Kandydaci na radnych. Gdzie w można znaleźć ich programy i sylwetki

Dodano: 11 paŸdziernika 2018; Wielu naszych Czytelników pyta, gdzie można znaleźć informacje o kandydatach na radnych, ich programy i sylwetki.

Poniżej publikujemy odnośniki do stron internetowych i profili na Facebooku tych komitetów, które wystawiają kandydatów w wyborach do Rady Miejskiej Góry Kalwarii, a także do stron internetowych i fejsbukowych profili kandydatów na burmistrza naszej gminy.

Informacje publikujemy w kolejności zgodnej z numerami list poszczególnych komitetów, a więc takiej, jaką znajdziecie Państwo na kartach do głosowania.

Lista nr 10 – KW Prawo i Sprawiedliwość. Profil Prawa i Sprawiedliwości w Górze Kalwarii na Fecebooku znajduje się TUTAJ. Kandydatem tego komitetu na burmistrza jest Jan Rokita. Jego profil na Facebooku znajdziemy TUTAJ.

Lista nr 16 – KWW Bezpartyjni. Komitet nie ma strony internetowej ani profilu na Facebooku. Kandydatem komitetu na burmistrza jest Dariusz Zieliński. Strona internetowa www.dariusz-zielinski.pl jest na razie nieaktywna. Profil kandydata na Facebooku znajdziemy TUTAJ.

Lista nr 17 – KWW Razem dla Góry. Strona internetowa Stowarzyszenia Razem dla Góry znajduje się TUTAJ, profil na Facebooku – TUTAJ. Kandydatką na burmistrza jest Danuta Rechnia. Jest profil na Facebooku można znaleźć TUTAJ.

Lista nr 18 – KWW Nasza Gmina – Nasz Powiat. Profil komitetu na Facebooku znajduje się TUTAJ. Komitet nie wystawia swojego kandydata na burmistrza (popiera kandydaturę Dariusza Zielińskiego)

Lista nr 19 – KWW Nowa Kalwaria. Strona internetowa komitetu znajduje się TUTAJ, a profil na Facebooku – TUTAJ. Kandydatem komitetu na burmistrza jest Arkadiusz Strzyżewski – jego strona internetowa znajduje się TUTAJ, a profil na Facebooku – TUTAJ.

Lista nr 20 – KWW Przyszłość w Naszych Rękach. Profol komitetu na Facebooku znajduje się TUTAJ. Komitet nie wystawia kandydata na burmistrza.

Jeśli strona internetowa któregoś z komitetów została pominięta, prosimy jego przedstawicieli o pilny kontakt z redakcją.

(mb)

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (108)

Ferdynand Kiepski

Data: 11 paŸdziernika 2018, 09:46 W koncu sie doczekaliśmy. Strona Zielińskiego nieaktywna. Dlaczego mnie to nie dziwi? :D

Mumin

Data: 11 paŸdziernika 2018, 12:01 Właśnie tego było trzeba, aby wszystko było w jednym miejscy

Nick

Data: 11 paŸdziernika 2018, 13:52 @Ferdynand Kiepski napisane, że komitet nie ma strony internetowej. Doczytaj.

Ferdynand Kiepski

Data: 11 paŸdziernika 2018, 18:36 @Nick zanim zwrocisz uwage to sam doczytaj bo dobrze napisałem. Strona Zielinskiego nieaktywna. A o komitecie slowa nie pisalem. Omg dzieci pogimnazjalne...i czytanie ze zrozumieniem.

Nick

Data: 11 paŸdziernika 2018, 18:56 @Ferdynand Kiepski jeśli chodzi o profil na FB to jest czynny a strony nie ma. Pisać ze zrozumieniem też trzeba umieć. :)

wyborca

Data: 11 paŸdziernika 2018, 23:13 Super idea. W końcu wszystko w jednym miejscu i można sobie porównać. Pani Rechnio - same ogólniki i frazesy, dodatkowo brak osiągnięć w obecnej radzie (poza wałem chroniącym jej prywatne gospodarstwo). Pan Rokita - będzie wyrzucał pieniądze na następne pomniki ( pomnik Papczyńskiego jest już) i uprawiał historię/erię (zgodnie z wykształceniem). Co robi p. Zieliński, to wszyscy widzą - rabatki, skwerki, kwiatki a jego komitet, to ludzie pracujący w gminie i jej satelitach, czyli od p. Z zależni. Strzyżewski - profesjonalny menadżer - SGH (to najlepsza marka), zna bardzo dobrze problemy i potrzeby mieszkańców. Zaimponował mi, ze jako młody człowiek wie jak ważnym kłopotem jest rehabilitacja - jej brak w Górze Kalwarii. Wybór dla mnie oczywisty - na burmistrza. I nie jestem z PO, bo.... do powiatu będę glosować na p. Zarzeczną - kompetentna, mimo wielu lat w samorządzie nadal słucha ludzi, bardzo empatyczna, pomocna (znam - polecam) i ma sukcesy - konkrety np. chodnik przez targowicę i wiele innych. A do rady gminy, to .... nie wiem, jakoś nikt mnie nie oczarował więc chyba dam szansę młodym, niech zmieniają świat!

Szorstki

Data: 12 paŸdziernika 2018, 00:25 @wyborca
\"Strzyżewski - profesjonalny menadżer - SGH (to najlepsza marka) (...).\"
Wyborco, profesjonalny manager po SGH z MBA, z biegłą znajomością dwóch języków obcych (wymóg na dziennym SGH-u), nie pracuje na urzędniczej posadzie za 7.000 zł na rękę, tylko kosi pieniądz w korpo i pnie się po szczeblach kariery. Nie wspomnę o wcześniejszych posadach A.S., gdzie (jak twierdzisz będąc profesjonalnym managerem po SGH) zajmował się kupowaniem krówek i promocją lokalnych ciastek. Pytam: robi to dla idei, czy z braku lepszych perspektyw? Każdy czytający wnioski wyciągnie sam.

KWW PWNR Michał Rychlewski

Data: 12 paŸdziernika 2018, 03:40 Nasza strona na FB już ruszyła. Jeżeli jest taka możliwość, uprzejmie poprosiłbym o aktualizację. Zainteresowanych ostrzegam - długość lektury może zniechęcić, a będzie tego więcej...

fb.me/kwwpwnr

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Ponimirski

Data: 12 paŸdziernika 2018, 07:39 Coś mi się zdaje że oddam głos nieważny !
\"Żebyś chamie nie miał pokusy\".

ciekawy

Data: 12 paŸdziernika 2018, 08:11 Podobno pojawiły się freski agitacyjne na murach miasta. Prawda to ?

hmm

Data: 12 paŸdziernika 2018, 10:44 @KWW PWNR Michał Rychlewski
Jestem za młodością, entuzjazmem, zapałem, ale i pragmatyzmem - toteż Wasz program pozostawiam bez krytyki. Wierzę, że z czasem....

hmm

Data: 12 paŸdziernika 2018, 10:49 @ Ferdynand Kiepski i Nick
Strona internetowa .... jest na razie nieaktywna.
Jasno napisane. Zatem o co/po co spór?

SKY

Data: 12 paŸdziernika 2018, 13:44 @ Szorstki--A może robi z troski o to miasto , chce poświęcić swą energię , młodość , zapał i umiejętności aby wyciągnąć to miasto z \"bagna \" w którym tonie od lat .
Zakup krówek zleciła ówczesna p. Burmistrz ( masz krótką pamięć ?).
I na koniec pokaż mi inny lokalny wyrób tak znany jak przez niego wymyślona i wypromowana CZERLOTKA.

SKY

Data: 12 paŸdziernika 2018, 13:47 @ Ponimirski-- a później zaśpiewaj \" miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie........ itd.\"

abc

Data: 12 paŸdziernika 2018, 16:04 Wyborca, a program Strzyżewskiego to przypadkiem też nie są same ogólniki bez konkretów:)?

Cytat SKY \"A może robi z troski o to miasto , chce poświęcić swą energię , młodość , zapał i umiejętności aby wyciągnąć to miasto z \\\"bagna \\\" w którym tonie od lat .\" to już naprawdę mistrzostwo świata w wazelinie. Nie jestem w stanie uwierzyć, że sam wierzysz w to co piszesz:).

Do szorstki:

Data: 12 paŸdziernika 2018, 17:03 Masz racje ale zapomniałeś jeszcze dodać ze jak nie wygrał wyborów na burmistrza to go koledzy z PO przygarnęli i został asystentem burmistrza Llisa w Piasecznie. „Fachowiec od siedmiu boleści”

Jurek

Data: 12 paŸdziernika 2018, 20:01 Niczego nie sugeruję ale jestem ciekawy jak zagłosują mieszkańcy Strażackiej .

SKY

Data: 12 paŸdziernika 2018, 21:55 @ abc---Uwierz .
Znam osobiście p.Arkadiusza Strzyżewskiego, po raz trzeci biorę udział ( całkowicie bezinteresownie) w Jego kampanii wyborczej. Nie interesuje mnie do jakiej partii należy -nie głosuję na partię ,głosuję na człowieka.
Od pierwszego startu p. Arkadiusza uważam Go za najlepszego kandydata na fotel Burmistrza.
Dziesięć lat temu poznałem tego człowieka i jak do tej pory nie stracił a wręcz zyskał na zaufaniu jakim go darzę.
Często rozmawiam z mieszkańcami o różnych orientacjach politycznych i wszyscy oni twierdzą ,że Góra Kalwaria potrzebuje gospodarza z prawdziwego zdarzenia ,ponad podziałami partyjnymi.
Myślę ,że Arkadiusz Strzyżewski jest właściwym człowiekiem.
Mam nadzieję ,że wygra już w pierwszej turze i zaoszczędzi nam czasu i pieniędzy.
Jeżeli uważasz ,że to wazelina to znaczy że nie czytałeś moich wcześniejszych wpisów....szkoda.

SKY

Data: 12 paŸdziernika 2018, 22:05 @ do szorstki-- a z Ciebie jaki fachowiec, co zrobiłeś dla tego miasta, co sobą prezentujesz ??
Chyba niewiele, jeśli nie możesz skojarzyć faktów .
Poczytaj życiorys p. Strzyżewskiego, porównaj go ze swoim i pomyśl trochę zanim zaczniesz pisać.

Realista

Data: 13 paŸdziernika 2018, 00:04 Komitet Nowa Kalwaria świetnie się prezentuje, wygląd jest na czasie, zdjęcia ładne i wyraźne, program jasno przedstawiony wszystko eleganckie i przemyślane. To jest mój faworyt! Widać, że mają zapał ;)

Iwona

Data: 13 paŸdziernika 2018, 00:10 Ciekawy artykuł, bo zawsze warto się zapoznać z programem i zobaczyć zdjęcia kandydatów. Komitet z Arkadiuszem na czele najlepiej się prezentuje.

Wyborca5

Data: 13 paŸdziernika 2018, 12:56 Jest to kompletnie nieczytelne dla przeciętnego wyborcy, nie można tego zebrać i opublikować po prostu na stronie?

Szorstki

Data: 13 paŸdziernika 2018, 13:20 @SKY
Zdziwiłbyś się. Czytam porównuję i dochodzę do wniosku, że A.S. jest lata świetlne nie tylko za mną, ale i wieloma mieszkańcami gminy, którzy WYŁACZNIE własną pracą osiągnęli znacznie więcej. Trolluj dalej.

Elemelek

Data: 13 paŸdziernika 2018, 16:41 A ja mam takie pytanie, bo u nikogo, chyba, nie ma takiej informacji w programach. Czy któryś z kandydatów na randych (wypowiada się często p. Rychlewski, więc może uzyskam odp, bo to chyba pod Spółdzielnie podchodzi) ma zamiar zainteresować się problemem (według mnie to problem) parkowania w Górze Kalwarii? Zaparkować samochód wieczorem w okolicy osiedla przy Pijarskiej graniczy z cudem, ludzie \"biją się\" o miejsca, których jest dość mało jak na taką liczbę mieszkańców tych bloków, w centrum też nie lepiej np. szkoła nr 2, gdzie uczniów raczej przybywa z każdym rokiem niż ubywa. Czy ktoś z kandydujących ma zamiar zainteresować się tematem?

do abc

Data: 13 paŸdziernika 2018, 19:08 a program Strzyżewskiego to przypadkiem też nie są same ogólniki bez konkretów:)? - a czytał(a)eś?

_ Zmienimy trasę linii 742 tak, aby mogli z niej korzystać także mieszkańcy osiedla przy ul. Skierniewickiej
Wprowadzimy bezpłatne przejazdy liniami „L” dla mieszkańców zameldowanych i płacących podatki na terenie Gminy Góra Kalwaria....
- Ożywimy remizy strażackie jako miejsca spotkań i wydarzeń kulturalnych...
- Zagospodarujemy wieżę strażacką znajdującą się za kinem, w której powstanie punkt widokowy na dolinę Wisły
Nad Wisłą wydzielimy strzeżoną plażę, a przy basenie zorganizujemy letnią plażę miejską
Zmodernizujemy stadion miejski i zbudujemy przy nim tartanową bieżnię lekkoatletyczną
Stworzymy szatnie dla klubu sportowego Orzeł Baniocha oraz zagospodarujemy teren na tzw. Dąbrówce...
- Mówimy zdecydowane NIE sortowni śmieci mającej powstać w Łubnej
Utworzymy gminne laboratorium na bieżąco badające jakość wody w gminnej sieci wodociągowej i błyskawicznie reagujące na wszelkie zagrożenia...
- Uruchomimy przedszkole przy szkole w Cendrowicach
Zbudujemy salę sportową w Czaplinku
Rozbudujemy szkoły w Czersku i Kątach..

Ogólniki to czy konkrety??

....

Data: 13 paŸdziernika 2018, 19:26 Mam nadzieję że w końcu nasi wyborcy i kandydaci na Burmistrza pomyślą o mieszkańców naszej gminy o parkometry żeby żyło się lepiej w naszej gminie bo w naszej gminie jest problem z parkowaniem w naszej gminie mam nadzieje że Góra Kalwaria net w tym pomorze mieszkańcy Pozdrawiamy .

rychu

Data: 13 paŸdziernika 2018, 21:20 Przeczytałem sylwetki wszystkich kandydatów i niema na kogo głosować.
Pan Strzyżewski karierowicz z PO. Proszę popytać w starostwie co robił przez 4 lata oprócz lansowania w mediach.
Skarpa , koszary to nie jego zasługi.
Obecny burmistrz - skwerek za milion, brak reakcji na ogromne zaniedbania zgk[ brudna woda, wywożenie odpadów ] zbyt duże przywiązanie do kolesiostwa, choć ma największe doświadczenie.
Pozostała dwójka szkoda słów.
I co dalej Góro Kalwario???

my

Data: 13 paŸdziernika 2018, 21:34 My głosujemy na pana z pisu mimo że go nie znamy, dajemy karnet zaufania, i trzymamy kciuki...mocno
Strzyż z PO w praktyce-
Zieliń - sorka ale to już niemoralne tyle razy kandydować
Rech - nie znamy, ale też z nieznamy partii i jej poglądów

Michal P

Data: 13 paŸdziernika 2018, 22:09 Może rzetelnie przedstawcie wszystkich kandydatów na radnych,zamiast iść na łatwiznę,linkując do Facebooka?idac tym tropem,może nie piszcie artykułów tylko od razu linkujcie do piasecznonews?bedzie łatwiej,prościej i taniej.rozumiem braki kadrowe i finansowe,ale skoro stoi to w sprzeczności ze zwykła rzetelnością, to może trzeba przestać męczyć czytelników,którzy zaglądają już tu tylko z sentymentu,wspominając czasy kiedy ten portal rzeczywiście był informacyjny

Wyborca

Data: 14 paŸdziernika 2018, 00:50 Zagłosuję na wiedzę, rzetelność i uczciwość Zielińskiego. Nie będę głosował na PO.

pytek

Data: 14 paŸdziernika 2018, 08:53 A co kandydaci proponują seniorom - to około 25% mieszkańców i 30 % wyborców?
Co ze współpracą z organizacjami seniorów?

do komitetów

Data: 14 paŸdziernika 2018, 08:55 przedstawcie wszystkich kandydatów - tylko możliwie konkretnie

Wacek

Data: 14 paŸdziernika 2018, 09:24 A co się wydarzy jak nie pójdziemy na wybory ?

wyborca

Data: 14 paŸdziernika 2018, 15:47 Do szorstki A to wolałbyś kogoś bez kompetencji? To jak ktoś ma wiedzę i umiejętności praktyczne to źle????

Janek

Data: 14 paŸdziernika 2018, 16:14 Do Elemelek

Sprawdziłem szczegółowo kandydatów i na profilu Fb KWW Nasza Gmina-Nasz Powiat Pan Arkadiusz Łukasik w swoim programie pisał o /kompleksowej reorganizacji miejsc postojowych na terenie gminy/ może warto jego zapytać ?

zły

Data: 14 paŸdziernika 2018, 16:42 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

nn

Data: 14 paŸdziernika 2018, 18:05 tylko P.Zielinski doswiadczenie ,uczciwosc i mily czlowiek reszta to nie pojecia co to praca na stanowisku burmistrza wszyscy glosujemy na P.Zielinskiego

tylko p.ZIELINSKI reszta to kpina a nie kandydaci

Wyborca

Data: 14 paŸdziernika 2018, 18:11 Zagłosuje na Zielińskiego - na rzetelność, uczciwość a nie na PO.

hmm

Data: 14 paŸdziernika 2018, 18:43 Ktoś \"mądrze\" napisał: głosujemy na pana z pisu
mimo, że go nie znamy,.....

Mimo, że to wybory samorzadowe, nie polityczne; jednak nirktórzy chyba już(?) nie myślą samodzielnie... przedkładajaą interes partyjnego aparatu nad własny ..

Czyżby kolejny dowód na PRL-bis/PZPR w niektórych głowach = skutki trzyletniego prania mózgów? Aparatczycy mogą zacierać ręce...baranki dojrzały do strzyży.

SKY

Data: 14 paŸdziernika 2018, 19:46 @ Szorstki-- mój poprzedni wpis dedykowałem internaucie o nicku \" do szorstki \", a nie do Ciebie.

Waldemar

Data: 14 paŸdziernika 2018, 20:12 Rozmawiałem z ludźmi ze Strażackiej : jedni nie idą na wybory inni głosują na p.Strzyżewskiego ,na co liczą ?

Król_Złoty

Data: 14 paŸdziernika 2018, 21:25 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Szorstki

Data: 15 paŸdziernika 2018, 05:51 Drodzy Państwo, nie możemy wymagać od Redaktora obiektywnego przekazywania informacji dot. wszystkich kandydatów, skoro Pan Baj jest pełnomocnikiem finansowym Nowej Kalwarii. Link poniżej.

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/delegatury/komisarz-wyborczy-w-warszawie-ii/komitet-wyborczy-wyborcow-nowa-kalwaria-7608#candidates_stat

Ferdynand Kiepski

Data: 15 paŸdziernika 2018, 08:38 Czy Komitet Nasza Gmina Nasz Powiat ma jakiś sprecyzowany program? Na Facebooku jeden z kandydatów do rady powiatu pod swoim zdjęciem prosi o głosy. Rozumiem, że programu brak tylko zostały prośby? Jak to odbierać? Proszę, aby komitet dał przynajmniej linka do swojego programu .

Król_Złoty

Data: 15 paŸdziernika 2018, 10:47 Ponawiam pytanie, licząc na to, ze tym razem nie będzie ono ocenzurowane. Czy prawdą jest, że po wyborach zastępcą D.Z. w miejsce M.Rutowicza ma zostać pan Zbyszek - lokalny piekarz?

Jerzy

Data: 15 paŸdziernika 2018, 11:04 a za wszystko zapłacą ci co płacą podatki a w szczególności rolnicy , bo to na ich gruntach powstaną ścieżki rowerowe i zmodernizowane drogi - w drodze łaski dostaną odszkodowanie. Dla rolników w żadnym programie nic nie widzę. Dla wielu kołacze bez pracy - czy to sprawiedliwe ?

SKY

Data: 15 paŸdziernika 2018, 12:53 @ Jerzy --a po tych drogach i ścieżkach rolnicy nie będą jeździli ?? Mieszkańcy miasta też płacą podatki i chcą aby były te pieniądze wydane na konkretne projekty . Także na to aby godnie zapłacić rolnikom za utracony grunt.

Jerzy

Data: 15 paŸdziernika 2018, 16:28 SKY - problem w tym, że obecny system dróg z punktu widzenia rolników jest wystarczający należy jedynie podnieść jakość ich nawierzchni i ruch rowerowy rolników i nie tylko jest możliwy. Większość tych dróg to drogi gminne niepubliczne -głównie ze względu na szerokość 3m i rodzaj nawierzchni.
Zmiana statutu drogi z gminnej niepublicznej na publiczną to dla rolników można powiedzieć rewolucja. główna konsekwencja to całkowity zakaz zawracania na polu z wykorzystaniem pasa drogowego zwłaszcza z włączoną maszyną- np. opryskiwaczem- konieczność skrócenia rządków w sadach na nawrocia położone w całości na terenie działki.Odszkodowanie jest jednorazowe / byłoby uczciwe gdyby jego wysokość była równa wartości działki pod ścieżką rowerową a nie gruntu rolnego/ a ziemia to środek produkcji przynoszący coroczny dochód.Sami w sobie rowerzyści to problemy - zwłaszcza kiedy dojrzewają owoce.
Rozbudowa drogi 79 z punktu widzenia rolników /od G.K. do Potyczy/ wg obecnego planu to w perspektywie czasu potężny kłopot a potencjalne odszkodowania to wprost jałmużna.Przy czym nie widać woli perspektywicznego rozwiązania problemów komunikacyjnych i to zarówno zwykłych mieszkańców , rolników i firm. Nie chcę operować nazwiskami i nazwami firm ale wystarczyło być na zebraniach wiejskich i byłoby jasne jak wielki będzie to problem w przyszłości.Natomiast podstawą były ścieżki rowerowe i wygoda międzymiastowego ruchu samochodowego. Problemy na lata - odszkodowanie jednorazowe - propozycje dla właścicieli działek w tym rolników zerowe - korzyści dla mieszkańców miast.
Dla wielu rolników ścieżka rowerowa na skraju jego pola to tak jak dla Ciebie ścieżka biegnąca przez Twój balkon a chodzenie po jego polu to tak jakby po Twoim salonie spacerował obcy albo natrętny sąsiad.

Jerzy

Data: 15 paŸdziernika 2018, 16:45 pytaliście się właścicieli działek czy wyrażają zgodę na budowę tych ścieżek ? - Czy butnie twierdzicie ,że one się nam nalezą i tyle? My chcemy - chłopi milczeć !
Coś dla chłopów ? Pańszczyzna dla chłopa - relaks dla reszty.

mieszkanka

Data: 15 paŸdziernika 2018, 20:47 Gdzie p.Strzyzewski zgubil PO taka mila partia a pan zapomnial o swoich kolegach ,ale my wyborcy dobrze pamietamy.

Dziad z lasu

Data: 15 paŸdziernika 2018, 21:23 Konkrety pana AS-a:

\"Zmienimy trasę linii 742 tak, aby mogli z niej korzystać także mieszkańcy osiedla przy ul. Skierniewickiej\"

A MZK o tym wie, że będziecie im trasę zmieniać? Nie wiąże się to czasem z kosztami?

\"Wprowadzimy bezpłatne przejazdy liniami „L” dla mieszkańców zameldowanych i płacących podatki na terenie Gminy Góra Kalwaria...\"

A skąd weźmiecie na to pieniądze? Co z innymi zadaniami, finansowanymi z podatków mieszkańców?

\"Ożywimy remizy strażackie jako miejsca spotkań i wydarzeń kulturalnych...\"

W jaki sposób, skoro teraz, na wydarzenia rzeczywiście kulturalne (z całym szacunkiem, koncert Maryli Rodowicz do piwa i kiełbaski się do nich nie zalicza) przychodzi garstka - siłą będziecie spędzać? No i - kto za to zapłaci?

\"Zagospodarujemy wieżę strażacką znajdującą się za kinem, w której powstanie punkt widokowy na dolinę Wisły\"

Skoro wieża strażacka to ruina, na którą strach wchodzić, do tego, o ile mi wiadomo, z niewyjaśnionymi kwestiami własnościowymi, jak ją zagospodarujecie, skoro, na dobrą sprawę, należałoby ją raczej wybudować na nowo? No i - za co, skąd kasa na to?

\"Nad Wisłą wydzielimy strzeżoną plażę, a przy basenie zorganizujemy letnią plażę miejską\"

A nie są to przypadkiem tereny chronionego krajobrazu? I czy konserwator wie o waszych planach, czy tylko tak sobie rzucacie temat w przestrzeń? Co z dojazdem i parkingiem (nadal - na terenie chronionego krajobrazu) nad tą Wisłą, która, jak by nie patrzeć, będzie praktycznie odcięta od miasta przez powstającą obwodnicę? To wszystko się samo zrobi i rozwiąże? No i - za co?

\"Zmodernizujemy stadion miejski i zbudujemy przy nim tartanową bieżnię lekkoatletyczną\"

Świetnie! A macie za co? Macie chociaż pieniądze na to, żeby to, co jest teraz, po prostu nie popadało w ruinę?

\"Stworzymy szatnie dla klubu sportowego Orzeł Baniocha oraz zagospodarujemy teren na tzw. Dąbrówce...\"

Aż żal, przy takim rozmachu, pytać - skąd na to pieniądze?

\"Mówimy zdecydowane NIE sortowni śmieci mającej powstać w Łubnej\"

A, czyli jak pojawia się potencjalny pracodawca, który mógłby wpłacić jakieś pieniądze na realizację tych wszystkich \"zrobimy, stworzymy, ożywimy\", to od razu \"stanowcze nie\". Hmm, pan AS z kolegami (o, pardą, z koleżankami i kolegami) to chyba mają złotodajne żyły, albo przynajmniej żyłki gdzieś pod beretami, skoro tak od razu, z marszu gardzą potencjalnym dochodem...

\"Utworzymy gminne laboratorium na bieżąco badające jakość wody w gminnej sieci wodociągowej i błyskawicznie reagujące na wszelkie zagrożenia...\"

Od razu całe laboratorium tylko do badania wody? Z czego się to laboratorium utrzyma? Przecież, gdy już AS zasiądzie na burmistrzowskim stolcu, a swoją Alę zasadzi w ZGK, toż przecież nie będzie jej kar wymierzał. Z Pełki to może by i jakiś grosz zechciał wytrzepać, ale tak...
No i co to znaczy - na bieżąco? Codziennie będą wodę badać? I co to da, skoro posiew rośnie dwa dni? Gdzie czas na reakcję? A co znaczy, że owo laboratorium będzie błyskawicznie reagować na wszelkie zagrożenia? Jak laboratorium ma reagować na zagrożenia? Czysty bełkot, nic więcej.
I, oczywiście, pytanie - z czego nasz AS sfinansuje to laboratorium? Istna hydrozagadka...

\"Uruchomimy przedszkole przy szkole w Cendrowicach. Zbudujemy salę sportową w Czaplinku. Rozbudujemy szkoły w Czersku i Kątach..\"

A macie na to pieniądze? Z czego, po - załóżmy - szczęśliwym wybudowaniu, je utrzymacie?

\"Ogólniki to czy konkrety??\"

Jak dla mnie - piękny koncert, niekoniecznie pobożnych, życzeń, oczywiście konkretnych. Albo pan AS ma swoich wyborców za kretynów o pamięci złotej rybki (po wyborach przecież wszyscy zapomną, co im się naobiecywało, a państwo wyborcy będą mogli się co najwyżej cieszyć z pięknego przykładu, jak bogato i dostatnio może żyć mieszkaniec naszej gminy, a co!), albo, co jeszcze gorsze, uważa, że jak brakuje pieniędzy, to zawsze można wziąć z bankomatu.
Może zajrzał do kieszeni i ucieszył się, że coś się tam pięknie żółci. Biedak, nie zauważył, że to nie złoto, a słoma...
Program... Kabaretowy chyba...
Najgorsze, że pozostali kandydaci są z bardzo podobnej gliny (po naszemu - błota)...

Kubuś

Data: 15 paŸdziernika 2018, 21:40 Szanowna Pani Fedenicz Komosa. Dostała Pani wielką szansę bycia vice przewodniczącą Rady Miejskiej - do dziś zastanawiam się dlaczego akurat Pani? To zobowiązuje do godnego jej reprezentowania zarówno w wypowiedziach jak również w wyglądzie. Pisze Pani, że mieszkańcy mogą przychodzić na komisję rady gdzie toczą się dyskusje na temat podejmowanych uchwał, przecież to statut gminy określa w paragrafie 25, że do Pani obowiązków należy informowanie mieszkańców o stanie gminy. Paragraf 27 wskazuje wyraźnie o organizowaniu spotkań z wyborcami - ile ich Pani odbyła? Chwali się Pani podjętymi uchwałami. Takie uchwały podejmuje każda rada. Proszę się pochwalić ile z tych wszystkich uchwał rada podjęła z własnej inicjatywy a przy ilu wnioskodawcą był burmistrz. Pani Aleksandro Rada Miejska to nie Top Model i w niej obowiązują pewne zasady, chociaż do tego programu nigdy by się Pani nie zakwalifikowała, z grzeczności pominę przyczynę. Pozdrawiam

pytek

Data: 16 paŸdziernika 2018, 01:44 KWW Bezpartyjni .... nie ma strony internetowej ani profilu na Facebooku.... - a program jakis już ma, czy ogłosi 22 bm.?

duduś

Data: 16 paŸdziernika 2018, 10:00 Nie wchodząc w szczegóły, ktokolwiek byle nie pisowskie oszołomy. Gdybym miał do wyboru kandydata PIS a Yeti to bym wybrał tego drugiego :)

SKY

Data: 16 paŸdziernika 2018, 10:05 @ Dziad z Lasu --dziwny ten Twój wpis, z jednej strony zadajesz ciągle to samo pytanie ( skąd wezmą kasę )a jednocześnie podprogowo podsuwasz odpowiedź.Sam podpowiadasz,że musimy wybrać osobę młodą ,energiczną ,wykształconą ,z doświadczeniem w działalności samorządowej. Człowieka który ma pomysł na zmianę w Górze Kalwarii, pomysł na jej rozwój i dogonienie innych miast. Musimy wybrać kandydata który wie jak i gdzie znaleźć pieniądze na realizację swoich pomysłów.
Moim zdaniem te zalety posiada jedynie p. Arkadiusz Strzyżewski i na niego oddam swój głos. A swoją drogą --kilka mało wybrednych \"żarcików \"{mają świadczyć o Twym szlachectwie ??

ciekawy

Data: 16 paŸdziernika 2018, 10:34 Jakoś dziwnie mało a w zasadzie wcale o p.Glińskim zrezygnował ?

Jerzy

Data: 16 paŸdziernika 2018, 17:16 de facto wszystkie programy są do siebie zbliżone .
Faktycznie to ważny jest sposób ich realizacji i cel - chodzi mi zwłaszcza o efekty długoterminowe i tu jest ukryta rzeczywista wartość kandydatów na radnych ,czy będą w stanie realizować cele i aspiracje narodu i państwa polskiego /wg mnie wartości najwyższe/ czy wyłącznie własne lub ograniczonej grupy ludzi.
Poglądy polityczne i światopoglądowe mają wg mnie bardzo istotne znaczenie .
Jakie mam gwarancje ,że jeżeli ktoś wywodzi się ze środowiska zakłamanego sam będzie prawdomówny.

SKY

Data: 16 paŸdziernika 2018, 17:55 @ Jerzy --zdefiniuj proszę które to ugrupowania działające w Polsce są prawdomówne a które kłamliwe.

wyborca

Data: 16 paŸdziernika 2018, 20:29 TYLKO Rokita przedstawił tak szczegółowo swój program w internecie

https://www.facebook.com/gazetastacjapoludnie/posts/2115690258760003?__tn__=K-R

WYBÓR jest prosty tylko Rokita

nn

Data: 16 paŸdziernika 2018, 20:34 Wszyscy tylko narzekaja a G.K. nigdy tak ladnie nie wygladala prosze wrocic do przeszlosci,a moze sami bysmy cos zrobili dlatego pomslcie na kogo glosowac.

SKY

Data: 16 paŸdziernika 2018, 20:41 @ nn - człowieku nie grzesz !!!--pospaceruj sobie słynną Strażacką i pomyśl zanim coś napiszesz :) :) :)

wyborca

Data: 17 paŸdziernika 2018, 07:28 Dlaczego wiekszość zdjęć potencjalnych kandydatów zamieszczane są noca ?
Wczoraj koło młyna na widok radiowozu panowie odstąpili od zawieszenia wizerunku p.Walisia,zabrali drabinę i poszli sobie. Gdy radiowóz odjechał zawiesili zdjęcie.

Zofia

Data: 17 paŸdziernika 2018, 09:20 @SKY
Jeszcze do niedawna często widziałam wieczorami burmistrza Rutowicza jak \"wizytował\" tę ulicę .
Z perspektywy czasu domyslam się że pilnował by mu nikt asfaltu na Srażackiej po \"cichu \" nie wylał (chyba).

Jerzy

Data: 17 paŸdziernika 2018, 09:52 Świętych jest niewielu.
Chodzi mi oto ,że jeżeli tworzę plan do zrealizowania i go ogłaszam ,to w jakim stopniu go realizuję i przy jakim koszcie społecznym.
Czy przypadkiem nie ma drugiego dna w postaci malwersacji, oszustw lub zwykłego marnotrawstwa?
Jeżeli tworzę - tworzyłem program tylko żeby zdobyć mandat np. radnego i go nie zrealizowałem mając możliwości / będąc np. w większości w radzie/ to zasługuję na miano kłamcy i oszusta wyborczego jeżeli dopuściłem się dodatkowo oszustw majątkowych zasługuję na infamię .
Jaki procent kandydatów myśli podobnymi kategoriami ?
Środowisko kłamliwe /delikatnie rzecz biorąc/ to takie ,które świadomie tworzy program w celu zdobycia władzy.
Które ? świadomy wyborca to ten , który patrzy wstecz na % realizacji programów ,ich skuteczność ,pożytek społeczny i uczciwość kandydata na radnego i środowiska z którego się wywodzi i przynależności lub sympatii do określonej partii .
Ja mogę mieć swoje zdanie na ten temat . Moją ocenę opieram zawsze w takich kwestiach na mojej znajomości historii/podstawa/ i wszelakich źródłach informacji najlepiej przeciwstawnych.
Dobro podstawowe PAŃSTWO POLSKIE.
Tego wyboru musi każdy dokonać samemu.
Mówi się ,że budowa chodnika nie jest decyzją polityczną ,ale gdzie i jak się ten chodnik buduje już tak - dlatego z zasady nie głosuję na bezpartyjnych.

pytek

Data: 17 paŸdziernika 2018, 11:47 Czy gorące dyskusje pozwalają już typować skład nowej Rady?

szczery

Data: 17 paŸdziernika 2018, 12:15 @nn . Zastanawiam się czy kpisz czy o drogę pytasz . Nasze miasto staje się coraz gorsze i brzydsze . Kiedyś jak była jednostka wojskowa to było czyściej , budynki bardziej zadbane. A skoro już mówisz żę tyle w naszym mieście jest . To ja się Ciebie pytam . Gdzie jest park z dużym stawem i ławkami , i nie jakiś betonowy plac? Gdzie fontanna ? i czemu na terenach prawnie chronionymi natura 200 jest budowana obwodnica? Kto wydał na to zgode? tym i skwerkiem za tak duża sumę powinna zająć się prokuratura . No i zresztą zajmie się tą sprawą .

Obserwtor

Data: 17 paŸdziernika 2018, 12:32 dariusz-zielinski.pl - nieaktywna, a jest na banerach z 2014 roku. WSTYD!

Jerzy

Data: 17 paŸdziernika 2018, 13:10 Czytam dzisiaj w internecie - samorządy powinny być bezpartyjne bo radni będą pod kontrolą partii.
Władza deprawuje ,władza absolutna deprawuje absolutnie. Pytanie więc czy nie lepiej jednak gdy struktury partyjne nie przywołują od czasu do czasu radnych do porządku w realizacji programu i dodatkowo patrzą czy nie dochodzi do nadużyć?
Proszę zwrócić uwagę, że programy wyborcze kandydatów wspieranych przez ugrupowania partyjne są zbieżne z programami tych partii.
Powie ktoś,że partia będzie realizować swoje plany.

zenon

Data: 17 paŸdziernika 2018, 17:47 jestem ciekawy co bajkobus szykuje na ostatnie chwile,jaki artykuł uderzy w zielinskiego.

Karol

Data: 17 paŸdziernika 2018, 19:10 P. Strzyżewski jeździ po G.K. i nawołuje z megafonu do zagłosowania na siebie. Skojarzyło mi się to z reklamą cyrku :) Człowiek kroi cebulę a tu hałas z dworu: \"Cześć, Arek jestem i jak chcesz to zmienię Górę\". Kurde o mały włos i odciąłbym sobie palucha:)

Życzliwy

Data: 17 paŸdziernika 2018, 19:47 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Pulpet

Data: 17 paŸdziernika 2018, 19:47 Czy któryś z kandydatów wypowiadał się na temat mieszkań komunalnych w naszym mieście? O sytuacji, w której kolejka jest ogromna, a mieszkania podobno dostają znajomi znajomych? Popieram ideę repatriantów w Koszarach, jednak co z mieszkańcami z tej nieszczęsnej kolejki? Samotne matki z dziećmi, osoby niepełnosprawne, a nie wspomne już o młodych małżeństwach, bo domyślam się, że nie mają nawet po co zapisywać się w tą kolejkę, bo nie mają szans. Jak to jest? Jedyny, który się wypowiedział to p. Rokita, obiecując, że zajmie się sprawą, jak reszta kandydatów?

Niestety, dochodzę do wniosku, że nie ma na kogo zagłosować. A zachowanie niektórych (szczególnie w komantarzach na fb) jest tak \"profesjonalne\", że aż nie warto komentować.

wyborca

Data: 17 paŸdziernika 2018, 20:12 odnośnie prezesa spółdzielni!

Proszę Państwa, syn prezesa tak chce walczyć z układem, że zapomniał, że ojciec w 2014 startował z KWW /BEZPARTYJNI/

śmiech na sali :D

Bezpartyjna

Data: 17 paŸdziernika 2018, 20:16 Co niektórzy pchaja się na radną ze względu na przypływ świeżej gotówki.

Baca

Data: 17 paŸdziernika 2018, 20:17 Proszę o pilny program p.Szczesnej

Bezpartyjna

Data: 17 paŸdziernika 2018, 20:19 Co niektórzy pchaja się na radną ze względu na przypływ świeżej gotówki.

Kasia

Data: 17 paŸdziernika 2018, 21:07 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Wyborca 2

Data: 17 paŸdziernika 2018, 22:08 Nareszcie poruszył ktoś kwestie kandydowania na RADNEGO tylko i wyłącznie w celu otrzymywania DIETY. Faktem jest że niektóży kandydaci w ten sposób próbują załatać swoją domową dziurę budżetową.
Przykładem jest PAN RADNY-BEZRADNY z WINCENTOWA który w swojej poprzedniej kampani głosił hasło , przypomnę / mądre gospodarowanie środkami unijnymi/ i tu moje pytanie - jakie gospodarowanie ? jakimi środkami ? skoro nie ogarnia swoich prywatnych środków. W przypadku tego Radnego w swojej kadencji nie zrobił kompletnie nic ani dla mieszkańców swojej wsi /która na niego głosowała/ ani dla Gminy. A jako mieszkaniec tej gminy nie chcę żeby były marnotrawione pieniądze z moich podatków na takich Radnych .

Gica

Data: 17 paŸdziernika 2018, 22:28 Na kogo z młodych głosować ?

wyborca

Data: 17 paŸdziernika 2018, 22:52 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Janusz

Data: 18 paŸdziernika 2018, 00:03 Pani Kasiu, co do dyrektora szkoły o którym Pani pisze - pytanie co my mamy z jego działania? Co dla szkoły, dzieci, rodziców jako ten z powiatu wsparł... będę głosował z tymi co diety dadzą na swoje instytucje. Czy ten dyrektor to chociaż pseudo dietę marne 1 tys. z powiatu oddawał na papier w szkole? Może tak było...

Janusz

Data: 18 paŸdziernika 2018, 00:30 Wyborcza 2, czy istnieje możliwość wykazania co przez 4 lata radny pozyskał, wnioski, interperlacje, chodnik do wareckiej, inicjatywy, spotkania z wyborcami - kiedy? Ponoć znów chce być? Co zrobił.. ale po co, a wstyd i rozliczenie gdzie, czy czasami nie kandyduje jako partyjny? Może na portalach jest jakieś wystąpienie z poprzedniej kadencji? I co teraz powie? Dajcie linki...,

??

Data: 18 paŸdziernika 2018, 00:37 @Wyborca 2

To ciekawe :\"Przykładem jest PAN RADNY-BEZRADNY z...\" - jest ktoś lepszy ?

Gica

Data: 18 paŸdziernika 2018, 01:29 Na kogo z młodych głosować ?

Radna

Data: 18 paŸdziernika 2018, 07:16 Radna z Moczydłowa ma takie samo podejście do diet jak p. Radny z Wicentowa

Jerzy

Data: 18 paŸdziernika 2018, 09:29 Mieszkania komunalne powinny być tylko dla osób ,które trwale nie mogą pracować i okresowo dla osób , które w wyniku klęsk żywiołowych utraciły mieszkanie-dom.
Wszyscy pozostali powinni być zweryfikowani i objęci programami mieszkaniowymi typu mieszkanie +.

W gminie GK ponad 100 osób to alkoholicy i 2000 osób wypija statystycznie ponad 4 piwa codziennie.

Cały system pomocy społecznej + mieszkania komunalne powinien być zweryfikowany i należy mobilizować ludzi do samostanowienia np poprzez program mieszkanie+.
Mieszkanie+ obejmuje również samotne matki.Zmusza jednak do podjęcia zobowiązania w postaci stałej pracy. Wielu mieszkańców mieszkań komunalnych ma z tym problem.
Pomoc socjalna i mieszkania komunalne nie mogą być sposobem na życie .
W GK są rodziny , które w obecnym lub podobnym systemie funkcjonują od kilku pokoleń.
Mieszkanie + to fantastyczny sposób na zmianę ich statusu.
Liczę na konstruktywną krytykę w tej kwestii - jest to bowiem problem ,który trzeba rozwiązać skutecznie lecz nie krzywdząc zbyt wielu ludzi - oby jak najmniej.
Proszę również pamiętać o tym, że wielu spośród tych co płacą podatki chciałoby, żeby ich pieniądze nie szły w przysłowiowe błoto.

Janusz

Data: 18 paŸdziernika 2018, 10:24 Witam, w sumie nie miałem racji co do zapisu p. Kasi. Dobry sposób to dotarcie do wyborcy, dzisiaj znalazłem w skrzynce pocztowej kilka ulotek kandydatów, warto czasami poczytać. I wniosek jest jeden - sam już wiem, nie wolno krytykować zanim nie zapoznamy się z celami, które są przez kandydata założone. Poczytałem, zrozumiałem - Panie Dyrektorze - ulotka pomogła - ma Pan nie tylko mój głos. I KWW Nasza Gmina Nasz Powiat reprezentowany przez Pana też. Proszę przyjąć przeprosiny. Podoba mi się Pana zapis o wykorzystaniu potencjału majątku Skarbu Państwa - tak trzymać.

Matylda

Data: 18 paŸdziernika 2018, 10:50 Pulpet .No wlasnie wypowiedzial sie tylko Pan Rokita bo przeciez z czyms taki zetknal sie po raz pierwszy ,reszta moze po za P Strzyzewskim dobrze wie co sie dzieje od szeregu lat ale najwyrazniej daja na to ciche przyzwolenie pewnie to jest tez w ich interesach .Bezsensowne i wolajace o. pomste do nieba kumoterstwo i nepotyzm ,bezpodstawne rozdawnictwo lokali komunalnych na prawo i lewo .Niewyobrazalna nieuczciwosc a tym samym niesprawiedliwosc .Ludzie czekaja na mieszkania 10-15 lat a znajomi z grona ratuszowych. otrzymuja nawet 4-5 mieszkan w rodzinie .Mieszkania takie otrzymuja rodziny ,gdzie zadne z malzonkow nie pracuje a za czynsz placi OPS.Dlugo by o tym pisac ale najgorsze jest to ,ze nie ma do kogo sie zwrocic ,jedna wielka klika .Tu nie skutkuja zadne prozby ,to jest miasto prywatne ,prywatny folwark ludzi wyzutych z sumienia i honoru .To wszystko jest ewidentnie do udowodnienia trzeba tylko madrze rozwazyc kandydatury ipoprzec wlasciwego czlowieka bo taki koszmar jak obecnie nie moze sie powt8orzyc .

nsz

Data: 18 paŸdziernika 2018, 11:05 @Jerzy zgadzam się. W Górze Kalwarii jest około 500 mieszkań komunalnych. Gmina przeznacza około 25% budżetu na pomoc socjalną (dane z 2016 roku). Przez co nie ma pieniędzy na inwestycje.
Mieszkanie komunalne powinno być pomocą na chwilę, jak się komuś noga w życiu powinęła, to trzeba mu pomóc, żeby wyszedł na prostą. Tylko u nas tym ludziom się szkodzi. Daje im się mieszkanie, obiadki dowozi, pieniądze z MOPSu da. Przez to ludzi Ci pracują na czarno, by nie wykazać dochodów. Część z nich zajmuje te mieszkania bo została tam zameldowana przez swoich rodziców. Mimo, że mogliby się usamodzielnić, to po co mają płacić za wynajem mieszkania lub kredyt, gdy lepiej te pieniądze przeznaczyć na imprezy, samochody czy wakacje.
Dlatego trzeba zrobić dwie rzeczy: przewietrzyć te mieszkania z osób, które tam nie powinny być, a reszcie pomóc, a nawet zmusić ich do wyjścia na prostą. Dzisiaj w naszym powiecie, każdy kto ma dwie ręce może pracować.

Killzone

Data: 18 paŸdziernika 2018, 12:45 @Janusz
Jeśli na podstawie ulotki podejmujesz decyzje, to nie dziwi mnie, że miasto ma takich radnych.

Pulpet

Data: 18 paŸdziernika 2018, 13:57 Jerzy, Matylda dzięki za odpowiedzi. Ciężko pogodzić się z obecną sytuacją, która jest, jak widzę, tragiczna. Przysłowiowe \"nieroby\" dostają takie mieszkania i żyją jak pączki w maśle, gdzie w kolejce czekają pewnie dziesiątki potrzebujących. A nasze miesto staje się zakątkiem takiej patologii. To bardzo frustrujące, bo co my możemy zrobić? Sytuację zamiata się pod dywan, nikt oficjalnie nie rusza tematu, a i tak wszyscy wiedzą, jak to wygląda w rzeczywistości. Te dopłaty do czynszów i do obiadów to też bardzo śliski temat, uważam, że to wszystko powinno być porządnie zweryfikowane. Szkoda, że nikt prócz p. Rokity nie podjął się tematu.

mpwik warszawa

Data: 18 paŸdziernika 2018, 14:25 Mam pytanie do \"Dziada z Lasu\" : czy widział kiedyś na swoje oczy jak funkcjonuje spółka wodociągowa, nie chcę wychwalać firmy w jakiej pracuję - MPWiK Warszawa, ale niech Dziad z Lasu jedzie do Warszawy, na Filtrową i zobaczy jak wygląda produkcja wody, następnie niech pojedzie do miłych Pań z laboratorium na ul.Koszykowej, zobaczy jak bada się wodę, kiedy są wyniki badań mikrobiologicznych, że wcale nie po 2 dniach !!! ile próbek bada laboratorium, jakie parametry otrzymują technolodzy na filtrach co dziennie !!!!. Czy Pan Dziad z Lasu to czasem nie znajomy kogoś z ZGK, może nawet pracownik ? Prawda jest jedna na stronie ZGK Pan Prezes Pełka zachęca do picia wody prosto z kranu, a nie ma bladego pojęcia jakie trzeba spełnić warunki, żeby coś takiego oferować nam mieszkańcom, klientom wodociągów. Ponosi pełną odpowiedzialność za występowanie z taką ofertą do klienta !!U nas w MPWiK Warszawa - Warszawska Kranówka, jest na prawdę, a nie wciska się ludziom takie bzdety : \"pijcie wodę z kranu\" a woda śmierdzi chlorem, jest żółta a badania na stronie ZGK wody są- uwaga ze stycznia 2018 r. !!! Papier wszystko przyjmę, można sobie pisać, mamy super wodę, a woda jest ciągle brudna. W ZGK nie ma laboratorium, brak jest odpowiedzialnych i mądrych Kierowników, Zarządzających \" Dziad z Lasu napisał :Od razu całe laboratorium tylko do badania wody? \"
Laboratorium może badać także odpady, ścieki, emisję - niech Dziad z Lasu jedzie na ul.Koszykową to zobaczy na własne oczy !!!
\" Z czego się to laboratorium utrzyma?\"
Z badań dla klientów zewnętrznych - MPWiK Warszawa ma aż 5 dobrze prosperujących Laboratoriów, które już nie wyrabiają się czasem.- Można, można.
Zmieniło się Prawo Wodne - Prawo o Inspekcji Ochrony Środowiska- teraz jest więcej obowiązków badań - niech Pan Dziad z Lasu doszkoli się !!!
\" Przecież, gdy już AS zasiądzie na burmistrzowskim stolcu, a swoją Alę zasadzi w ZGK, toż przecież nie będzie jej kar wymierzał.\"
A to jest już czyste chamstwo i szczyt prostactwa pisać, że ktoś siedzi na stolcu !! no comments !!!

\"No i co to znaczy - na bieżąco? Codziennie będą wodę badać? \"
Pan Dziad z Lasu niech jedzie na ul.Koszykową i zobaczy na własne oczy jak bada się codziennie wodę i wcale nie czeka się na posiew 2 dni !!!
\" I co to da, skoro posiew rośnie dwa dni? \"
Pan Dziad z Lasu musi zobaczyć na własne oczy co robią Panie w Laboratorium na Koszykowej !
Na posiew 2 dniowy to czekało się w latach 80 - tych, kiedy pracowało się na starych zasadach, więc Pan Dziad z Lasu musi doszkolić się !
\"Gdzie czas na reakcję? A co znaczy, że owo laboratorium będzie błyskawicznie reagować na wszelkie zagrożenia? Jak laboratorium ma reagować na zagrożenia?\"
Panie Dziadzie z Lasu musi Pan zobaczyć jak wygląda Praca Laboratorium na Koszykowej w MPWiK, jak szybko reaguje się zanieczyszczenie wody w tak dużej metropolii Warszawie, kiedy trzeba całej stolicy zapewnić dobrą wodę, radzę zobaczyć nasz warszawski monitoring wody.
Jakie są procedury nadzoru !!!biomonitoring jest bardzo skuteczny. Bez tego nie możemy produkować dobrej wody.
\" Czysty bełkot, nic więcej.\"
Panie Dziadzie z Lasu to Pan uprawia bełkot i czarnowidztwo, można mówić nic nie róbmy, zostawmy obecny układ zamknięty u władzy, siedźmy na skwerku za 1 milion i podziwiajmy zeschnięte trawy i liście spadające z drzew!!! Bo po co to wszystko , po co szukać innych rozwiązań!!! Bo na posiew czeka się 2 dni, no po co to robić !!!
\"I, oczywiście, pytanie - z czego nasz AS sfinansuje to laboratorium? Istna hydrozagadka...\"
Panie Dziadzie z Lasu - koszt budowy Laboratorium nie jest wcale taki duży, są na to dotacje UE, co drugie wodociągi w ten sposób zbudowały Laboratoria, nasze MPWiK Warszawa też dużo rzeczy zakupiło z UE, a na laboratoria są zawsze pieniądze w puli, bo to dziedzina badawcza.
Hydrozagadką jest funkcjonowanie całego ZGK, co druga posada w tym zakładzie jest obsadzona przez pocioty, znajomych... wciska się ludziom kit, ciągnie pieniądze za wodę - brudną wodę, samemu sobie swoim pociotom przyznaje wysokie nagrody... to nie te czasy... teraz wszystko jest inaczej. Większość wodociągów dba o klienta, tylko nie ZGK.
Jak na nieszczęście musiałem zakupić działkę budowlaną na terenie gminy Góra Kalwaria, żałuję strasznie, że taka piękna miejscowość , pełna historii i uroku natury, jest tak zaniedbana. Dlatego stawiam na ludzi młodych i przedsiębiorców, albo Pan Strzyżewski, albo Pan Rokita mogą coś zmienić w tej pięknej miejscowości.
A Panu Dziadowi z Lasu radzę patrzeć bardziej optymistycznie na świat i w ramach odstresowania, proponuję wycieczkę do naszych Filtrów Warszawskich i odwiedziny w Laboratorium na Koszykowej.

Marylda

Data: 18 paŸdziernika 2018, 16:05 Pulpet .To calkiem naturalne ,ze tego tematu nie porusza inni kandydaci bo w yej sytuacji musieli by uplesc bicz na wlasne grzbiety ,bo to co sie dzieje ,dzieje sie za ich przyzwoleniem ,oni dobrze otymwiedza .

hmm

Data: 18 paŸdziernika 2018, 16:29 Wyborca 2 poruszył temat ważniejszy od sporu Pełka-Rychlewski (ZGK-SM), mianowicie \" kwestię kandydowania na RADNEGO...\"
Czy \"tylko i wyłącznie w celu otrzymywania DIETY...\" jest mniej ważne niż dokonania i \"jakośc\"kandydata na radnego.
Jego \"Przykładem jest PAN RADNY-BEZRADNY z WINCENTOWA ... .W przypadku tego Radnego w swojej kadencji nie zrobił kompletnie nic ani dla mieszkańców swojej wsi /która na niego głosowała/ ani dla Gminy.\"

Zgadzam się (sadzę, że jak wiekszość wyborców) ze stwierdzeniem: \" A jako mieszkaniec tej gminy nie chcę żeby były marnotrawione pieniądze z moich podatków na takich Radnych ....\".
Dlatego zastanawiam się nad ową \"jakością\" kandydatów z okręgów wiejskich (ktoś może oceni tych z miasta); takich jak:
- OKRĘG nr 1 :

- ŻMUDZIN Arleta Hanna,
2. KOSAKOWSKI Marcin, zam. Góra Kalwaria?
3. SERAFIN Marek Rafał, zam. Góra Kalwaria?
4. MICHALSKA Łucja Dorota, zam. Góra Kalwaria?
5. SERAFIN Katarzyna Iwona, zam. Góra Kalwaria?
6. PAZURA Andrzej, Góra Kalwaria?

1. KALIŃSKA Małgorzata,
3. PRZYBYSZ Michał Tomasz,
5. SIEŃKOWSKI Grzegorz Stanisław,
7. URA Tomasz,
8. WÓJCICKA Marzena Katarzyna,

6. CHYS Artur Robert,
7. GAŁECKI Kazimierz,
8. KUCHARSKI Jan Władysław,

2. CIARA Paweł,
4. SZCZEPEK Justyna Agnieszka,

3. SZYNKIEWICZ Jerzy Grzegorz,
4. ROGOZIŃSKA Justyna Natalia,
5. GWARDYS Andrzej,
7. DOBOSZ Anna,

1. WOJTAS Piotr,
2. FAUSTMAN Magdalena ,
3. ZARĘBA Paweł,
4. PIETRANIK Mirosław, zam. Góra Kalwaria?
5. WINTEROT Magdalena Maria,
6. SZCZYTOWSKA Bożena, zam. Góra Kalwaria?
7. ZAJĄCZKOWSKI Łukasz,

OKRĘG Nr 2:

1. ROKITA Jan,
2. ZIELIŃSKI Piotr,
3. GUSTOWSKI Michał Stanisław,
4. RUSEK Marianna Alianna, zam. Góra Kalwaria?
5. PISKORSKA-RĄCZ Anna Maria, zam. Krzaki Czaplinkowskie?
6. RĄCZ-SAWICKA Joanna Urszula, zam. Krzaki Czaplinkowskie?

2. KAMIŃSKA Małgorzata Ewa,
7. WRÓBLEWSKA Agniesz

3. PINDELSKI Sylwester
6. ANUSIEWICZ Monika,
7. JESIONEK Bożena Kamila,

4. BORK Karolina Katarzyna,
5. CHOJNACKI Sebastian,

2. BARAN Łukasz Piotr,
4. KORCIPA Sławomir Krzysztof,

1. GÓRSKA Sylwia Katarzyna,
2. CEGIEŁA Piotr, zam. Góra Kalwaria?
3. SZCZĘSNA Martyna Joanna, zam. Góra Kalwaria?
4. STOKOWSKI Kamil Krzysztof, zam. Góra Kalwaria?
5. ROMANOWSKI Marek, zam. Góra Kalwaria ?

<najwięcej \"jakości i komandosów z miasta mają 2 komitety\" - tak wyszło>

Trawestując zdanie Wyborcy 2, Szanowny Suwerenie, czy chcesz, jako mieszkaniec tej gminy, żeby były marnotrawione pieniądze z Twoich podatków na takich Radnych ...?
Oceń sam - bez oszukiwania...samego siebie.
Głosujesz dla siebie!!

Wyborca 2

Data: 19 paŸdziernika 2018, 11:52 do Janusz. .... Na twoje pytanie co pozyskał Pan Radny GRZEGORZ SIENKOWSKI przez 4 lata swojej kadencji / trzeba sprecyzować czy dla gminy czy dla siebie ? / ....... -dla gminy i mieszkańców kompletnie nic /poza notorycznym trzymaniu ręki w górze,nie mając pojęcia o czym mowa na sesji. -dla siebie tak i owszem / pamiętamy jak zasmrodził całą wieś szlaką z ZGK a potem wozem strażackim zmywał swoje pole , mając pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. Tych ekscesów w jego wydaniu było znacznie więcej ale nie chcę się rozpisywać bo to się aż ulewa. -co do wstydu i honoru to pojęcie temu Panu jest nieznane.- -co do programu wyborczego, nie przedstawił żadnego ,czyli za co chce brać diety. - dlaczego w swojej kandydaturze nie podał swojego wykształcenia ani zawodu ,czyżby miał coś do ukrycia ?
Czyli reasumując ; - nie wychodzić poza szereg
- nieodzywać się -siedzieć cichutko - nie mieć własnego zdania . może się uda przebrnąć na następną kadencję .może się uda zachaczyć a po wyborach standarcik ,jakoś zleci te cztery lata a dieta co miesiąc wpadnie. ŻENADA ŻENADA
P. SIEŃKOWSKI rozejrzyj się i wstydu oszczędż Góra
Kalwaria to nie ciemnogród.

Wyborca 2

Data: 19 paŸdziernika 2018, 12:17 co do wyborów na burmistrza i radnych,
ja osobiście nie mam sprecyzowanych kandydatów ponieważ żadna z tych osób nie wprowadza nic nowego w swoich spotach, powielane są tylko znane już nam wszystkm chasła z poprzednich lat i narzekanie że tamta WŁADZA to beee a MY to cacyyy.
Moim zdanim trzba zrezygnować z wszystkich obecnych rajców i dać szansę młodym i nie skalanym obecnym tzw. układem, jako wyborca nie mam nic do stracenia i myślę że gorzej nie będzie w przypadku obecnej rady. Niekturzy nasi obecni radni uwarzają że są nietykalni i tu się mylą -głosujmy-żeby nie mieć wobec siebie kaca moralnego i śmiało powiedzieć że ze swojej strony zrobiłem wszystko żeby było i żyło nam się lepiej ......................................

pytek

Data: 19 paŸdziernika 2018, 16:38 PAN RADNY-BEZRADNY z WINCENT... czy słychać coś o bimberku w niedzielę? Może tu nie będzie bezradności...

jozin

Data: 19 paŸdziernika 2018, 18:48 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

jozin

Data: 19 paŸdziernika 2018, 18:57 a i jeszcze jedno obietnic trzeba dotrzymywać ppanniee radny, bezradny Grzegorzu S.
P,Strzyżewski mam nadzieje zrobi z wami porządek

jozin

Data: 19 paŸdziernika 2018, 19:36 komentarz został ukryty z powodu bimberku i pierogów ? to ciekawe.

pytek

Data: 19 paŸdziernika 2018, 19:48 @jozin :...obietnic trzeba dotrzymywać ppanniee radny, bezradny Grzegorzu S. ... .
Czy chodzi o radnego, októrym pisze Wyborca 2 i inni?
Dlaczego ppanniee?

do jozin

Data: 19 paŸdziernika 2018, 20:04 -komentarz został ukryty z powodu bimberku - to może by oględniej; tak, by cenzura przepuściła. Bo zapachniało smaczną ciekawostką... tylko przed 24.00.

do Jerzy

Data: 19 paŸdziernika 2018, 20:10 .

Dla rolników..... 8 groszy za przemysł od rządu pisu,pisu.

To prawie 25 groszy, nieprawdaż?

pytek

Data: 19 paŸdziernika 2018, 20:14 KWW Bezpartyjni ....- a program jakiś już ma, czy ogłosi 22 bm.?////
Chyba przed 22bm. nie ma nic do powiedzenia, tylko czy na takich niemych głosować?
Pan Nadstawny & Co. to zaskoczenie z sukcesem.

jozin

Data: 19 paŸdziernika 2018, 20:44 do pytek.... tak o tego samego ,a dlaczego to drugie to i tak admin ocenzuruje więc nie sensu się rozpisywać.

do Admin

Data: 19 paŸdziernika 2018, 22:55 \" i tak admin ocenzuruje więc nie sensu się rozpisywać.\"
Panie Admin, okaż Pan miłosierdzie, bo to może ciekawe.

pytek

Data: 19 paŸdziernika 2018, 23:03 Do programu NG-NP:

- tyle lat rządzili, i co, nie zdążyli??? Oj, szkoda.
- A może to znów obiecanki?

- Że może znów się uda?? Nabrac wyborców...

??

Data: 19 paŸdziernika 2018, 23:06

Czy Razem dla Góry wie co to jest program wyborczy?

Czym sie różni od koncertu życzeń, czy obiecanek \"na okragło\"?