Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Chcą referendum ws. odwołania burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego

Dodano: 23 września 2020; Z inicjatywy mieszkańców gminy Góra Kalwaria powstał komitet inicjujący przygotowanie referendum lokalnego w sprawie odwołania Burmistrza Gminy Góra Kalwaria przed upływem kadencji.

- 1 września do naszego urzędu gminy wypłynęła informacja o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania Burmistrza Gminy Góra Kalwaria. Była ona podpisana przez 5 osób - inicjatorów referendum, w tym pełnomocnika inicjatora referendum – informuje Piotr Chmielewski, rzecznik prasowy kalwaryjskiego magistratu.

Trzy dni później urząd otrzymał postanowienie Komisarza Wyborczego w Warszawie z 3 września 2020 r., w którym komisarz Kinga Hulak odmówiła przyjęcia zawiadomienia o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania Burmistrza. - Powodem był fakt, iż trzy osoby wymienione w zawiadomieniu jako inicjatorzy referendum, nie figurują w rejestrze wyborców, co oznacza de facto, że nie są uprawnione ani do wybierania burmistrza, ani jego odwoływania – wyjaśnia Chmielewski.

- 8 września dotarła do urzędu gminy informacja, że zawiązał się nowy, 9-osobowy komitet i podobno rozpoczął on zbiórkę podpisów mieszkańców, którzy są skłonni tę inicjatywę poprzeć - mówi rzecznik magistratu.

W ubiegły wtorek na stronie internetowej warszawskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego opublikowano „Powiadomienie o wystąpieniu z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Burmistrza Gminy Góra Kalwaria przed upływem kadencji”.

Jak w nim czytamy „w dniu 9 września 2020 r. mieszkańcy gminy Góra Kalwaria złożyli do Komisarza Wyborczego w Warszawie II powiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Burmistrza Gminy Góra Kalwaria przed upływem kadencji.”

W komunikacie podano, że pełnomocnikiem inicjatora referendum jest Ewa Piotrowska. W przeszłości była ona sekretarzem stowarzyszenia mieszkańców „Partnerstwo dla Ekologii”, które protestowało przeciwko funkcjonowaniu wysypiska śmieci w Łubnej. Efektem tego protestu była podpisana decyzja przez Marszałka Mazowsza Adama Struzika o zamknięciu tego gigantycznego składowiska ze skutkiem natychmiastowym, czyli od 1 kwietnia 2011 roku.

– Chcemy odwołać burmistrza przed końcem kadencji ponieważ nie dba on o dobro mieszkańców i podejmuje decyzje, świadczące o braku wiedzy oraz umiejętności zarządzania – stwierdziła reprezentantka grupy niezadowolonych mieszkańców w rozmowie z portalem piasecznonews.pl. Inicjatorzy referendum sformułowali pod adresem Arkadiusza Strzyżewskiego dziesięć zarzutów, w tym dotyczących gospodarowania odpadami oraz funkcjonowania ZGK.

Obecny włodarz gminy nie ukrywa zdziwienia całą sprawą. - Jestem zaskoczony tą inicjatywą, ale szanuję zdanie osób, które się ze mną nie zgadzają – komentuje burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. – Referendum jest świętem demokracji i okazją do weryfikacji zaufania mieszkańców do mojej osoby i mojej pracy – dodaje.

Na zebranie wymaganej ilości podpisów (inicjatywę musi poprzeć co najmniej 10% osób uprawnionych do głosowania) inicjatorzy mają 60 dni. Zgodnie z przepisami, referendum jest ważne, jeżeli udział w nim wzięło nie mniej niż 3/5 liczby biorących udział w wyborze odwoływanego burmistrza. Burmistrz zostanie odwołany, gdy spośród ważnych głosów więcej będzie za odwołaniem niż przeciw.

(mat)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (103)

ASIOR

Data: 23 września 2020, 13:26 baj baj tak jak i korki BAHAHAHAHHAH

Ugabuga

Data: 23 września 2020, 13:32 No tak, nie ma na co pieniędzy wydawać tylko na jakieś referenda. Przecież to bez sensu. 9 osób chce referendum i może się zdarzyć, że trzeba je zorganizować? Absurd

Mieszkaniec

Data: 23 września 2020, 13:32 Nareszcie.

Hans

Data: 23 września 2020, 13:36 Może się mieszkańcy dowiedzą co takiego ten burmistrz nasz zrobił że chcą go odwołać?? Powody!!

Błazenada, nikt nie zagłosuje.

Mieszkanka ul. Leśnej

Data: 23 września 2020, 13:50 Pan Burmistrz przestraszył się odwołania ze stołka i dlatego ruszyły prace na zapomnianej przez Burmistrza ulicy Leśnej.
Jeszcze mogliby naprawić drogę zniszczoną przez tiry dojeżdżające na budowę obwodnicy.
Bo na plac zabaw już liczyć nie możemy.

Hehehe

Data: 23 września 2020, 14:01 Coś czuje ze pani burmistrz DR jak zwykle nie może się pogodzić z faktem ze nie ma władzy. Widzę zemsta ważniejsza od gminy. Taka dobra była pani burmistrz

Dum

Data: 23 września 2020, 14:03 Ciekawe kto tak naprawdę stoi za tym referendum, czyżby jakąś zraniona dumą?

GK GROM

Data: 23 września 2020, 14:13 Ludzie co za bzdety kto chcę odwołać burmistrza akcja prowokacja niech ci ludzie wezmą się do roboty albo zamienią z panem Burmistrzem Gminy Góra Kalwaria. albo niech zapłacą z własnej kasy za referendum niech ludzie sami się wypowiedzą na ten temat tak czy nie ja mówię nie na rozliczenie będzie po zakończeniu kadencji tyle w temacie

Mieszkaniec

Data: 23 września 2020, 14:18 Jak do tego doszło, nie wiem...

GK GROM

Data: 23 września 2020, 14:21 DO NIC DUM TAK DUMA WYBORCÓW PIS

do Pani Radej co pcha się na stołek przewodniczącej

Data: 23 września 2020, 14:23 Wstyd Pani Radna, czas pogodzić się z odebraniem stołków, Pani kolega były Burmistrz już nie ma tu władzy Pani też da nam o sobie zapomnieć !

Lipa Dua

Data: 23 września 2020, 14:42 Ale żenada! Nie zgadzam się jako podatnik, żeby z naszych, publicznych pieniędzy finansowano coś takiego!

Analiza

Data: 23 września 2020, 15:17 Nie ma mojej zgody na wydawanie publicznych pieniędzy na widzimi się kilku mieszkańców. Zegar wyborczy odlicza czas do następnych wyborów a wtedy wszyscy mieszkańcy skorzystają że swojego przywileju i albo obdarzą obecnego burmistrza zaufaniem albo nie. Postrzegam ten wniosek jako absolutny brak odpowiedzialności że strony tych mieszkańców.

nsz

Data: 23 września 2020, 15:19 dajcie jakieś namiary gdzie można podpisać

Do Mieszkanki ulicy Leśnej

Data: 23 września 2020, 16:26 Wrażenie - zaprezentowanego przez Panią znawstwa stanów emocjonalnych Burmistrza - psuje niestety nieskrywana złośliwość.

pracownica urzędu

Data: 23 września 2020, 17:28 widać zemsta byłej pani wice jest silniejsza niż dobro gminy.
to ona nie umiała zarządzać i wprowadzała chaos w prace urzędu, wyzywała mnie i moich kolegów na korytarzach, wyzywała też radnych, podła kobieta
mamy nadzieje że nigdy tu nie wróci!
szkoda że chce się mścić za pieniądze mieszkańców

mieszkaniec

Data: 23 września 2020, 17:30 biały mercedes mknie po gminie niczym biały ptak i zbiera podpisy ha ha ha ha
żałosne Pani D!

GK MAN

Data: 23 września 2020, 17:31 podobno za każdy podpis można dostać skrzynkę pomidorów

bronię Burmistrza

Data: 23 września 2020, 17:34 Uważam że to najlepszy burmistrz
chcecie go odwołać bo się za Was wziął? nie umarza zaległości za komunalne czynsze? bo chce coś zrobić i jak widać coś się dzieje w mieście?
PROSZĘ SIĘ NIE PRZEJMOWAC PANIE ARKADIUSZU I ROBIĆ SWOJE!

Gaja

Data: 23 września 2020, 17:51 Dajcie namiary gdzie można się podpisać bo nie tylko 9 osób chce odwołania burmistrza.

Marek

Data: 23 września 2020, 17:54 Zastanawia mnie jedna sprawa. Czemu tym mieszkańcom nie przeszkadzały poprzednie władze. Przecież one też zniszczyły nasze miasto. Ja nie jestem za obecna władza naszego miasta . Ale trzeba patrzeć racjonalnie .

Wyborca

Data: 23 września 2020, 18:00 Dość tych przepychanek!!! Widzę że duma dwóch pań jest myślą przewodnią całej Rady! Niech robią referendum za swoje pieniądze!!! Brać się do roboty, skończyć te gierki! Dzieci w szkołach na 2 zmiany jak za komuny. Brak miejsca na świetlicę, nie ma dziecko gdzie zjeść obiadu. Na chodnikach można nogi połamać itd itp a tu referendum i walka o stołek przewodniczącego Rady. Ludzie kogo Wy wybieracie!!!???

Ciekawe

Data: 23 września 2020, 18:04 Ciekawe kto ewentualnie będzie kandydował w przypadku odwolania burmistrza. No raczej nie trudno zgadnąć więc chyba wiadomo komu zalezy na jego odwołaniu!

Do analiza

Data: 23 września 2020, 18:09 To ciekawe jak oceniasz 70 mln wydanych przez Sasina madralo .. weź się zrzeknij praw wyborczych i polecam antynatalizm dla takich asiorow jak ty hahahaah

Do redakcji

Data: 23 września 2020, 18:26 Czy redakcja jest w stanie ustalić ile kosztuje taka przyjemność przeprowadzenienia referendum? Bo z tego co słyszałam to nie są tanie zabawy grupki osób....

Mieszkanka

Data: 23 września 2020, 18:38 Funkcja Radnego w UG powinna być w formie czynu społecznego i nie powinna być opłacana. Wtedy byliby tam ludzie, którzy są społecznikami i mają chęć coś zrobić. Niestety z naszą Radą to nic nie da się zrobić.

Jasnowidz

Data: 23 września 2020, 19:24 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

tygrysek

Data: 23 września 2020, 19:35 Kadżde pieniąze są warte tego wydarzenia,tylko jak ma Go zastąpić następna karierowiczka która nie wiedziała co wpisać w oświadczeniu majątkowym to JA mówię nie.

mieszkanka

Data: 23 września 2020, 20:21 To dlaczego pani radna nie odwoływała poprzedniej władzy tylko wisiała im na szyi, może Pan Arkadiusz sobie na to nie pozwala. Skończyła się sielanka z poprzednią władzą wybierania na stołki bylejakości aby zapchać dziurę. Zresztą to miasto to brud, smród, zaściankowość. prostactwo. Kto może niech stąd ucieka, tylko gdzie????

Wyborca rozczarowany

Data: 23 września 2020, 20:43 Nareszcie koniec błazenady i kolorowych rowerów

Prawda

Data: 23 września 2020, 21:14 Wiadomo kto stoi za referendum. Osoba, która już w umig gk nie pracuje. Osoba, która na sesji dziękuje publicznie pracownikom a na korytarzach krzyczy, ze pracują tu głąby. Osoba, która załatwia sprawy swoim znajomym (np. wyższe odszkodowania za wykup dróg), albo tani wynajem gminnego gruntu. Chcecie zmienić burmistrza na taką osobę, która dla swoich działa? ja nie pójdę na referendum. 3 lata wszakże szybko zlecą.

Mieszkaniec

Data: 23 września 2020, 21:27 Gdzie i kiedy będą zbierane podpisy?
Podpisuje się obiema rękami.

nsz

Data: 24 września 2020, 08:21 do broniących asa:
to jest najgorszy burmistrz w historii Góry Kalwarii. Poprzednikom do ideału dużo brakowało, ale ten w nepotyzmie prześcignął wszystkich. Najlepszym przykładem jego działań jest ZGK.
Brak jakichkolwiek inwestycji. Nawet tych zaczętych za poprzedników typu rewitalizacja skarpy wiślanej (o ktorej tak as krzyczał wcześniej) nie potrafi dokończyć.
Osiągnięcia asa:
- wsadzenie partyjnych kolegów na stołki w zgk
- wydanie pozwolenia koleżkom na zabudowanie tarasem chodnika przy Strażackiej,
- podwyżka cen śmieci.

Wojciechowice

Data: 24 września 2020, 08:21 Ja rowniez sie podpisze gdzie i kiedy mozna ....?

Robert

Data: 24 września 2020, 09:03 No tak to teraz pani K. I pani R. Liczą zapewne na stołek zarówno jedna jak i druga cierpi na przerost ambicji .

ZDF 85

Data: 24 września 2020, 09:23 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Bana

Data: 24 września 2020, 10:16 I ludzie pójdą ja te barany za jedną osoba chorą z nienawiści i chęci zemsty zupełnie nie myśląc i nie widząc że są manipulowani.

GK GROM

Data: 24 września 2020, 10:49 bronię Burmistrza. nik pełna zgoda z tymi co są za AS robi swoje nic za litra nie załatwia czy za kasę wiadomo co zastał w UG

marianek

Data: 24 września 2020, 12:01 W najbliższych dniach ma padać deszcz,zapraszam p.burmistrza na nasze targowisko w letnich bucikach.Może sobie przypomni swoje zobowiązania wobec targowiska ,sprzedających, kupujących kiedy obejmował urząd. Polecam Panu zrobienie zakupów w tym błocie i kałużach wody ,towaru stojącego w błotku .Zobowiązań było wiele ,realizacji znacznie mniej,wiadomo walka o byt swój i kolesiów Społeczeństwo się przyzwyczai ,jak mawiał jeden dawny burmistrz kiedy zmniejszył ul. Ks. Sajny o połowę-oPOŁOWĘ

Do "pracownicy urzędu"

Data: 24 września 2020, 12:57 Chyba \"Pani\" pracuje w jakimś innym urzędzie, bo na pewno nie w UMiG...

...

Data: 24 września 2020, 14:26 Trzeba być idiotą, żeby nie zauważyć korzystnych zmian w naszym mieście spowodowanych nową wladzą.
Widocznie komuś przeszkadza zerwanie dawnych ukladow i interesów. Na przyklad w ZGK nie mogą się pogodzić, że już nie da się kraść.

Iwon

Data: 24 września 2020, 14:55 Jakie zmiany ??? Ja ich nie widzę.

Er.

Data: 24 września 2020, 15:12 Ciekawe kto stoi za tymi wnioskodawcami?

Wanda

Data: 24 września 2020, 18:18 Nie zauważyłam istotnych zmian ,zauważyłam kolorowe rowerki,brud chwasty, zardzewiałe niesprawne kosze itd końca nie widać !

Alfred

Data: 24 września 2020, 18:24 Ktoś napisał ,że coś się dzieje - zapewne miał kolarzy na myśli.
Co mamy z kolarzy (ich narodowości nie wypominam) prócz sterty śmieci ? Miasto zablokowane (głównie Strażacka i Sajny).

Stefan

Data: 24 września 2020, 18:33 @nsz
Taras ?raczej ogródek i nie na Strażackiej a Wierzbowskiego po za tym zostało jeszcze sporo chodnika możesz przejść spokojnie całą swoją rodziną.
Ja bym go odwołał za całokształt choć krótki.

Anja

Data: 24 września 2020, 23:09 Co za poprzedniego burmistrza lepiej było? Raczej nie .Niech się wszyscy wezmą za robotę a nie głupie referenda im w głowie.

:)

Data: 25 września 2020, 00:21 Gdy dojdzie do władzy uczciwy człowiek, to trzeba go obalić...

PS

Data: 25 września 2020, 00:46 Zapowiada się że nasza góra zniży się do poziomu Kraśnika !!!

Tadeusz

Data: 25 września 2020, 07:08 No właśnie, gdzie są rowery?

Mieszkanka

Data: 25 września 2020, 09:06 Pan Arkadiusz reperuje to, co poprzedni zepsuli. Więc czemu jemu się obrywa a nie poprzednikom, którzy do tego stanu doprowadzili Górę Kalwarię? A swoją drogą ciekawe kto ma takie parcie aby wskoczyć na stołek za wszelką cenę. Chyba wiemy...WSTYD drogie panie.

wyborca

Data: 25 września 2020, 10:18 Burmistrz wybrany demokratycznie. Ocena jego pracy będzie przy następnych wyborach. Referendum to duże koszty. Wnioskodawcy zastanówcie się nad tym. Gmina ma inne potrzeby finansowe. Najwyższy czas się opamiętać !!!.

NIE

Data: 25 września 2020, 10:40 Gdzie można zagłosować za odwołaniem burmistrza?

wstyd

Data: 25 września 2020, 10:47 to miasto to wstyd i nic wiecej, reprezentacja do odwolania, podpisuje sie pod ta dymisja

Do NIE

Data: 25 września 2020, 12:24 To niedobrze, kiedy tak silna potrzeba zagłosowania przeciwko urzędującemu burmistrzowi, nie idzie w parze z orientacją w tym, co się aktualnie dzieje. Proszę uzbroić się w cierpliwość i zagłosować za 3 lata. Może w międzyczasie zmieni Pan albo Pani zdanie.

DORKA

Data: 25 września 2020, 15:22 Poprzednia ekipa przez dwie kadencje nie zrobiła nic dla miasta. Trzeba pozwolić obecnej władzy działać. Chcecie, żeby obecny Burmistrz w rok zrobił wszystko, co leżało odłogiem przez tyle lat? Wygląda na to, że są osoby, którym w głowie tylko zadyma i władza. Nie tędy droga. Mam nadzieję, że większość mieszkańców potrafi racjonalnie myśleć i nie zgodzi się na jakieś durne referendum w imię zaspokojenia fałszywych ambicji grupy leni i nieudaczników.

Wyborca

Data: 25 września 2020, 16:00 Gdzie można się podpisać ?

@@

Data: 25 września 2020, 18:30 @ Wyborca U p. Danuty.......najlepiej na Brzumunie

wypad z ratusza

Data: 25 września 2020, 23:52 wypad z ratusza

Do wypad z ratusza

Data: 26 września 2020, 09:06 Zmiany są pożądane tylko wtedy, kiedy mają szanse coś zmienić na lepsze. A szanse są tylko wtedy, kiedy robi się to z głową, a nie jadąc na negatywnych emocjach i obrzydzaniu kogoś. Chęć zmiany, którą obrazuje \"wypad z ratusza\" zapowiada tylko rozróbę ku zadowoleniu garstki zainteresowanych. Mamy XXI wiek i masę poważnych problemów, z którymi trzeba się zmierzyć. Chcesz coś zmienić to wstań z kanapy, rusz głową i zakasaj rękawy, zamiast nawoływać do burd.

Wyborca

Data: 26 września 2020, 09:45 Koniec chwalenia się nie swoimi osiągnięciami. To Zieliński powinien otwierać obwodnice ul Pijarska i km kanalizacji. Strzyzewski leń niech idzie do kolesiów z PO do ZGK

Wyborca?

Data: 26 września 2020, 10:41 @Wyborca czy członek fanklubu byłego burmistrza Zielińskiego? Bycie odpowiedzialnym wyborcą to coś więcej. To nie wybory w fanklubie.

Mieszkanka

Data: 26 września 2020, 13:56 Bardzo drogie śmieci, brak działania przy targu przepadły pieniądze a w czwartek i piątek mieszkańcy z tej części miasta mają problem z dowozem dzieci do szkoły, szkoła nr. 2 przepełniona nie przeniesiono żadnej klasy 7 do budynku nr 1. ZGK tragiczna organizacja wymiany podlicznikow brak odpowiedniej informacji. To tylko tak na szybko co dla mnie jest na minus.

Do mieszkanka

Data: 26 września 2020, 15:55 Niedostateczna informacja o wymianie podliczników i nie przeniesienie więcej niż dwóch klas do szkoły 1 - to jest powód do odwołania Burmistrz. Nie kompromituj się więcej kobieto!

SZWEJK

Data: 26 września 2020, 18:59 A ja pytam posłusznie-- kto na miejsce ew. odwołanego Burmistrza ?
Kto za referendum i wybory zapłaci ?
Kto poniesie odpowiedzialność za ew. zachorowania związane z wyborami w czasie epidemii ?

Mieszkaniec

Data: 26 września 2020, 19:41 A ja się zgadzam z mieszkanką, młodych ludzi interesuje tanie życie jak woda śmieci podatki. Ważna jest szkoła dla ich dzieci i ich bezpieczeństwo. Szkoła numer 2 pęka. Pan burmistrz skupił się na okolicznych wsiach a zapomniał o prostych potrzebach miasta. Nikt się nie kompromituje pisząc o swoich potrzebach i oczekiwaniach.

Fabian

Data: 26 września 2020, 20:26 Nosiłem się z zamiarem przeprowadzenia rozmowy z p. burmistrzem w sprawie prywatnej mnie dotyczącej.Pamiętam ,że kiedyś każdy poprzedni burmistrz urzędował w czwartek i można się było telefonicznie umówić.
Znajoma powiedziała mi bym nie liczył na taką rozmowę bo \"jasnie pan\" nie ma czasu ,ma od takich spraw zastępców.
Ile w tym prawdy czy to tylko pomówienia ma ktoś doświadczenie w temacie ?

Mieszkanka

Data: 26 września 2020, 22:56 Do kogoś bo się nie podpisał. Nie uważam że się kompromituje mając swoją opinię ale widzę że trafiłam bo Zabolało, ja napisałam więcej powodów ujemnych dla aktualnej władzy. Ja głosowałam na Pana Arka ale niestety jestem aktualnie zawiedzona swoim wyborem. Wolę fajną bezpieczną szkołę dla dzieci niż rowery kwietniki. Komfort na targu niż dekoracyjne lampy. Zgk to dla każdego płatnika za wodę w ostatnim czasie to szok co się dzieje. Szczególnie dla mieszkańców domków jednorodzinnych. Każdy ma prawo swojej wypowiedzi. I każdy ma swoje wartości. Proszę to uszanować.

Zuza

Data: 27 września 2020, 07:07 Zmiany na maxa czy ktoś to jeszcze pamięta ?

Wyborca

Data: 27 września 2020, 08:42 Prywatna wendeta za 150000 zł z naszych podatków!!!! Do tego odsetki od kredytu.,bo w budżecie nie ma zaplanowanych na taki cel pieniędzy. No ale dla milionerki to... na waciki. Dla nas np. szczepionki na grypę dla mieszkańców, czy kawał chodnika. Ci co podpiszą się pod referendum powinni mieć tego świadomość

Do mieszkanka

Data: 27 września 2020, 09:51 A pani to rozumiem, że się podpisała.. A ja wolę żeby to miasto zaczęło przypominać miasto, a prowincję najgorszej jategorii, wolę żeby przybywało różnych fajnych miejsc w miescie, jak np kawiarnia rowerowa, która już zrobiła promocje miastu,. Widzę duże zmiany w stosunku do poprzedników, i jak Pani widzi każdy ma inne oczekiwania. A rzeczywistocie targ jest najważniejszy.. mieszkam całkiem niedaleko targu, a ostatni raz byłam tam pół roku temu ..

też Arkadiusz

Data: 27 września 2020, 12:58 Przestało padać,zapraszam władze na spacer Strażacką i Pijarską. Strój wędkarski obowiązkowy. Ktoś powie ,że nie było czasu taki stan trwa od wielu lat.

Kraśnik

Data: 27 września 2020, 14:41 Jak wogole można było zmienić Burmistrza i po 2 latach wymagać że naprawi lata zaniedbań poprzedników. Ludzie myślcie trochę, zastanówcie się kumu zależy na referendum i dlaczego. To nie jest już chyba żadna tajemnica..

mieszkaniec GK

Data: 27 września 2020, 23:18 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

nsz

Data: 28 września 2020, 08:32 @Wyborca
co to jest 150000 zł? To mniej niż kwartalny koszt zatrudnienia na nowo powstałych stanowiskach w ZGK kolegów asa. Usuńmy asa i jego kolegów, a kasa szybko się zwróci.
Ja osobiście nie potrafię wskazać co dobrego zrobił as. Dużo obiecywał i został tylko lans w mediach. Choć jedną rzecz z kampanii wyborczej.
Karma wróciła dla asa. Jego kampania wyborcza była oczernianiem przeciwników. Wylał szambo, a to wróciło.

hmm

Data: 28 września 2020, 11:07 Warto może niektórym przypomnieć wyniki wyborów z 2018 roku:

I Tura: Arek - 5509 głosów, Darek - 3600, Danusia - 1531, Janek - 1186.
II tura: Arek - 6001, Darek - 3498. Wymowna różnica?

I małe pytanko - w imieniu którego kandydata grupka 9 osób chce podważyć te wyniki? Dalsze pisanie zbyteczne.

Hura

Data: 28 września 2020, 13:10 Hura, będziemy nareszcie mieć oczyszczalnie ścieków na Łubnej o która była Pani burmistrz tak zabiegala? Super! To dopiero będzie kraj miodem i mlekiem płynący, będziecie jeszcze błagać Strzyżewskiego żeby wrócił. Zapamiętajcie moje słowa..

pomidory

Data: 28 września 2020, 15:49 uwaga ludzie! Na południu rozdają skrzynki pomidorów za zbieranie podpisów! pierwsza tura pomidorków już poszła w poprzedni poniedziałek. Nie pomyślałam ze za skrzynke pomidorków pieknych, w szklarni hodowanych można sobie ludzi kupować do zbierania podpisów . ale jak widać są tacy co sie za skrzynke pomidorow sprzedali ;) zobaczymy, moze kolejnym razem bedzie juz rozdawac gotowy przecier

anonimus

Data: 28 września 2020, 16:44 @ pomidory
Pomidory chętnie przyjmę one dobrze robią na prostatę.
Jeszcze nie zdecydowałem ,ale im gorzej tym lepiej takie hasło jest. Żaden nam nic nie da, tylko rodzina ma się dobrze.

mieszkaniec

Data: 28 września 2020, 18:32 Właśnie lista dotarła do mojej rodziny,będę miał ją do jutra.
Jeszcze nie podpisałem czekam na pomidory,jakiś kontakt ?

pseudonim

Data: 28 września 2020, 19:58 Ja bez pomidorów się podpiszę !
Głosując na p. Arkadiusza wspólnie daliśmy mu pracę.
Po tym jak zostałem potraktowany odbiorę mu ją z rozkoszą.

brat Marian

Data: 28 września 2020, 20:05 @hmm
A czego to dowodzi ? Wyborcy zmienili zdanie, a kasa na referendum się znajdzie nie taką kasę trwoni władza !

Gkman

Data: 28 września 2020, 20:09 Czy to prawda że Pan radny Andrzej. P. zbierał podpisy w DPS? Takie chodzą słuchy po mieście

jojo

Data: 28 września 2020, 20:16 Czy oby p. Danuta jest pewna swojej wygranej ?
Znany jest trick z podmianą kandydata.

wyborca podatnik

Data: 29 września 2020, 06:27 \"Nieoczekiwana zmiana miejsc\"
Teraz dopiero poczułem się jak ktoś wyjątkowy.

wyborca

Data: 29 września 2020, 12:13 Mam nadzieję że się uda oszustów odsunąć od władzy. Ikolesiów z PO w ZGK-u. Teraz bedą brać kredyty a milion złotych z targowiska oddali. i targowisko nadal nieuporządkowane. Przed wyborami Strzyżewski na targu był co tydzień i obiecywał gruszki na wierzbie. Tylko że ludzie mu uwierzyli ...niestety...

hmm

Data: 29 września 2020, 12:45 @brat Marian
... Wyborcy zmienili zdanie, a kasa na referendum się znajdzie nie taką kasę trwoni władza !... Nie takie jest moje pytanie.
Zatem je powtórzę: \" - w imieniu którego kandydata grupka 9 osób chce podważyć te wyniki? \"

Po przeczytaniu ...nie taką kasę trwoni władza ! ...(rozumiem, że to dotyczy władzy naszej Gminy, a ne np. władzy centralnej) z ciekawości dopytam - ile kasy z gminnego budżetu, uchwalonego przez Radę Miejską, wydał burmistrz niezgodnie z prawem? Bo chyba prawdą jest, że burmistrz musi realizować uchwały Rady Miejskiej, choćby wyglądało to na trwonienie kasy. Czy tak jest??

pytek

Data: 29 września 2020, 12:48 Ktoś rozdaje pomidory za podpis wniosku o referendum... .
Ile ja jeden głos? Chcę wiedzieć za jaka cenę można się sprzedać?
I czy to rozdawanie to jest prawda, bo niedowierzam?

Do pytek

Data: 29 września 2020, 13:07 Prawda prawda, najprawdziwsza. Na szczęście są też osoby które się na taki deal nie zgodziły Widocznie jakis honor mają

Jan Krzysztof

Data: 29 września 2020, 18:07 Z tymi pomidormi może być prawda bo widziałem bardzo dużo skrzyneczek przy bramie DPS-u.
Każdy (a może i nie) pracownik przy wyjeździe z pracy brał i wyjeżdżał. Nie chciałbym nikogo skrzywdzić ,ale pomidory i odbierających ludzi widziałem na własne oczy.

z netu

Data: 29 września 2020, 18:26 Podpisujcie i cieszcie się życiem !
https://forum.interia.pl/pomidory-dobre-na-wszystko-tematy,dId,3532223

rada

Data: 30 września 2020, 07:50 Na pomidory jeszcze mnie stać ale wreszcie ktoś normalny napisze gdzie są listy do podpisania? ? Ale obawiam się że wpis nie przejdzie ze względu na naruszenie zasad komentarzy. ....

mieszkaniec

Data: 30 września 2020, 08:36 Drodzy Państwo,
jak widać osoba Burmistrza wywołuje rożne uczucia i emocje, tak samo jak i Przewodniczącego Rady Miejskiej. Osobiście nie oddałem na niego (p. Arkadiusza) głosu w ostatnich wyborach, ale prawdę mówiąc żaden z kandydatów nie wzbudzał euforii. Obiektywnie rzecz ujmując coś się jednak w Górze dzieje, część to oczywiście zasługa poprzednika. Nie jestem przekonany czy przeprowadzenie referendum już teraz to dobry pomysł, nowi włodarze są jeszcze zbyt krótko w magistracie, żeby dokonać rzetelnej oceny ich pracy. Może warto poczekać jeszcze rok i zobaczyć co się będzie dalej działo i czy będą zmiany na lepsze? Te pieniądze, które trzeba by teraz wydać na referendum może warto spożytkować na jakieś bardziej szczytne cele?
Bez wątpienia trzeba zrobić coś z odpadami, stawki które są w GK należą chyba do najwyższych w kraju. Są nowe mieszkania, budynki sportowe, \"knajpki\", ale może jakiś zakład produkcyjny, który dawałby perspektywę zatrudnienia młodym ludziom? proszę również nie zapominać o koszeniu trawy w bocznych uliczkach (przecierz w czerwcu i lipcu było to robione, ale od sierpnia zaprzestano), a w okresie zimowym o odgarnianiu śniegu (jeśli będzie). Góra Kalwaria to nie tylko dwie główne ulice.
Panie Burmistrzu, czy może Pan przedstawić swój pomysł na nasze miasto na najbliższy rok, 2 lata i do końca kadencji? Może to pozwoli wyborcom ocenić czy Pan coś robi czy nie, a radnym umożliwi dokonanie rzetelnej oceny Pana pracy przy kolejnym absolutorium. Jeśli Pan zrealizuje publiczne obietnice to nawet najwięksi oponenci z rady będą mieli dylemat jak zagłosować, jeśli zagłosują przeciw to będzie widać, że to sprawa wyłącznie polityczna. O tym jak zagłosuję w najbliższych wyborach zdecyduje najbliższy czas - niech go Pan dobrze wykorzysta, bo mój głos (niezdecydowany), to jeden z tysięcy takich głosów.
i może jeszcze jedna rada. Niech Pan wyznaczy dzień w tygodniu, w którym będzie się Pan spotykał osobiście z mieszkańcami i wsłuchiwał w ich problemy - to Pan jest dla nas, a nie my dla Pana, a Pana zachowanie może być odebrane jako pogardliwe.

niezadowolony

Data: 30 września 2020, 20:18 @ mieszkaniec
Może Ty nie mieszkasz w Górze Kalwarii, o jakiej szansie ty mówisz, codziennie (oczywiście jak pada) jestem ochlapany przez samochody.
Nie ma przejścia gdzie można spokojnie stać i zaczekać.
Człowieku tu nic nie działa : samochody jeżdżą stoją na chodnikach i żadnych patroli. Tu się nigdy nic nie zmieni !

mieszkaniec

Data: 1 października 2020, 08:52 Szanowny Niezadowolony,

mieszkam od lat w GK i nie uważam żeby teraz było gorzej niż kilka czy kilkanaście lat temu (chociaż w tym czasie było kilku burmistrzów). Miasto mocno się zmieniło (skarpa za szkołą - nie wiem czy widziałeś jak tam było jeszcze 5 lat temu, basen, boiska, nowe bloki, imprezy, ...) chociaż do ideału dużo jeszcze brakuje. Oczywiście to nie tylko zasługa aktualnego burmistrza. Żeby sprawa była jasna, nie jestem zwolennikiem burmistrza, ale nie uważam żeby facet nic nie robił (nawet kanalizacja, która po kilkudziesięciu latach obiecywania jest teraz robiona na ul. Pijarskiej).
Jeśli uważasz, że jest lepszy kandydat, albo sam masz kompetencje do zarządzania gminą to startuj w wyborach, pokaż program, pochwal się swoimi osiągnięciami - może przyciągniesz wyborców. Krytykować jest łatwo, szczególnie gdy jesteśmy anonimowi.
Osobiście uważam, że tak szeroki skład rady miejskiej nie jest potrzebny (choć na to nie mamy wpływu), a diety które wypłaca się wybranym przez mieszkańców przedstawicielom są pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.
W pełni popieram Twoje zdanie odnośnie samochodów, które tarasują chodniki i uniemożliwiają przejścia, ale od tego jest \"CHYBA\" straż miejska. CHYBA - bo rzadko ją widać, no może czasami, jak podjeżdżają samochodami służbowymi (mam wrażenie, że w godzinach pracy) pod swoje domy. Policji na naszych ulicach również trudno szukać.
Jeśli większość z nas (piszących) uważa, że jest źle, albo nie najlepiej, to może warto się spotkać, porozmawiać (ale bezpośrednio face to face) i zastanowić się jak pomóc temu miastu. Może znajdziemy lepszego kandydata na burmistrza, na radnych, może coś razem zrobimy.

Jaga

Data: 1 października 2020, 12:14 Po takich gospodarzach jak byli poprzednio to cud że wogule jeszcze jest robione, ze jakas kasa na to jest, Pan Burmistrz rozwala układy to go chcą odwołac, a kto? Ci, ktorzy od dawien dawna dbali tylko o swoje interesy. Wstydu oszczedzcie😠

nsz

Data: 1 października 2020, 13:37 @mieszkaniec
budowa kanalizacji to zasługa poprzedniego prezesa ZGK. Wiedząc o remoncie głównych ulic po wybudowaniu obwodnicy (w ramach kontraktu na jej budowę) ZGK przygotowało projekt budowy sieci wodnokanalizacyjnej na głównych ulicach. Całkowity koszt to 43 miliony zł, a dofinansowanie zewnętrzne, które zdobyto to 23 miliony zł. Po ostatnich wyborach nowa władza chciała usunięcia finansowania tego projektu z budżetu gminy. Na szczęście Nadstawny wywalczył wtedy, żeby tego ważnego dla miasta projektu nie usuwać.
Tak naprawdę to chyba nie ma projektu, który jest rozpoczęty za nowej władzy. Wszystko o czym pisałeś zaczęli poprzednicy, a jedynie odbiory części z nich były przez nową władzę.

niezadowolony

Data: 1 października 2020, 16:27 Jestem niezadowolony i nie zamierzam z nikim rozmawiać ,tym bardziej kogoś przekonywać. Ja znam swoje obowiązki (w pracy) Policja czy Straż Miejska potrzebuje złoszenia.
Na burmistrza nie głosowałem ,a teraz skorzystam ze swoich uprawnień (jeśli będzie referendum) dorosły jestem mam swój rozum !

Zrzutka

Data: 5 października 2020, 20:52 I bardzo dobrze teraz to on będzie zakładał \"ZRZUTKĘ\" TAK JAK KAZAŁ ZAŁOŻYĆ TO MNIE I INNYM KTÓRZY SZLI O POMOC!!!! I to jest BURMISTRZ? Do Burmistrza mu jeszcze brakuje Chłop Się na niczym nie zna. Obiecywać to każdy potrafi :D

Koko

Data: 8 października 2020, 15:51 Nareszcie

Szorstki

Data: 18 października 2020, 21:06 A na stronie BIP GK cisza w tej sprawie. Ciekawe co na to prokuratura?

https://warszawa.kbw.gov.pl/wybory-i-referenda/wybory-samorzadowe-i-referenda-lokalne/wybory-i-referenda-w-toku-kadencji/kadencja-2018-2023/referenda-w-sprawie-odwolania-organu-rady-lub-wojta/powiadomienie-o-wystapieniu-z-inicjatywa-przeprowadzenia-referendum-w-sprawie-odwolania-burmistrza-g

Qba

Data: 23 października 2020, 13:19 Jak to mówią kto mieczem wojuje ten od \"miecia\" ginie. Mieszkańcy Oś i wsi Linin, Wincentowa pewnie porą referendum bo droga od . Szpruch do oś Linin jest tak dziurawa jak szwajcarski ser. Już jeden samochód urwał zawieszenie, a może więcej?

Obiektywna

Data: 26 października 2020, 20:35 Cichym kandydatem na burmistrza MiG Góra Kalwaria - obecy zastępca Mateusz Baj