i sposób przekazu tego spotkania z Wyborcami jest w naszej gminie nowatorski - Szacun wielki !!!!

nsz

Data: 9 października 2018, 10:38 panie Rychlewski bajki opowiadasz.
1. Nadbudowa bloków:
Mieszkania sprzedaje SM, bo to ona była inwestorem, a firmy nadbudowujące piętra zmieniały się kilka razy. Właśnie mieszkania nadal się nie sprzedały i są utrzymywane z pieniędzy mieszkańców. Za nadbudowę też zapłacili mieszkańcy - taka inwestycja, która się nie zwróciła.
2. Budowa kotłowni jest finansowana z oszczędności:
- to ciekawe, bo do czynszu doszła nowa pozycja 0,60zł/m2 - spłata sieci ciepłowniczej i kotłowni.
3. Monitoring:
- ja i kilku sąsiadów mieliśmy potrzebę skorzystania z nagrań monitoringu i wszyscy w różnych dniach, bo w odstępach kilku miesięcy mieliśmy tą samą odpowiedź - akurat się nie nagrało, system się zawiesił.

Ferdynand Kiepski

Data: 9 października 2018, 10:41 @SKY w tej gminie napewno nowatorski a sposób takiego kontaktu jest teraz powszechny. Jezeli jakis kandydat juz sie prezentowal to gdzie znajde relacje?

Uważny czytelnik

Data: 9 października 2018, 12:32 Widzę, że dla Pana Michała Rychlewskiego najlepszą formą obrony jest atak. Jeżeli uważa Pan siebie za osobę bezstronną i nie upoważnioną do odpowiedzi Panu Pełce to proszę nie odpowiadać za swojego tatusia, który umie sam o siebie zadbać co widać najlepiej na przykładzie zarządzania SM. Ta cała Pana wypowiedź to masło maślane. Czekam w dalszym ciągu na wyjaśnienie głosowania przez Pana tatusia nad poprawką w budżecie w której rada dołożyła grosza do budowy skweru. Pana tatuś był obecny na tejże sesji i głosował ZA. proszę się uderzyć w pierś i nie szukać na siłę układów w którym być może samemu się jest. Przypominam, że Pana tatuś kandydował do rady z listy ugrupowania Bezpartyjni Zenona Nadstawnego, podobnie jak Krzysztof Parol.

Klop

Data: 9 października 2018, 13:42 Do Pana Rychlewskiego

No i mam pierwszy sukces - nauczyłem Pana Rychlewskiego zwracać sie kulturalnie do Pana Pełki :-)

Ponadto ponawiam swoja prośbę, bo widze, ze jest Pan szeroko zorientowany: prosze konkretnie powiedziec jaka wartosc przeterminowanych zobowiązań (wyrażonych w mln PLN) posiada Spółdzielnia względem ZGKu.

Wiem ze taki są, i jako obywatel płacący regularnie swoje rachunki pojde z awanturą do pana Pełki i zapytam go dlaczego jeszcze nie odciął wody Pana tatusiowi, i takie gamonie jak moja ograniczona osoba kredytują Pana Tatę.

Pozdrawiam serdecznie w oczekiwaniu na odpowiedz...

A pojde tez do burmistrza 😄


Tomasz

Data: 9 października 2018, 14:04 Przypominam Panu Burmistrzowi, jeśli to czyta, że podanie od niepełnosprawnej mieszkanki naszej gminy ,,dojrzeje,,za 4 dni. Po tym terminie pozwolę sobie je upublicznić ze stosownym komentarzem.

nn

Data: 9 października 2018, 14:31 ludzie piszecie glupoty a p.Baj to kulture juz pokazal zobaczymy co bedzie 21 pazdziernika moze wstrzymac sie z tymi oszczerstwami

Ela

Data: 9 października 2018, 18:18 Szanowny Panie Michale Rychlewski,
Po co te wywody i dalsze obrażania. Czy nie łatwiej (krócej, kulturalniej i skuteczniej) byłoby odpowiedzieć króciutko na każde z pytań? Postawił Pan bardzo poważne zarzuty wobec innych i dlatego mieszkańcy żądają czytelnych odpowiedzi. Do chwili obecnej ich nie ma. Z całym szacunkiem do Pana, ale czyżby Pan kłamał?

Po przeczytaniu Pana tekstu w głowie mam jedno już tylko pytanie. Czy na terenie Góry Kalwarii, ktoś w ogóle jest uczciwy prócz Pana i Pana Tatusia?

Proszę o odniesienie się do wypowiedzi (tylko krótko, głosował ZA czy PRZECIW).
Panie/Pani Klop, Twoje pytanie też jest proste (wystarczy tylko cyfra). Jeśli będzie ona 0 to jest okej, jeśli większa – do ZGK idę z Panem/Panią.


Qba

Data: 9 października 2018, 21:18 A Mateusz Bay nic o tym nie pisał. Teraz mu się na zwierzenia zebrało?

Jerzy Pełka

Data: 9 października 2018, 22:47 Panie kandydacie na radnego Michale Rychlewski.
Jak widzę pana tupet jest niesamowity. Wydaje się nic pan nie zrozumiał. Jedyne czego od pana oczekiwałem to przeprosin za podanie nieprawdy i zniesławienia. To jest kwestia uczciwości i przyzwoitości. Nie ma pan jednak jak widzę krytycyzmu do własnych nieodpowiedzialnych wypowiedzi , ani przyzwoitości, żeby przyznać się, że podał pan po prostu nieprawdę. Zamiast przeprosin wytworzył pan kolejny komentarz, w którym podtrzymuje pan absurdalne oskarżenia. Jak widzę poza ogólnikami nie był pan też w stanie zmierzyć się z prawdą. Nie podał pan żadnych konkretów, tylko pomówienia, ogólniki. Jeżeli pana poziom sprowadza się do stwierdzenia, że określa pan bezpodstawnie coś lub kogoś „patologią”, a pana argumentem jest, że „wyborcy” to ocenią, to obnażył pan swoje zamiary. Slogany wyłącznie na potrzeby wyborów. Ciekawa postawa moralna.
Niesamowite jest też jak może pan nieodpowiedzialnie formułować tyle nieprawd.
1. Stan jakości wody na terenie Spółdzielni. Woda dostarczana z sieci na teren Spółdzielni jest należytej jakości. Niestety problemem są zaniedbania po stronie Spółdzielni, które przez lata nie są usuwane. Problem leży po stronie Spółdzielni. Proszę poinformować mieszkańców ile lat mają wewnętrzne instalacje w budynkach i jaki mają stan, a za to odpowiada zarząd Spółdzielni, którą kieruje pana tata. Proszę podać konkret, kiedy ostatni raz wykonała Spółdzielnia płukanie instalacji i czy w ogóle przystosowała instalacje, żeby zapewnić taką możliwość, co już wielokrotnie zalecano. Jeśli więc u kogoś na terenie Spółdzielni leci „brudna” woda, to osób odpowiedzialnych proszę szukać nie w ZGK, tylko tam, gdzie leży przyczyna.
2. Wywód dotyczący ponad 20 mln dotacji poraża. Rozumiem, że uzyskanie takiej kwoty to żadne osiągnięcie i w sumie pana zdaniem źle się stało. Jak kiedyś osiągnie pan coś takiego i zobaczy jakie starania i nakład pracy jest wymagany, to proszę się wypowiadać. Teraz jest pan śmieszny i widzę, że zawiść przysłania zdrowy rozsądek. A swoją drogę ciekawym jest, ile z wydanych ponad 7 mln zł na budowę nowych kotłowni i sieci wewnętrznych na terenie Spółdzielni stanowią dotacji zewnętrzne, chociażby pozyskane ze środków unijnych, które jak pan twierdzi bardzo łatwo każdy może pozyskać?
3. O jakim konflikcie pan pisze. Znowu jakieś absurdy. Podaje pan nieprawdę i mnie szkaluje, więc zareagowałem. Nie pozwolę sobie, żeby szargano moje dobre imię. Spółdzielnia od lat ma gigantyczne zaległości z tytułu opłat za usługi ZGK. Systematyczne dochodzenie tych należności jest normalną rzeczą. Na dobrowolną spłatę zadłużenia jakoś od lat nie można liczyć.
4. Liczne kontrole Spółdzielni, zachwyty urzędników – no niech pan poda przykłady z ostatniego roku, bo ciekaw jestem, jakie to liczne kontrole urzędów miały miejsce w Spółdzielni. Konkrety proszę.
5. Pisze pan, że jak chodzi o roszczenia ZGK wobec Spółdzielni, to sytuacja nie jest najlepsza, bo rzekomo niektórzy mieszkańcy od lat nie płacą rachunków. Jacy ludzie ?. Jakie jest całkowite zadłużenie mieszkańców, a jakie jest i było Spółdzielni wobec ZGK ? O czym pan pisze. Zadłużenie Spółdzielni w pewnym okresie (zwłaszcza po wyborach pana taty na radnego Rady Miejskiej przekroczyły kwotę 1,8mln złotych, dodam tylko, że gdy pana tata objął stanowisko prezesa zarządu Spółdzielni to poziom zadłużenia wobec ZGK wynosił średnio 200 tys. zł) – to ile w tym czasie zalegali mieszkańcy za dostawy wody i odprowadzanie ścieków ? Proszę powiedzieć ile faktur za wodę tylko w tym roku nie zostało w ogóle zapłaconych ? Co dzieje się z pieniędzmi, które co miesiąc płacą mieszkańcy za wodę i ścieki ? I co może ZGK ma nie dochodzić tych należności ? Proszę powiedzieć mieszkańcom, kto składa sprzeciwy od nakazów zapłaty, zwiększając tym docelowo koszty spraw (nie rzadko prawie dwukrotnie) ? Jak wskazałem, gdyby nie wzgląd na dobro mieszkańców, którzy nie są niczemu winni, to już dawno należałoby odciąć dostawy wody na teren Spółdzielni z powodu nieuzasadnionego generowania zadłużenia.
6. Obraża pan innych wypominając braki podstaw matematyki, a pan widzę najpierw z powietrza 150 pozwów podał, teraz już po kilku dniach widzę rozmnożyły się one do kilkuset. Nawet, gdyby była to prawda, a nie jest, to też mi powód do dumy. Proszę powiedzieć mieszkańcom, ile ta wspaniała działalność pana taty kosztowała Spółdzielnię?. Nie ma pan odwagi ?.
7. Jeśli nie ma pan nic do ukrycia, to czemu nie odpowiedział pan konkretnie na żadne z pytań. Proszę pochwalić się działalnością Spółdzielni w ostatnich latach. Ja wiem jedno, wbrew temu, co pan pisze dług wobec ZGK za czasów poprzednika pana taty był kilkakrotnie niższy niż w okresie rządów obecnego zarządu Spółdzielni. Tak więc, zamiast redukcji zadłużenia w stosunku do poprzedników nastąpił kilkukrotny wzrost.
8. Jakie zadłużenie i w stosunku do jakich podmiotów ma kierowana przez pana tatę Spółdzielnia ? Proszę nie zasłaniać się możliwością dostępu gdzieś kiedyś tylko podać kwoty, skoro są jawne – ile długu i na rzecz kogo?
9. Czy jest prawdą, że aby dochodzić swoich należności za dostawy wody oraz ciepła do Spółdzielni, za co Spółdzielnia dobrowolnie nie płaciła, ZGK musiał złożyć pozwy na prawie 4 miliony złotych ? To proste pytanie – czy tak nie jest ? Jak Spółdzielnia doprowadziła do takiej sytuacji, żeby ZGK musiało dochodzić takich kwot na drodze sądowej ? Nie ma pan odwagi przyznać się przed mieszkańcami ?
10. Proszę podać ile setek tysięcy złotych odsetek zapłaciła już Spółdzielnia kierowana przez pana tatę na rzecz wierzycieli na przestrzeni ostatnich kilku lat ? Ma pan odwagę powiedzieć mieszkańcom ile każdy z nich zapłacił za nieterminowe realizowanie zobowiązań przez Spółdzielnię ? Śmieszny jest argument o tym, że jakaś niewielka grupa osób zalega z opłatami do Spółdzielni. Zaległości są bowiem znacznie większe.
11. Proszę podać ile setek tysięcy złotych zapłaciła już Spółdzielnia kierowana przez pana tatę tytułem zwrotu kosztów procesów i kosztów sądowych w sprawach, w których Spółdzielnia bezzasadnie kwestionuje obowiązek zapłaty należności ? Liczby porażają i może się okazać, że część mieszkańców nawet nie wyobraża sobie jak znaczne są to kwoty. Znowu pan nie ma odwagi ? Proszę podać wartości, zobaczymy, czy mieszkańcy wypowiedzą się tolerancyjnie i życzliwie o działalności władz Spółdzielni wówczas. Jeśli ZGK nie musi przymusowo dochodzić należności to proszę podać w ilu przypadkach Spółdzielnia zapłaciła od razu po wezwaniu zanim złożono pozew, a w ilu przypadkach nie ? Czy była jakaś złożona sprawa bez wezwania ? W ilu sprawach Spółdzielnia złożyła sprzeciw, zażalenie, apelację, kwestionując orzeczenie Sądu ? Ile to kosztowało docelowo mieszkańców i kto te koszty generuje? ZGK, czy sama Spółdzielnia ? A może to ZGK lub burmistrz każe składać zażalenia, apelacje, płacić opłaty sądowe ? Coś się panu pomyliło chyba w tych wywodach o gospodarności.
12. Potrafi pan podać w ilu sprawach Spółdzielnia wnosiła o oddalenie powództwa, ilu świadków zgłaszała, żeby wykazać swoje racje, czy powoływała nawet ekspertów, czy płaciła im, a ile spraw sądowych Spółdzielnia wygrała ? Ja twierdzę, że żadnej, wszystkie w całości kończyły się korzystnie dla ZGK. Zaprzeczy pan ? Dlaczego więc Spółdzielnia w dalszym ciągu składa w sprawach sprzeciwy, zażalenia, apelacje ? Może poda pan kto za to płaci ? Czy zasłoni się pan, że mieszkańcy mogą się o tym dowiedzieć w Spółdzielni ?
13. Może pan podać jaka firma wykonała kotłownię na terenie Spółdzielni i za ile, w tym kto teraz jest właścicielem tej kotłowni ? To ciekawe bo rzekomo wykonano wszystko z oszczędności ? Na czym tak zaoszczędzono ?. Rozumiem, że jak pan twierdzi za wybudowane dwie kotłownie Spółdzielnia płaci z oszczędności i spłaca je w formie zapłat za dostarczone ciepło, to Spółdzielcy rozumiem nie ponoszą dodatkowych opłat np. za gaz zużywany w kotłowniach ? I co za tym idzie Spółdzielnia na wskutek tak dużych oszczędności nie ma zobowiązań wobec „gazowni”?
A ma pan odwagę odnieść się do tego że ZGK i Burmistrz utrzymywali od lat i nadal utrzymują niższe niż w okolicznych gminach stawki opłat dla gospodarstw domowych za wodę i ścieki ? Też źle, a może bardzo niewygodne. To są pieniądze, które zostały w kieszeni mieszkańców.
Przyznam, że tracę nadzieję, że potrafi pan zachować się przyzwoicie i po męsku przeprosić. Ale dam panu szansę. Zobaczymy, czy potrafi pan się zreflektować i docenić działania innych, a krytycznie spojrzeć na to, co dzieje się w Spółdzielni, której władze w sposób zrozumiały tak pan wychwala
Tak naprawdę to jestem w stanie całą sytuację zrozumieć, a to z powodu nasuwającego się pytania:
Czy rozmawiam z panem? czy z pana tatą? Biorąc pod uwagę retoryczny charakter pytania, nie oczekuję, wyłącznie na nie odpowiedzi.
Dobranoc!!!


Mieszkaniec Leśnej

Data: 9 października 2018, 22:57 Talacha Ewa kim ona jest mieszkam od urodzenia a lesnej I nie znam

xls

Data: 9 października 2018, 23:48 Wodociągowcy z ZGK.
Po wykonaniu napraw zostawiają w rurach syf, któren to ludzie spuszczają przez własne wodomierze. ZGK generuje zużycie wody. Zysk dla ZGK.
Wodomierze potraktowane \"rdzawką\" zapychają się i zaczynają zawyżać wskazania. Zysk dla ZGK.
Jeżeli klient połapie się, że mu wodomierz zawyża wskazania to ZGK ma gotowe procedury. Zamiast przysłać ekipę, która sprawdzi wodomierz żądają wysłania tegoż do laboratorium.
Po zdemontowaniu wodomierz zostaje oczyszczony, po wysłaniu do laboratorium okazuje się, że działa jak należy. Klienta traktuje się stosowną opłatą przekraczającą dwieście złotych co by się w przyszłości nie wychylał.
Zysk dla ZGK.


LOBBY WARSZAWSKIE

Data: 10 października 2018, 08:50 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

hmm:

Data: 10 października 2018, 10:21 @Mieszkaniec Leśnej

hmm

Data: 10 października 2018, 10:33 @Mieszkaniec Leśnej:

... kim ona jest.... takie pytania pod adresem wielu kandydatów rodzą sie, sadzę, w głowach wielu mieszkańców wszystkich okregów.

A gdyby jeszcze dopytać:
- co oni dla nas zrobili?
- czy są w stanie być dobrymi radnymi?
- jakie pojęcie mają o samorządzie?

A może warto wywołać ich do odpowiedzi właśnie teraz. Teraz, bo po wyborach będzie po prostu za póżno.
Teraz, by wybrać najlepszych ... dla siebie.
Kto pyta, nie błądzi.. i dobrze wybiera.

mieszkaniec gory

Data: 10 października 2018, 10:40 Jestem za Panem ZIELINSKIM jako pierwszym kandydatem do poniesienia kary za wydanie naszych pieniedzy w czasie swojej kadencji.Jak byl balagan na miescie tak jest,brak targowiska na miare XXI wieku .Tu czas sie zatrzymal z lat siedemdziesiatych, balagan komunikacyjny w gminie nie mowiac o czystosci naszego miasta.Zeby bylo czysto nie potrzeba miliona zlotych

SKY

Data: 10 października 2018, 11:54 Mam nieodparte wrażenie , że odpowiednie służby miałyby w Naszym Mieście ogromne pole do popisu - nie tylko w Ratuszu i spółkach mu podległych, ale również źle się dzieje w spółdzielni mieszkaniowej. Czytając niektóre wpisy można pomyśleć ,że to \"dziki zachód \".

ppp

Data: 10 października 2018, 14:51 papier wszystko zniesie.
a dla wielu służb najważniejsze żeby w papierach się zgadzało.
jak się dobrze opisze dlaczego się wybiera do budowy kotłowni droższą firmę to i to będzie w porządku dla kontrolującego.


Joanna rychlewska

Data: 10 października 2018, 20:55 Szanowny Panie Pełka
Po spożyciu Pana \" cudownej\" wody w kranie wylądowałam na SORze z sepsą , werdykt ? Posocznica spowodowana echerichia coli . przeżyłam !! To Pan jest winny chorobom wielu ludzi w mieście i gminie !

Klop

Data: 11 października 2018, 01:08 Moim zdaniem Pan Pelka rzeczowo odpowiedział Panom Rychlewskim.

Panowie Rychlewscy kandydujcie w Grojcu a nie w Gorze Kalwarii.
Obie miejscowości na „G” jak Wasze argumenty...

Tutejsza

Data: 11 października 2018, 11:22 Pełna pomysłów kandydatka na burmistrza Pani Danuta Rechia, to też nasza zasłużona radna. Daję pod rozwagę...

SKY

Data: 11 października 2018, 12:21 @ Tutejsza - bo cały problem to - dajcie mi władzę, czas, ludzi i sprzęt a najważniejsze dużo pieniędzy i Wam wszystko sama zrobię :-)

Klop

Data: 11 października 2018, 13:26 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Homo Kalwarius

Data: 11 października 2018, 17:12 Szanowni \"Państwo\" radni, zwykłym ludziom nie chodzi o to co zrobiliscie, tylko że to miasto to istny burdel. Wjeżdżając od strony Piaseczna do naszego pięknego miasta, możemy od razu się udać zwiedzić \"skansen rupieci\" szanownego pana \"Araba\". Smietnikow na ulicy Pijarskiej od gagi do Sportowej nie ma, ani jednego ( nie ma się co dziwic, ze kupa śmieci leży). Innych przykładów można podać sporo, ale jak to mówił klasyk szkoda strzepic ryba.

SKY

Data: 11 października 2018, 20:01 @ Homo Kalwarius- i nie jest Ci z tego powodu przynajmniej przykro ( bo ja jestem wku...........ony). Musimy iść na wybory i zmieniać ,naprawiać .
Wybierać mądrze i rozsądnie.
Przebrała się \"Układu\" miarka czAS zagłosować na Arka.

Janusz z Towarowej

Data: 11 października 2018, 20:27 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ela

Data: 11 października 2018, 22:19 Pani Joanno, czy zdaje sobie Pani sprawę z tego co Pani napisała? Mogła Pani dostać biegunkę lub wymioty (pod warunkiem że w tym czasie miała Pani osłabiony układ odpornościowy), a nie sepsę. A czy wie Pani gdzie są największe skupiska tej bakterii ? Wierzę, że TAK, ale odpowiem: na wszelkich klamkach, wózkach sklepowych, autobusowych poręczach, publicznych toaletach, domowych muszlach klozetowych, prysznicach a nawet telefonach komórkowych (bo coraz częściej chodzimy z nim do toalety) i długo by wymieniać.
Gdyby było tak jak Pani pisze, nie tylko mieszkańcy Góry ale całe społeczeństwo regularnie lądowałoby na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej.
Serdecznie zachęcam do poczytania literatury, która w dzisiejszych czasach jest ogólnie dostępna dla wszystkich ludzi.
Serdecznie pozdrawiam i proszę poczytać, a wtedy zrozumie Pani, że strach rodzi się najczęściej z niewiedzy.
Ps. Nie dotyczy to tylko Pani, ale i mnie i tysięcy innych ludzi.

hmm

Data: 11 października 2018, 22:40 Czy stara Rada już \"oceniona\"?
Czy nie czas na dyskurs o nowych kandtgatów?
O ile jest o czym mówić......
O ile chcemy lepszej Rady......
Do wyborów zostało 10 dni. Tylko 10.

Janina K.

Data: 12 października 2018, 00:54 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Klop

Data: 12 października 2018, 19:09 Prawda ze widac roznice pomiedzy panem Pelka a Rychlewskim?

Pelka starszy, pewnie lepiej wyksztalcony I z pewnoscia lepiej wychowany bo zwraca sie na \"Pan\" do pana Rychlewskiego.

A pan Rychlewski, jakby tu delikatnie powiedziec... nie wychowany, nieobyty i ten jezyk w stylu Posla Brudzinskiego.

P.s.
Panie Rychlewski prosze z laski swojej zapytac tate ile przeterminowanych zobowiazan w stosunku do ZGK posiada spoldzielnia mieszkaniowa w stosunku do ZGK.
, bo ja jako mieszkaniec tej gminy placacy regularnie za wode chcialbym sie dowiedziec jak radny z mojego miasta reprezentuje rowniez i moje interesy ....

mieszka niec

Data: 15 października 2018, 08:27 Witam wszystkich:)
pierwszy raz od długiego czasu zagościłem na tym forum.
i nie żałuje!
Ale znalazłem jeden arcy ciekawy i trafny komentarz!!!
POLECAM !!! :)
opublikowany:
Data: 5 paŸdziernika 2018, 23:32

miłego dnia

SKY

Data: 15 października 2018, 09:42 @ mieszka niec--mogłeś po prostu zrobić \"kopiuj-wklej\"
Twój kandydat to \"zgrana płyta\" tak porysowana faktami ,że aż dziw bierze iż ktokolwiek go popiera.No chyba tylko uwikłani w \"układ\" -drżący na myśl, że wybory wygra p.Arkadiusz Strzyżewski.

Wyborca

Data: 15 października 2018, 11:18 Tak bardzo ciekawy i słuszny komentarz Do wszystkich. Ale na tym portalu nie ma artykułów typu ze coś dobrego się w gminie i Gorze Kalwarii dzieje. Bo to portal Pana Baja wiadomo. Baj popiera Strzyzewskiego z PO...

Killzone

Data: 15 października 2018, 13:31 @wyborca
Każdy kogoś popiera.
Załóż stronę www i działaj zuchu.

SKY

Data: 15 października 2018, 17:53 @ Wyborca -- czy mógłbyś (jeśli znajdziesz) podać 10 /słownie dziesięć / dobrych rzeczy które dla Naszego Miasta zrobili obecni włodarze to chętnie z Tobą podyskutuję.Osiem lat zarządzania i na koniec klops w postaci skwerku!!!!!!

Nick

Data: 16 października 2018, 12:48 @Wyborca nawet jak się coś dobrego dzieje to nikt tego nie widzi i celowo chyba omija :)

SKY

Data: 16 października 2018, 17:31 @ Nick --może więc Ty pokusisz się o dziesięć \"silnych punktów \"obecnego Zarządu Miasta i Gminy ?

do SKY:

Data: 16 października 2018, 17:56 Zrobiłem kopiuj - wklej ale pan Baj tego nie puscił....

Nick

Data: 16 października 2018, 19:07 @SKY mogę tylko po co jak i tak wszystko powiesz, że bee i w ogóle? Znajdź mi w ostatnim czasie chociaż jeden pozytywny news na tej stronie, o to dużo trudniej.

SKY

Data: 16 października 2018, 20:53 @ Nick--ja prosiłem listę dziesięciu sukcesów Władz naszych ustępujących od Ciebie , a nie od redaktora tego portalu .Myślisz ,że p. M. Baj zablokuje Twój wpis ?

Michał Rychlewski

Data: 16 października 2018, 22:14 Przepraszam Pana Jerzego Pełkę za podanie w komentarzach pod materiałem prasowym \"Radni na zieloną trawkę, nikt po nich płakać raczej nie będzie\" z dnia 5 października 2018 r. z godz. 11.47 nieprawdziwej informacji, iż udowodniono, że kłamał przy podsumowaniu rocznym o ile w stosunku do lat poprzednich podniósł cenę mediów. Podawana przeze mnie informacja, mogąca ukazać w złym świetle osobę Jerzego Pełki, będącego kandydatem na radnego Rady Miejskiej w Górze Kalwarii, nie ma odzwierciedlenia w faktach i jest nieuprawniona.


A teraz, po wywiązaniu się ze swego obowiązku - drobny komentarz.
Zostałem pozwany przez p. Pełkę do sądu za swoje wypowiedzi tutaj, choć ewidentnie zaznaczyłem, że mam prawo do własnego zdania. Sąd przyznał mi rację - w pierwszej instancji odrzucił pozew w pełni, bo nie dość, że takich spraw generalnie w trybie wyborczym się nie rozwiązuje, to moje wypowiedzi także według sądu miały charakter opinii, a takowych nie rozpatruje się pod kątem bycia prawdziwymi, bądź fałszywymi. Nastąpiła apelacja ze strony pozywającej. Sąd apelacyjny wraz z sądem, który rozpatrywał ponownie sprawę, uznali, iż protokół z posiedzenia rady miejskiej na której p. Pełka przepraszał za \"błędy\", które wkradły się do przedłożonych radnym wykresów, nie jest wystarczającym dowodem na to, iż p. Pełka dopuścił się kłamstwa i ze względu na to nie mogę tak mówić. Musiałoby zostać przeprowadzone postępowanie w tej sprawie przeciwko niemu, z ramienia prokuratury bądź w ramach odpowiednich procedur wewnątrz RM czy UMiG. A któż inny powinien takowe postępowanie wszcząć, jak nie p. Nadstawny, który tak bardzo starał się uniknąć wyciągnięcia konsekwencji wobec swojego kolegi? To, jak bardzo spolegliwe wobec siebie nawzajem są nasze \"elity\" w GK, to jest właśnie między innymi ten rodzaj patologii o której mówiłem. Zero winnych, zawsze. Żadnych konsekwencji, niezależnie od tego czego by się nie robiło. Taka właśnie patologia zrodziła pychę i zbytnią pewność siebie między innymi u p. Pełki, utwierdzając go w przekonaniu, iż jest nietykalny i że w naszej gminie wolno mu robić i mówić więcej niż innym mieszkańcom. Na szczęście sąd p. Pełce nos przytarł, zmuszając p. Pełkę do przełknięcia tej jakże gorzkiej porażki. (Proszę sobie tylko wyobrazić miny prezesa ZGK oraz jego pełnomocnika prawnego p. Prusaczyka, podczas ogłaszania wyroku sądu drugiej instancji. Z mojej strony satysfakcja była ogromna. Notabene ciekawym jest czy p. Pełka zapłacił z własnej kieszeni za porady prawne i zastępstwo procesowe w opisanym przypadku.)


Jeżeli chodzi o pytania dotyczące Spółdzielni Mieszkaniowej i nieprawdziwych informacji podawanych przez p. Pełkę, będzie ta sprawa wyjaśniana w postępowaniu cywilnym przeciwko p. Pełce w ramach pozwu, który zostanie złożony przez mojego ojca. Niezależnie od tego jak długo bym tutaj starał się wyargumentować racje SM w tym temacie, wiele osób nie weźmie moich słów na poważnie, dlatego uważam, iż wstrzymam się od prób. Orzeczenie sądu będzie dla każdego wystarczającym dowodem w tej sprawie. A do tego czasu, raz jeszcze proponuję każdemu prawdziwie zainteresowanemu sprawą zgłosić się do biura SM w celu pozyskania wszelkich dokumentacji wraz z odpowiedziami na jakiekolwiek pytania dotyczące realizacji inwestycji bądź ich finansowania. Każdy zaniepokojony komentarzami p. Pełki ma prawo pozyskać te informacje i osobiście sprawdzić, jak sprawy mają się rzeczywiście, do czego bardzo zachęcam, bo zamiast komentarza w Internecie będą mieli Państwo w rękach dokumenty potwierdzające stan faktyczny.

Pozdrawiam,
Michał Rychlewski.

Ja

Data: 17 października 2018, 08:58 Rychlewski składaj szybko ten pozew nie czekaj kilka lat tak jak z zapłatą za wodę do ZGK. Nie potrafisz nawet przyznać się do porażki. Przykre. I tacy ludzi chcą być we władzach. Zero kultury i

nsz

Data: 17 października 2018, 11:18 Nie daleko pada jabło od jabłoni.
Start Rychlewski doszedł do stanowiska prezesa SM robiąc zadymę w SM. Oczerniał w miediach poprzedniego prezesa. Teraz w podobny sposób - obrażając innych - jego synalek chce się wypromować. Pycha i chamstwo.
Plan pierwszego rozumiem: był strażnikiem miejskim z zarobkami w maksie 2000zł/miesięcznie. Mając dzieci to takie fundusze starczają co najwyżej na wegetację. Teraz zarabia kilka razy tyle, a będąc prezesem podniósł sobie (za zgodą RN) pensję dwukrotnie. Teraz starcza na godne życie. Tylko czy te pieniądze są warte tego, że wieczorem strach mu wyjść na osiedle bo mieszkańcy mogą wyrazić swoje zdanie na temat jego zarządzania. W lustro pewnie też niezbyt miło patrzeć.
Dlatego młody człowieku nie idź tą drogą.
Nie szkaluj ludzi. Nie oszukuj, że chcesz walczyć z układem, którego częścią jest twój ojciec - zobacz z jakiego komitetu dostał się rady gminy. A to że długo nie wytrzymał bez kłótni wewnątrz partii, to już taki typ człowieka. Najpierw pili razem na imprezach, a potem się zaczęły awantury. Narobił sobie wrogów i teraz się własnego cienia boi.

Nick

Data: 17 października 2018, 12:22 @SKY też pytałem i odpowiedzi nie dano.
Remont Wierzbowskiego, skarpa, hala sportowa, odnowienie ośrodka kultury, skatepark przy basenie, powstanie przedszkola przy Bema, ożywienie koszar (hotel), dajmy nawet ten skwer, obwodnica wraz z kanalizacją wzdłuż Pijarskiej której w końcu po latach ruszyła budowa.

Trzeba chcieć dostrzec zmiany.

SKY

Data: 17 października 2018, 16:01 @ Nick-- Skarpa -projekt p. Arkadiusza Strzyżewskiego
Hala sportowa - promotorem Starostwo, nadzór nad odbiorem Arkadiusz Strzyżewski.
Ożywienie koszar --Arkadiusz Strzyżewski
Ośrodek Kultury-- moim zdaniem utopione pieniądze.
Remont Wierzbowskiego udany ,ale zapomniano o zrujnowanej Strażackiej.
Przedszkole super ,ale jak na osiem lat władzy to niewiele.
A o skwerku ........

Nick

Data: 17 października 2018, 19:26 @SKY no widzisz, wszystko skrytykowałeś i uznałeś, że nic się władze miasta do tego nie przyczyniły. I temat zastępczy - Strażacka. Popatrz co się zmieniło na lepsze a nie tylko na jedną uliczkę. Nawet przedszkole - przez palce ci nie przejdzie napisać czegoś pozytywnego...
Wszystko przewidziałem :)

Obywatel

Data: 17 października 2018, 20:02 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Mieszkanka Spółdzielni

Data: 17 października 2018, 22:19 Trochę nie rozumiem. Rychlewski przeprasza i pisze, że wygrał sprawę w sądzie. To po co te przeprosiny ? Sam z siebie przeprasza, bo żałuje, czy ktoś mu kazał ? Chyba się nam syn prezesa zaplątał. Do tego jak widzę już podejmuje decyzje za tatusia, że jakiś pozew złoży. Oby tylko w imieniu własnym nie spółdzielni.
Jako mieszkanka spółdzielni akurat chciałbym wiedzieć ile dołożyłam faktycznie do tych odsetek i kosztów. Chciałabym też wiedzieć, czy ta kotłownia to w końcu jest nasza, czy nie jest nasza i jak mieliśmy oszczędności to dlaczego są długi teraz.
Nie mam czasu na chodzenie do biura SM, więc jak to takie transparentne to chciałabym wiedzieć, czy SM ma długi czy nie. Czy faktycznie nie płaci w terminie za wodę, gaz i ścieki. Oby tylko z taką gospodarnością zaraz podwyżki czynszu nie było.
Przepraszam Pana Jerzego Pełkę za podanie w komentarzach pod materiałem prasowym \\\"Radni na zieloną trawkę, nikt po nich płakać raczej nie będzie\\\" z dnia 5 października 2018 r. z godz. 11.47 nieprawdziwej informacji, iż udowodniono, że kłamał przy podsumowaniu rocznym o ile w stosunku do lat poprzednich podniósł cenę mediów. Podawana przeze mnie informacja, mogąca ukazać w złym świetle osobę Jerzego Pełki, będącego kandydatem na radnego Rady Miejskiej w Górze Kalwarii, nie ma odzwierciedlenia w faktach i jest nieuprawniona.

pytek

Data: 17 października 2018, 23:08 Kto leje wodę ?
\"Robiąc zestawienie woda+ścieki prezes ZGK ukrył, że cena wody w Górze Kalwarii jest wyższa niż chociażby w Piasecznie czy Konstancinie-Jeziornie. W Górze Kalwarii metr sześć. kosztuje gospodarstwa domowe 3,85 zł netto, w Piasecznie – 3,21 zł, a w mieście uzdrowiskowym 2,78 zł.\"
Jeszcze to : \"Jerzy Pełka unika odpowiedzi, natomiast w swoich pismach domaga się poinformowania mieszkańców, „że od lat na terenie gminy Góra Kalwaria utrzymywane są bardzo niskie stawki taryf dla gospodarstw domowych i takie założenia są utrzymywane także na przyszłość”.

Czegoś nie wiemy - chyba nie z powodu wyborow??

Janusz

Data: 18 października 2018, 00:19 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Michał Rychlewski

Data: 18 października 2018, 10:10 @nsz
Wykrzesaj z siebie resztki rozumu i godności człowieka i przynajmniej podpisz się, jak wyrażasz takie opinie, a nie jak tchórz piszesz cokolwiek twój mało wydajny mózg karmiony brakiem honoru wyprodukuje.

Owszem, mój ojciec zrobił zadymę w SM, ponieważ za czasów poprzedniego prezesa ludzie byli zastraszani, przede wszystkim ludzie w podeszłym wieku i zmuszani do płacenia rachunków niesłusznie naliczonych. A sprawą zainteresował się mój ojciec, bowiem podobny rachunek trafił do mojej św. p. już babci, za kilka tysięcy za wodę w jednym okresie rozliczeniowym (co nie jest możliwym, aby osoba mieszkająca sama w tym wieku mogła zużyć przy normalnym trybie życia ilość wody za taką cenę). I całe szczęście, moja babcia w przeciwieństwie do wielu starszych osób mieszkających na osiedlach w SM, miała wsparcie w postaci swojej rodziny, która zawsze interesowała się co się z Nią dzieje. Niestety mnóstwo osób dało się tak zastraszyć, bo byli pozostawieni sami sobie. Potem okazało się, że to nie jedyne przekręty jakie były robione. Podwójna księgowość, opłacanie długów z funduszy remontowych - było tego wiele. I mówienie prawdy śmiesz określać oczernianiem? Czyli oszukiwanie, zastraszanie, wyłudzanie pieniędzy oraz kradzież w ramach podwójnej księgowości to są rzeczy w twoim mniemaniu w porządku?

Kpisz ze wszystkich mieszkańców SM czy z samego siebie?

Strach wyjść na osiedle? Mówisz o obrażaniu innych, o oczernianiu. A nie dość, że sam to robisz, to jeszcze kłamiesz jak najgorsza gnida społeczna. Skoro niby mieszkańcy tak bardzo go nienawidzą, to ciekawe dlaczego co roku ojciec otrzymuje absolutorium od mieszkańców właśnie i to z dużą przewagą głosów za? Może dlatego, że mieszkający tu od lat widzą jaka jest różnica między poprzednim zarządzaniem SM a teraźniejszym. Widzą jak dużo SM się rozwinęła i widzą, że stara się robić wszystko, pomimo ograniczonych możliwości finansowych, aby SM funkcjonowało jak najlepiej.

Owszem, startował z komitetu bezpartyjni, ale to nie on przyszedł do niego się zapisać, a oni chcieli aby dołączył do nich. Niestety nie znał wtedy tych osób osobiście. I owszem, dokładnie, \"taki typ człowieka\", który nie godzi się na to w jaki sposób podchodzili do miasta i mieszkańców oraz spraw ważnych dla całej gminy, stąd konflikty. Najbanalniejszym przykładem konfliktu są chociażby godziny posiedzeń Rady Miasta - p. Nadstawny organizuje je zawsze w godzinach w których mogą pojawić się tylko nieliczni, czemu zarówno mój ojciec jak i Pan Parol się sprzeciwiali oraz tak jak sprzeciwiali się bagatelizowaniu zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców spowodowanego postępowaniami ZGK.

Podsumowując - powtórzę - nie masz ani rozumu ani godności człowieka, dlatego takie rzeczy piszesz. Albo nie wiesz o czym mówisz, albo wiesz i umyślnie wypaczasz fakty. Zachowanie godne pogardy. Jeżeli ktoś może się tutaj bać czy wstydzić czegokolwiek, to jesteś nim ty - własnego odbicia w lustrze, bo nie możesz mu spojrzeć w oczy by nie spuścić wzroku.

@Mieszkanka Spółdzielni
Kolejna osoba bojąca się podpisać. Czytanie ze zrozumieniem to materiał obejmujący sylabus szkoły podstawowej. Jak ma z tym pani taki problem, to może warto powtórzyć sobie ten materiał, o ile nie okaże się on zbyt trudny do objęcia rozumem. Jeżeli będzie pani miała duże problemy, służę korepetycjami. Uczyłem wielokrotnie i dzieci i osoby dorosłe to i z najbardziej topornymi sobie poradzę.

Niemniej pozwolę sobie wyjaśnić to łopatologicznie, tak, aby nawet pani zrozumiała.

Był pozew. W pierwszej instancji odrzucony całkowicie. Sąd uznał, że mogę mówić, że w ZGK jest patologia itp. Po apelacji sąd drugiej instancji stwierdził, że nie mogę pisać, iż p. Pełka kłamał, bowiem nie ma na to dowodu w formie protokołu z oficjalnego postępowania przeciwko niemu. Przeprosiny za \"błędy\" nie są wystarczającym dowodem kłamstwa. Dlatego sąd uznał, iż muszę przeprosić. A więc to zrobiłem. Niemniej dopisałem wytłumaczenie dlaczego. Wszystko pani zrozumiała, czy raz jeszcze wyjaśnić?

O formule finansowania z ESCO widzę, że też nie zrozumiała pani ani słowa, ale przyznam szczerze, że skoro z poprzednią sprawą był problem to w tym przypadku to już naprawdę mnie nie dziwi.

Ja już podważyłem prawdziwość oskarżeń p. Pelki w poprzednich komentarzach. Skoro ich pani nie zrozumiała(cóż za niespodzianka), proszę czytać je aż do skutku, bądź żyć w błogiej nieświadomości i niewiedzy.

A tak na poważnie, weźcie się w garść i przestańcie udawać wielce poszkodowanych, zainteresowanych, czy oburzonych. Popisałem sobie chwilę, bo naszło mnie na komentarz w tej sprawie, ale to tyle w tym temacie. Podpisanie się \"Mieszkanka Spółdzielni\" wcale nie świadczy o tym, że w ogóle ta osoba jest mieszkańcem spółdzielni. Ktokolwiek kto potrzebowałby takich informacji nie robiłby tego w komentarzach w internecie, a poszedłby po dokumenty by mieć prawdziwy dowód w tej sprawie, o ile podchodzi do tematu poważnie i rzeczywiście jest zaniepokojony sprawą. To jest jakaś żenada i farsa, tudzież gra aktorska.

Nie ma chyba sensu więcej komentować, bo to zdecydowanie bardziej uwłaczające aniżeli bym sobie tego życzył.

Nie pozdrawiam.

Wyborca

Data: 18 października 2018, 15:08 Witam,
Czytam te wszystkie wypowiedzi, szczerze mówiąc nie mam pojęcia do czego one prowadzą, to tylko sprzeczka która nic wam wszystkim nie da, a może jedynie pogorszyć ocenę waszej osoby drodzy kandydaci na radnego w oczach wyborców. Każdy walczy o swoje, natomiast moim skromnym zdaniem cała rada zarówno jak i przyszły burmistrz to powinny być odpowiedzialne pełne pomysłu, entuzjazmu i zapału do pracy młodzi ludzie którzy nie zważają na to ile mogą wyciągnąć z bycia radnym, a faktycznie poprawią wizerunek naszej małej gminy i będą godnie ją reprezentować. Kłótnie na forum internetowym tylko pokazują smutny obraz politycznego cebulactwa, walki o ciepłe lokum, nawet nie wiem jak bardzo elokwentne wypowiedzi ale skierowane pod adresem innych nie przypominają mi nic innego jak walke o żłób i tysiące niespełnionych obietnic które są zawarte w programach politycznych. Zamiast się kłócić, pomyślcie co by było gdybym został radnym a, nie ciągnięcie kiełbasę wyborczą.

SKY

Data: 18 października 2018, 18:53 @ Michał Rychlewski--posłuchaj Michasiu- w tak młodym wieku, na początku ( albo końcu ) Swej kariery w Samorządzie i błysku ( albo zaćmieniu) w polityce zacząłeś Swój wyścig od wielkiego głupstwa. Jak chcesz budować wizerunek-- od obrażania potencjalnych wyborców. Mieszanie Ich \"z błotem \"w ustach młodego człowieka który podobno chce dbać o przyszłość Miasta brzmi jak farsa. Moim zdaniem \"kurtyna \" została odsłonięta i nie zasługujesz na Nasz -wyborców -szacunek.
Jeśli chcesz możesz podpisywać wpisy swoim imieniem i nazwiskiem, ale wara Ci od wymuszania tego na innych.
I na koniec zastanawiam się ,jakie to słynne uczelnie nauczyły Cię tego knajackiego zachowania ??

SKY

Data: 18 października 2018, 19:07 @ Nick--przecież Ci napisałem ,że przedszkole jest super ,tylko to za mało na osiem lat rządzenia.
O obwodnicę walczyłem jeszcze za p. Samborskiej (blokady ronda na które p.D.Z. jako zastępca burmistrza nie przyszedł).
Idź proszę na skate-park i zapytaj użytkowników czy był wart trzysta tyś. PLN i dlaczego wolą jeździć do Piaseczna.
Strażacka to nie temat zastępczy, to poważny problem ludzi którzy tam mieszkają. Kocie łby i ruiny w środku miasta to nie jest widok dla potencjalnych inwestorów. Stary skwerek nie był najpiękniejszy, ale nie był brzydki, za tę kasę można było pokusić się o remont tej ulicy.

Nick

Data: 18 października 2018, 20:25 @SKY a ja widzę, że wielu ze skateparku korzysta. Za darmo nic się nie da zrobić. Zaszły pewne pozytywne zmiany, które są dostrzegalne.

Nawet jak wygra twój kandydat to cudów nie zrobi, dochody gminy nie urosną nagle dwukrotnie i wszystko zmieni się na lepsze.
W 2014 różnica głosów była bardzo niewielka. Chyba dużo mniejsza niż 8 lat temu, więc zmiana władzy jest wysoce prawdopodobna bo nikt inny się nie liczy jak obecny burmistrz i jego główny konkurent. Zobaczymy już niedługo.

Ppp

Data: 18 października 2018, 21:30 @Michał Rychlewski
Ludzie kilkakrotnie pisali, że proszą byś odpisał na zadane pytania w systemie pytanie nr 1 odpowiedź 1. Nie zrobiłeś tego ani razu. Tylko ogólniki, zbywanie i atak. W pracy gdy próbuje coś ustalić i na zadane w punktach pytania dostaję odpowiedź w innej formie niż w punktach to mnie to irytuje, bo nie ma odpowiedzi na wszystkie pytania. Zazwyczaj dlatego, że ktoś chce coś ukryć.
Dam Ci więc dobrą radę, lekcję: chcesz wyglądać w oczach ludzi na profesjonalistę to zrób jak napisałem. Bo na razie, to Pan Pełka wyszedł na profesjonalistę. Ma większe doświadczenie więc to nic dziwnego, ale wyciągnij lekcję i się popraw.

Michał Rychlewski

Data: 18 października 2018, 22:55 @SKY

Knajackie wychowanie? Litości. Zawsze daję ludziom kredyt zarówno zaufania jak i szacunku, ale proszę nie oczekiwać ode mnie, że będę tolerował sytuację, w której ktoś umyślnie łże, bo nawet kłamstwem tego nazwać nie można, manipuluje faktami i nawet nie stara się zrozumieć ogółu sytuacji i ocenić jej obiektywnie, nie wykazuje za grosz starań aby zdobyć informacje zgodne z faktami i w dodatku ewidentnie ignoruje moje argumenty.

Śmiem wątpić, że mógłbym te osoby wliczyć w krąg potencjalnych wyborców, w szczególności, iż ani nie interesują ich nasze pomysły na gminę, ani nie interesuje ich prawda, ani także nie trafiają do nich konkretne argumenty. Jedyne co ich interesuje to przypisanie mi winy za domniemane złe zarządzanie SM, co nie dość, że jest niedorzeczne, to i niezgodne z prawdą.

Jestem tylko człowiekiem. Cierpliwość każdej osoby ma swoje granice, a szacunek okazuję tym, którzy na to zasługują.

W starciu z taką ilością fałszywych komentarzy, proszę nie wymagać ode mnie szacunku wobec tych osób.

I tak, dbanie o przyszłość to także dbanie o to, by osoby z takim podejściem do innych oraz do prawdy miały jak najmniejszy wpływ na sprawy lokalne, a co za tym idzie na opinię publiczną, poprzez wprowadzanie jej w błąd.

Co do wyników wyborów - nawet jeżeli ja nie dostanę się do rady miasta, to i tak będę wielce zadowolony z sytuacji w której to chociaż kilka nowych, młodych twarzy się dostanie. Zabrzmi to dziwnie, ale celem mojej kandydatury u źródła nie jest dostanie się do rady, a próba wpływu w jak największym stopniu na skład obecnej. To czy ja się dostanę, czy osoby, które podzielają moje poglądy, a jest ich wśród młodych kandydatów sporo, nie ma w tym momencie dla mnie tak dużego znaczenia. Znam część osób, które kandyduje, a są w zbliżonym wieku do mnie i wiem, że jeżeli ktokolwiek z nich się dostanie, to będzie to krok w dobrą stronę.

Dlatego pozwalam sobie na szczerość. A co za tym idzie, brak szacunku wobec obłudy.

Anonimowość w Internecie jest dobra, ale nie w tym przypadku, bowiem kusi by pisać fałszywe komentarze, bez konsekwencji czy pomyślunku. Sekcja komentarzy pod tym artykułem jest tego chyba aż zbyt dobrym przykładem. Łatwo jest pod pseudonimem ukryć się tylko w celu pisania prowokacji, podawania fałszywych informacji i siania fermentu. A znając autora - często bardzo łatwo jest połączyć kropki i zrozumieć dlaczego pisze takie rzeczy, a nie inne. Wiele spraw ma drugie dno. Ale skoro popiera Pan coś takiego - no cóż. Ja nie.

NM

Data: 19 października 2018, 07:41 Jeśli chodzi o przywoływaną tu wielokrotnie ulicę Strażacką to mieszkańcy tej ulicy wiedzą, ze w listopadzie będzie tam doprowadzony gaz i dopiero potem będzie mozna zrobic nową nawierzchnię.
Nie jest to wina radnych ani burmistrza, ze tak długo to trwa.

Wyborca

Data: 19 października 2018, 08:25 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

hmm

Data: 19 października 2018, 22:49 Zapału grupie młodego pana Rychlewskiego nie brakuje - warto by go wykorzystac po wyborach.

Jaga

Data: 22 października 2018, 06:26 24 tysiące nagrody w ZGK? Za podwyżkini śmierdzacą wodę?Juz winna być zarządzona kontrola!To co się w tym mieście wyrabia to szok i niedowierzanie 😯

LE-ON

Data: 22 października 2018, 09:47 No to wystawiliśmy im rachunek za 4lata i tyle w temacie teraz kolej na następnych nachapią się przez 4 lata i znów będziemy biadolić :-)

Bolo

Data: 22 października 2018, 19:46 A może niech zgk podlega gminie dość układuw

przeciwnik demokracji

Data: 24 października 2018, 23:25 Jak wcześniej pisałem to tylko potwierdza moją tezę że: Demokracja zdechła już dawno wraz ze starożytną Grecją i te wszystkie pseudo demokratyczne działania są niczym innym jak zajmowaniem stanowiska dla stanowiska i kasy oczywiście. Po jaką cho...rę zbiera się ta rada ? Jeżeli nie po diety. Uwierzę takiemu radnemu ,który zechce działać jako społecznik na rzecz swojej gminy. Czyli ZA DARMO!