Ograniczono szczepienia w Sobikowie. Rodzice muszą jeździć do Góry Kalwarii

20 stycznia 2019 r.

Taka decyzja jest podyktowana potrzebą zapewnienia kwalifikacji lekarskiej małych dzieci przez lekarzy specjalistów pediatrii – informuje dyrektor SP ZOZ w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej

Uczniowie z Baniochy po raz kolejny okazali swoje wielkie serce

18 stycznia 2019 r.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Baniosze po raz kolejny okazali swoje wielkie serce. W czwartek 17 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz ciast, z którego dochód został przeznaczony na rehabilitację niepełnosprawnego Filipa, mieszkańca naszego powiatu.
Czytaj więcej

Nowy wóz strażaków-ochotników z Góry Kalwarii (VIDEO!)

17 stycznia 2019 r.

Ochotnicza Straż Pożarna w Górze Kalwarii ma od dzisiaj nowy pojazd. To Scania P450 XT. Zastąpi ona ciężkiego Mercedesa Atego.
Czytaj więcej

Zmarł Jan Lempkowski

17 stycznia 2019 r.

16 stycznia, w wieku 95 lat, zmarł Jan Lempkowski, jeden z najbardziej znanych i szanowanych mieszkańców naszego miasta - podała oficjalna strona internetowa Urzędu Miasta i Gminy w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej

Żałoba w Górze Kalwarii po zabójstwie Pawła Adamowicza

16 stycznia 2019 r.

Burmistrz Góry Kalwarii zarządził na 16 i 17 stycznia żałobę na terenie gminy w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Czytaj więcej

Z Marianek do Jerozolimy?

15 stycznia 2019 r.

10 stycznia w Sanktuarium na Mariankach odbyło się drugie spotkanie z polskim przedstawicielem inicjatywy Jerusalem Way (Droga do Jerozolimy) panem Sławomirem Molędą.
Czytaj więcej

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA w szkole w Baniosze

14 stycznia 2019 r.

W jaki sposób szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Jak pokazać dzieciom, że mogą pomóc tym najbardziej potrzebującym i jednocześnie czerpać z tego radość?
Czytaj więcej

Nowy rekord! 75 tys. z Góry Kalwarii dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14 stycznia 2019 r.

75 tys. 142,73 zł - dokładnie tyle udało się zebrać wolontariuszom z Góry Kalwarii podczas niedzielnego 27.finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Czytaj więcej

2. miejsce dla SZKUTY CZERSKIEJ na liście odkryć archeologicznych

13 stycznia 2019 r.

Szkuta Czerska wydobyta w pobliżu Dworku Czersk zajęła drugie miejsce wśród 10 najważniejszych odkryć archeologicznych w 2018 roku.
Czytaj więcej

„Skumaj” - premiera nowego wideoklipu NDZ

12 stycznia 2019 r.

W sobotę ukazał się wideoklip do singla promującą czwartą płytę rapera pochodzącego z Góry Kalwarii, Kamila Niedużaka NDZ.
Czytaj więcej