Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Kawiarniany ogródek wzbudził kontrowersje

Dodano: 20 maja 2020; Dwoje mieszkańców zwróciło się do nas o interwencję w sprawie powstającego ogródka kawiarni przy ul. Wierzbowskiego.

- Chciałabym, myślę, że nie tylko ja się dowiedzieć, od kiedy można dostawiać do kawiarni dodatkowy taras i w dodatku oszklony szybami na środku chodnika? – zapytała za pośrednictwem aplikacji Wasz sygnał nasza Czytelniczka, pani Agata.  – Żebym mogła garaż czy pomieszczenie gospodarcze postawić na swoim podwórku musiałam biegać z papierami po urzędach, a tu od tak ktoś sobie stawia takie zabudowanie? Pozwolenie jest na użytkowanie publicznego chodnika, opłaty pobierane od tego? – dociekała.

Inny Czytelnik poprosił o interwencje w tej samej sprawie i przesłał zdjęcie. - Z jakiej racji wyrosło takie coś na publicznym chodniku? Nie dość, ze stoliki wywalają na plac przed kawiarnie bez ponoszenia za to kosztów to teraz takie konstrukcje? – poskarżył się mieszkaniec.

Właściciel kawiarni w rozmowie z GoraKalwaria.net zapewnia, że uzyskał wszystkie niezbędne zgody i uiszcza stosowne opłaty. - Uzyskanie zgód na powstanie ogródka trwało kilka miesięcy – przeszliśmy przez wszystkie procedury i związane z tym opłaty. Projekt został też zatwierdzony przez Konserwatora Zabytków – zapewnia Maciej Grubiak. – Kawiarnia ponosi pełne koszty dzierżawy terenu, są to opłaty urzędowe z ustaloną stawką. Wcale nie małe – dodaje.

Odnosząc się do wykorzystania chodnika, przedsiębiorca tłumaczy, iż w tym miejscu jest on bardzo szeroki. - Po ustawieniu ogródka jest ciągle dwa razy większy niż w dalszej jego części – podkreśla Maciej Grubiak w rozmowie z GoraKalwaria.net. 

Właściciel zwraca uwagę, że kawiarnia powstała w lokalu, który jak mówi, był w strasznym stanie. - Dzięki naszym staraniom i inwestycjom, odnowiliśmy go, wraz z elewacją, co miało dosyć istotny wpływ na wygląd budynku i okolicy. Jesteśmy lokalna firmą – wspieramy lokalnych producentów, strażaków. Jesteśmy mocno sprofilowani na kolarzy – wspieramy i dopingujemy  młodych zawodników a od początku istnienia zbieramy pieniądze na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego. Płacimy wszelkie opłaty, podatki i zatrudniamy lokalnych mieszkańców – wylicza przedsiębiorca.

Maciej Grubiak wyjaśnia, że budowa ogródka stała się pilną potrzebą wynikającą z natężenia ruchu w kawiarni. - Podobne ogródki są popularne w większych miastach i też są zazwyczaj usytuowane na chodnikach – tłumaczy przedsiębiorca. Jak zaznacza, na razie ogródek nie jest skończony. W planach są dodatkowo donice z kwiatami.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy też władze miasta. – Właściciel kawiarni płaci za zajęty teren pod ogródek zgodnie ze stawkami uchwalonymi przez Radę Miejską. Chodnik w tym miejscu jest wystarczająco szeroki - informuje burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. – Generalnie zależy nam, aby przedsiębiorcy z naszej gminy rozwijali swoje działalności i jesteśmy otwarci na ich przedsięwzięcia. Chcielibyśmy, żeby ogródków przy restauracjach i kawiarniach przybywało. Z powstania Góry Kawiarni jestem zadowolony szczególnie, ponieważ gości ona bardzo wielu kolarzy z Warszawy i okolic. Chcemy, aby miasto rozwijało się w tym kierunku i stwarzało coraz lepsze warunki do miłego spędzenia czasu – dodaje.

(mat)

Fot. Zdjęcie nadesłane przez CzytelnikaDodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (77)

mieszkaniec

Data: 20 maja 2020, 12:12 Jestem za!! Kawiarnia z klimatem. Niech działa z ogródkiem (dla niektórych bardzo kontrowersyjny) niżby miał się przenieść np.do Konstancina. Warto wspomnieć jak wyglądało wcześniej to miejsce - nawet ogródek nie szpeci aż tak. Wspierajmy inwestycje w GK (pomimo małych niedogodności).

Sylwia

Data: 20 maja 2020, 12:18 Fajna inicjatywa, wszystko legalnie i jak zwykle znajdą się życzliwi którym się to nie podoba. Dopinguje całym sercem to miejsce bo stanowi bardzo ładny punkt naszego miasta które w weekendy roi się od przejezdnych. Zrozumcie Drodzy Mieszkańcy że takie działalności są tylko na naszą korzyść.
Mówiłam ja, Mieszkanka GK.

hehihahohu

Data: 20 maja 2020, 12:39 Społeczniakowi nie pasuje kawiarnia

ppp

Data: 20 maja 2020, 12:40 od dawna wiadomo, że as lubi pedałować. samochody mu przeszkadzają, ale fani dwóch kółek mogą robić co chcą.

Jerzy

Data: 20 maja 2020, 12:48 I super, że powstaje ogródek! Zawsze komuś coś przeszkadza, szczególnie jak ktoś wykazuje inicjatywę i pomyśl na życie. Tym \"zaniepokojonym\" mieszkańcom najbardziej by pasowało jakby biznes upadł. To dopiero byłaby satysfakcja. Jak była rudera to im nie przeszkadzało. A ja bardzo się cieszę, że ktoś w Górze miał taki pomysł, że się mu kręci i życzę z całego serca powodzenia!

Radek

Data: 20 maja 2020, 12:48 Pani pewnie z zazdrości doniosła, bo to takie polskie.

Ewa

Data: 20 maja 2020, 12:56 No tak, Polska.
Kurcze, ludzie dajcie żyć, myślec też by się przydało bardziej pozytywnie

wc2

Data: 20 maja 2020, 13:07 Tylko gdzie kolarze mają załatwiać się, w sezonie bywa tam po kilkadziesiąt osób na raz i cała okolica zamienia się kibel.

Mieszkaniec

Data: 20 maja 2020, 13:15 Miasto cebuli zawiść i zazdrość!!!

AB

Data: 20 maja 2020, 13:52 Już ludziom żal dupe ściska ze ktoś jest przedsiębiorczy i w tej dziurze chce coś zrobić Z tego co widzę to nie tylko kolarze przychodzą tam na kawę czy pyszne ciastka.
Czy poza tą kawiarnią jest w GK jakieś w miarę sensowne miejsce aby wyjść ze znajomymi i napić się kawy czy trzeba aż do Wwy jechać? Trzymam kciuki za rozwój takich małych inicjatyw i ludzie więcej luzu. Chodnika tam nie zabraknie 😂

Marzena

Data: 20 maja 2020, 14:10 Tego rodzaju bezpodstawne donosy świadczą o ich autorach, chyba nie ma co komentować. Mam nadzieję, że rozglos przysporzy kawiarni klientów i zrobi reklamę. Tak trzymajcie! Super, że powstało takie miejsce👍

Iza

Data: 20 maja 2020, 14:13 TOALETA!!!!!! Bo wszystkie drzewa uschną.

Kawiarenka- super sprawa!

Mieszkaniec

Data: 20 maja 2020, 14:26 Inicjatywę szanuje. Ale jakby inny lokal chciał coś takiego zrobić to by zgody nie było. Biesiadowo czy Amigo to nie ale góra kawiarnia znajomi Burmistrza proszę bardzo. Ciekawe czy się wuzki mieszczą? Czy zgodne z wymogami bhp itp.

poll

Data: 20 maja 2020, 14:42 Pani Agato weźmie Pani coś na wstrzymanie. Super inicjatywa jak na starówce w Warszawie. Popieram całym sercem inicjatywę ogródka.

Artur

Data: 20 maja 2020, 14:44 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Artur

Data: 20 maja 2020, 14:45 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Killzone

Data: 20 maja 2020, 15:01 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Kowal

Data: 20 maja 2020, 15:08 Góra Kalwaria i ci wiecznie nie zadowoleni z życia ludzie, co to komu przeszkadza właśnie dobrze ze jest takie miejsce pod chmurką. Ktoś wie że nie będzie korzystał to najlepiej odrazu donieść i szukać dziury w całym.

Nick

Data: 20 maja 2020, 16:28 Ktoś zapewnia lokalnym mieszkańcom miejsce pracy, odświeżył budynek poprawiając wizerunek i atrakcyjność tej części miasta, na którą tak się narzeka (Strażacka) i oczywiście pretensja, bo chodnika nie ma i ciężko zrobić kilka kroczków. Atak na przedsiębiorce, czy to legalne, czy płaci podatki... Zazdrość, nienawiść i malkontenctwo. Przykre i ohydne zachowanie, skargi tylko potrafią pisać i się czepiać...

trochę powagi

Data: 20 maja 2020, 16:33 Zazdrośnicy !
Całkiem wam koronowierus zjadł rozum,ruch tam żaden,czepcie się samochodów przy bankomacie na tej samej ulicy, czepcie się ścieżek rowerowych !
Tych nowo wybudowanych : gdzie nie wiadomo po krórej stronie rower ,a po której pieszy ma się poruszać.
Jest wiele absurdów w tym mieście choćby to że zlikwidowali p.Skarżyńskiemu sklep a postawili słup który im podatku nie zapłaci.

wojtek

Data: 20 maja 2020, 16:49 Fajne klimatyczne miejsce,w sobotę i niedzielę dużo ludzi.Fajny pomysł z tym ogródkiem.Ale jednak nie, znajdą się tacy co ich kłuje w czerwone z zazdrości ślepia , że komuś się powiodło .Zaorać,zabić dechami to miasto a potem skamleć,że w GK nic się nie dzieje.Wszędzie na świecie takie ogródki powstają przy ulicy,na chodnikach.


Marco

Data: 20 maja 2020, 17:48 Bardzo fajnie! Takich miejsc w Górze bardzo brakuje!

Alicja

Data: 20 maja 2020, 17:52 Brawo dla tego pana, popieram pomysł ,po pierwsze ,że z rudery zrobił bardzo przyjemną kawiarenkę gdzie dużo młodych ludzi na rowerach może tam zatrzymać się wypić kawę i odpocząć. Po drugie jest to promocja miasta. Kulturalnie , przyjemnie bez hałasu i wulgaryzmów.Ogródki przy kawiarniach są w wielu miastach w Polsce i na świecie . Ten komu to przeszkadza to pewnie jakiś nieudacznik co sam niczym ciekawym nie zabłyśnie i zazdrość go zżera.

Gk

Data: 20 maja 2020, 18:10 Brzydkie nie pasuje inaczej mogli to zrobić jakoś to bardziej wkomponować.a tak to jakiś kikut wystaje

Zuza

Data: 20 maja 2020, 19:34 Ludzi w weekendy sie tam gromadzi od cholery! Caly plac zapchany i kazdy bez maseczki, gdzie jest wtedy policja z mandatami??

Wojtas

Data: 20 maja 2020, 19:35 No wiadomo że pozwolenia maja i zgody dostali bo znajomi burmistrza! Ja na pozwolenie na cokolwiek na swoim podworku czekam i czekam a tu od tak sobie staeiaja i mowia że tyle czasu czekali

Pewnie przeszkadza

Data: 20 maja 2020, 19:35 Tym co na zasiłku siedzą .. dla mnie niech sobie będzie przynajmniej produktywny biznes

Józefa Ewa

Data: 20 maja 2020, 19:44 Mnie to pasuje do tych pań które to na tych ławkach \"obrabiają\" całe miasto.
One widzą więcej niż kamery na mieście.

Magdalena

Data: 20 maja 2020, 19:44 Czy w naszej kochanej Górze wszystko co ciekawe, dobre zawsze znajdzie krytycznie nastawienie? Przecież ta kawiarenka to perełka. Bardzo smaczna kawa, sympatyczni ludzie, fajny przystanek dla rowerzystów i nareszcie estetyczne miejsce. No cóż, już widać taka mentalność, że jak ktoś nie korzysta, to krytykować trzeba...

Kocham rower

Data: 20 maja 2020, 20:51 Kibicuje kawiarni! Ogródek świetny pomysł! Przecież na tym chodniku prawie nie ma ludzi!!

mieszkanka

Data: 20 maja 2020, 20:56 A ogródek w Kebabie na Dominikańskiej zajął ile miejsca może nie na samym chodniku ale chodnikiem przejść jest ciężko. Klienci stoją i konsumuja na chodniku i chodnik zajety i miejsce na ulicy też. Nikomu to nie przeszkadzało a tu w oczy kole.

do Wojas

Data: 20 maja 2020, 21:39 jak odpowiednio wcześniej dostał pozwolenie to swoje wyczekał więc nie siej popeliny, że dostał od razu

Bóg Gniewu

Data: 20 maja 2020, 22:10 Jasny gwint, ludzie żyjcie i pozwólcie żyć innym. Każdy musi zarobić na chleb.

@@

Data: 20 maja 2020, 23:13 A może rozebrać uszkodzony \"zegar \" p. Fedynicz-Komosy ( wątpliwej wartości artystycznej ) i w jego miejsce wybudować większy ogródek ?

DORKA

Data: 20 maja 2020, 23:14 Ogródek dobra rzecz, ale wiadomo, że po kawie człowiek musi nadmiar wody wydalić - i co ? Najbezpieczniejszy byłby cewnik z woreczkiem, a tak całkiem serio , to co najmniej 2-3 toalety w najruchliwszych punktach miasta są niezbędne.

Marta

Data: 21 maja 2020, 00:37 Panie Macieju świetny pomysł i z przyjemnością wpadnę na kawę. Życzę również powodzenia w interesie ! :) #wspieramlokalnie


abc

Data: 21 maja 2020, 08:35 kilka rzeczy tu nie pasuje:
1. odnowiona elewacja? to jakiś żart. wokół muralu sypie się tynk.
2. bardzo szybko dostali to pozwolenie. wiadomo as zadziałał.
3. otwierając punkt usługowy trzeba wskazać na swojej działce, gdzie będą parkować klienci. tutaj właściciel nie dość, że stojak na rowery klientów ma na gminnym placu, to teraz jeszcze stoliki na gminnym ustawia. niech wynajmie lokal z działką, gdzie się wszystko zmieści, a nie po taniości wziął klitkę 2 na 2 i teraz jedzie po gminnym.
żeby nie było, to takie kwiatki są w wielu miejscach w górze i władza przymyka oko np. na schody do sklepu eden.

kasia.

Data: 21 maja 2020, 08:57 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

dziad

Data: 21 maja 2020, 09:54 \"Życzliwi\" .... aż dwoje. Może z imienia i nazwiska poznamy życzliwych?

ppp

Data: 21 maja 2020, 10:32 Ja jutro postawię na chodniku samochód. Chyba tym chwalącym nie będzie przeszkadzać? Będzie bardziej pasował do otoczenia niż to bezguście.

plan

Data: 21 maja 2020, 10:38 Plan jest taki, że stawia się najpierw budowlę tymczasową, potem się to rozbudowuje, zadasza, rozbudowuje znowu i na koniec urzędnik to legalizuje. Także zaczekajcie moi drodzy, bo za chwilę będzie tam stylowy dach.
Dziwne, że konserwatorowi zabytków to nie przeszkadza, bo do wyglądu okolicy to nie pasuje. Burmistrz to wiadomo ma taki sam gust jak jego kolega partyjny prezydent Warszawy, którego głównym osiągnięciem architektonicznym w centrum było ustawienie palet na placu bankowym.

do abc

Data: 21 maja 2020, 10:47 ale z Ciebie znawca widzę, wszystko wiesz

Lubię kawę

Data: 21 maja 2020, 11:08 Obiektywnie patrząc lokal jest super zrobiony, bardzo się cieszę, że powstał w GK i daje radę. Jest fajną atrakcją, bardzo klimatyczny, kawa bardzo smaczna, właściciel wydaje się być też jak najbardziej w porządku , lecz uważam, że zrobienie ogródka na połowie chodnika jest przesadą. Mnie osobiście nie przeszkadza, lecz rozumiem i szanują zdanie ludzi, którzy mają odmienny punkt widzenia na tę sprawę.
Życzę powodzenia Kawiarni, Kibicuję.

w gorze wszystko przeszkadza

Data: 21 maja 2020, 11:29 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

gora kalwaria

Data: 21 maja 2020, 14:07 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Freak

Data: 21 maja 2020, 15:19 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

spostrzegawczy

Data: 21 maja 2020, 16:31 @plan
Koszary Hotel wydzierżawiono na 30 lat pod adresem Dominikańska 9 już jest nowy adres dominikańska 11 i już jest własność.
Jak ten czas leci.
Takich spraw jest więcej.

Konrad

Data: 21 maja 2020, 18:16 Przypominam iż Restauracja Marysieńka też ma swój ogródek na chodniku od lat!!! Jakoś się nikt Marysieńki nie czepia. Inna sprawa. Ktoś napisał, że zabrano Skarżyńskiemu sklep i postawiono słup ogłoszeniowy. Nieprawda. Nie zabrano. Rozebrano tylko ren barak, w którym sklep był. Sklep elektryczny przecież jest nadal, zaledwie kilka metrów dalej, już w murowanym budynku.

marianek

Data: 21 maja 2020, 20:27 Tym dwojga proponuję dowcip;w piekle w kotłach w smole smażą się grzeszne dusze różnych nacji,a kotłów pilnują diabły aby dusze się stamtąd nie wydostały. Kontroluje ich lucyfer i zauważa że przy jednym kotle śpi diabeł. Na pytanie o powód odpowiada że dzisiaj pilnuje polaków którzy tym się charakteryzują że jak który che się wydostać to pozostali ściągają go z powrotem a on nie ma roboty. to pokazuje jakie jest polskie kołtuństwo,sam nic nie robi i drugiemu nie da To charakterystyczne dla leni ,nierobów itp. pokażcie co dokonaliście dla siebie ,społeczeństwa nich będzie to przykładem.Ci ludzie z kawiarenki są takim przykładem mają charakter pomysł cierpliwość własny upór i takich ludzi należy wspierać aby inni młodzi mogli wierzyć że ich inicjatywy nie będą utrącane. macie moje wsparcie.

Lenny

Data: 21 maja 2020, 21:08 fajne miejsce :P ale dla mieszkańców GK za drogie ....
ale rowerzysci co mają rowery za kilka 1oo tys. PLN moga tam wpasć

bezsens

Data: 22 maja 2020, 05:48 \" Chcielibyśmy, żeby ogródków przy restauracjach i kawiarniach przybywało. Z powstania Góry Kawiarni jestem zadowolony szczególnie, ponieważ gości ona bardzo wielu kolarzy z Warszawy i okolic.\"

nsz

Data: 22 maja 2020, 10:08 było bardzo fajne miejsce, gdzie przychodziło dużo miejscowych osób: Stacja Kultura. asowi przeszkadzało bo miał inny pomysł na to miejsce.
tak wspomógł lokalny biznes as po.
ja lubię stoliki przy restauracjach i kawiarniach, ale jak jest to zrobione z głową. np. przy wspomnianej Stacji Kultura stoliki nikomu nie wadziły bo były na uboczu. tutaj poleciał ktoś po bandzie. moim zdaniem to jest przegięcie, bo raz że tarasuje chodnik w ruchliwym miejscu. za chwilę będę tam oparte rowery i już się nie przejdzie. dwa że to nie pasuje wizualnie.
myślę że jak im pozwolono to teraz powinny cukiernie Karpatka i Szymańscy również wybudować tarasy na zewnątrz. no bo chyba nie ma równych i równiejszych?

LOKI

Data: 22 maja 2020, 13:41 Ja nie wiem, co za ludzie... jak pies ogrodnika, sam nie ma i drugiemu nie da. Wstrętne donosicielstwo. Trzymam kciuki za rozwój kawiarni. Jedyne fajne miejsce z potencjałem. A psy niech szczekają :-)

do nsz

Data: 22 maja 2020, 14:05 Po Twoim tekście można rozumować, że ten kawałek chodnika to normalnie autostrada. Jak komuś tak wadzi to niech przejdzie na drugą stronę, mało tam chodnika? Ciekawe, jakie pomysły na siebie mają ci, co tak narzekają. Czy to może towarzystwo z pobliskich ławeczek, które ma czas na całodzienne obserwacje wszystkiego w koło?

podglądany

Data: 22 maja 2020, 16:21 @ marianek
Jeślli zrozumiałem nawiązujesz do tych pań co to potrafią kilka dni na bębnie ludzi obrabiać.
Dołożę jeszcze że do pełnego składu należy bebech który ich wozi po wsiach i zza winkla ogądają ludzkie posesje ,jak kto mieszka podpatrują.

Ja

Data: 22 maja 2020, 19:11 Chłopak robi kawał dobrej roboty, z klimatem kawiarnia coś dla tego miasta, a tu i tak znajdzie się ktoś niezadowolony, to co byście chcieli ????, Całkowite niezrozumienie współczesnego świata

bezinteresowny

Data: 23 maja 2020, 06:50 @ abc
as zadziałał jak mało kto w sprawie powrotu starszego pana z banicji (baraków) do miasta.

UPS

Data: 23 maja 2020, 08:56 @bezinteresowny A tak cos blizej na temat tego starszego ,holubionego pana ?Interesuje mnie temat i to calkiem na powaznie ,gdyz nadal sytuacja przyznawania mieszkan w naszym miescie jest bardzo nieciekawa.


wyborca

Data: 23 maja 2020, 09:11 Ogródek tak ale może przed jakaś konsultacja z architektem, bo to coś zeszpeciło przestrzeń

nikos

Data: 23 maja 2020, 10:43 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

wega

Data: 23 maja 2020, 22:48 Nie rozumiem przecież jeśli otwiera się taką działalność to SANEPID nie pozwoli aby nie było toalety /dla mężczyzn ,osobno dla kobiet i oczywiście musi być dla osób niepełnosprawnych/- to są wymogi a gdzie ręce umyć?.Poza tym za lokal i parkingi płaci się bardzo dużo.

nsz

Data: 25 maja 2020, 08:58 @wega
taka jest teoria. Zobacz 3 kawiarnie w Górze. Żadna nie spełnia tego wymogu. Miejsca parkingowe? Następna fikcja. Otwierając lokal wskazuje się miejsca na swojej posesji. Po otwarciu lokalu bramę się zamyka i ludzie parkują na ulicy. Nikt potem nie pilnuje, czy to warunki rzeczywiście są spełnione, czy tylko na papierze. Choć ciekawi mnie np. gdzie są miejsca parkingowe dla tego lokalu.
Jestem na 100% pewny, że gdyby cukiernia Szymańscy czy Karpatka wybudowała taki taras to ci co tutaj tak zachwycają się tą kawiarnią pierwsi by krzyczeli, że tak nie można. Jak chodnik zajęty, to przecież z drugiej strony ulicy jest co nie? Jakże byłoby miło kupić lody i usiąść przy stoliku na zewnątrz. W środku często brak wolny miejsc więc właściciel powinien rozważyć tą opcję.

Konsument

Data: 25 maja 2020, 14:48 Może i taras jest legalnie, ALE GDZIE POLICJA Z MANDATAMI? Po dwadzieścia osób w skupisku i każdy bez masek...

Kasia

Data: 26 maja 2020, 21:56 Super miejsce!

wega

Data: 26 maja 2020, 23:24 @nsz myślę że się nie mylę / ale kto to wie/ przy odbiorze musi być wszystko zrobione zapięte na ostatni guzik bo inaczej nie odbiorą /SANEPID /


Bartek

Data: 28 maja 2020, 10:37 Ja w 100% popieram!!! A tym którym się nie podoba, niech tamtędy nie chodzą albo jak już padło - drugą stroną.
Panie Macieju niech się Pan nie przejmuje i robi dalej swoje. W końcu ktoś coś w tej Górze zrobił fajnego. Brakuje takich miejsc... Oby więcej takich inicjatyw! P.s. Często tam przechodzę z dzieckiem w wózku i miejsca mi nie brakuje i na pewno nie zabraknie.

i co wy na to

Data: 31 maja 2020, 10:34 Choć sam nie trzymam kasy w banku nie korzystam z bankomatów razi mnie jak stoją samochody przy bankomatach na chodniku.
Dodam na zakazie,jest policja i straż miejska czy ich brak ?

kolarz

Data: 21 czerwca 2020, 08:10 Ogródek OK !
Wis a vis jest remiza strażacka a na niej baner wyborczy.
Strażacy czy Wy oczadziali ?

porządkowy

Data: 22 czerwca 2020, 19:27 @i co wy na to
Szedłem z pieskiem ul.Wierzbowskiego ,byłem już przy \"mediolańskiej pompie\" gdy ojciec z synkiem okraczali rowery.
Ojciec instuuje syna że będą jechać przy krawężniku bo to jest ścieżka rowerowa, pojechali a ja się obejrzałem przy bankomacie zaparkowany był samochód a parking pusty !
Dajcie mi przyzwolenie i bejsbola zrobię porządek.
Nie mam żadnego interesu żaden mój znajomy nie handluje reflektorami.

nadporządkowy

Data: 22 czerwca 2020, 21:36 Akurat na Wierzbowskiego wsiadaliśmy z synem na rowery. Patrzymy, a tu idzie facet z psem. Pies, jak to pies, kucnął i wali na trawnik. Gość się rozejrzał i poszedł dalej. Dajcie mi bejsbola to zrobię porządek i nauczę go sprzątać po psie!

lekcja

Data: 24 czerwca 2020, 06:14 Ty zaś mogłeś sprzątnąć po psie, nauczyłbyś syna ze pan zrobił źle nie sprzątając naszego pięknego miasta.

nadporządkowy do lekcja

Data: 24 czerwca 2020, 18:38 Każdy wychodzący z psem powinien mieć ze sobą woreczek na odchody. Jeśli masz woreczki, to pokażę ci to miejsce i w ramach lekcji uprzątniesz. OK?

Maestro

Data: 28 lipca 2020, 12:29 Plujcie, Plujcie na Kawiarnie, skończy się to tak, że nikt do tego pierdziszewa nie przyjedzie jak nie będzie Góry Kawiarni o i tak wam pospadają przychody w sklepach, że dopiero wtedy zapłaczecie za tymi złymi kolarzami z warszawki.. mniejsze przychody z podatków, dużo mniej odwiedzających to pierdziszewo, wyścigów kolarskich też nie bedzie. Skiśniecie ze smutku i braku socjalu, a turyści pójdą tam gdzie właściciel przeniesie lokal, bo miejsce i ludzie wokół niego są już kultowi w skali kraju, a miejsc w okolicy do przenosin nie brakuje. Miałeś chamie z GK złoty róg, ostał Ci się ino sznur!

tak po ludzku

Data: 28 lipca 2020, 16:17 Kawiarnia ok ! ale czy ten pan wnosi więcej podatków aniżeli pan (przepraszam ,muszę użyć nazwiska) Skarżyński.
To prawda że okres na który miał zezwolenie dobiegł końca ,ale ten słup już w ogóle złotówki do kasy miasta nie wnosi,a z czasem koszta będą jak zostanie zniszczony

Krzysztof

Data: 29 lipca 2020, 16:58 Przecież mamy jeszcze KINO !

ciekawa

Data: 9 sierpnia 2020, 07:41 Więcej murali nie będzie ?
Gmina w pobliżu nie ma swoich budynków ?
A jeszcze sprawa śmieci które Ci kolarze\"wytwarzają\" wystarcza kasy z podatków które ten pan wnosi do kasy miasta ?

mieszkanka

Data: 9 sierpnia 2020, 18:45 Kawiarnia super mozna napic sie i zjesc dobre ciastko.Wszystkie zapyziale cukiernie nic nie maja do zaoferowania ,chyba juz sie dorobili na drogich ciastach.Tylko tak trzymac a chetnych bedzie przybywac.