Czwórka kandydatów powalczy o fotel burmistrza Góry Kalwarii

Dodano: 27 września 2018; W ¶rodę o północy Gminna Komisja Wyborcza zakończyła przyjmowanie zgłoszeń kandydatów, którzy ubiegać się będ± o funkcję burmistrza naszej gminy.

Zarejestrowanych zostało czworo kandydatów. S± to (w kolejno¶ci alfabetycznej): Danuta Lidia Rechnia, Jan Rokita, Arkadiusz Strzyżewski i Dariusz Antoni Zieliński.

Danuta Rechnia – jedyna kobieta spo¶ród kandydatów - ma 57 lat i mieszka w Ostrówiku. Jest wła¶cicielk± rodzinnej firmy ogrodniczej i wieloletni± radn± naszej gminy. Została zgłoszona przez komitet wyborczy „Razem dla Góry”.

Jan Rokita to najmłodszy z czwórki kandydatów. Ma 30 lat i mieszka w Wólce Dworskiej. Był pracownikiem Gminnego Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Górze Kalwarii. Został zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwo¶ć.

Arkadiusz Strzyżewski ma 39 lat i jest mieszkańcem Góry Kalwarii. Od czterech lat pełni funkcję wicestarosty (wcze¶niej, w latach 2010-2014, był radnym powiatowym z terenu naszej gminy). Został zgłoszony przez komitet wyborczy „Nowa Kalwaria”.

Dariusz Zieliński ma 59 lat i jest mieszkańcem wsi Wojciechowice. Od dwóch kadencji jest burmistrzem Góry Kalwarii (wcze¶niej pełnił funkcję zastępcy burmistrza). Został zgłoszony przez komitet wyborczy „Bezpartyjni”.

Wybory odbęd± się w niedzielę 21 paĽdziernika. Je¶li żaden z kandydatów w pierwszej turze nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, dwóch najlepszych zmierzy się ze sob± dwa tygodnie póĽniej (4 listopada).

Mateusz Baj

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Tre¶ć:

Komentarze (258)

Ole

Data: 27 września 2018, 06:42 Trzymam kciuki za p.Danutę bo reszta jest grzechu warta.D.Z- w układzie,A.S- tylko duzo krzyczy nic poza tym J.R- pisowiec wiekszosci wogole nie znany.

nsz

Data: 27 września 2018, 08:14 dlaczego AS nie startuje z list PO? Przecież jest przewodnicz±cym klubu radnych PO.

TO JA

Data: 27 września 2018, 08:24 Brawo Darku. Trzymamy kciuki!!! Nie możemy pozwolić na PO w Górze Kalwarii!!!!

Killzone

Data: 27 września 2018, 08:29 @Ole
Je¶li co¶ jest grzechu warte to grzech nie skorzystać.

Iza

Data: 27 września 2018, 08:47 Jestem za Pani± Danut±, dlaczego Pan Arek nie startuje z PO? Czyżby wstyd?
Panie Dariuszu z mojej strony dziękuję za wszystko, zawsze będzie Pan dla mnie osob± któr± miło jest słuchać, czego jak czego ale prezentacji nie można Panu zarzucić.

Kww Razem dla Gory

Data: 27 września 2018, 08:51 Panie redaktorze Pani Danuta Rechnia startuje z Komitetu Razem Dla Góry. Proszę to poprawić.
Pełnomocnik wyborczy

Lidzia

Data: 27 września 2018, 09:00 Trzymam kciuki za p. Danutę, p. Zieliński - chyba nie ma w±tpliwo¶ci ze to już koniec...Pan z PiS... PiS w GK to dramat je¶li chodzi o cała ekipę....p. AS ...no wła¶nie czemu nie Peło? Zawsze było peło A teraz co wstyd ? ¦wiatopogl±dowo niestety się tu z wieloma sprawami nie zgadzam ,czarne marsze,czarne pi±tki ect .. dlatego nie zagłosuje... jest z peło o będzie robił co peło każe, my mamy Linin...A to tykajaca bomba ...Na razie pod kontrol±...ja nie widziałam Pana AS żeby wspierał ludzi sprzeciwiajacycg się istnieniu o¶rodka....A Pani Danuta bardzo im pomagała. Dobrze że startuje ,to jest alternatywa i szansa na prawdziwe zmiany .

Iwona

Data: 27 września 2018, 09:04 Pani± Danutę Rechnię zgłosił komitet Razem dla Góry, a nie Razem dla Gminy, a pan Dariusz Zieliński mieszka we wsi Wojciechowice, a nie Wojciechowie...... Rozumiem po¶piech, ale proszę o poprawienie gwoli rzetelno¶ci informacji.

Admin

Data: 27 września 2018, 09:16 @ KWW Razem dla Góry, @ Iwona

Już poprawione, przepraszam za pomyłkę.

Jaki

Data: 27 września 2018, 09:30 p. Zieliński jak wygra niech się pożegna ze szkodnikiem Wysokińskim !!!

taak

Data: 27 września 2018, 10:04 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

mieszkaniec

Data: 27 września 2018, 10:37 Pis i Po nawet nie biorę pod uwagę te dwie partie tłamsz± Polskę od ćwierć wieku i już podziękujemy , Zieliński to już by się wstydził kandydować niech posiedzi sobie w nowym parku za 1mln zostaje tylko ta Pani Rechnia. Chociaż nie znam to jest jedyna alternatywa , albo będzie jak było do tej pory czyli zaniedbane brzydkie miasto układów.

Killzone

Data: 27 września 2018, 11:02 Do biegu gotowi start.
Liczę, że w zalewie tego bełkotu i prymitywne agitki znajdzie się choć jeden analityk autochton, który napisze dobr± recenzję każdego z staj±cego w wy¶cigu o fotel burmistrza. Czekam.

Aga

Data: 27 września 2018, 12:14 Trzymam kciuki za p. DANUTĘ czy p. D.Z nie ma honoru ani trochę samokrytycyzmu. Powinien odej¶ć z godno¶ci±. A czy ja ma....

SKY

Data: 27 września 2018, 12:29 D.L. Rechnia- kobieta która w czasie pełnienia funkcji radnej nie zrobiła nic dla swego okręgu, może powinna zacz±ć sw± działalno¶ć jako sołtys Brzumina lub Czerska ,pod warunkiem że zostanie wybrana.
J. Rokita - podczas dwóch poprzednich wyborów zwolennicy Pis-u zarzucali kandydatowi PO. młody wiek.Teraz sami wystawiaj± na kandydata 30-sto latka.Zero działalno¶ci w samorz±dzie ,brak kompetencji ,znajomo¶ć historii Góry Kalwarii nie wystarczy do kierowania Miastem.
Arkadiusz Strzyżewski -w tych wyborach PO.nie wystawia swych kandydatów, robi± to wspólnie z N. pod nazw± Koalicji Obywatelskiej. Nikomu nie przyszło do głowy, że Arkowi nie po drodze z t± koalicj± ? Trzeci z kolei start p. Arkadiusza Strzyżewskiego ¶wiadczy o jego determinacji w walce o naprawę Naszego Miasta. Młodo¶ć poparta do¶wiadczeniem w pracy samorz±dowej to gwarancja dobrego zarz±dzania. O Jego zasługach dla miasta wszyscy doskonale wiemy.
D. Zieliński- o rz±dach tej trójcy napisano na tej stronie już chyba wszystko-wystarczy tych układów, niejasnych przetargów i szkodliwych dla miasta decyzji.Ostatni popis ze skwerkiem przy Dominikańskiej przelał czarę goryczy!!!
Osobi¶cie ( aczkolwiek nie jest to mój ideał , ale takiego nie ma na li¶cie ) będę głosował wraz z cał± rodzin± na p. Arkadiusza Strzyżewskiego - według mnie to będzie najlepszy Burmistrz Góry Kalwarii od czasów ¶w. pamięci J. Latały.

Były radny

Data: 27 września 2018, 12:39 Panu Darkowi Zielińskiemu i ekipie Bezpartyjnych na czele z Panem Nadstawnym dziękujemy i życzymy porażki. Panu z PiS totalnej porażki bo zamiast decydować będzie jeĽdził do Kaczyńskiego a do tego żal by gminę cofać w rozwoju. PiS w gminie to tragedia. Pan Arjkadiusz to człowiek ambitny i pracowity. Marzy o tej posadzie od lat. To dobry kandydat do drugiej tury. Pani Danuta to pasjonat i oddana sprawie radna. Wiecznie w opozycji i zbudowała ciekawe ¶rodowisko wobec stowarzyszenia. To jedyna osoba która może dać now± jako¶ć oraz oddać władze gminy w ręce samorz±du i lokalnych działaczy. Górze nie potrzeba partii politycznych tylko uczciwych samorz±dowców. Pani Danuta jest jedynym gwarantem przejrzysto¶ci i otwarto¶ci działań gminy. Do drugiej tury winny przej¶ć Pan Arek i Pani Danuta. Musi się zamkn±ć etap władzy Bezpartyjnych z Nadstawnym na czele.

Monika Ł

Data: 27 września 2018, 12:55 Trzymam kciuki za Arka ! 😙

Matylda

Data: 27 września 2018, 13:00 Zalklamanie nieuczciwosc i bez twarzy .Jeden niby bezpartyjny a wszedzie go pelno siedzi we wsystkim .Drugi pan bojac sie niekorzystnej reakcji ze strony
wyborcow kryje sie pod szyldem Nowa Kalwaria. Pani zmienna jak choragiewka na wietrze to w te to w tamta strone. w zaleznosci od kierunku wiatru gdzie kotzystniej .Najmlodszy z tej calej czworki mimo ze teprezentuje ten opluwany Pis ma cywilna odwage. wystapic jawnie z ramienia swojej partii nie I ukrywajac sie jal szczur .I to jest cala prawda cala filozofia.

DO AGI

Data: 27 września 2018, 13:40 Czy Pan Zieliński nie ma honoru? Aga a czy honor masz Ty? i Twoja protegowana Danuta? Czym, że zasłużyła się owa osoba, że tak j± popierasz. Pani Rechnia zataiła prawdę w o¶wiadczeniu maj±tkowym, była nie wiarygodnym kandydatem dla PISu z którego list bardzo chciała kandydować, w dotychczasowych wyborach za każdym razem kandydowała z innego ugrupowania, w tych próbowała nawet dogadać się z Nadstawnym. Głosu na sesjach ( o ile była obecna ) nie zabierała przez 16 lat, jest najgorsz± radn± obecnej kadencji dbaj±c± wył±cznie o własny interes. Co masz do powiedzenia na temat Pana Zielińskiego - tylko pomówienia. Dyskutujmy na argumenty a nie słuchajmy plotek. Może winna jest wszystkiemu Rada Miejska której Ona jest członkiem i się z ni± identyfikuje poprzez głosowania. Wymieńmy Radę bo to ona ma za zadanie kontrolę na Urzędem i to ona uchwala budżet. Tylko nie wstawiajmy kolejnej osoby będ±cej w tej radzie i w tym UKŁADZIE!

Rynek

Data: 27 września 2018, 15:18 Tylko Arek może zmienić co¶ w tym mie¶cie dzięki niemu mamy skarpę!!!

smród

Data: 27 września 2018, 15:24 Na co liczy Zieliński ?
Cudu nie będzie,będzie wstyd .

wojskowi

Data: 27 września 2018, 15:36 Tylko Zieliński na Burmistrza, cały nasz blok przy rondzie głosuje na niego a nie na PO !!!!

Wyborca

Data: 27 września 2018, 15:55 Czytaj±c komentarze muszę stwierdzić że, A. S jest dla mnie najlepszym kandydatem na burmistrza. Zmieni się wiele przynajmniej zainwestuje w kulturę. Proszę spojrzeć choćby na ¶więta czy koncerty w GK. Jest ich mało a na dodatek nic sensownego natomiast w Piasecznie się Ci±gle co¶ dzieje. A u nas bida każdy w łapę bierze tylko za projekty które s± z naszej kieszeni reszty kandydatów nie biorę pod uwagę bo nie znam ich i nie wiem co zdzialaja... Wolę nie brać w ciemno

Niestabilny

Data: 27 września 2018, 17:15 Panie i panowie, patrz±c na kandydatów i układy to będzie tak, burmistrzem pan Arek a vice pani Danuta.

Raz,2,3-terazMy

Data: 27 września 2018, 17:21 Bardzo chciałem zagłosować na kogo¶, kto zmieni w koncu co¶ w tym miescie i gminie -aby było czysto, aby była przemy¶lana i realizowana gospodarka przestrzenna, aby tak jak jest to na zachodzie Europy, wszelkie inwestycje służyły do tego , aby mieszkańcom żyło się wygodniej.
Niestety, nie widzę godnego z tej wielkiej czwórki ,kandydata na stanowisko burmistrza.
Szkoda wielka, czeka nas zmarnowane kolejne 4 lata.


Lasana

Data: 27 września 2018, 18:26 Żeby tak napisać wyborco \"z naszej kieszenie podatku trzeba płacić. A nie każdy płaci! Hahaha

Aaa

Data: 27 września 2018, 18:54 NIESTABILNY jesli tak bedzie to główny burmistrz szybko bedzie próbował pozbyc sie swojego zastepcy...nie zgodz± sie chociażby w kwestii uchodĽców w Lininie ....pani D.R zawsze byla przeciwna ich przyjmowaniu i dzieki jej zaparciu i determinacji rodzice z coniewa maja teraz ¶więty spokoj (mało kto wie ale w duzym stopniu byla to jej zasługa)poza tym A.S nie lubi osób które nie chodz± pod jego dyktando.

Mieszkanka

Data: 27 września 2018, 19:28 Panie Zieliński oddam głos na Pana - uczciwo¶ć to pańska cecha nr 1

....

Data: 27 września 2018, 21:20 Mieszkańcy chc± żeby w naszej gminie powstały płatne parkingi bo mieszkańcy nie maj± gdzie zaparkować którzy płac± do gminy podatki . Mamy nadzieję że włodarze naszej Gminy co¶ z tym zrobi± jest problem z parkowaniem w naszej Gminie pozdrawiamy .
WYX

Data: 27 września 2018, 22:48 SALON KRZYCZY SALON RYCZY I SKOWYCZY

A Prawda jest taka że TYLKO ROKITA jest nie ubabrany w to wasze BAGNO PSL-PO dlatego razem z rodzin± POPIERAM MORAWIECKIEGO I POPIERAM ROKITĘ!!!

Tomek

Data: 27 września 2018, 23:16 A czy Pan reaktor może napisać kto startuje nA radnych w gminie? Bardzo chętnie się dowiem gdyż nie chce głosować w ciemno. Czasu już niewiele.

X

Data: 27 września 2018, 23:23 Dla wsi nic nie robi±. Brak dróg. Brak nowoczesnego o¶wietlenia. Brak koszenia haszczy. Brak wycinki drzew, ci±gle jak zawieje to wszystko połamane. Brak placów zabaw które s± bezpieczne i sprawne. Długo by wymieniać. Ale mieszkańcy wsi pamiętaj± Zielonskiemu.

Janusz

Data: 27 września 2018, 23:58 Czy istnieje jaka¶ możliwo¶ć opisać dokonania komitetów wyborczych? Pojawiaj± się w roku wyborów, tylko i wył±cznie, kiedy¶ być Nasza Gmina Nasz Powiat etc. Co to jest za twór Bezpartyjni, czy jest informacja co ten komitet zadziałał, zrobił w naszym mie¶cie. Kilkana¶cie lat wice i burmistrza to sukces czy porażka? Jest nauczycielem, może odej¶ć na emeryturę jak każdy nauczyciel, czy chce ze stanowiska z urzędu? A Nowa Kalwaria co to jest bo nie było? A SLD z Góry nie ma kandydata? PO też, Nowoczesna też?

zyx

Data: 28 września 2018, 06:22 @WYX Widziałem o¶wiadczenie Pinokia wczoraj przed faktami TVN. Jak taka polityka ma zej¶ć do samorz±du to ja dziękuję. Przy Rokicie wszelkie decyzje będ± zapadały w Konstancinie u pana Muszyńskiego. Z całym szacunkiem dla pana Rokity ale zarz±dzanie gmin± to duża odpowiedzialno¶ć i osoba burmistrza powinna mieć jakiekolwiek do¶wiadczenie w tej materii. Patrz±c na życiorys tego pana można rzec że za dużo to się nie na pracował jako menager.
Bój o fotel burmistrza powinien rozegrać się między AS i DZ. Zarówno jeden jak i drugi maj± duże do¶wiadczenie w samorz±dzie i wiedz± jak zarz±dzać. Pierwszy z tej dwójki na pewno tchn±łby trochę nowego życia w Gminę, drugi zachowałby dotychczasow± stabilizację.
Od nas zależy czy chcemy przeskoku cywilizacyjnego czy wyznaczonych 8 lat temu torów postępowania.


Julka

Data: 28 września 2018, 07:35 Panie Darku trzymam kciuki za pana kolejn± kadencję.

Witek

Data: 28 września 2018, 07:36 Panie redaktorze gdzie Pan był jak otwierali salę gimnastyczn± w Chachówku ukryłe¶ się to chociaż nie ukryj tego wpisu
KRYTYKUJESZ innych a sam nie informuje mieszkańców co się dzieje w gminie

Admin

Data: 28 września 2018, 07:50 @ Tomek

Pełna lista kandydatów na radnych znajduje się na stronie Państwowej Komisji Wyborczej:

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/141801#geo_committee_stat

wyborca

Data: 28 września 2018, 08:31 Po opublikowanych zdjęciach widać kogo promuje ten portalik.

duży nos

Data: 28 września 2018, 08:31 zdradliwe oczy AS nie przyznaje sie do PO to ciekawe co ma w zanadrzu?

wyborca

Data: 28 września 2018, 08:36 Panie burmistrzu dziękujemy za już prosimy o jeszcze!!! Będziemy głosować -bloki Pijarska

Admin

Data: 28 września 2018, 09:24 @ wyborca

Okres kampanii wyborczej to taki czas, w którym kandydaci powinni szczególnie zadbać o kontakt z mediami. Trzech kandydatów przysłało nam swoje ładne i obrobione graficznie zdjęcia, jeden nie znalazł na to czasu ani chęci.

wyborca

Data: 28 września 2018, 10:40 do admin: Przecież tu u Pana Panie Baj opluwacie Zielińskiego po to powstała ta strona. i nic dobrego co się dzieje w gminie pan nie opisuje. to po co tu Zieliński? Żeby Pan i Panu podobni sobie poużywali. Pana PO to złodziejska Partia. Niech Pan posłuch m±drych ludzi i się wypisze z tej Partii PO jak Pana niektórzy koledzy.

wyborca

Data: 28 września 2018, 10:41 Panie Darku nieważne że Pana tutaj szkaluj± my bedziemy głosować!!!

Admin

Data: 28 września 2018, 10:57 @ wyborca

Ta strona nie mogła postać po to, żeby \"opluwać Zielińskiego\", bo powstała na długo przed tym, zanim pan Zieliński został burmistrzem :-)

P.S. Je¶li można prosić o mniej epitetów w stosunku do mnie, to będę zobowi±zany. A do PO (ani do żadnej partii) nie należę już od ponad pięciu lat :-)

beznogi

Data: 28 września 2018, 11:07 DZ po 2 kadencjach musi odej¶ć , rotacja musi być chciażby dla układów. JR narazie niech się gdzie¶ poduczy. DR dogaduje się z każdym , sadownikom obiecuje !@#$% , B±kowi ,że sprowadzi muzułmanów czy innych hindusów do pracy ( sama potrzebuje dużo r±k do pracy i raczje nie cofnie się pzred niczym ,żeby sprowadzić emigrantów , tylko to będ± jej pracownicy ,będzie ich podnajmować za stosown± opł±tę , a koszty przeniesie na gminę), żeby było ¶mieszniej mieszkańcom GK obiecuje ,że miasto będzie ł±dniejsze i spokojniejsze co jest zupełnie odwrotne do tego co planuje. Pamiętaj nigdy nie głosuje na kogo¶ kto nie skalał się prac± , bo nie będzie szanował twojej.

Killzone

Data: 28 września 2018, 11:22 Burmistrz Zieliński tradycyjnie kandyduje nie maj±c żadnego programu.
Niezła beka, jak mawiaj± moje dzieci.

Waldek

Data: 28 września 2018, 11:59 @ Aaa
Na zaparcia Ksenna.

wyborca

Data: 28 września 2018, 12:50 Tylko tutaj Dariusz Zieliński ma taki \"mniej ładne\" na innych portalach i w gazetach bardzo ładnie wyszedł. O co chodzi??? Panie Baj. BAj baj dziękujemy już Panu. Był Pan radnym-bezradnym w sejmiku chyba trzeba wyci±gn±ć wnioski...

Tomek

Data: 28 września 2018, 12:57 Tomek

Pełna lista kandydatów na radnych znajduje się na stronie Państwowej Komisji Wyborczej:

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/141801

Dziękuję za odpowiedĽ. Interesuje mnie program wyborczy kandydatów i ich kwalifikacje. Proszę o wywiady na stronie z kandydatami aby ich poznać. Warto aby Pan pisał kto Panu z kandydatów na burmistrza odmówił gdyż nie s± to osoby prywatne tylko publiczne i powinny się z różnymi pytaniami liczyć A nie olewac ludzi.

Czy kandydaci boj± się ujawnić????

Go¶ć

Data: 28 września 2018, 13:34 Zagłosuję na m±dro¶ć, opanowanie, wiedzę merytoryczn± i uczciwo¶ć Zielińskiego. Powodzenia Panie Darku :)

meszkanka

Data: 28 września 2018, 14:03 Panie admin. już chyba gorszego zdjęcia pana Zielińskiego nie dało sie znalezc. Swiadczy to o Pana stronniczosci .


ga ga

Data: 28 września 2018, 14:19 Stanowcze NIE dla STRZYŻEWSKIEGO!!! Poznałem go - masakra! nie umie się wypowiadać publicznie i jego słowa mijaj± sie z prawd± bedzie jak za Samborskiej. Tylko strażacy będ± mieli dobrze.

Wyborca

Data: 28 września 2018, 15:36 A czemu nie ma nic o kandydatach na radnych??

Wyborca

Data: 28 września 2018, 15:39 Gratuluję p. Dariuszowi Zielinskiemu bardzo dobra decyzja.. Reszta to chyba ma małe pojęcie o byciu burmistrzem. Na Pana korzy¶ć działa do¶wiadczenie...

Mieszkanka od niedawna...

Data: 28 września 2018, 16:40 Tak naprawdę nieważne kto jest z jakiej partii czy stowarzyszenia byleby czynił dobro dla ludzi.Jesli chodzi o samo miasto to wygl±d jest ważny.W planach po zakończeniu obwodnicy s± szumnie zapowiedzi naprawienia ulic,elektryczna instalacja podziemna itp.Wazne by było żeby to naprawdę było zrobione z głow± i sprawdzone po zakończeniu.Wystarczy pieszo przej¶ć po mie¶cie i można np.zauwazyc wysokie krawężniki przy niektórych przej¶ciach dla pieszych-nie wszędzie s± łagodne niskie zjazdy co dla wózków jest już problematyczne.Nierownosci,czasem brak kostki której nikt nie uzupełnia.Mozna by mnożyć.Gdyby wszystko (nawet robione na raty )byłoby bardziej przemy¶lane to powstały piękny skwer i razem z wcze¶niej zrobionymi chodnikami stanowilyby cało¶ć. Komunikacja -nareszcie 742 jeĽdzi do metra.Biorac pod uwagę zakorkowane miasto trzeba rozwin±ć kolej.Pętla autobusowa,o której pisano jaki¶ czas temu mogłaby powstać obok.Komunikacja powinna być skoordynowana z PKP. A PKP z kolei powinno jeĽdzić czę¶ciej zwłaszcza że korek w Górze sięga czesto za basen.Nie rozumiem dlaczego kolej od Zalesia do Gory to już bilet kolei mazowieckich, tymczasem autobus ZTM jad±cy do Rynku 2 strefa biletowa...

Janusz Zbyteczny

Data: 28 września 2018, 17:15 Trolle DZ pisz± pozytywnie .... nie ma człowiek szans ,nawet jakby kto¶ napisał tu 1000 pozytywnych komentarzy ....

oj!

Data: 28 września 2018, 17:51 już chyba gorszego zdjęcia pana Zielińskiego nie dało sie znalezc. - nooo, ciekawsze były z bunga-bunga.

Swiadczy to o Pana stronniczosci . - a gdyby dał lepsze z fotoszopu, gdzie z konia można zrobić słonia, to byłby bardziej prawdziwy niż w oryginale?

Zreszt± czy tylko zdjęcie ¶wiadczy o człowieku?
W tych zawodach bardziej rozum ma znaczenie...

Anka

Data: 28 września 2018, 19:25 Ja zagłosuje na AS. Tylko On może co¶ zmienić w naszym mie¶cie . Pani DZ już dziękujemy i mówimy do¶ć. Zachęcam młodzież i wszystkich młodych żeby poszło fizycznie na te wybory koniecznie !!!

SKY

Data: 28 września 2018, 19:37 @ Wyborca - jakie do¶wiadczenie - w NIC nie robieniu.Jak można głosować na człowieka który przez dziesięć lat ( dwa lata zastępca p. Samborskiej i huczne obietnice przed każd± z dwóch kadencji ) nie zrobił nic dla Tego Miasta. Może jeste¶ beneficjentem tego układu i dlatego nie chcesz zmian w Ratuszu ?

SKY

Data: 28 września 2018, 19:41 @ Janusz Zbyteczny - nawet jak napisz± 100 ty¶. komentarzy to przed faktami i prawd± nie obroni± obecnej władzy ,mog± j± tylko bardziej pogr±żyć.

SKY

Data: 28 września 2018, 20:16 Wszystkie zdjęcia nie s± najlepsze , ale mnie zastanawia jeden element- trzy osoby maj± zaci¶nięte usta i tylko jedna przedstawia kandydata z pozytywnym ,nastrajaj±cym nadziej± na przyszło¶ć u¶miechem.

beznogi

Data: 28 września 2018, 21:38 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Karolka

Data: 29 września 2018, 00:33 To co dzieje się w obecnej władzy jest warte ¶miechu. Na szybko robiony skwerek za aż raż±ce w oczy koszta wykonania, wiele akcji zwi±zanych z tym, że gmina umorzała wielokrotnie opóĽnienia w rewitalizacji skarpy i ze skwerkiem z którego powinni¶my już miesi±c korzystać, a którego temat w gminie ucichł.. Nagle na Batorego i Parceli robi± się chodniki, asfalt na trasie do ronda (który jeszcze przed uruchomieniem obwodnicy przez ci±gły ruch tirów znów będzie do wymiany) można by wymieniać i wymieniać... Pani Danuta chyba dla Gminy nic nie zrobiła. Przynajmniej mi się nic o uszy nie obiło... Pan Jan chyba trochę za młody i za wyrywny pcha się na za wysokie stanowisko.. Moim zdaniem Pan Arkadiusz to jedyna słuszna osoba na tym stanowisku. Przegrywaj±c zeszłe wybory wszedł do Starostwa i zrobił dla naszej gminy więcej niż Pan Dariusz przed dwie kadencję! Jestem Panu Arkowi wdzięczna za to że Góra przestaje straszyć, a zaczyna wygl±dać jak miasto z prawdziwego zdarzenia. Za jego kadencji cała będzie piękna. Wierzę w to i wiem że tak będzie!

beznogi

Data: 29 września 2018, 10:51 Ja obstawiam 1AS,2DZ,3DR,4JR . I było by to najmniejszym złem. Pierwszych dwóch co¶ robi. Następni pozostawi± po sobie runię jak pis. Problem w DR bo załatwia sobie kolejne głosy , pracy nie ma ale kasę na kupowanie głosów tak. Cał± jedna kadencję zużyła na załatwienie sobie kredytu na 10 milonów. Teraz może być jeszcze lepiej , jako burmistrz cofnie gminę do 1990r aby załatwić sobie 20-30 mil kredyt i infrastrutkurę dla swoich firm.

gk

Data: 29 września 2018, 15:42 każdy chyba wie ze wiekszosć zagłosuje za starym układem :/
młodzi nie chodz± do wyborów wiec pan AREK nie ma szans wygrać w 2 turze

WacPan

Data: 29 września 2018, 16:30 @Karolka
\"Jestem Panu Arkowi wdzięczna za to że Góra przestaje straszyć, a zaczyna wygl±dać jak miasto z prawdziwego zdarzenia\".

Może jaki¶ przykład??

Domen

Data: 29 września 2018, 17:05 KAROLKA:mijasz sie z prawd± bo nie wszystko co zostało zrobione w gorze kalwarii to zasługa tylko i wył±cznie pana A.S tylko całego starostwa, a ze pan A.S lubi podpisywac sie pod wszystkim jako główny założyciel i pomysłodawca to ludzie sie na to nabieraj±

Do gk

Data: 29 września 2018, 17:07 I bardzo dobrze!!!! Oby nie wygrał.

WacPan

Data: 29 września 2018, 17:13 Podyskutujta lepiej o kandydatach do rady. Bo co może burmistrz jak ma przeciw sobie radę?

Kulka

Data: 29 września 2018, 18:06 @ beznogi - nie ma zwi±zku między byciem burmistrzem a załatwianiem kredytów firmowych ,bzdury.
A do wszystkich ,którzy mówi± za DR nic nie zrobiła dla gminy...A naprawa wałów wi¶lanych? Dzięki jej interwencji możemy jeĽdzić na południe gminy stworzonym objazdem wokół budowy obwodnicy A nie nadrabiać 20 km przez okoliczne wsie ,bo DZ tak planował...I wiele innych spraw. DR była cały czas w opozycji ,nawet na łamach tego portalu był artykuł o aktywnych radnych ,dlaczego takie bzdury piszecie? Dlatego że jak AS nie pokazywała każdego kichnięcia na FB ? Danuta to jedyny ratunek dla tej gminy !!

SKY

Data: 29 września 2018, 19:56 @ Kulka - ratunek ,czy \"gwóĽdĽ do trumny\"
Przebrała się \"układu \" miarka -- czas zagłosować na ARKA

nie ma

Data: 29 września 2018, 21:40 Sorka ale mam takie odczucie, że nie ma na kogo głosować...

hmm

Data: 29 września 2018, 23:12
Kulko, z tym objazdem to nie tak (to decyzja innych), ale niech Ci będzie. Ale 2 akcje na CZTERY kadencje to zdecydowanie za mało. A co zrobiła dla mieszkańców w skali Gminy??
Jakie inicjatywy podejmowała, by mieć tytuł do bycia burmistrzem?
Zarz±dzanie Gmin± to nie produkcja pomidorów, nawet Gargameli po 17,50 zeta za 1 kg.

Kulko, rozumiem, że D.R. może mieć aspiracje, ale przerost ambicji nad możliwo¶ciami może mieć kiepskie skutki - jak walka Gargamela ze Smerfami!!
Niestety D.R. jest w grupie radnych wielokadencyjnych, biernych, z małym wpływem na pracę Rady. W±tpię, by kiepski radny był dobrym burmistrzem- w cuda nie wierzę!!
Zatem oddanie na ni± głosu, to kiepski interes dla nas, wyborców - a o nasz interes chodzi!!! Pamiętajmy.

hmm

Data: 29 września 2018, 23:57
Polscy siatkarze na medal...wygrali z USA, bo byli lepsi!!!
My 21.10. też wybierzmy lepszych.
Oni grali dla siebie, my też wybierzmy dla siebie.

Do hmmm

Data: 30 września 2018, 10:57 Ciekawe dlaczego miala maly wpływ na prace rady?????? Nie zastanowiles sie chociaz przez chwilę DLACZEGO???? Chyba kazdy wie

Wesoła

Data: 30 września 2018, 18:01 AS podpisywał się pod wszystkim co robiło starostwo jako pod swoj± zasług±. A Wy się jego sympatycy na wszystko nabraliscie.... gminie potrzeba zmiany ,jednak AS to będzie kolejny układ, przecież on żyje z polityki ....nic innego robić nie potrafi , dajcie mu poprowadzić jak±kolwiek firmę przez rok ...to zobaczycie... DZ już jest skompromitowany .... Pan z PiS....pozostawiam bez komentarza , ja i cała rodzina oddamy głosy na Danutę Rechnia .

Józef

Data: 30 września 2018, 19:49 Witam, gdzie jest lista kandyduj±cych na radnych? Trzeba wywalić tych co byli bo nowi mog± mieć lepszy pomysł na przyszło¶ć. Ponownie pojawiaj± się jakie¶ kluby Bezpartyjnych, Nowa Kalwaria jakby starej było do¶ć. Co ci z tych pseudoklubów robili przez 4 lata? Marazm i pęd do władzy. Jacy Bezpartyjni? Pewnie jaka¶ wie¶ i ciemnogród się zapisał i poustawiał tych co maj± przej¶ć na 1 miejscu. Teraz trzeba głosować, i¶ć na wybory i wybrać nowych, najgorsza rada odchodzi do lamusa, pewnie ze wstydu ju z na listy się nie wpisali... i całe szczę¶cie, trzeba stawiać na młodych..., można opublikować listy kandydatów?????

hmm

Data: 30 września 2018, 23:05 Złoto, złooto, złoooto!!!
Nasi siatkarze znów mistrzami ¶wiata!!!

BˇD¬MY MISTRZAMI WYBORU W WYBORACH!
Odnówmy m±drze nasz± Gminę!

P. Danuto masz mój GŁOS

Data: 1 października 2018, 09:46 Chcecie poznać prawdę to uważnie czytajcie! O¶wiadczenie maj±tkowe Pani Danuty Rechni było 3-krotnie kontrolowane przez Urz±d Skarbowy, dzięki osobom dla których jest ona niewygodna. Trzy-krotnie chciano odsun±ć j± od możliwo¶ci zasiadania w Radzie (szanowni Panowie nie wstyd Wam?). Podczas tych kontroli niczego się nie dopatrzono!
Natomiast je¶li chodzi o jej gospodarstwo, to tylko możemy jej pozazdro¶cić, gdyż rozwinęła je od zera, miedzy innymi dzięki pozyskaniu ¦rodków Unijnych.
A czym może pochwalić się Pan Strzyżewski, który to w Starostwie był w koalicji z Pisem? Młody, ambitny, ale czy uczciwy, skoro wszystkie zasługi przypisuje sobie?
O kolejnych kandydatach nie będę się wypowiadał.
Reasumuj±c DANUTA RECHNIA-kobieta to dobry menedżer na którego warto ODDAĆ SWÓJ GŁOS!

SKY

Data: 1 października 2018, 10:24 @ P. Danuto masz mój GŁOS- mało mieli¶my lokalnych biznesmenów którzy po to tylko zasiadali w Radzie aby móc rozwijać tylko własne interesy ( oni wszyscy maj± \"nieskazitelne \" o¶wiadczenia maj±tkowe ). Mało Ci Zenków, Jacków czy Buły ???? Pytasz \" młody ale czy uczciwy?\" a jak chcesz nam zagwarantować uczciwo¶ć Twej kandydatki -przez o¶wiadczenie maj±tkowe buuuuuchhaaaa.

moher

Data: 1 października 2018, 10:37 Na co liczycie głosuj±c na p.Arka ?
Że co , że da Wam pracę?
Niedługo sam jej będzie szukał !

Deri

Data: 1 października 2018, 13:48 Moher: haha tak on im da kopa w d...... i papa!!!!!!! I to zaraz po wyborach jak go wybior±.Wypnie sie na swoich oddanych jak tylko zasiadzie na tronie trzymajacego w gorze władzę....... Obsadzi owszem, ale swoich... jak w starostwie.

zły

Data: 1 października 2018, 14:03 .@SKY ¦wietnie się będzie komponować uczciwo¶ć StrzyĽewskiego ze swoj± krystaliczn± parti± PO -tu mnie roz¶mieszyłe¶ cha cha cha!

SKY

Data: 1 października 2018, 14:15 @ Mojer & @ Deri - mało Wam kopów od obecnej władzy, nie wierzycie że można z czystej i nieprzymuszonej woli głosować na człowieka który jako jedyny może zmienić to miejsce na prawdziw± perełkę południowego Mazowsze a ludzie będ± mogli z podniesionym czołem mówić \" Jestem z Góry Kalwarii- miasteczka obok którego leży Warszawa\"

Denim

Data: 1 października 2018, 15:36 Szanowni wyborcy AS ! Rozumiem że chcecie zmiany , pomy¶lcie jednak że głosem na AS wspieracie DZ , obaj panowie odbiłi targu i dogadali się w temacie vice burmistrza .... poczujecie się rozczarowani kiedy DZ zostanie na takie stanowisko powołany...ale wtedy będzie za póĽno....B±dĽcie m±drzy przed szkoda ....A ja nie chcę potem pisać \'A nie mówiłem?.....\"

@SKY

Data: 1 października 2018, 15:40 Ciekawe co by szanowny SKY narobił dla gminy będ±c radnym w mniejszo¶ci i to jeszcze tak zaciekle zwalczanej....

SKY

Data: 1 października 2018, 15:53 @ Denim- nie wiem co pijesz lub palisz ale proszę ,rzuć to ¶wiństwo bo Ľle na Ciebie działa.

Killzone

Data: 1 października 2018, 16:20 @Denim
Fantasmagorie małomiasteczkowych filozofów.

Mieszkanka

Data: 1 października 2018, 17:12 Dużo, można robić, dużo obiecywać ale przecież budżet Gminy nie jest gum±, nie rozci±gnie się. Panie Arku z cała sympati± dla Pana nic więcej Pan nie zrobi, dla naszej gminy, my¶lę że nawet dużo mniej jak obecny do¶wiadczony burmistrz. No chyba, że zadłuży Pan Gminę. Proszę być realist±.

nn

Data: 1 października 2018, 18:43 A.S a gdzie PO zapomina zeby sie schowac jak kret to jest pycha

oj!

Data: 1 października 2018, 18:55 Kogo ruszy ten wpis:

Który troll jest w stanie rzeczowo napisać o inicjatywach kandydatki D.R. . We wszystkich 4-ech kadencjach.

Rozumiem nerwy, kiedy wyborcy próbuj± rozliczyć j± za tak długi czas \"aktywnego\" działania.
My¶lę, że gdyby było to możliwe to czytaliby¶my litanię jej inicjatyw - a tu z pustego to i Salomon ...
Zreszt±, gdyby działała, do nie byłoby pytań, bo broniłyby j± fakty.
I jeszcze jedno- radzę wzi±ć pod uwagę, że nie ma głupich pytań... a takich odpowiedzi nie chcę!
Wybory burmistrza to nie feeria reklamy i atakowanie rywali - to chyba jasne?

SKY

Data: 1 października 2018, 19:23 @ Mieszkanka - budżet jest taki jak ułoż± go burmistrz z zastępcami przedstawi± Radzie a ta go zatwierdzi.Wszystko zależy na co chce się przeznaczyć pieni±dze np. na skwerek za milion sto tysięcy- proste.

SKY

Data: 1 października 2018, 19:37 @ @SKY- podałbym się do dymisji z odpowiednim nagło¶nieniem powodów odej¶cia. Zawsze my¶lałem ,że rada ma działać ponad podziałami na rzecz poprawy życia mieszkańców - myliłem się ,nasi radni tworz± koalicje, opozycje,koteryjki, loteryjki a tak naprawdę liczy się dieta i informacja co można w Górze ukręcić.
Przebrała się \"UKŁADU \" miarka ,czas zagłosować na Arka.


sekretarka

Data: 1 października 2018, 20:41 i ja potwierdzam plotki o dogadanym targu między AS a DZ
i wiadomo jak w każdej plotce jest krztyna prawdy ,
i je¶li burmistrzem zostanie AS a zastępc± DZ to mamy powtórkę z rozrywki z zakłamaniem w roli głównej i oczywi¶cie cudownymi radnymi od 30 lat ci sami

żygolak

Data: 1 października 2018, 20:44 Brzydko panie Arku tak wyprzeć się korzeni PO,
to ¶wiadczy o pana profesjonalizmie i o tym co pan teraz obiecuje to póĽniej będziemy potraktowani jak te PO

psia krew

Data: 1 października 2018, 20:48 do wesoła
¦więta prawda nic dodać nic uj±ć,
to się pani poznała na tym Panu jeszcze chwila i zacznie wyskakiwać w domu z lodówki albo pralki

Denim

Data: 1 października 2018, 21:01 Jestem zupełnie trzeĽwy, piłem tylko w czasach kiedy i AS pil ,w liceum w pubie...i wiem co pisze .

cycu¶

Data: 1 października 2018, 21:01 Wpadł mi w ręce program wyborczy szanownej P Rechnia, w którym rozwija wodzę fantazji i retorycznie pyta czy jeste¶my zadowoleni z ostatnich czterech lat? Czy nasza gmina się ostatnio zmieniła i tego typu podobne banały. Szanowna Pani RADNA, kandydacie na Burmistrza - WSTYD! To Pani była radn± przez ostatnie 16 lat, to Pani co roku głosowała pozytywnie nad budżetem, to Pani nawet raz nie zabrała na temat budżetu głosu, to Pani wszystko firmowała swoim głosem na sesjach Rady Miejskiej. Jak można teraz napisać, że nie wykorzystano szansy na rozwój gminy. Obłuda i hipokryzja. 16 lat będ±c radn± nic nie robi±c, będ±c we wszystkich możliwych układach pisze Pani o niewykorzystanych możliwo¶ciach. Mam wieloletnie do¶wiadczenie w prowadzeniu biznesu - Pani nie odróżnia pomidora od ogórka, chyba że po kolorze a kreuje się na bizneswoman. Mam inne spojrzenie na porz±dek (pisze Rechnia) - a gdzie się zakopywało podkłady po pomidorach. Można by tak do rana tylko po co? Nie ma potrzeby nad takim słabym kandydatem się rozpisywać. Szkoda czasu. Jedynymi kandydatami maj±cymi do¶wiadczenie w pracy samorz±dowej s± Dariusz Zieliński i Arkadiusz Strzyżewski i ich trzeba tylko brać pod uwagę.

Botoksik

Data: 1 października 2018, 21:10 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

SKY

Data: 1 października 2018, 21:43 @ cycu¶ - i jeszcze niejasne powi±zania z \"wiecznym radnym \"z Baniochy. Dwa różne stowarzyszenia a zwi±zek strzelecki wspólny.

Dziku

Data: 1 października 2018, 21:55 @Denim

Postulat dla kandydatów: przywrócić te puby! Tam to było i się piło! Kto to zrobi - ma mój głos!

Wybiorę rozsadnie

Data: 1 października 2018, 22:00 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Józef

Data: 1 października 2018, 22:03 czyli co pierwsze wybory bez Posiewki? Sensacja.

Wesoła

Data: 1 października 2018, 22:25 SKY ale trollujesz,chyba nie masz nic innego do roboty w zyciu...
Najłatwiej krytykować przedsiębiorców nie majac pojecia co to znaczy byc jednumnz nich.....Tak jak Twój ukochany kandydat AS ... rzeczywi¶cie DR dzięki układom z rady tyle pomidorów upchala w gminie...he he he ,¶miechu warte ... szanuje DR za to co potrafiła zrobić że swoj± firma ,będzie to samo potrafiła zrobić z nasz± gmin±... A poza tym ona nie potrzebuje się już dorabiać....A każdy inny burmistrz za 8 tysi pensji nie poszaleje...nawet na naszej prowincji.....DR idzie nie po pieni±dze ani układy, idzie z misja i pasja . Dlatego na ni± głosuje. Pozdrawiam wesoło.

Denim

Data: 1 października 2018, 22:30 Jestem za pubami !!! SKY poczytaj cycusia- kolejny raz pada AS i DZ RAZEM !!! Jedyni słuszni ;)

xls

Data: 1 października 2018, 22:52 Stawiam na kandydata pisiastego, platformiasty ma za duży ci±g do władzy, reszta powinna się zaj±ć bawieniem wnuków.

Wyborca 52

Data: 1 października 2018, 23:03 A ja czekam na programy wyborcze kandydatów na burmistrza. Pani± Danutę proszę o poinformowanie wyborców o swoich osi±gnięciach jako Radna. Łatwo jest obiecywać ale należy patrzeć realnie na budżet gminy i dlatego oczekuję debaty kandydatów na ten temat.

Oooo

Data: 2 października 2018, 06:17 Wyborca52 Club 35+ Pęcław niedziela 14 paĽdziernika godz 18.00-spotkanie z p.Danut± R. A co z reszt±?

SKY

Data: 2 października 2018, 07:26 @ Wesoła- faktycznie zgodnie ze swoim nickiem jeste¶ ¶mieszna - je¶li ja trolluję to co Ty robisz wychwalaj±c p. Rechnia. Tak się składa,że ja też pracuję na własny rachunek więc co nieco wiem o prowadzeniu biznesu i ¶mieszy mnie fakt ,że gospodarstwo rolne o warto¶ci sze¶ciu milionów PLN przynosi dochód w wysoko¶ci czterdziestu kilku tysięcy rocznie( ja na miejscu tej pani zwin±ł bym działalno¶ć ). Porównuj±c zysk firmy z pensj± Burmistrza która wynosi mniej -więcej sto tysięcy PLN , które zajęcie by¶ wybrała ?

@ Denim - jestem na tym forum ponad jedena¶cie lat - nigdy nie zmieniłem nick-a . Znam osoby które potrafi± pisać pod kilkoma pseudonimami my¶l±c ,że nikt się nie zorientuje - ¶mieszne. A powiedzenie ,że sto razy mówione kłamstwo staje się prawd± jest dla \"ciemnego luda \"jak stwierdził obecny prezes TVP.

Alina

Data: 2 października 2018, 08:52 Dlaczego Pan Strzyżewski ukrywa,że jest przewodnicz±cym klubu Platformy Obywatelskiej,czyżby wstyd i widmo przegranej?

oj

Data: 2 października 2018, 09:36 Ważne,

Wesoła napisała : \"DR idzie nie po pieni±dze ani układy, idzie z misja i pasja .\" - jak publicznie potwierdzi, że będzie pracowała 5 lat za darmo, to ma mój głos.

pytek

Data: 2 października 2018, 09:38 Wesoła, po czym jeste¶ taka wesoła?
Piszesz za DR za free?

beznogi

Data: 2 października 2018, 12:31 SKY znasz adres kreatywnej księgowej DR? Maj±c 4 ty¶ miesiecznie dorobili się w ostatnich 3 latach suv mercedesa,suv bmw, audi a4 ,a6 , bmw i pewnie inne , nie wspominaj±c o tym co maj± starsze niż 2 lata. Więcej nowych aut niż kierowców .

Wesoła

Data: 2 października 2018, 12:52 Beznogi - to co piszesz to tyko atut DR. Dorobili się uczciwa praca . Ale pewnie zaraz wszyscy napisz± że s± złodziejami.....zawsze tak lepiej pisać, że wszyscy bogaci to złodzieje- wtedy ludzie maja wymówke dla siebie ...że lepiej być biednym ....Bo to jest ok...i czekać aż rz±d i władze za Ciebie co¶ zrobi±...np dadz± 500 plus ....

pytek

Data: 2 października 2018, 13:44 Alino, piszesz, że\" Pan Strzyżewski ukrywa...\" - tak ukrywa, że Ty i wielu innych o tym wie. Odkrywasz tajemnicę poliszynela tylko dla krytykanctwa?
Napisz lepiej kto jest lepszym merytorycznie kandydatem od niego - przejdĽmy do dyskusji na poziomie godnym wagi tych wyborów. Napiszesz?

pytek

Data: 2 października 2018, 13:53 beznogi, przypomnisz kto powiedział by stać się milionerem, pierwszy milion trzeba ukra¶ć ((czy jako¶ tak podobnie)...

Czy kto¶ zna kulisy jak szerzej nieznany pan stał się kandydatem PiS na burmistrza? Za jakie zasługi dla Gminy?
A może z innych ważnych powodów?
My¶lę, że ma to duże znaczenie przed wyborami...by poznać prawdę. Mamy chyba prawo to wiedzieć, by trafnie wybrać.

Kate

Data: 2 października 2018, 14:29 Proszę sprawdzić jakie partie polityczne reprezentuja kandydaci ! Pan Arkadiusz jest Z partii PIS. Czemu o tym nie ma informacji ?

Alicja

Data: 2 października 2018, 14:39 Niestety program Pani Rechnio to same slogany i to bardzo oklepane, nawet się tego czytać nie chce.
Pan Zieliński to wogole ma jaki¶ program?

wyborca

Data: 2 października 2018, 15:17 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Polak

Data: 2 października 2018, 17:24 Tyle razy było tu napisane ,że p.AS już jest dogadany z DZ, i nikt z uczestników tej wymiany zdań nie podj±ł tematu-dlaczego czyżby to była prawda.

Kiedy jest spotkanie pana AS z mieszkańcami miasta i gminy GK -bardzo chciałbym zadać to pytanie w twarz i oczekuje odpowiedzi a póĽniej w razie wygranej nie chciałbym widzieć pana DZ jako zastępcy burmistrza

SKY

Data: 2 października 2018, 18:39 @ Wesoła - dane i wysoko¶ć dochodu przedsiębiorstwa p. Rechnia podałem posługuj±c się zeznaniami podatkowymi tej pani za rok 2017. Jej dochód to mniej niż połowa poborów burmistrza ,więc ma o co walczyć.
@ beznogi - nie chciało mi się głębiej kopać ,ale podobno przedsiębiorstwo tej pani w jednym roku przyniosło straty ( zgodnie z zeznaniami podatkowymi ). Niestety nie znam księgowego tak kreatywnego.

Mała

Data: 2 października 2018, 18:58 Pan Arek wstydzi się PO,ludzie nie dajcie się nabrać !!

Oki

Data: 2 października 2018, 19:33 Ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

Gdzie się ukrywaj± kandydaci na radnych gminy?

Dlaczego się ukrywacie ze swoimi programami i pogl±dami? Jest kilka młodych osób poniżej 30stki A nic w Internecie nie pisz±. Hmmm . Nie bójcie się ujawnić

Wyborca

Data: 2 października 2018, 21:08 Co to za kandydat co wstydzi się swojej partii? Ale Strzyzewski brać piniazkow na kampanie wyborcza to już się nie wstydzi???

Wareg

Data: 2 października 2018, 21:25 Chciałbym postawić sprawę inaczej.., burmistrz oczywi¶cie jest twarz± gminy i bierze odpowiedzialno¶ć za jej wyniki, ale na wynik pracuje masa urzędników , zgk, adk, itp.Który z kandydatów jest w stanie oczy¶cić t± stajnię Augiasza, która oblepiła stołki?, kto jest w stanie przeprowadzić zmiany w¶ród zasiedziałych urzędników, wprowadzić ludzi z powiewem ¶wieżo¶ci , inicjatyw± i entuzjazmem?


Janusz

Data: 2 października 2018, 21:48 Pewnie znów nazwiska znanych osób maj± pracować na nr 1. może ci partyjnie, bezpartyjni, nasza gmina podadz± ustawienia nr 1 i tych co im maj± przynie¶ć wadzę.. władza psuje ludzi, może to i dobrze, że ci co byli radnymi (sterowani) zrezygnowali, niech odejd± w chwale swojego nazwiska..., jak przez 4 lata byli bezradnymi, partyjnymi lub bezpartyjnymi z lokalu zwanym garażem...,

S±siadSzatana_665

Data: 2 października 2018, 22:20 Lista kandydatów do rady jest dostępna ponizej:
https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/141801#geo_committee_stat

beznogi

Data: 2 października 2018, 22:36 Odno¶nie DR , pu¶ciły jej hamulce moralne . Przeciętny człowiek boi się np kra¶ć bo zostanie złapany, potem ukarany i nie ma narzedzi ani umiejętno¶ci żeby kra¶ć. Dlatego Ci ,którym nie jest to obce dojd± do większego koryta to szkoda gadać .
Jest to nowa oligarchia , bogac±cych się i rozszerzajacych wpływy ludzi . O tym jak dba DR o swój okręg to chyba najlepiej pokazuje droga do jej domu. Im bliżej tym gorzej .

Hell

Data: 2 października 2018, 23:07 SKY, czy Ty tu robisz za Inkwizytora?, skrupulatnie podliczasz dochody kandydatki, a ona przecież publicznie przyznała się do maj±tku sięgaj±cego 10 mln
To, że dochód w którym¶ z lat jest mniejszy może być spowodowane prowadzeniem jakiej¶ inwestycji wymagaj±cej większych wydatków Widać, że nie jeste¶ jej fanem i ja to akceptuję, ale dlaczego publicznie j± deprecjonujesz?, chcesz być obiektywnym autorytetem, to porównaj dochody wszystkich kandydatów i ustal kto się dorobił z państwowej kasy, a kto z własnej ciężkiej pracy, kto potrafił co¶ stworzyć i tym zarz±dzać, a kto jest karierowiczem bez dorobku
Zapewne masz swojego kandydata, zatem promuj go , a nie k±saj zawistnie rywala, kampania negatywna to dowód kompleksów

Adi

Data: 3 października 2018, 06:32 Stowarzyszenie \"NOWA KALWARIA\" hehe dobre tylko nie dodano \"LUDZI Z PO\" a tym to juz dziękujemy

Wesoła

Data: 3 października 2018, 08:14 @Hell brawo ! SKY siedzi na wszystkich forach pod każdym artykułem i pisze swoje m±dro¶ci. A zwłaszcza nie lubi DR ....

SKY

Data: 3 października 2018, 08:50 @ adi- PO minęło ,PIS minie ,a Góra Kalwaria będzie. Bezpartyjni nie pokazali wiele- p.Samborska zadłużyła gminę na długie lata, p.Zieliński prowadzi nietrafione inwestycje ( jeden skwerek remontowany dwa razy ,¶cieżki rowerowe które dok±d prowadz± nikt nie wie , miasto brudne, ulice dziurawe. To tylko czę¶ć grzechów obecnej władzy. A my mamy wybrać Burmistrza który wyci±gnie to Miasto z marazmu i moim , /podkre¶lam moim /zdaniem najlepszym kandydatem jest Arkadiusz Strzyżewski.

Szorstki

Data: 3 października 2018, 08:52 @BEZNOGI
Czytaj±c Twoje wpisy odnoszę wrażenie że nie tylko nogi może Ci brakować. Mam nadzieję że Pani DR nie pu¶ci Ci płazem tych oszczerstw i będziesz miał możliwo¶ć rozwinięcia swoich teorii w przed s±dem.

SKY

Data: 3 października 2018, 08:57 @ Hell - czyżby¶ uważał mnie za jakiego¶ hejtera który rzuca fejkami??? Przeczytałem zeznania podatkowe podane do publicznej wiadomo¶ci przez pani± radn± z ostatnich o¶miu lat.Suma czterdziestu tysięcy jest najwyższ± ,inne były jeszcze bardziej ¶mieszne( niektóre na poziomie minimalnej pensji krajowej ) Cały czas pisałem o rocznym dochodzie a nie o warto¶ci gospodarstwa. Ale jeżeli tak potężne gospodarstwo przynosi tak małe dochody jak to ¶wiadczy o osobie która tym zarz±dza ?

SKY

Data: 3 października 2018, 09:58 @ Wesoła vel ¶mieszna- nie siedzę na wszystkich forach jedynie na tym, piszę o kandydatach na Burmistrza w normalny sposób .Nie używam fake-newsów, wulgaryzmów ,nie przypinam nikomu żadnych partyjnych łatek. Je¶li potrafisz to zrozumieć - wybory samorz±dowe to najważniejsza dla Nas decyzja maj±ca bezpo¶redni wpływ na przyszło¶ć Nas i Naszego Miasta .
D.Z. rz±dził t± gmin± de facto dziesięć lat- efekty widać.
D.R. uczestniczyła w tym cztery kadencje- efektów nie widać.
J.K. o programie tego kandydata nic nie wiemy.
Arkadiusza Strzyżewskiego znamy - o jego działalno¶ci , wynikach ,sukcesach i porażkach wiemy wszystko. Jego program jest jasny i prosty - poprawić życie mieszkańców i dogonić w rozwoju o¶cienne miasta.Dlatego musimy wybierać m±drze i rozs±dnie- rozumiesz ???


??

Data: 3 października 2018, 10:04 @Adi
Napisałe¶, że \"Stowarzyszenie \\\"NOWA KALWARIA\\\" hehe dobre tylko nie dodano \\\"LUDZI Z PO\\\" a tym to juz (już) dziękujemy\" - spójrz na listę kandydatów i policz ile tam jest \"LUDZI Z PO\" ; potem uczciwie wyci±gnij wnioski...

siostra Lama

Data: 3 października 2018, 11:36 @SKY
mam pytanko-czy ty jeste¶ na etacie i pana AS ?

SKY

Data: 3 października 2018, 12:51 @ siostra Lama- tak ,a w zamian za posty będę supernaczalnikiem i nadszyszkownikiem.
A tak na poważnie-nie potrafisz zrozumieć ,że moje wpisy s± powodowane trosk± o Nasze Miasto, moj± intencj± jest wybrać najlepszego z kandydatów, nie chcę aby dla partykularnych interesików małej grupki wygrała osoba która nic nie zmieni.
Oceniasz mnie według swoich kryteriów ?? Współczuję Ci.
Jestem w tak komfortowej i niezależnej sytuacji, że w nosie mam jakiekolwiek profity .

SKY

Data: 3 października 2018, 12:52 @ Hell -czytaj±c powyższe wpisy nadal uważasz ,że tylko ja prowadzę negatywn± kampanię ??

Hell

Data: 3 października 2018, 13:02 SKY, nie pos±dzam Cię o hejt, twierdzę jedynie, że kandydatów należy oceniać merytorycznie i jednakowo, chciałe¶ poruszyć w±tek dochodów ?, ok, ale porównajmy wszyskich wraz z ich dorobkiem.
Wspominasz o obecno¶ci DR w radzie, dodaj, że zawsze była w opozycji, a z tej pozycji ciężko mieć wpływ na władzę.Niemniej , gdy pojawił jeden z ważniejszych problemów tej kadencji- w±tek uchodĽców , to wła¶nie ona miała energię i odwagę by interwenioać u ministra
Przyznaję, że mi imponuje taka postawa i takiego burmistrza oczekuję, który w sprawach ważnych dla mieszkańców nie waha się interweniować i tupn±ć nog± w interesie nas wszystkich
Popierasz AS, szanuję Twój wybór, ale ja niestety kojarzę go tylko z faktu, że udało się odseparować mieszkańców od URZĘDNIKÓW buduj±c zapory w starostwie , a załatwienie tam jakichkolwiek spraw jest tam prawdziw± gehenn±
I nie wspominaj mi na lito¶ć o reklamowanej skarpie, bo powstała tam raptem ¶cieżka . Skarpa ma niesamowity potencjał , można tam zrobić masę rzeczy ,zjeżdżalnie, tory , trasy, prawdziwe miejsce wypoczynku, a to co tam się dzieje to tylko żenada

Wesoła

Data: 3 października 2018, 15:52 @SKY - z t± ¶mieszn± to już Cię poniosło. My¶lę że każdy rozs±dnie my¶l±cy człowiek czytaj±c wszystkie fora dotycz±ce wyborów samorz±dowych na tym portalu ,widz±c Twoje wpisy będzie miał takie samo zdanie . AS Ci płaci o tyle . I możesz sobie ludzi wyzywać ¶miesznym ect ,ale już za dużo wazeliny poszło żeby się bronić. Tyle w temacie .

??

Data: 3 października 2018, 18:07 Adi, - DR jest bezpartyjna czy należy do PSL (Piechociński and Co, bywało chyba, że i DZ)...??

Ja

Data: 3 października 2018, 22:39 Hell popieram Cię w całej rozci±gło¶ci

SKY

Data: 3 października 2018, 23:10 @ Wesoła - trafiła¶ w sedno. Jak pisałem ,po wyborach zostanę nadszyszkownikiem z pensj± co najmniej jak burmistrz plus diety za każdy wpis. Osoby Wesołe przeważnie maj± ogromne poczucie humoru i s± ¶mieszne -vide clown w cyrku.
Jeżeli Cię uraziłem- przepraszam.
Nie ma we mnie osobistej niechęci dla D.L.R.- uważam ,że nie jest dobrym kandydatem na burmistrza. Nie mogę sobie przypomnieć Jej opozycyjnej postawy w poprzedniej kadencji.Nie pamiętam aby na którymkolwiek głosowaniu nad wykonaniem budżetu była przeciw. Uważam ,że wybór tej pani to będ± kolejne stracone dla Góry Kalwarii lata.


Mieszkaniec 43211

Data: 4 października 2018, 09:09 Moje subiektywne zdanie.
Znam osobi¶cie wszystkich z czterech kandydatów.
Pan Rokita - bardzo miły czlowiek, sympatyczny i uprzejmy. ¦wietnie nadaje się na pracownika urzędu, ale nie na burmistrza. Jest za mało do¶wiadczony, brakuje mu charyzmy i stanowczo¶ci.
Pan Zieliński - bardzo szanuję za podej¶cie do ludzi. Godnie reprezentował gminę 8 lat. Natomiast nie zrobił wiele. Mógł więcej, ale nie wykorzystał wszystkich możliwo¶ci. Wiele złego zrobili jego zastępcy, a to niestety poszlo na jego konto.
Pani Rechnia - miałem z ni± jedno spotkanie. Wystarczyło by zrozumieć jej brak poszanowania dla innych. Nie liczy się z zdaniem innych. Obawiam się, że je¶li zostanie burmistrzem, to zrobi duże zamieszanie niekoniecznie dobre dla gminy.
Pan Strzyżewski - walczy o to stanowisko od lat. Systematycznie pracuje, żeby na nie zasłużyć. Moim zdaniem zasłużył już 3 razy. Widać to po tym ile zrobił dla gminy Góra Kalwaria jako vice starosta - więcej niż pani Rechnia w ostatniej kadencji radnej, i Zieliński przez 8 lat.
Pozdrawiam!

Miły

Data: 4 października 2018, 09:10 Brawo Stowarzyszenie Baniochy, zmieniacie Górę a Baniocha gdzie jest. A od kiedy Baniocha popiera PO. Powodzenia wam życzę

??

Data: 4 października 2018, 10:13 \"DR jest bezpartyjna czy należy do PSL...\" - czy kto¶ się odniesie?

XYZ

Data: 4 października 2018, 10:28 A jak oceniacie działalno¶ć naszych vice - Pana Wysokińskiego i Pana Rutowicza. Pan Wysokiński startuje na Radnego w GK, a Pan Rutowicz na Radnego powiatowego.

go¶ć 1

Data: 4 października 2018, 12:26 ¦miać mi się chce jak czytam niektóre wpisy. Strzyżewski niczym MARSZAŁEK WJEDZIE NA KASZTANCE i uczyni miasto mlekiem i miodem płyn±ce. A jak to zrobi? Czy to co mówi ma pokrycie w czynach? co zrobił w powiecie? bo ja nie słyszałem. Dużo gada, mało robi, pyszałek od obrzucania błotem i tyle

go¶ć 2

Data: 4 października 2018, 12:28 Panie Strzyżewski Pana hasło to: Czas zmienić Górę? Proszę powiedzieć jak? co Pan zrobi, jak i skad pieniadze, żeby Pan nie popłyn±ł w swojej fantazji

hmm

Data: 4 października 2018, 12:34 @Admin:
- kiedy podsumowanie kadencji (obiecane)?
- kiedy dyskusja o kandydatach na radnych?
Bo dyskusja o kandydatach na burmistrza, moim zdaniem, obrała nie wiadomo jaki kierunek. Normalno¶ci w niej coraz mniej...

pytek

Data: 4 października 2018, 12:44 Na stronie Tubylców z Dobiesza (pewno pomyliłem nazwę- sorry) jest skład nowego zarz±du Stowarzyszenia RDG. A na stronie SRDG - po staremu (w tym pani Wroniewicz, która startuje... z konkurencji!). Czy kto¶ panuje nad tym? Co na to liderka, pani kandydatka DR? Taki porz±dek w papierach?
Czy niektórych nie obowi±zuje prawo?

beznogi

Data: 4 października 2018, 13:00 DR ma podejscie do ludzi . Potrafi ich podej¶ć ... To jest jej ogromn± zalet± oraz to ,że ma dużo wolnego czasu . Gdyby burmistrz spełaniał tylko rolę rprezentacyjn± to by sie nadawała jak ulał ( pomijam wygl±d) . Ale - podobno na zniszczenie twarzy wydała dziesi±tki ty¶ złoty , naprawdę jest w gminie tylko osób zmagaj±cych się z chorob± czy kalectwem ,że mogła chociaż jednej pomóc zamiast siebie psuć.

Wareg

Data: 4 października 2018, 14:50 Beznogi...., pojechałe¶ , rzeczywi¶cie powinna pomóc najlepiej tobie bo przecież jeste¶ i bez nogi i bez głowy
A przy okazji funkcja burmistrza polega wła¶nie na reprezentacji gminy , od zarz±dzania bież±cego s± zastępcy , więc wyszedł ci przypadkiem zgrabny komplement

Hell

Data: 4 października 2018, 15:12 Padało tu często pytanie o dokonania opozycyjnej radnej pani DR, wiadomo będ±c w opozycji ciężko co¶ uzyskać niemniej co nieco się udało , pomińmy w±tek uchodĽców , był już wcze¶niej wspomniany , ale warto wspomnieć o sprawie wałów wi¶lanych. Dla niektórych to odległy problem, ale mieszkańcy doliny żyli w zagożeniu ich przerwaniem podczas powodzi, która mogła zabrać cały ich dobytek. To upór i konsekwencja DR doprowadziła do zrealizowania inwestycji polegaj±cej na ich wzmocnieniu, co kosztowało pewnie kilkana¶cie milionów . Niejako na zakończenie tych robót zbudowana została droga wzdłuż wału zapewniaj±ca komfortowy przejazd mieszkańcom Ostrówika, Borek, Królewskiego Lasu
Dolina Czerska w ostatnich latach była również miejscem potężnej modernizacji sieci energetycznej wartej kilka mln, tu również angażowała się DR
Dla przeciętnego człowieka dzień bez pr±du jest po prostu gorszym dniem, w dolinie niesie ryzyko utraty całorocznej pracy, więc waga problemu była spora
Wreszcie na koniec w ostatnim okresie pojawiło się o¶wietlenie całego ci±gu drogi od Czerska do wału , na co czekano latami, a w trakcie tej kadencji się to udało
Wspomnieć trzeba również, że to na jej terenie odbywaj± się największe imprezy kulturalne zwi±zane z zamkiem w Czersku.Tych imprez przybywa i maj± coraz większy zasięg i popularno¶ć, a to niesie wymierne korzy¶ci dla wynajmuj±cych place, sklepów i restauracji
Rzeczywi¶cie jak na opozycyjn± radn± niewiele....
Wyja¶nię na koniec, jestem zwolennikiem DR, bo odpowiada mi model , że kto¶ się sprawdził w własnym biznesie i ma chęć podzielić się do¶wiadzczeniem i wiedz± z innymi, wolę to niż zakładnIka układu
Jestem jej zwolennikiem , lecz nie agitatorem, każdy ma prawo do własnej oceny, ale warto by robił to na podstawie rzetelnych informacji, a nie rozsiewanych pomówień i kalumnii

.....

Data: 4 października 2018, 15:30 BEZNOGI : TWOJ KOMENTARZ WOLA O POMSTĘ DO NIEBA

Wesoła

Data: 4 października 2018, 21:32 @Hall dodam jeszcze zaangażowanie AR w wyszarpanie - bo dosadnie trzeba to nazwać- pieniędzy na badania geologiczne skarpy na której stoi ko¶ciół i zamek w Czersku , skarpa się osuwa i pękaj± ¶ciany ko¶cioła, taka diagnostyka kosztuje dużo ale pozwoli podj±ć kroki aby ratować budynki . To była inicjatywa i ogromn± walka DR . I nigdzie na żadnym portalu się tym nie przechwalala . Ona po prostu wykonuje swoj± pracę na tyle ile jest w stanie w opozycji i nie przypisuje sobie glorii i chwały i tak żeby wszyscy widzieli.
Dodam jeszcze że stowarzyszenie w którym aktywnie działa wymienilo na swój koszt tablice upamiętniaj±c± ofiary drugiej wojny ¶wiatowej na budynku na ul . KS Sejny. Nie wiecie o tym ,ponieważ nie przechwala się tym naokolo, jak to czyni jej kontrkandydat . A stare dobre przysłowie mówi: im krowa więcej ryczy ,tym mniej mleka daje ....

miejski

Data: 4 października 2018, 22:04 do Wesołej ale żadna zasługa p. D.R. w sprawie tablicy upamiętniaj±cej, co do reszty jej inicjatyw, cóż prawie jak A.S.

Król Zenon N.

Data: 4 października 2018, 22:09 Z tego Janka R. to prawdziwy Sebix hahahaha.

Zenon N.

Data: 4 października 2018, 22:14 Ludzie jeszcze nie zdecydowałem kto wygra. Dajcie się zastanowić.

hmm

Data: 4 października 2018, 22:19 Przeanalizujmy : \" na jej terenie odbywaj± się największe imprezy kulturalne zwi±zane z zamkiem w Czersku.Tych imprez przybywa i maj± coraz większy zasięg i popularno¶ć, a to niesie wymierne korzy¶ci dla wynajmuj±cych place, sklepów i restauracji
Rzeczywi¶cie jak na opozycyjn± radn± niewiele....\" {tak}

Czy zasług±/osi±gnięciem jest, że:
- na jej terenie.
- największe,
- imprez przybywa.
Nie ma w tym udziału O¶rodka Kultury, TOnZ-u, czy sołtysowej Czerska? Tak to rozumieć??
Na marginesie : czerski zamek od lat jest sporym balastem dla gminnego budżetu... . Żal, że onegdaj małostkowo¶ć niektórych lokalnych \"działaczy\" zablokowała możliwo¶ć przejęcia zamku przez Marszałka . Przykład rozkwitu Liwu, Ciechanowca i wielu innych zabytków to dowód na dalekowzroczne my¶lenie lokalnych samorz±dowców. Nie tylko zreszt± w tej kwestii...
Zdaniem niektórych Ona przez 16 at zrobiła dla innych mniej, niż niejeden sołtys (bior±c 3 razy mniejsz± dietę) przez.. 4 lata. A co dla siebie, to już jej sprawa.

A z t± opozycyjno¶ci±... popatrzcie z ilu opcji startowała...

pytek

Data: 4 października 2018, 22:35 \"Dodam jeszcze że stowarzyszenie w którym aktywnie działa\" - powinno uporz±dkować swe sprawy w KRS-ie...

@ Zenon N

Data: 4 października 2018, 23:32 Wieczniepanujacy! Racja he ,he ,he :)))))

Jan Szczęsny

Data: 5 października 2018, 06:56 p. Strzyżewski - jak najdalej, najgorszy wybór - całkowite PO z wstawkami piaseczyńskimi i warszawskimi, i zwyczajami piaseczyńskiego nieróbstwa;
p.Zieliński z p. Rutowiczem - dobili do emerytury i tak dobrze;
Pozostaj± Pani z Panem - może Pani Burmistrz i Pan Wice.

siostra Lama

Data: 5 października 2018, 07:20 @SKY
troska o Nasz Miasto- nie b±dĽ ¶mieszny,siedzisz w wynajętym kiosku,robisz xera,pare fotek hobbystycznie,chodzisz po górach z koleg± AS to i pijar przy okazji a co z tego będziesz miał to się póĽniej okaże - jak zawsze

mieszkanka

Data: 5 października 2018, 07:26 Stawiam na kobietę, sama prowadzę bisnes więc wiem jakie kobiety potrafi± być zaradne ,ogarnięte ,walcz±ce i tu Pani DR ma ogromny atut
w przeciwieństwie do AS -tylko stołki ,i coraz to nowy filmik na FB o jego zasługach-które jego nie s±.Lem

Data: 5 października 2018, 08:21 A za co te brawa dla stowarzyszenia Baniocha ?

Killzone

Data: 5 października 2018, 08:49 Porywaj±ca wprost kampania w wydaniu p. Zielińskiego. Mistrz autokreacji.

Mieszkaniec GK

Data: 5 października 2018, 09:19 Mam wrażenie, że większo¶ć komentarzy popieraj±cych Pani± Rechnia, albo DR jak niektórzy wol±, pisze ta sama osoba albo grupka osób...
Troling?

pytek

Data: 5 października 2018, 09:47 @Jan Szczęsny:
... Całkowite PO ... - Pani Burmistrz i Pan Wice - czyli lepsze całkowite PSL + całkowity PiS. Gdzie tu logika?
Chyba, że to żart lub kiepski trolling.


Haker

Data: 5 października 2018, 10:18 Mieszkaniec GK

Data: 5 października 2018, 09:19
Mam wrażenie, że większo¶ć komentarzy popieraj±cych Pani± Rechnia, albo DR jak niektórzy wol±, pisze ta sama osoba albo grupka osób...
Troling?

Też mam takie wrażenie. To można sprawdzić :D


Mieszkaniec GK

Data: 5 października 2018, 10:43 Jak sprawdzić?

DR hehehe
Może DR. DRE?

SKY

Data: 5 października 2018, 11:07 @ siostra Lama - je¶li ja jestem ¶mieszny ,to jaka jeste¶ Ty ?Szukasz ,strzelasz na o¶lep, jakie¶ insynuacje ,podejrzenia, oceniasz mnie według swojego charakteru i sposobu my¶lenia- jeste¶ żałosna !! Jakby¶ rozumiała to co czytasz wiedziałaby¶ iż od lat pracuję za granic± i choć jestem daleko, to sprawy Góry Kalwarii s± dla mnie bardzo ważne.Pracuj±c w innych krajach mam okazję porównać sposoby zarz±dzania , przeprowadzania inwestycji ,rozwoju miasteczek podobnych do Naszego Miasta.
A tylko dzięki takim ludziom jak Ty - przedkładaj±cych swoje małe partykularne interesiki ,układziki ,profity i inne ¶wiństwa nad dobro Miasta i jego Mieszkańców mamy tak± Górę Kalwarię. Miasto zasyfione, brudne, z bałaganem organizacyjnym ,brakiem długofalowego planu zagospodarowania i rozwoju. Z różnej ma¶ci spółkami obsadzonymi przez \"kuzynów króliczka\", z nadmiernie rozbudowan± biurokracj± , dziwnymi niezdrowymi przetargami .

oj

Data: 5 października 2018, 11:43 Mam takie samo wrażenie jak Mieszkaniec GK, inni chyba też.

Haker

Data: 5 października 2018, 11:58 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

zły

Data: 5 października 2018, 12:12 SKY wyluzuj trochę, jeste¶ nasz± myszk± agresork± rzucasz się do gardła każdemu kto ma inne zdanie i nie kocha Arkadiusza.Do wyborów trochę czasu, nie szarp się tak, szkoda zdrowia i musisz jeszcze doĽyć do wyboru twego idola...

Haker

Data: 5 października 2018, 12:18 Panie Redaktorze, czemu usuwa pan moje komentarze? Co w nich było niezgodne z zasadami forum?

Admin

Data: 5 października 2018, 12:24 @ Haker

Osoby, które dodaj± tu komentarze, maj± prawo do poszanowania prywatno¶ci. Ich numery IP podajemy tylko na ż±danie odpowiednich organów.

Haker

Data: 5 października 2018, 12:25 Chciałem tylko potwierdzić spekulacje, że większo¶ć komentarzy popieraj±cych Pani± Rechnia, pisze jedna lub grupka osób wpisuj±c różne pseudonimy.

Admin

Data: 5 października 2018, 12:27 @ Haker

To akurat mogę potwierdzić :-)

oj!

Data: 5 października 2018, 13:24 większo¶ć komentarzy popieraj±cych Pani± Rechnia, pisze jedna lub grupka osób - skoro Admin potwierdził to mleko się wylało.
I jak teraz czuj± sie niektórzy?

SKY

Data: 5 października 2018, 13:57 @ Admin - to ¶mieszne ale jednocze¶nie przykre. Ale nie można się dziwić , w tej gminie jest masa ludzi którzy bed± popierać obecnego burmistrza mimo tego jak Ľle rz±dził. Pojawiaj± się wpisy,że to nie on tylko zastępcy, że on był tylko od reprezentacji na zewn±trz. Smutne .

Znajomy

Data: 5 października 2018, 14:07 Znam Danutę prywatnie, nie będę tu agitował, napiszę tylko, że życzę mieszkańcom GK takiego burmistrza. Pozytywnie się zdziwicie.

oj!

Data: 5 października 2018, 15:00 @Znajomy:
...większo¶ć komentarzy popieraj±cych Pani± Rechnia, pisze jedna lub grupka osób - skoro Admin potwierdził to mleko się wylało.
I jak teraz czuj± sie niektórzy?...
Zaliczasz się do owych \"niektórych\"? A może to Twój nowy, kolejny nick? Jak tu się rozeznać?


SKY

Data: 5 października 2018, 17:12 @ zły -dzięki ,że tak troszczysz się o moje zdrowie, ale chyba powiniene¶ zadbać o swoje - pisanie pod wieloma nickami może skutkować rozdwojeniem jaĽni ( a to niebezpieczne dla otoczenia ). Przekroczyli¶cie pewne granice i nie bardzo pomogli¶cie Swojej kandydatce w tej kampanii- niewielu Wam uwierzy.........

Cwaniaczek

Data: 5 października 2018, 18:44 Haha haha, każdy tak najezdza na Arka, a czy kto¶ widział ile on dla NAS zrobił?? Chociażby jednostka. Kiedy¶ wygl±dała okropnie, a teraz? Teraz te budynki żyj± i nie stoj± puste, co¶ się zaczyna dziać a WY tego nie widzicie. A nasz dotychczasowy burmistrz?? Skwerek niby po remoncie za grube pieni±dze a dalej jest nieuzytkowany, nie interesuje się potrzebami mieszkańców! Ale oczywi¶cie wszystkie te mochery i oplaceni pijaczkowie i tak zaglosuj± na Zielińskiego bo WSZYSCY chc± zmian ale się ich boj±

Wesoła

Data: 5 października 2018, 20:07 I tak oto bezstronny administrator przestał takowym być.
A może to nie sympatycy DR tylko AS tak robi±....

Obserwator

Data: 5 października 2018, 21:36 Witam forumowiczów! Chłodno czytam wpisy ,interesuja mnie te wybory,bo jak większo¶ć chce zmian w mie¶cie i gminie . Ja nie będę nikogo promował ,mam swojego kandydata , ale teraz nie o tym.
Komentarze napawaj± mnie nadzieja ,bo jestem prawie przekonany że druga tura będzie Strzyżewski vs Rechnia....jeden i drugi kandydat to zmiana. To dobrze .
Jedna rzecz pozwolę sobie skomentować ,ponieważ tak się zastanawiam ...wygl±da na to że obydwoje z kandydatów maj± swoich trolli internetowych ,co w dzisiejszych czasach jakby normalne ,ale dziwne że admin sypie jedna stronę tylko ....z reszt± chyba jego zadaniem jest być poza t± dyskusja ? Tym razem ukształtował rozważania forumowiczów na korzy¶ć p.Strzyżewskiego ...i z pewno¶ci± na pytanie czy wpisy chwal±ce tego kandydata piszę tylko mała grupka osób ,odpowie nie ....

SKY

Data: 5 października 2018, 22:04 @ Wesoła - przykro Ci ,że ten \"szwindelek ujrzał ¶wiatło dzienne \" i szukasz winowajców ?
Proszę admina o potwierdzenie że mój nick \"SKY\" jest przypisany do dwóch numerów IP.( tablet i stacjonarny PC.) i z tych numerów nie wyszedł żaden post podpisany innym nickiem.

Mieszkaniec

Data: 6 października 2018, 00:24 Głosuję na Pana Strzyżewskiego - widać, dużo zapału do działania i chęć aby Góra tak się rozwijała jak Konstancin i Piaseczno. Nasza cała rodzina jest za Arkiem!

pytek

Data: 6 października 2018, 09:20 @Wesoła
A może to nie sympatycy DR tylko ..... hakerzy Putina, lub kosmici.... tak pisz±?
Oj, weoła, wesoła do ... moskiewskiego baletu wst±p.
Pomy¶l dlaczego

Wesoła

Data: 6 października 2018, 11:43 @SKY -ten szwindelek jest wymy¶lony . Do zobaczenia przy urnach wyborczych . Pozdrawiam .

expert z pod 40

Data: 6 października 2018, 16:02 Pan Zieliński to powinien poddać się do dymisji za to co¶ za 1100 000zł a nie startować w wyborach. Jak rz±dzi dojna zmiana wszyscy widzimy więc wypad. Pani od pomidorów czy tam fasolki szparagowej dajcie spokój. Widzę tylko p. Arka jeżeli chcecie mieszkać w normalnym miasteczku a nie grajdole. A tak poza tematem o co macie pretensje do p.Arka,że co ukrywa ,że należy do PO. Przecież wszyscy o tym w tym grajdole i Piasecznie wiedz± więc w czym pisiory macie problem?

Agata

Data: 6 października 2018, 16:28
Słyszałam ,że ostatnio D.Z. pojechał do notariusza sprzedać działkę gminn± koło basenu ,a okazało się ,że ta działka od kilku lat jest już własno¶ci± jednego z naszych radnych!!!Czy kto¶ może to potwierdzić ?

SKY

Data: 7 października 2018, 09:55 @ Wesoła- mam nadzieję, że p.Arkadiusz Strzyżewski wygra w pierwszej turze, deklasuj±c pozostałych kandydatów czym zaoszczędzi Nam czasu i pieniędzy.

SKY

Data: 7 października 2018, 10:05 @ expert z pod 40 - popieram -100/100 :)
Przebrała się \"Układu\" miarka, czas zagłosować na Arka.

beznogy

Data: 7 października 2018, 15:01 Zerkn±łem na program DR i ma za krótkie opisy wg mnie.
rozbudowa sieci dróg – kontynuacja rozpoczętych inwestycji, sukcesywna modernizacja kolejnych ulic, budowa nowych oraz parkingów,bo udało mi się przez 16 lat tylko obudować dwoje z rodziny drogami , na jakie kolwiek inne drogi zabrakło

odnowa przestrzeni miejskiej oraz zagospodarowanie terenów zielonych, zamierzam swoje smieci palić i zakopywać po całej gminie ,nie tylko w swojej wsi

racjonalizacja inwestycji i dostosowanie ich do bież±cych potrzeb Mieszkańców, przy moich możliwo¶ciach skwer będzie kosztował 5 milionów

program antysmogowy, wykorzystanie możliwo¶ci Programu Priorytetowego Czyste Powietrze!, bo spalam 40 ton węgl ana dobę i muszę mieć władzę nad programem
Wesoła

Data: 7 października 2018, 16:54 @SKY a ja wierzę że wygra DR !!!!! Tym wpisem zakończę moja obecno¶ć na forum:-) chyba że jacy¶ hakerzy się podepna mój mój Nick, a takich podobno tu dużo........

??

Data: 7 października 2018, 18:31 \"DLR jest bezpartyjna czy należy do PSL...\" - ponawiam pytanie.

Wyborca

Data: 7 października 2018, 20:42 Kto¶ wyżej napisał, że Pani DR doprowadziła do modernizacji wałów. Tak to prawda, jej gospodarstwo położone jest bezpo¶rednio przy wale... W tym samym po¶cie było o modernizacji sieci energetycznej. To też prawda, gospodarstwo radnej jest, prawdopodobnie, największym odbiorc± tej energii i przerwy w dostawie pr±du najbardziej dotkna Pani± DR.

John Makaron

Data: 7 października 2018, 21:05 Pytanie do kandydata Nowej Kalwarii. Bo sie chwali wydzierzawieniem koszar. A co z budynkiem bedacym w ruinie na rogu Sajny i 3-go Maja? To powiatu wlasnosc byla. Moze warto na tym tle filmik nakrecic? Albo na Kalwaryjskiej na tle tych podwojnych pasow na asfalcie powiatowym.

wyborca

Data: 7 października 2018, 23:44 Do wesoła Pisanie, że p. DR rozkręciła gospodarstwo od zera, to wielka pomyłka! Pani DR, to kontynuacja bardzo zamożnego rodzinnego gospodarstwa. Jej działania w sprawie budowy wału przeciwpowodziowego chroni±cego bezpo¶rednio jej gospodarstwa szklarniowego ¶wiadcz±, ze swojego umie bronic ale czy naszego, to nie wiem.

Wyjezdny

Data: 8 października 2018, 08:43 Cieszę się, że już nie mieszkamy GK. Widzę, że cały czas to samo...

Borki

Data: 8 października 2018, 10:58 Słyszałam, że Rechnia spotkała się z Zielińskim, Rutowiczem, Nadstawnym i Glińskim i że już jest wszystko dogadane.
Podobno Rechnia poprze Ziela w II turze a w zamian Ona i ten sołtys z Dobiesza maj± być zastępcami. a no i Rutowicz do Zarz±du Powiatu.

olaf

Data: 8 października 2018, 11:07 @Borki czyli zgrana paczka wyborcza, w sumie zd±żyli przez ostatnie cztery lata dobrze się poznać.

Iganda

Data: 8 października 2018, 11:14 @ Borki
Mojego głosu nie dostan± ! Patrzyłam przez ostatnie lata na wyniki ich pracy

do Borki

Data: 8 października 2018, 11:54 Też słyszałam t± wie¶ć gminn±, ba nawet widziałam w tamtych rejonach samochód Nadstawnego.
Także musi być co¶ w tym prawdy !
Układ wiecznie żywy, teraz tylko Pani± Danutę wł±cz± w swoje kręgi. Ale było to do przewidzenia, na sesjach rady wcale nie była opozycj± dla Zielińskiego, wręcz przeciwnie !

SKY

Data: 8 października 2018, 14:03 @ olaf - przecież ta \"paczka\" współpracuje ze sob± ponad dziesięć lat. Informacja @ Borki (jeżeli jest prawd± ) tylko potwierdza kilka postów innych forumowiczów ,że ta pani podpisze \"pakt z diabłem \"aby dorwać się do władzy .


jeżeli jest prawd±

Bartosz Miszewski

Data: 8 października 2018, 14:52 @do Borki @Borki
Proszę, aby¶ nie pisał żadnych oszczerstw, gdyż będę zmuszony złożyć doniesienie na Ciebie, a z wielk± chęci± to zrobię je¶li jeszcze raz takie kłamstwa przeczytam (w trybie wyborczym ponoć szybko jest to załatwiane).

Poniżej moje sprostowanie oszczerstw, które niejaki Borki napisał.
1/ W wyborach 2018, nie aplikuję na stanowisko vice-burmistrza.
2/ P. Rechnia nie \"układa\" się z KWW bezpartyjni, ani z nasza gmina nasz powiat. W Komitecie RAZEM DLA GÓRY, mamy na tyle zaangażowane osoby, które dużo dobrego zrobili dla społeczno¶ci Góry Kalwarii, że nie jest to nam potrzebne.
Zachęcam Państwa do oddania swojego głosu na DANUTĘ RECHNIĘ oraz KWW RAZEM DLA GÓRY.
SOŁTYS DOBIESZA

do SKY:

Data: 8 października 2018, 15:12 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

ja

Data: 8 października 2018, 15:21 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

ja

Data: 8 października 2018, 15:24 Do Admin:
Dlaczego jeżeli piszę co¶ pozytywnego o Burmistrzu Zielińskim (bardzo przyzwoity człowiek) to blokujesz komentarz. A pozytywne o niejakim Strzyżewskim s± umieszczane.

mechanik

Data: 8 października 2018, 15:27 Bardzo podoba mi się wpis nicka \"Do wszystkich\", który jest pod art. radni na zielon± trawkę. Poczytajcie! Nie udało się niestety go tu wkleić Admin nie pozwolił bo zbyt dobrze pisze o Naszym Burmistrzu.

Killzone

Data: 8 października 2018, 15:32 Wszystko extra, ale co wielebny z ambony zarz±dził w sprawie głosowania?
Na kogo owieczki maj± oddać głos?


Admin

Data: 8 października 2018, 15:34 @ mechanik

Nie publikujemy po kilka razy tych samych wpisów, prosimy też o niespamowanie. Będę wdzięczny za zrozumienie tych prostych zasad.

Admin

Data: 8 października 2018, 15:42 @ Bartosz Miszewski

Będę wdzięczny za nieużywanie gróĽb pod adresem użytkowników tego forum i portalu. Ponieważ podpisał się pan swoim imieniem i nazwiskiem, więc w drodze wyj±tku nie ukryłem tego wpisu, ale następnym razem proszę powstrzymać się od tego typu stwierdzeń.

alabama

Data: 8 października 2018, 17:33 @ sołtys Dobiesza
Mam wrażenie, że tak gwałtowna reakcja na wypowiedĽ @Borki tylko potwierdza, że jest co¶ na rzeczy

Do Admin

Data: 8 października 2018, 22:04 Czy to prawda że Burmistrz Zieliński proponował Panu zorganizowanie debaty kandydatów na burmistrza a pan nie wyraził zainteresowania? Je¶li to prawda to dlaczego pan odmówił ? My wyborcy chcemy debaty tak jak w Piasecznie!

wiel

Data: 8 października 2018, 22:11 co wielebny z ambony zarz±dził w sprawie głosowania?.. -wybierzcie najlepszych dla siebie i nie narzekajcie.

Zuza

Data: 9 października 2018, 06:18 Przez plakaty wyborcze pani Rechnio powieszone na ogrodzeniach przy skrzyzowaniu sportowej z kilinskiego mozna niestety doprowadzic do wypadku. Sa tak powieszone, ze zaslaniaja widocznosc jadac od strony cmentarza ulica sportowa.

Tylek

Data: 9 października 2018, 06:34 ZUZA: oj to jest faktycznie problem.. ...mysle ze powinnac złożyć doniesienie o grozbie wypadku:)

Kris

Data: 9 października 2018, 07:45 Ten spot Pani Rechni to taki ładny jak by chciała Zielinskiemu zrobić dobra opinię że Góra wygl±da ładnie. Szkoda ze na Piłsudskiego nie poszła kręcić. Dziwnie mi to wygl±da. Nawet niczego mu nie zarzucała. Tylko zadawala pytania czy GK sie zmieniła i pokazywała jedyn± wyremontowana ulicę. Juz nie można nikomu ufać

SKY

Data: 9 października 2018, 08:57 A ja mam pytanie do WSZYSTKICH KOMITETÓW WYBORCZYCH .
PIS. finansuje kampanię swojego kandydata , PO. również.
Chciałbym się dowiedzieć sk±d lub od kogo czerpi± pieni±dze na do¶ć kosztown± kampanię pozostali.
Jakie osoby lub grupy interesów stoj± za reszt± kandydatów?
Otrzymane odpowiedzi pomog± Nam Mieszkańcom zrozumieć jakie zobowi±zania maj± pretendenci do fotela burmistrza,komu zawdzięczaj± kampanię i komu ewentualnie musz± póĽniej się odwdzięczyć .

Qba

Data: 9 października 2018, 21:31 Po owocach ich poznacie. Jak można głosować na pana. Zielińskiego, pani± Rechnia czy pana Strzyżewskiego. Burmistrz od dwóch kadencji i marazm w gminie, Strzyżewski siedział w Piasecznie reprezentuj±c PO. Pani Rechnia zbudowała z mężem firmę i czym¶ się wykazała ale informacji o sukcesach pani w radzie gminy brak. Pan Rokita, nie znam ale na obecne czasy przy wygraniu przez PIS wyborów to jaki¶ plus, gdyż będzie można co¶ kasy państwowej ¶ci±gn±ć dla gminy

Mieszkaniec

Data: 9 października 2018, 23:28 Pan Strzyżewski to porażka,typowy członek PO dużo gada i nic nie robi.

SKY

Data: 10 października 2018, 09:05 @ Mieszkaniec- jeżeli p. Arkadiusz Strzyżewski jako vice-starosta nic nie zrobił dla miasta ( szkoda ,że nie byłe¶ \"mieszkańcu\" na spotkaniu przedwyborczym) ,to jak okre¶lić działania obecnie rz±dz±cych - cofaniem rozwoju Góry Kalwarii wstecz ??
Pan Rokita nie będzie w stanie ¶ci±gn±ć ani złotówki bo kasa w PIS-ie się kończy .

hmm

Data: 10 października 2018, 09:54 @Qba
W±tpię:
......na obecne czasy przy wygraniu przez PIS wyborów to jaki¶ plus.... kadencja Sejmu kończy się za rok, a co potem?
..., gdyż będzie można co¶ kasy państwowej ¶ci±gn±ć dla gminy... czy nie pachnie korupcj± polityczn± i szantażem wyborców (oraz lobbowaniem za J. Rokit±)?
A suweren swój rozum ma.

pytek

Data: 10 października 2018, 10:01 Kto ma inreres ł±czyć AS-a z PO i nie ł±czyć DLR z PSL-em?
Tudzież JR z PiS-em i DZ z...?
Czy rola partyjnych w gminie jest tak duża, by podnosić ten argument?

SKY

Data: 10 października 2018, 11:49 Pojawia się coraz więcej pytań , ale dziwna cisza ze strony kandydatów na burmistrza i radnych. Tylko p. Arkadiusz Strzyżewski przedstawił program swój i kandydatów na radnych. https://nowakalwaria.pl/kontakt - pod tym linkiem można posłuchać i zobaczyć relację ze spotkania.
Przebrała się \"Układu\" miarka - czAS zagłosować na Arka.

SKY

Data: 11 października 2018, 09:01 Dlaczego na stronie promuj±cej p. D.L.R. w Ankietach nie ma sołectwa Baniocha - przeoczenie ,lekceważenie czy konflikt interesów ?
Kto¶ napisał \"nowa rada bez p. Posiewki- proszę spojrzeć na listę \" Bezpartyjni \"

Cyryl

Data: 14 października 2018, 11:37 Nadal nie widać policjantów na mie¶cie .

Jerzy

Data: 14 października 2018, 16:35 wie¶ po wojnie odbudowywała Warszawę ,dzi¶ ma oddać tereny pod ¶cieżki rowerowe i modernizację dróg np. 79 a żaden z programów nie jest bezpo¶rednio skierowany do wsi tylko ku wygodzie miasta

AGA

Data: 14 października 2018, 21:40 Szanowni Państwo, jak czytam te niektóre komentarze to się po prostu ulewa. Góra Kalwaria potrzebuje nowego gospodarza, który doprowadzi, że miasto zacznie się rozwijać. Wystarczy przejechać przez Grójec, Warke, Konstancin. A u nas chwasty na chodnikach nie wspominajac ,że chodniki w całym mie¶cie krzywe. O ulicy Pijarskiej nie wspomnę w donicach jakie¶ obrzydliwe pokrzywy, lampy z czasów PRL. Maj± kawałek skweru koło DPS nawet o to nie potrafi± zadbać. Kasę maj± tylko przepuszczaja przez palce. Tam trzeba porz±dn± cz±stkę zrobić na czele z zastępca -wyobraĽcie sobie że to nawet s± zdania gmin s±siednich nie będę przytaczala na forum przykładów. Ale jeżeli chcemy żyć normalnie to musimy co¶ z tym zrobić wszyscy. Zachwalaja tylko Ci co s± w tym całym ukladzie.

Wyborca

Data: 15 października 2018, 11:14 Powinien wygrać Pan Zieliński albo Pan Rokita , gdy wygra Strzyzewski z PO to nie będzie na nic pieniędzy bo PIS nie da.Tylko będ± same afery jak za PO.

SKY

Data: 15 października 2018, 12:49 @ Wyborca -- a jak wygra p.Rokita ,a PIS za rok przegra wybory do sejmu to co będzie ?? Trochę ¶miesznie bo jak PO była u władzy to Góra Kalwaria wybierała dwa razy bezpartyjnego.

Killzone

Data: 15 października 2018, 13:42 @wyborca
Twoje słowa to jest kwintesencja my¶lenia bardzo dużej czę¶ci mieszkańców miasta z przyległo¶ciami.
Za¶cianek 30 km od stolicy.
Grajdoł.
Mix braku wykształcenia i biedy materialnej.
¦lepoty na brzydotę otoczenia.
Itd.
Taka szybka analiza przypadku.

ja

Data: 15 października 2018, 18:53 ostatni raz pytanie w tym miejscu: dlaczego cenzuruje i nie podaje info o niepublikacji komentarzy czyżby już cisza wyborcz ?

przyjezdny

Data: 15 października 2018, 19:21 Kilzone 1000% racja.

pytek

Data: 16 października 2018, 01:34 Kandydat PiS na burmistrza napisał: ... prawie dwuletnie do¶wiadczenie wynikaj±ce z kierowania Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej...zadecydowało o podjęciu nowego wyzwania.

Internauta skomentował: \"Czytam u pana Rokity : \"Spoza jakiegokolwiek układu gminnego\" Gminnego może i tak ale z układem z Nowogrodzkiej !
Jak patrzę jak± propagandę PiS uprawia w TV i innych mediach to pewnie połowę pieniędzy burmistrz z PiS by wydał na pomniki, flagi, proporce, baloniki itp a resztę na propagandowe ogłoszenia w lokalnej prasie chwal±ce Dobr± Zmianę...\".

A ja pytam, czy owe prawie dwuletnie do¶wiadczenie to wystarczajace referencje, by być dobrym burmistrzem?

Wyborca

Data: 16 października 2018, 12:58 TYLKO Rokita przedstawił tak szczegółowo swój program w internecie

https://www.facebook.com/gazetastacjapoludnie/posts/2115690258760003?__tn__=K-R

WYBÓR jest prosty tylko Rokitamieszka niec

Data: 16 października 2018, 14:32 NAWET NA PIERWSZY RZUT OKA WIDAĆ BEZSTRONNO¦Ć ADMINA!!! :)
KTO TO MOZE BYC ? :) :) :)

ZUPEŁNIE PRZYPADKOWY DOBÓR ZDJĘĆ KANDYDATÓW.
PANA ZIELIŃSKIEGO WYBRAŁ NAJLEPSZE JAKIE MIAŁ :)
PRZYPADEK - NO PEWNIE ŻE PRZYPADEK!!! :)

SKY

Data: 16 października 2018, 17:43 @ mieszka niec --o niebo lepiej prezentuje się D.Z. na plakatach z poprzednich wyborów . Wstyd i chyba powód zgłoszenia do PKW.

zły

Data: 16 października 2018, 22:03 @SKY co¶ ci się pomieszało w twej mysiej główce, po pierwsze mam zawsze swój nick,po drugie moim kandydatem na burmistrza jest nie ubabrany w Ľadne układy Janek Rokita.

SKY

Data: 16 października 2018, 22:58 @ zły-- mysiej główki nie posiadam( niestety postępuj±ca łysina nie kojarzy mi się z mysz±), je¶li naprawdę piszesz pod jednym nickiem -- szacun . Twój kandydat nie jest \"ubabrany\" ,On ma zar±biste do¶wiadczenie w samorz±dzie i Jego program oraz zaplecze polityczne powala. Mnie wystarczy.

zły

Data: 17 października 2018, 09:45 @SKY twój sarkazm mnie nie rusza, pozostanę przy swoim wyborze mam do tego pełne prawo, a innym teĽ go zostaw i przestań ich atakować -do zobaczenia przy urnach. ...

Wyborca

Data: 17 października 2018, 10:17 Gdyby Strzyzewski nie startował na urz±d burmistrza tylko pozostali kandydaci byłaby kampania wyborcza na poziomie. A tak jest bardzo negatywna i aż nie chce się i¶ć na wybory...

Diablq

Data: 18 października 2018, 15:31 Ja głosuje na Pana Rokitę.Trzeba przewietrzyć ten ratusz do samego dna

SKY

Data: 19 października 2018, 06:52 To mój ostatni wpis przed cisz± wyborcz±. Nie przypisuję sobie jaki¶ wielkich zdolno¶ci ale wydaje mi się , że znam się na ludziach.Ponad dziesięć lat temu poznaj±c Arka dostrzegłem w Jego oczach \" błysk\". Co¶ co charakteryzuje ludzi z pasj±, odkrywców nowych krain ,zdobywców szczytów ,wynalazców i konstruktorów .To typ człowieka -przywódcy ,zdolnego do odważnych działań, szybko reaguj±cy na trudno¶ci i zagrożenia które stawia przed Nim życie codzienne. Silna osobowo¶ć potrafi±ca zmobilizować siebie i innych do wytężonej pracy aby osi±gn±ć zamierzony cel.
Jeżeli dodać do tego umiłowanie tego miejsca ,determinację w działaniach na rzecz miasta, chęć niesienia pomocy innym ludziom,woluntaryzm i oddanie w pracach społecznych , to wyłoni nam się obraz Człowieka na którego Góra Kalwaria czeka od lat.
P. Arkadiusz Strzyżewski to najlepszy kandydat na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy.


Karol

Data: 19 października 2018, 21:37 Od wielu lat znam P. Danutę Rechnia.
Jest to osoba na wskro¶ uczciwa, typ społecznika.
Aktywnie udziela się w Stowarzyszeniu Razem dla Góry. Od urodzenia mieszka w naszej gminie. Wie, co trzeba zmienić, żeby jej mieszkańcom żyło się lepiej. Je¶li zostanie burmistrzem, na pewno spełni przedwyborcze obietnice.
Arkadiusz Strzyżewski może i chce dobrze, ale to człowiek z Platformy Obywatelskiej i chc±c czy nie, będzie wykonywał zalecenia partii. Czy Platforma jeszcze mało się skompromitowała? Czy nie słyszeli¶cie, co się działo za jej rz±dów choćby w Warszawie (złodziejska reprywatyzacja, wyrzucanie ludzi na bruk)?
Dariusz Zieliński to marionetka w rękach dwóch górskich \"przedsiębiorców\". Jest przez nich sponsorowany, więc zrobi wszystko, czego od niego zaż±daj±. Poza tym ostatni pomysł obecnego włodarza i jego popleczników z rady gminy- rewitalizacja skwerka za ponad milion złotych, to jakie¶ nieporozumienie.
Janowi Rokicie brakuje do¶wiadczenia i charyzmy.
Moja rodzina i większo¶ć znajomych będzie głosowało na Danutę Rechnia, bo to najlepszy kandydat na stanowisko Burmistrza Góry Kalwarii.

pytek

Data: 19 października 2018, 22:38 @Karol
Platforma rz±dziła z ... PSL-em, do którego należy DLR. Jaki wniosek??

hmm

Data: 19 października 2018, 22:43 Gdyby wybory rozstrzygnęły sie w pierwszej turze byłoby lepiej i taniej dla...mieszkanców. Od nas to zależy!

dzena

Data: 23 października 2018, 12:53 dariusz zielinski najlepszym kandytem na burmistrza musi wygrac

hmm

Data: 23 października 2018, 14:13
@dzena\"
dariusz zielinski najlepszym kandytem na burmistrza... - tak, najlepszym był chyba w 2010 roku.

Ale ostatnie 8 lat, przy wydatnej pomocy \"kolegów\", mocno zmarnował. Nie wybił sie na niezależno¶ć od...

A teraz, gdyby nawet chciał, to się od nich nie uwolni. Taka jest chyba prawda. Smutna dla niego i .. dla nas.
Jego czas, gdy wart był poparcia, już min±ł.

SKY

Data: 23 października 2018, 14:14 Zrobiło się strasznie cicho ze strony zwolenników p.Danuty Rechnia-- rozumiem gorycz porażki ,ale uważam że walka była emocjonuj±ca i nie można upadać na duchu.Ludzie którym zależy naprawdę na zmianach w Górze powinni skupić się przy p.Arkadiuszu Strzyżewskim i popierać Jego kandydaturę w drugiej turze.
Przebrała się \"Układu\" miarka teraz musimy głosować na Arka.

Eryk

Data: 23 października 2018, 15:26 Mam nadzieje ze p.Danuta i p.Rokita dogadaja sie i podejm± słuszn± decyzję dotycZ±ca oddania swoich głosów odpowiedniej osobie.Pozdrawiam zwłaszcza tych BARDZO pewnych siebie......oby im szczęki czasem nie opadły.

hmm

Data: 23 października 2018, 17:12
@SKY: pamietaj±c, kogo krytykowali (głownie) przed pierwsz± tur± s±dzę, że maj± prosty wybór.
Wszak to poważni i my¶l±cy społecznicy. Wszak mówili (może trochę innymi słowy), że CZAS ZMIENIĆ GÓRĘ.
Nie podejrzewam ich o partykularyzm i małostkowo¶ć.
Może niebawem sami oficjalnie się zdeklaruj±.SKY

Data: 23 października 2018, 17:38 @ Eryk--czyli powrót do starego. Chcesz zmian i rozwoju Miasta ,czy chcesz starego układu ,a może \"na zło¶ć mamie odmrożę sobie uszy\"

SKY

Data: 25 października 2018, 14:50 @ expert z pod 40 - popieram -100/100 :)
Przebrała się \"Układu\" miarka, czas zagłosować na Arka.