Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Przemoc i agresja wśród młodzieży szkolnej - warsztaty w Górze Kalwarii

Dodano: 25 września 2020; Przemoc, agresja i odpowiedzialność karna nieletnich to główne tematy spotkania zorganizowanego dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Górze Kalwarii. Podczas warsztatów policjanci prowadzący spotkanie przestrzegają między innymi młodzież przed skutkami, jakie niesie za sobą czasem jedna zła decyzja! W zajęciach wzięli udział uczniowie trzech klas mundurowych oraz liceum.

Przemoc i agresja wśród młodzieży szkolnej to tematy, które policjanci coraz częściej poruszają podczas spotkań z młodzieżą. O tym, jakim są one zagrożeniem dla zdrowia, czy też funkcjonowania młodego człowieka w szkole czy w rodzinie rozmawiamy podczas zajęć.

Policjanci mówią również o aspektach prawnych w tym odpowiedzialności karej dotyczącej wszelkich aspektów związanych ze aktami przemocy i rozpowszechnianiu, a nawet promowaniu takich zachowań za pomocą sieci mediów społecznościowych

Podczas warsztatów przeprowadzonych dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Bielińskiego w Górze Kalwarii omawialiśmy także liczne przykłady zachowań agresywnych i brutalnych- w tym te z jakimi policjanci zetknęli się osobiście na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Kolejnym tematem zajęć było zagrożenie jakim jest zażywanie środków odurzających, ich rola w świecie przestępczym i związane z tym zagrożenia.

Spotkania mają również uzmysłowić uczniom, że przezorność, ograniczone zaufanie, i świadomość to cechy które powinien mieć w sobie każdy człowiek, który na swojej drodze spotka się z propozycją zażycia narkotyku! Zajęcia zostały poprowadzone dla 80 uczniów pierwszych klas o profilu policyjnym, wojskowym i strażackim, a także pierwszej klasy liceum o profilu humanistycznym.

Fot. KPP w Piasecznie

(nadkom. Jarosław Sawicki)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (10)

Ola

Data: 25 września 2020, 16:33 A po spotkaniu koniecznie przerwa na dymek i koniecznie na Skierniewickiej , pod klatkami i oknami bloków.


zacząć od kadry

Data: 25 września 2020, 19:07 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Hahahaha

Data: 25 września 2020, 23:43 Dobre śmieszna prohibicja a rząd i tak zgadany z mafia korupcja wszędzie sam premier złamal prawo i konstytucję i nic tyle warte prawo i sprawiedliwość

wincyj owsiaka

Data: 25 września 2020, 23:48 wincyj owsiaka
wincyj wojewódzkiego
wincyj róbta co chceta

Michael

Data: 26 września 2020, 14:38 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ja

Data: 26 września 2020, 23:51 Warto zajrzeć do podstawówek. Tam to się dopiero przemoc z przymykaniem oczu przez kadrę, szerzy, bo przecież synalek czy córeczka psiapsiółki może robić innym dzieciom co chce. A dyrekcja udaje, że nic się nie dzieje.

wincyj owsiaka

Data: 27 września 2020, 09:48 nie leczy się objawów tylko przyczyny.
Przyczyną jest filozofia \"róbta co chceta\"

Re:

Data: 27 września 2020, 18:56 W każdej szkole powinny być takie pogadanki, szczególnie w Górze.

lemingi

Data: 28 września 2020, 08:29 mysla,ze pogadanki z panem co sie nie umie usmiechnac cos dadza .. nie wspolnie spedzony czas i wychowanie wedle zasad ktore kazdy czlowiek powinien miec tylko niech smutny pan wyjasni mojemu jasiowi pala co jest 5 .. nawet mi was nie zal ale nie rozmnazajcie sie

@ wincyj owsiaka

Data: 29 września 2020, 12:54 A może WINCYJ:
- rozumu,
- edukacji,
- empatii dla bliźniego,

a MNIJ jadu i złośliwości, koleżanko/kolego.