Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Budżet obywatelski: potańcówki i defibrylatory

Dodano: 24 września 2020; Wiemy już, które projekty będą realizowane w 2021 roku w ramach powiatowego Budżetu Obywatelskiego.

Jeśli chodzi o gminę Góra Kalwaria, w 2021 roku sfinansowane zostaną z budżetu samorządu powiatowego dwa zadania: organizacja potańcówek za remizą w Górze Kalwarii (z puli powiatowej) oraz zakup defibrylatorów do miejsc publicznych w mieście (z puli gminnej).

Międzypokoleniowe fajfy integracyjne

Spotkania taneczne z elementami edukacji kulturowej kierowane do różnych pokoleń: od seniorów do młodzieży. Organizatorem spotkań będzie Stowarzyszenie Kulturalne Air Band, które organizuje międzypokoleniową orkiestrę i występuje podczas wielu wydarzeń powiatowych. Potańcówki odbywać się będą  przy remizie OSP w Górze Kalwarii, ul. Ks. Sajny 14.

Defibrylatory ratują życie

Z budżetu obywatelskie zostanie sfinansowny zakup i instalacja czterech defibrylatorów w miejscach użyteczności publicznej. Urządzenia AED zostaną umieszczone na elewacji lub na stojaku zewnętrznym przy obiektach zarządzanych przez Starostwo Powiatowe: Zespole Szkół Zawodowych im. ppor. Emilii Gierczak, Zespole Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego, Domu Pomocy Społecznej, Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej.

Pełna lista laureatów wraz z opisem zadań:

https://powiat-piaseczynski.budzet-obywatelski.org/wyniki

(kar)

 

 Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (6)

Beata Polaczyńska

Data: 24 września 2020, 12:05 Brawo dla autorów i tych, którzy głosowali!


zbulwersoway

Data: 24 września 2020, 16:32 Potańcówki w czasie pandemii, chyba w maseczkach i odstepie 2 metrowym, ktoś tu nie pomyślał

sol-bud

Data: 24 września 2020, 19:32 Ciekawe kiedy to zginie ze ścian , najlepszy z tych pomysłów to był chodnik ludzie co zwami !!!?????? .

Hahahaha

Data: 24 września 2020, 22:48 Fajfy integracyjne .. co ?

Sabina

Data: 27 września 2020, 07:01 A na Osiedlu skierniewicka nie ma chodników nic mam nie skapnie ?

Ciekawe

Data: 28 września 2020, 22:03 Ciekawe kto będzie umiał z tych defibrylatorów skorzystać i komu to w ogóle przyjdzie do głowy w tak stresowej sytuacji, jak próba ratowania czyjegoś życia, gratuluje pomysłu :D