Jaką podwyżkę cen wody zaplanował ZGK? To na razie tajemnica

Dodano: 30 paŸdziernika 2018; Jak wysoką podwyżkę cen wody zaplanował Zakład Gospodarki Komunalnej? To na razie tajemnica. Milczą w tej sprawie prezes gminnej spółki oraz burmistrz Dariusz Zieliński.

Pod koniec ubiegłego roku zmieniła się ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę. Zgodnie z nią taryfy opłat za wodę zatwierdzane są teraz przez nowo powstały podmiot – Wody Polskie. Wszystkie przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne w Polsce – w tym nasz Zakład Gospodarki Komunalnej – były zobowiązane, aby do 12 marca złożyć do Wód Polskich wniosek o zatwierdzenie nowych taryf opłat za wodę.

Zatwierdzone przez Wody Polskie taryfy są publikowane na stronie internetowej. Problem w tym, że taryf z Góry Kalwarii cały czas tam nie ma.

- Zakład Gospodarki Komunalnej w Górze Kalwarii złożył wniosek w ustawowym terminie, 12 marca br. Procedura zatwierdzenia stawek jeszcze trwa, czekamy na poprawiony wniosek z ZGK – informuje Urszula Tomoń, rzecznik prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Od osoby dobrze znającej branżę wodociągowo-kanalizacyjną usłyszeliśmy, że skoro Wody Polskie nie zatwierdziły taryf i czekają na poprawiony wniosek, oznacza to prawdopodobnie, że dany podmiot musiał wnioskować o „spore podwyżki”, bo tylko takie wnioski były przez regulatora „brane pod lupę”.

Pod koniec września zapytaliśmy prezesa ZGK Jerzego Pełkę – w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej – o jakie stawki zawnioskował. W odpowiedzi ZGK odpisał, że „zgodnie z obowiązującymi przepisami postępowanie przed organem regulacyjnym jest w toku” oraz że „propozycje taryf zakładają minimalną marżę na poziomie ok. 1 %”.

Wysokości stawek, o jakie wnioskował ZGK, nie chcą ujawnić także Wody Polskie. - O informacje dotyczące cen i szczegółów wniosku, proszę się zwrócić do przedsiębiorstwa. Dopóki trwa procedura nie udostępniamy zawartych w niej danych – poinformowała nas Urszula Tomoń z Wód Polskich.

Nasze pytania w sprawie planowanych podwyżek cen wody zadaliśmy 8 października także burmistrzowi Dariuszowi Zielińskiemu. Niestety, nie znalazł czasu, by na nie odpowiedzieć.

Mateusz Baj

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (23)

Mariusz

Data: 30 paŸdziernika 2018, 17:10 Kur....a kiedy zobaczymy naszego gburowatego burmistrza tle skwerku „za miliona”

pytek

Data: 30 paŸdziernika 2018, 17:16 ZGK przed końcem wyborów podwyżek nie ujawnia, bo nie jest taki głupi, by panu DZ nie zaszkodzić chyba, że jest ważniejszy powód...

Klop

Data: 30 paŸdziernika 2018, 18:57 Gdyby AGITACJA potrafiła latać to nasz redaktorek zostałby orłem.

Do rzeczy
Każdy średnio zużywa 100 litrów na dobę, czyli ok. 3 metry sześcienne na miesiac. Załóżmy podwyżkę 10% to na wodzie dopłacimy max 2 zł na miesiąc więcej....

Redaktorku gratuluje wykrycia następnej super afery i układu!
Szkoda tylko ze nie mozna tego opisać w tej gazecinie co zbankrutowała...

Ps
Co Pan widzi w lustrze redaktorku?

Killzone

Data: 30 paŸdziernika 2018, 19:42 Panie Arkadiuszu. Dom Perignon schłodzony. Czekam spokojnie na Pańskie zwycięstwo. Oczekuję, że już w najbliższych dniach po dogrywce wy.....i Pan kogo trzeba.

wyborca

Data: 30 paŸdziernika 2018, 19:43 A co zrobi stary czy też nowy burmiszcz wespół z prezesem w obec takich faktów \"

http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1063683,prokuratura-krajowa-gminy-oplaty-przylaczeniowe-woda-kanalizacja.html

Izi

Data: 30 paŸdziernika 2018, 20:25 Niech teraz podadza kwote podwyzki , przed wyborami !!! A nie po !!!

Bóg Gniewu

Data: 30 paŸdziernika 2018, 20:35 ZGK w każdej gminie to państwo w państwie tak jak np. PGE, PGNIG. Podlegają zupełnie innym instytucjom nadzorującym i z nimi ustalają ceny. Gmina nie ma tu nic do gadania, więc nie można winić burmistrza, bo co on może. Najlepszy przykład to Poczta Polska, burmistrz mógł tylko poprosić o więcej pracowników żeby kolejek nie było a poczta miała to gdzieś. Wszystko nadzorują instytucje państwowe,czyli rządowe a tam to nasi posłowie maczają łapy i z tego żyją. Cóż, pozostaje tylko za rok głosować na inną partię.

Waldek

Data: 30 paŸdziernika 2018, 20:38 \"czekamy na poprawiony wniosek z ZGK – informuje Urszula Tomoń, rzecznik prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.\"

A jednak !

Wyborca

Data: 30 paŸdziernika 2018, 20:39 Panie redaktorze to już się robi nudne. Tylko zgk jest w tej Gorze? Czy prezes tez pana nie lubi?

Ja

Data: 30 paŸdziernika 2018, 20:41 A długi spółdzielni mieszkaniowej rosną. Czy nikogo to nie obchodzi? Lokatorzy płacą za wodę i pieniądze nie trafiają do zgk to gdzie?

hi-hi

Data: 30 paŸdziernika 2018, 21:43 Jeżeli umarza się kary umowne umorzyć długi spółdzielni !

DORKA

Data: 30 paŸdziernika 2018, 21:57 Czy za tą popapraną bakteriami wodę będziemy płacić więcej? Chyba raczej obniżka by wchodziła w grę. Wodę do picia i tak trzeba kupować w sklepach, bo kranówka albo cuchnie, albo jest brązowa.

@Klop

Data: 31 paŸdziernika 2018, 01:34 Jak chcesz to zapłać za mnie, Nie bez powodu informacja nie ujrzała jeszcze światła dziennego. Od dłuzszego czasu coś tu nieładnie pachni jak nie woda to jakieś interesy... Ludzie obudzcie sie bo tak dalej byc nie moze. Klop jaki masz interes bronic obecny stanrzeczy? Gdyby nie ta strona to pewnie bysmy sie nigdy nie dowidzieli

Klop

Data: 31 paŸdziernika 2018, 06:55 Odpowiedz na pytanie.

Nie mam żadnego interesu aby bronić obecny stan rzeczy, ale wkurza mnie ten małomiasteczkowy redaktorek który manipuluje ludźmi.
Od tyle a moze az tyle.

Czy redaktorek napisał, ze taryf nie ma zatwierdzonych jeszcze ze 25% Wodociagow w Polsce a połowa z nich miała z tym problemy?
Czy problem z zatwierdzeniem taryf oznacza błąd ZGKu czy Wód Polskich?
Redaktorek tak to opisuje jakby to ZGK cos nabroił...

Naprawde nie widzi Pan tego?...

kiler

Data: 31 paŸdziernika 2018, 11:31 Do Bóg Gniewu.
Poczytaj trochę zanim coś napiszesz.
ZGK należy do gminy i to burmistrz ma wiele do powiedzenia. Zgromadzenie Wspólników w imieniu Gminy reprezentowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria mgr Dariusza Zielińskiego to widnieje na stronie ZGK. Poczta Polska to inna bajka.

Bóg Gniewu

Data: 31 paŸdziernika 2018, 14:29 Do kiler
Tak było do zeszłego roku, że to Gmina zatwierdzała ceny wody. Teraz to robią Wody Polskie. Ale tak czy owak nie ma co się denerwować na zapas. Co by to dało, gdyby podano cenę z wniosku ZGK która nigdy by nie została zaakceptowana.

hmm

Data: 31 paŸdziernika 2018, 19:05 Czy naprawdę nikt, z burmistrzem na czele, nie wie \"Jaką podwyżkę cen wody zaplanował ZGK?\"?
Wniosek napisał się sam?? I utajnił się?
Komu taki tekst....

Ferdynand Kiepski

Data: 31 paŸdziernika 2018, 21:25 Ja nie mam tego zmartwienia bo nie mam wybudowanej drogi, pociagnietego gazu a tym bardziej wody. A sorry wody jest pełno jak napada i wtedy jest taka breja, że się można utopić.

mm

Data: 1 listopada 2018, 08:19 Wstyd by budynek siedziby zakładu niegospodarki nie miał rynny deszczowej na dachu.
Jeszcze jak stał ten budynek który \"się spalił\" nie było widać.
Może prezes z nagrody powinien ufundować .

hmm

Data: 1 listopada 2018, 17:02 Klopie, pozwól na analizę tego coś napisał: \"Nie mam żadnego interesu aby bronić obecny stan rzeczy...\" - dowiodę że chyba nasz. bo manipulujesz ...nieudolnie :

1. redaktorek który manipuluje ludźmi....poczytaj dalej kto manipuluje...

2. redaktorek (jak grzecznie Go nazywasz) napisał : \"Jak wysoką podwyżkę cen wody zaplanował Zakład Gospodarki Komunalnej? To na razie tajemnica. Milczą w tej sprawie prezes gminnej spółki oraz burmistrz Dariusz Zieliński.\" =-<zauważyłeś to, czy \"niechcąco\" pominąłeś?>

3. nie poruszał kwestii ile ,Wodociagow w Polsce\" ma taryfy zatwierdzone, a ile nie, <po co ten wtręt?>; nie ruszył tematu \"Czy problem z zatwierdzeniem taryf oznacza błąd ZGKu czy Wód Polskich?\" <znów po co ten wtręt?>

4 Chyba, że na siłę chcesz dowieść tego, iż \"Redaktorek tak to opisuje jakby to ZGK coś nabroił...\" - a redaktorek niczego takiego NIE OPISUJE, co uzna każdy uważny czytelnik. Odwócenie kota ogonem zdemaskowane? I twierdziśz dalej, że nie masz żadnego interesu, czyli piszesz obiektywnie?

Zapytałeś: \"Naprawde nie widzi Pan tego?...\" Zauważyłeś teraz coś wypasztecił - czy widzisz to czy nie widzisz?

Nie zauważyłeś, : \"Nasze pytania w sprawie planowanych podwyżek cen wody zadaliśmy 8 października także burmistrzowi Dariuszowi Zielińskiemu. Niestety, nie znalazł czasu, by na nie odpowiedzieć.\" To przeczytaj artykuł jeszcze raz i odnieś sie do powyższego. Zdobędziesz sie na to, czy milczaco przyznasz, że jednak miałeś jakiś interes, by imputować/kłamać... taką merytoryką szkodzisz DZ, Tobie podobni też.

ona

Data: 1 listopada 2018, 17:38 A długi spółdzielni mieszkaniowej rosną. Czy nikogo to nie obchodzi? Lokatorzy płacą za wodę i pieniądze nie trafiają do zgk to gdzie?

SKY

Data: 2 listopada 2018, 07:16 A ja mam tylko jedne pytanie--z CZYICH pieniędzy został opłacony materiał promocyjny ZGK-u w ostatnim wydaniu Przeglądu Piaseczyńskiego ??
Ile to kosztowało mogę się domyślić!!!!

Frędzle

Data: 4 listopada 2018, 23:38 Za co te podwyżki ?
Chyba lepiej niech się wezmą Ci fachowcy Prezesa za uczciwą pracę
Jak robili usterkę na Kalwaryjskij przy szkole to udawali że pracuja
Jeden kopał a 9 innych z rękoma w kieszeni oglądali się na prawo i lewo.
Porażka jakie mamy z g k