Jest trzeci kandydat na burmistrza. To obecna radna Danuta Rechnia

Dodano: 24 września 2018; Znamy już nazwisko trzeciego kandydata na urz±d burmistrza Góry Kalwarii. Stowarzyszenie Razem dla Góry wystawiło Danutę Rechnię.

Informacja o kandydatce pojawiła się w poniedziałek po południu na oficjalnym profilu Stowarzyszenia na jednym z portali społeczno¶ciowych. Hasła towarzysz±ce kandydatce to "Działanie ponad polityk±" i "Wykorzystajmy potencjał Góry Kalwarii, zróbmy to razem".

Wcze¶niej o kandydowaniu na stanowisko burmistrza poinformowali już Jan Gustaw Rokita i Arkadiusz Strzyżewski. Oficjalnie decyzji nie ogłosił jeszcze obecnie urzeduj±cy burmistrz Dariusz Zieliński.

Mateusz Baj

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Tre¶ć:

Komentarze (77)

wyborca

Data: 24 września 2018, 15:15 Strzyżewski PO=Puste Obietnice, Rokita - PISior, Rechnia - masakra - najbardziej nieudolna radna - tylko ZIELIŃSKI DARIUSZ!!!

Adamos

Data: 24 września 2018, 15:35 Pan Zieliński miał szansę się wykazać. Także może i słusznie że nie ma jeszcze jego kandydatury i może sam zauważył że lepiej by było gdyby z godno¶ci± odpu¶cił i nie kandydował. Bo jego czas już min±ł.

pijak

Data: 24 września 2018, 15:43 NIE dla leniuchów.

nie dla ZIELINSKIEGO

Data: 24 września 2018, 15:55 \"Oficjalnie decyzji nie ogłosił jeszcze obecnie urzeduj±cy burmistrz Dariusz Zieliński\" pewnie j± oglosi gdy przed samymi wyborami zostanie \"otworzony hucznie\" skwerek za 1 milion złotych :D

Marek

Data: 24 września 2018, 16:12 Nie znam a jak nie znam to nie będę głosował na t± Pani±.

Aga

Data: 24 września 2018, 17:42 Znam i będę głosować. Super kobietka.

xyz

Data: 24 września 2018, 17:58 Poziom kandydatów ro¶nie proporcjonalnie do kolejno¶ci ich zgłaszania. Reasumuj±c ostatni będ± pierwszymi...

Beny

Data: 24 września 2018, 18:20 Brawo i jeszcze raz brawo!!!!!!!! Nareszcie ktos normalny.........i z poza układu.Życzę powodzenia

obserwator

Data: 24 września 2018, 18:34 Mógłbym głosować na pani± Rechnie nich tylko przedstawi więcej planów co chce zrobić w gminie itd.

Do obserwator

Data: 24 września 2018, 19:18 Po pierwsze to rozbić ten górno-kalwaryjski układ!!!!!! A Reszta pojdzie juz jak z płatka

SM

Data: 24 września 2018, 20:10 Oby startowała Pani Barbara Samborska!!!

Kalina

Data: 24 września 2018, 20:30 Czekałam ma potwierdzenie , fantastyczna wiadomo¶ć!!! Taki burmistrz nam potrzebny , t± Pani to prawdziwy społecznik, osoba przez obecny układ tępiona na wszelakie sposoby i przede wszystkim nie idzie do żłobu po pieni±dze, te już sama potrafi dobrze zarabiać. Mam nadzieję że wygra ,wtedy na pewno skończy wreszcie dla passa w GK .

DORKA

Data: 24 września 2018, 20:48 Czemu ta Pani taka smutna? Czyżby to kandydowanie było jak±¶ kar±?

Boryna Maciej

Data: 24 września 2018, 21:14 @Kalina
A kto¶ napisał że gospodarstwo rolne które ma po rodzicach przynosi straty.

Wyborca

Data: 24 września 2018, 21:28 A ile ta pani ma lat bo wyglada bardzo młodo ?

HoldMyDrink

Data: 24 września 2018, 21:38 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

BOLO

Data: 24 września 2018, 22:00 Akurat w tym przypadku poziom kandydatki jest mniejszy niż zero. Widać to było przez 16 lat pracy w radzie miejskiej. Jeżeli chodzi o układy to jest to osoba, która w każdej kadencji układała się z kim innym i z innej opcji startowała do wyborów. Przed tymi wyborami spotkała się z Burmistrzem Zielińskim i zaproponowała poparcie swojego ugrupowania w zamian za stanowisko vice - burmistrza. Społecznica - wszystko co robiła i robi jest podyktowane własnym interesem, bez wyj±tku. Wały - dlaczego walczyła tylko o Brzumin a nie interesowała się Podłęczem? Ta Pani nie ma bladego pojęcia o samorz±dzie.

nn

Data: 24 września 2018, 23:14 zero doswiadczenia lubi robic kariere

Marcin

Data: 25 września 2018, 06:03 Pani Danuto - trzymamy kciuki. Ilo¶ć hejtu w poniższych komentarzach ¶wiadczy tylko dobrze o kandydatce. Będę głosował wraz z cał± rodzin± na Danusie.

...

Data: 25 września 2018, 06:36 Mamy okazje zrobic w górze totalny przewrót!!!!!! Skoncza sie ukladziki,praca dla rodzinki i robienie tego co jest korzystne tylko dla jednej strony.Trzymam za Pani± kciuki!!!! Bo juz mam dosc tej bezradno¶ci i zakłamania totalnych władz.Pan A.S tez jesli wygra to wszedzie gdzie mozliwe to powsadza swoich tak jak w starostwie i po wyborach wypnie na wszystkich d........ A linin bedzie zawalony ciapatymi.Ludzie chc± zmian wiec maja okazje to uczynić.

mieszkanka

Data: 25 września 2018, 07:46 Nie wiem czemu, ale hasło \"Działanie poza polityk±\" skojarzyło mi się z nagrywanymi rozmowami u Sowy & Przyjaciół...

hmm

Data: 25 września 2018, 08:08 @Marcin

...Będę głosował wraz z cał± rodzin± ... ja też, bior±c pod uwagę osi±gnięcia i kompetencję kandydatów...bo głosuję dla siebie! a nie dla czyjej¶ wybujałej fantazji i pychy... bo nie chcę zmarnować mego ważnego głosu

kubu¶ puchatek

Data: 25 września 2018, 08:34 Nareszcie kto¶ spoza układu.
Mam już do¶ć obecnego układu. Na kolesiostwo partyjne (platformy obywatelskiej z jej partyjnymi kolegami, która tylko zadłużała Polskę) nie zamierzam oddać swojego głosu.
Może czas na menagera. Może czas na p.Rechnię.

Killzone

Data: 25 września 2018, 08:53 Panie Administratorze poproszę o zamieszczenie sondy przedwyborczej. (jedno IP, jeden głos). Oczywi¶cie jak obecny burmistrz wyjdzie spod kamienia.

ALFA

Data: 25 września 2018, 09:38 A ja proponuję spojrzeć na kandydatów jeszcze z innej strony: dla kogo fotel burmistrza jest dylematem z rodzaju \"być, albo nie być\" ? Kto z kandydatów zostanie z niczym, gdy przegra wybory? I tu zdaje się - tylko p. Rechnia i p. Rokita wygrywaj± ten ranking, bo jak można się zorientować - maj± z czego żyć. Ja osobi¶cie jestem anty-PIS, więc dla mnie wybór jednej z tych dwóch osób jest prosty...

ja

Data: 25 września 2018, 10:23 Popieram P. Danutę Rechnio.

ja

Data: 25 września 2018, 10:25 Najlepsz± Pani± Burmistrz była B. Samborska.😊😊😊

Iwona

Data: 25 września 2018, 10:38 Z tego, co przeczytałam na ulotce p. Rechni, to jedno z jej haseł brzmi: \"działanie ponad polityk±\", a nie tak, jak Redakcja napisała w artykule: \"działanie poza polityk±\" Niby podobnie, ale wydĽwięk i odbiór przez czytaj±cych jest nieco inny, a poza tym - to chyba nieładnie zmieniać komu¶ jego hasło wyborcze?

Admin

Data: 25 września 2018, 10:49 @ Iwona

rzeczywi¶cie, mój bł±d, biję się w piersi.

ponurak

Data: 25 września 2018, 11:26 Pan Strzyżewski PO jest w najgorszym układzie. Też miał w poprzednich wyborach hasło: NIE DLA UKŁADU i co sam się ułożył z PIS-em w Starostwie Ludzie nie dajcie się zwie¶ć.

kontroler kłamców

Data: 25 września 2018, 15:29 Jest taki p.radny co obiecał naprawę ¶wiateł przy młynie.
Kadencja się kończy i ¶wiatła dzisiaj naprawiaj±.
Jest ekipa zabaczymy z jakim skutkiem ?

FREAK

Data: 25 września 2018, 15:40 Ja nie będę patrzył kto z jakiej partii, ważne aby miał zapał i pomysł by zrobić co¶ dla Góry i mieszkańców. Obecnie prawie wszystkie prace opóĽnione, brak pomysłów na rozwój miasta.
Zasiedzenie i chyba wypalenie zawodowe..

Er

Data: 25 września 2018, 16:32 Dla mnie człowiek to Rokita. Proszę zrobić wywiady z kandydatami
Co chc± zrobić dla mieszkańców wsi? Dlaczego wsie między Góra Kalwaria A Konstancinem s± zawsze pomijane w inwestycjach?

Kania

Data: 25 września 2018, 20:40 @Er.Popieram w calej rozcaglosci.Pan Rokita to mlody inteligentny czlowiek o otwartym umysle .Komunikatywny i czuly na krzuwde ludzka .To czlowiek ktory potrafi sie odnalesc w kazdym srodowisku i wkazdej sytuacji i nie wazne do jakiej partii czy tez ugrupowania nalezy najwazniejsze ze jest czlowiekiem z prawdziwego zdarzenia i to jest najwazniejsze.

Ry¶

Data: 25 września 2018, 22:10 Tylko nie strzyzewski.... 🙈🙈🙈

marci

Data: 25 września 2018, 22:49 To jak będzie zarzadzać gmin± zerknijcie sobie co ma za szklarniami . Setki ton smieci . Gasilismy je jaki¶ czas temu z szescioma innymi zastępami. \" Same się zapaliły\" \"resztki ro¶linne\" a waliły plastikiem i chemi±. Za palenie smieci powinna dostać 5 000 000 kary . Ale widać jakie¶ kontakty ma , i spor± kasę żeby dać w ł±pę żeby było o pożarze cicho...

Janusz

Data: 26 września 2018, 01:16 Panie Kania. Zanim Pan co¶ tu napisze to proszę zaliczyć kurs poprawnej polszczyzny.. bo Pana kolega Er pisze.. \'\"człowiek to..\"? Zastanawiaj±ce, a my¶lałem, że u nas ludzie mieszkaj± - a tu tylko \"człowiek Rokita\". Nauka- w tym języka polskiego jest warto¶ci± i trzeba j± szanować, nie pokazywać dna.., a szkoda...

Elo

Data: 26 września 2018, 06:21 Rokita to Pisior!!!!! A Pis juz namieszał w Polsce Wystarczaj±co!!!! Wszyscy sie ciesz± bo 500+, a 500+juz zabieraj± większo¶ci..... Niszcz± polskich rolników i sadownikow!!! Do diabła z takim rz±dem.Moj głos oddaje na p.Danutę

Kania

Data: 26 września 2018, 09:50 Panie Januszu

Kania

Data: 26 września 2018, 10:01 Panie Januszu .pomylka rzecz ludzka i wcale nie chofzi tu o to jak ktos pisze popelnia bledy czy nie .Najwieksza wartoscia jest czlowiek i nie wazne z jakiego srodowiska pochochodzi wszedzie sa rozni ludzie i ludziska .Okreslanie kogos dnem jest nie na miejscu i swidczy to tylko o poziomie komentatora .Zatem umoralnianie nalezy zaczac od siebie .

Matylda

Data: 26 września 2018, 11:03 @Elo Kazdy ma swoje plusy i minusy a pani Danuta tez potrafi mijac sie z prawda.

Do Matylda

Data: 26 września 2018, 12:08 Tak jak i Strzyżewski Zieliński oraz Rokita! Nie ma ludzi bez wad.

smakosz pomidorów

Data: 26 września 2018, 13:12 TYLKO Rokita daje gwarancje że w gminie będzie rz±dził człowiek SPOZA UKŁADU od NIKOGO NIE zależny

Każdy kto go zna wie doskonale że doskonale że przed nikim nie będzie się płaszczył. Popieram w całej rozci±gło¶ci.

Do smakosz pomidorow

Data: 26 września 2018, 13:53 Tylko niestety problem w tym ze nikt go nie zna😊 mi wystarczy ze jest z Pisu.Dziękuję i Do Widzenia

poll

Data: 26 września 2018, 14:55 Smakosz pomidorów
Proszę wybaczyć ale ten pan Rokita przedstawił swój program na \"walnym pis\" w Piasecznie, a raczej nie przedstawił. Z jego wypowiedzi jasno wynika, że co mu karz± na górze to zrobi bez mrugnięcia okiem. Osobi¶cie dziękuję za takiego burmistrza.

zBig

Data: 26 września 2018, 15:44 Kilogram botoksu i zero , zero do¶wiadczenia w jakiejkolwiek branży . Jeszcze niedawno była za PiS ,teraz czeka w któr± stronę powieje . Tylko urzędnicy w gminie na ni± głosuj± bo pod jej rz±dami będ± mogli robić co chc± . Może najpierw niech spróbuje zarz±dzać przedszkolem, szybko się okaże ,że nie ma predyspozycji nawet do tego.

Do zBig

Data: 26 września 2018, 16:13 Widac ze malo wiesz o pani D.R a wypowiadasz sie.Kto chce calkowitej zmiany w naszej gminie to zagłosuje na t± Pani± dlatego ze jako jedyna z calej czwórki nie jest w zadnych układzikach.Ciekawe dlaczego w gminie nigdy nie byli co do jej osoby przychylni????....... A no dlatego ze nigdy nie dała sie wci±gn±ć w to ich bagno tylko wszystko obserwowała z boku.A taka osoba niestety ale zawsze bedzie im nie na rękę.Wygra to rozwali ten caly burdel i skończ± sie wszystkie machlojki czego chyba wszyscy chcemy prawda???? Miłego dnia

Loteriada

Data: 26 września 2018, 20:25 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

SKY

Data: 26 września 2018, 20:26 Pani Rechnio jest radn± radn± bodajże trzeci± kadencję- proszę podajcie jakie uchwały , inicjatywy i pomysły wyszły z pod ręki tej pani. Nie jest tak ,że przez cały czas tylko przyklepywała wszystko i zawsze po my¶li \"grupy trzymaj±cej władzę\"

zBig

Data: 26 września 2018, 21:12 Niechc±cy przemyciłe¶/a¶ jeden prawdziwy kierunek \' chce calkowitej zmiany w naszej gminie\'. Chyba na strefę przemysłow± i mieszkania dla ukrainców .

..

Data: 27 września 2018, 06:40 Do SKY: jak pani D.R mogła cos zrobić jak tam zawsze rz±dził nasz Górno-Kalwaryjski układzik ,a ze ona nigdy do niego nie należała to wszystko wiadomo.Teraz ma mozliwosc wykazania się i wprowadzenia TOTALNYCH zmian których chyba juz wszyscy chcemy.A co do zatrudniania Ukraińców....no wybacz polacy niechca pracować bo za ciężko.... Wiekszosc naszej gminy to sadownicy i rolnicy dzieki ktorym mozesz jesc owoce warzywa itp wiec nie czepiaj sie a oni sami jak wszyscy wiedz± sami nie sa w stanie tego obrobic.Kazdy to wie nie od dzi¶

taak

Data: 27 września 2018, 10:02 Co¶ kolwiek zrobiła oprócz drogi dla swojej rodziny i s±siadów, o¶wietlenia dla swoich praconików żeby nie chodzili po ciemku , drogi do domu ,który buduje jej syn? Cokolwiek dla swojego okręgu ?

Don

Data: 27 września 2018, 12:48 Do taak: moze i zrobiła to oczym piszesz ale ZROBIŁA!!!! Do niczego innego nasz słynny układzik jej nie dopu¶cił z reszt± nie tylko j± .Skwer WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA!!!!!!! CO TO WOGOLE JEST?????? juz lepiej by bylo gdyby tego nie odsłaniali...... I to miało kosztowac tyle kasy????? Ja sie pytam gdzie ona jest? Chyba w kieszeni co poniektórych

SKY

Data: 28 września 2018, 19:53 Z programu wyborczego p. D.L. Rechnia
Więcej miejsc pracy- chyba dla obcokrajowców których sama zatrudnia, jednocze¶nie protestuj±c przeciwko emigracji ( hipokryzja)
Atrakcyjna komunikacja - chyba podczas stania w korkach ta pani wymy¶liła tak± bzdurę.
Nasi mieszkańcy to wykwalifikowana kadra - zgadzam się z tym stwierdzeniem z zastrzeżeniem ,że te kadry pracuj± za granicami Polski i tak my¶lę ,że ta pani nie sprowadzi Ich z powrotem do kraju.
Jednym zdaniem- obietnice tej pani to gruszki na wierzbie - może załatwi dla Góry \" używane opony do STARA , albo choinkę zapachow± do MALUCHA o zapachu kokosowym\".

botoks

Data: 28 września 2018, 22:02 Pani Danuta \"botoksanka\" bez reklamy nie miała by najmniejszych szans.

Edi

Data: 29 września 2018, 06:56 Do botoks: to chyba ta reklama dziala cuda bo w sondażach jest na drugim miejscu!!!! Zatkało kakao.

hmm

Data: 29 września 2018, 09:00
Dyskusja to czy...cietrzewie toki?

Bo ja zagłosuję na tego kandydata na radnego, który:
- nie obiecywał nic, ale od lat działa aktywnie na rzecz innych; bo to ważniejsze niż deklaracje czy obiecanki,
- nie kupował i nie będzie kupował głosów wyborców,
- ma czyste sumienie i olej w głowie,
- zadeklaruje, że min. 30% diety będzie regularnie! przeznaczał na potrzeby innych.
Co Państwo na to?

Co do burmistrza (tu wybór jest prostszy) to, szukaj±c podpowiedzi we wpisach, nie sposób się zdecydować...
Brodz±c w tym bajorku plwocin trudno znaleĽć obiektywne oceny kandydatów. A czytelne kalumnie zupełnie mnie nie ruszaj±... mam czas, jeszcze poczekam na głosy...rozs±dku.
Liczę, że się doczekam.

pytek

Data: 29 września 2018, 09:08
@ja : \"Popieram P. Danutę Rechnio.\" - czyżby za Gargamele po ...17,50?? To niepazerna cena pomidorów Rechnia z targowiska w dniu 27 bm. - kto był na targu ten widział

Aaa

Data: 29 września 2018, 09:17 Dla wszystkich zainteresowanych: 14.10.18 (niedziela)godz 18.00. Club 35+ Pęcław- spotkanie z p.Danut± Rechnia.Warto przyj¶ć!!!!

....

Data: 29 września 2018, 17:06 Pytek jesli uwazasz ze za drogo to nie kupuj!proste

pytek

Data: 1 października 2018, 11:43 @....
czyż nie napisałem : \"To niepazerna cena pomidorów Rechnia ...\" . Co jeszcze dodać?

pytek

Data: 1 października 2018, 12:02 Który troll jest w stan ie rzeczowo napisać o inicjatywach kandydatki. We wszystkich 4-ech kadencjach.

Rozumiem nerwy, kiedy wyborcy próbuj± rozliczyć j± za tak długi czas aktywnego działania.
My¶lę, że gdyby było to możliwe to czytaliby¶my litanię jej inicjatyw - a z pustego to i Salomon ...
Zreszt±, gdyby działała, do nie byłoby pytań, bo broniłyby j± fakty.
I jeszcze jedno- radzę wzi±ć pod uwagę, że nie ma głupich pytań... a takich odpowiedzi nie chcę!
Wybory burmistrza to nie feeria reklamy i atakowanie rywali- to chyba jasne?

pytek

Data: 4 października 2018, 10:10 \"Który troll jest w stan ie rzeczowo napisać o inicjatywach...\" - na razie, od kilku dni - żaden.
I dobrze.

Wareg

Data: 5 października 2018, 08:51 pytek, wyczerpuj±c± informację otrzymałe¶ bodajże w innym w±tku

pytek

Data: 13 października 2018, 09:00 @Wareg
,,,w innym w±tku - czyli gdzie?

Bibi

Data: 13 października 2018, 19:50 Biala dama po operacji plastycznej.. Takich w gminie nie potrzeba.. Ani doswiadczenie ani w sumie nic za nia nie przemawia. Nawet nie powinn startowac na radna!!!

Sprawiedliwy

Data: 14 października 2018, 00:12 WIECIE CO? Pam B±k który chodzi i reklamuje p. Rechnia !!! Mówi m±drze że Ta kobieta nie idzie po pieni±dze!!!! Bo już je ma!! Który ze zgłaszaj±cych sie radnych je ma???? Jak wszyscy id± żeby było na ratę kredytu za dom lub mieszkanie. Radny powinien pracować społecznie na rzecz swojego ukochanego miasta. !!!! Jak będzie społecznie to ilu zostanie zgłoszonych dorobkiewiczów.

Zyx

Data: 14 października 2018, 09:07 Bibi ale¶ ty głupi. Napisz mi co takiego złego jest w operacjach plastycznych. Cały ¶wiat show biznesu i polityki poprawia swój wygl±d. Teraz zwylki ludzie z małym portfelem robi± zabiegi plastyczne. Osobi¶cie jestem za Arkiem ale jeżeli w twojej ocenie argumentem do nie kandydowania Pani Rechnio jest ptzebyty zabieg to oznacza że masz szambo w głowie zamiast mózgu. Nie ogl±daj telewizji nie chodĽ na koncerty bo tam wszyscy co¶ sobie zrobili

stantley

Data: 14 października 2018, 09:27 Czekam na opinię experta z pod 40-tki.

SKY

Data: 14 października 2018, 19:51 Z przyczyn ode mnie niezależnych nie mogłem uczestniczyć w spotkaniu D.L.R. z wyborcami .Kto¶ może pokusi się o relację ?

hmm

Data: 15 października 2018, 00:23 @
Sprawiedliwy - za 900zł/ m-c to chyba tylko kredycik można spłacać.

Olek

Data: 15 października 2018, 11:17 SKY:ja bylem,spotkanie bardzo ciekawe warto bylo przyj¶ć.Pani Danuta mówiła bardzo m±drze i rzeczowo m.in o tym ze Góra potrzebuje zmian... pocz±wszy od odpowiednich osób na odpowiednich stanowiskach konczywszy na odpowiednim zagospodarowaniu pieniedzy ktore wydawane sa bezmy¶lnie jak np skwerek ktory straszy na chwile obecn±.Pieni±dze jakie zostały na ta \"inwestycje\" wydane mozna bylo wydac np.na budowę nowego przedszkola ktorego w gorze niestety brakuje..... Oraz o wielu wielu innych inwestycjach i sprawach rozmawiano , dotyczacych nie tylko miasta ale i wsi w gminie.Jednym słowem ta kobieta naprawdę chce duzej zmiany korzystnej dla calej gminy.

SKY

Data: 15 października 2018, 12:46 @ Olek--ale żadnej video-relacji nie było ? Na stronie stowarzyszenia też pusto i cicho.

Geri

Data: 18 października 2018, 18:43 Pani Danuto trzymamy za Pani± kciuki bo z tej calej czworki jest pani jedyna osoba ktora zmieni wszystko pocz±wszy od stołków konczywszy na zagospodarowaniu gminnych pieniędzy.Powodzenia

SKY

Data: 18 października 2018, 20:08 @ Geri-- zdajesz sobie sprawę z faktu,że w obecnej informatycznej rzeczywisto¶ci nic nie ginie i o deklaracjach można łatwo przypomnieć nawet po latach??

Olek

Data: 18 października 2018, 20:11 SKY:nie,nie bylo zadnej video relacji.Pani Danuta co chwile ma gdzies jakies spotkanie z wyborcami o czym informuje na bież±co na stronie Stowarzyszenia.

Geri

Data: 19 października 2018, 09:41 Sky jesli wygra p.Rechnia to szybko się przekonasz ze jej słowa nie sa rzucane na wiatr.....Od lat przygl±dala sie wyczynom co poniektórych i zapewniam cie ze w pierwszej kolejnosci zrobi porzadek jesli chodzi o stołki.Pan A.S no niestety duzo obiecuje ale jesli sytuacja mu odpowiada to szybko sie przyklei, p.D.Z jesli wygra to nic przez kolejne 5 lat sie nie zmieni a p.J.R no coz nie znam, pierwszy raz widzę człowieka no ale samo to ze jest z Pis to juz jak sami wiemy, wystarczy.